Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ski Lungo czyli Obertauern, Katschberg, Grosseck-Speiereck, Feningberg


Rekomendowane odpowiedzi

Obertauern i Katschberg zdecydowanie warto

w Katschberg byłem 1 dzień wiec mogę tylko cos tylko o ośrodku - zapamiętałem bardzo długie fajne trasy, 

Obertauern - mieszkałem całkiem niedawno przez tydzień - sam ośrodek  spokojnie wystarczy na kilka dni jazdy, mi podeszły najbardziej trasy od strony Seekar 9 - 10 w swoich wariantach oraz po drugiej stronie 26

generalnie im sie wyżej pojedzie tym fajniej, na dole jest trochę wypłaszczeń jak się dojeżdża do dolnych stacji

mieszkałem przy wyciagu i trasie, jak chcesz podjeżdzać to parkowałbym albo na dużych parkingach przy Grünwaldkopfbahn albo z drugiej strony przy Schaidberg

samo Obertauern było całkowicie martwe - ale byłem w kwietniu, jedna knajpa, jeden sklep - SPAR, reszta zamknieta, pewnie w sezonie bedzie to lepiej wygladać, jednak jest tam dosc drogo,

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Obertauern najgorszy z tej czwórki - pomimo , iż jest największy - dużo wypłaszczeń , wąskie trasy , największy tłok i najdroższa miejscówka . Pozostałą trójkę polecam jak najbardziej - koniecznie jedź na Fanningberg - mały , ale puste , świetne trasy,  boski teren do jazdy offpiste . Na Katschbergu oczywiście piękna , długa trasa A1 - jedna z lepszych w Alpach . 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do tego co napisał JurekByd.  Fanningberg mały, ale trasy zróżnicowane i przyjemne, najwięcej z całego regionu jeździłem właśnie tam. Na drugim miejscu Katscberg-Aineck, na trzecim Grosseck-Speiereck.  Obertauern niekoniecznie mi przypadł. Jeśli jest słonecznie to widoki w Obertauern i owszem przyjemne, pojedyncze trasy też niezłe, ale dużo wypłaszczeń, trasy raczej krótkie, ceny za to duże. Jeden raz mieszkaliśmy w Mauterndorf blisko dolnej stacji na Grosseck, drugim razem w Mariapfarr i dojeżdżalismy samochodem głównie do Fanningberg. W Mariapfarr są też termy i baseny jeśli ktoś lubi taką rozrywkę, jest strefa tylko dla dorosłych. Region  raczej ze spokojnych jeśli chodzi o ofertę apres-ski i życie wieczorne, ale mnie to odpowiadało. Propozycja na pobyt to po 2 dni Katschi i Fanningberg i po 1 w Obertauern i Grosseck. Do rozważenia odpuszczenie sobie Obertauern i wtedy można kupić tańszy skipas .    

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, JurekByd napisał:

Dla mnie Obertauern najgorszy z tej czwórki - pomimo , iż jest największy - dużo wypłaszczeń , wąskie trasy , największy tłok i najdroższa miejscówka . Pozostałą trójkę polecam jak najbardziej - koniecznie jedź na Fanningberg - mały , ale puste , świetne trasy,  boski teren do jazdy offpiste . Na Katschbergu oczywiście piękna , długa trasa A1 - jedna z lepszych w Alpach . 

Ja lubię Obertauern, więc trochę stanę w jego obronie. Widokowo najlepszy. Czujesz się jak w wysokich górach w Tyrolu bardziej niż w ośrodkach "okołosalzburskich". Trasy z uwagi na mniejsze przewyższenie są rzeczywiście krótsze, ale jest ich dużo i jest kilka naprawdę fajnych. Uważam, że trasy z gondoli Zehnekar, czy jak ona się nazywa, wszystkie są super. Do tego bardzo fajne są traski przy Schadenbergbahn oraz Plattenkarbahn. Obertauern ma też jedną podstawową przewagę nad ośrodkami wokół - bez dwóch zdań najlepszy śnieg, bo tam pada baaardzo dużo naturalnego. W tej chwili podają, że na dole są dwa metry a na górze 2,5 m. W związku z tym jak ktoś lubi jeździć na naturalnym, a niekoniecznie twardym armatkowych betonie, to w Obertauern można tego zakosztować.

Niestety nie dane mi było zjechać nigdy Gamsleiten 2:

image.png.2c328e42c37fc344e5923f748c84fa3b.png 

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam dwa razy po 7 dni, tak więc trochę poznałem ośrodek. Zdecydowanie warto, mało ludzi, fajne trasy. Mieszkaliśmy w Sankt Margartehen tuż przy pierwszym wyciągu na Aineck (noclegi nawet te tuż przy stoku sporo tańsze niż w Katschbergu). Część Katschberg-Aineck wydała mi się znacznie fajniejsza od Groseck Speiereck, szczyt Aineck powyżej linii lasu to bardzo szerokie przeważnie prawie puste dobrze przygotowane trasy, bardzo fajna czarna z Aineck do Katschberg. Ja generalnie nie lubię jeździć samochodem podczas wakacji więc do Fanninberg ani Obertauern się nie wybrałem. W Obertauern natomiast byłem na innym wyjeździe też przez tydzień, przede wszystkim jest droższy, ale też to zupełnie inny kurort, przede wszystkim wysoko położony więc śnieg pewniejszy, nowoczesne wyciągi tworzące dość fajną huśtawkę wokół miejscowości. Ja bym jednak nie dojeżdżał z Katschbergu, no może z raz żeby zjechać z Gamsleiten. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obertauern można sobie darować i wziąć mniejszy karnet. Z tej pozostałej trójki najbardziej cenię Grosseck-Speireck - dwa długie i urozmaicone zjazdy. Duży potencjał off piste.

Fanningberg to ośrodek niezwykły jak na Europę - dwie kanapy a z nich około 10 tras! Czyli tłoku na trasach nie ma (mimo, że zdarzały się kolejki na dole). Mam wielki sentyment do tego miejsca gdyż spędziłem tam kiedyś 2 x 2 dni przy tej drugiej kanapie jeżdżąc do upadłego po puchowej kołderce. Zamieściłem relację tu na forum 

Nie wiem dlaczego wcięło zdjęcia - są oddzielnie w galerii 

Zjazdy z Ainecka (i oficjalne i nie) są też miodzio. Najmniej mi leży Katschberg - bo krótko i dość tłoczno. 

Podsumowując Lungau to trzy dość małe ośrodki ale wyjątkowo udane.

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem co macie do tego Obertauern, osrodek jest naprawde fajny, wiadomo dużo zależy też od terminu i warunków.  w kwietniu było tam mnóstwo dobrego śniegu

jak będziesz dzieciakami to jest tam taki domek strachów przy jednej z tras, trochę ściema ale dla dzieciaków do pewnego wieku niezła atrakcja

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem stamtąd w ubiegłą sobotę, śniegu pod dostatkiem, napadało z cz na pt świeżego kilkadziesiąt cm i w pt na Fanninbergu była bajka poza trasami. Dla mnie każdy z tej czwórki wart odwiedzenia. Odnośnie term to są w Tamswegu w Mariapfarr jest tylko centrum relaksacyjne wellness Samsunn z saunami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Niestety nie dane mi było zjechać nigdy Gamsleiten 2:

W praktyce zjazd porównywalny jak z Łomnickiego Siodła, ale muszę przyznać że zdjęcie reklamowe robi wrażenie, dlatego tam pojechałem :)

Obertauern  trzeba koniecznie zobaczyć, wystarczy jeden dzień aby objechać całe.

Zdjęcia z 10 kwietnia , w dolinach było +18C

 

IMG_0281.JPG

IMG_0283.JPG

IMG_0292.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Parę lat temu byłem w ośrodku Katschberg-Aineck. Ośrodek mały, ale fajny. Myślę, że w tydzień można się tam trochę wynudzić, ale na 2 dni jazdy jest on jak najbardziej ok. Sczególnie fajne są trasy na szczycie Aineck powyżej linii lasu. Trasy na Tschaneck też nie są najgorsze, ale to jest tak naprawdę jedno zbocze, z kilkoma równolegle położonymi zjazdami, które są bardzo podobne do siebie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jutro robimy Obertauern i też z tego samego powodu. Później niestety nieco chmur i mrozio, ale bez śnieżycy. Dzisiaj jeździliśmy na Grosseck, jest tam parę fajnych tras, np z samej góry Speiereck i wzdłuż obu gondolek, taki obszar na jeden dzień.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obertauern przy ładnej pogodzie robi wrażenie widokowe, większość tras składa się z fajnej połowy i części dojazdowej, która zwykle jest płaska i wąska. Ostatecznie najwięcej zjazdów mieliśmy przy gondolo-krzesełku Grünwaldkopfbahn, czteroosobowym Plattenkarbahn i sześcioosobowym Schaidbergbahn. Położony u góry kocioł widokowo cudny, ale tam tych wypłaszczeń jest najwięcej i jest też najbardziej zatłoczony.
Ten zjazd z Gamsleitenbahn był zabójczy. Przyszła chmura i niewiele było widać. A jest ok chyba nieratrakowany, więc w ogóle nie było widać muld i górek, dopiero jak się na nią wpadło, więc odradzam wycieczki tam przy słabej widoczności. 9e1ffecf97e6c439324e48a0181c7f1f.jpg5a8675f074a84aa3412b530c71ef9e90.jpg8557891c56d31976e584ff1d9883779e.jpg

  • Like 10
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega był uprzejmy mnie wyręczyć [emoji6] więc dodam tylko, że mieliście rację tzn. Trasy krótkie i dużo patologii - wypłaszczenia, dojazdówki itd. Potraktowałem ten dzień turystyczno-rozbiegowo i pod tym względem było genialnie. Uwielbiam takie wysokigórskie klimaty. Żałuję tylko, że za późno uderzyłem na Gamsleiten i warunki pogodowe nas lekko zniechęciły [emoji44] Mnóstwo opcji off-piste

20180219_160725.thumb.jpg.aaa82ae515f98786f0579754cb94a962.jpg20180219_160710.thumb.jpg.a1bbb7268381be12ae5005fb6629e16f.jpg20180219_155911.thumb.jpg.dd2c9cbce63aa6f2e9ef67488cec16be.jpg20180219_155856.thumb.jpg.987caaacb70e90b7ff9548680d584a63.jpg20180219_115720.thumb.jpg.54800a920643ebfc61045906e4eaa84c.jpg20180219_113544.thumb.jpg.695495e650759e25fa05607c9e09844a.jpg20180219_095303.thumb.jpg.828f677cfedadb249c13147fb3addca7.jpg20180219_095931.thumb.jpg.aae2b575d8804c141e1297598572d3a1.jpg20180219_112913.thumb.jpg.cba92754262b8e29868763132437ad07.jpg20180219_105611.thumb.jpg.f41e8b72ebeb9684d58baa2c17b5b1b8.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 14
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miała być lipa z pogodą a jest OK. Katujemy Fanningberg. Jest świetnie. Wreszcie jakieś dluższe trasy do jazdy na maxa na krawędziach. Oczywiście mozliwości off piste też świetne. Znalazlem perełkę vintage ski czyli orczyk z super traską. Wychodzi słońce-spadam

20180220_124826.jpg20180220_112427.jpg20180220_103603.jpg20180220_102402.jpg20180220_102122.jpg20180220_101620.jpg20180220_101054.jpg20180220_100830.jpg

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  • Like 9
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...