Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z krótkiej przerwy w cyklu treningów i zawodów,postanowiłem udać się w ciepłe kraje.Padło na Izrael,który już zjeździłem wielokrotnie i jedynym miejscem,gdzie nie byłem,jest jedyna góra,na której się jeździ na nartach-Hermon Ski Resort.

Po zażyciu zatem kąpieli w morzach Czerwonym,Śródziemnym i Martwym,ruszyłem na północ.

Droga górska,jak każda w Alpach,jedyna różnica,to cały czas tablice ostrzegawcze przed minami.Po dotarciu na miejsce i zapłaceniu ok. 40 zł/osoba,zaparkowałem auto i autobusem udałem się na zatłoczony parking przy stacji dolnej.Tam jeszcze tylko rewizja toreb w poszukiwaniu bomby i można dołączyć się do tłumu ludzi,przyjeżdżających tam przeważnie w celu zobaczenia pierwszego w życiu śniegu.Ich reakcje na to odkrycie są bardzo interesujące.

Stacja ma 8 krzesełek i 14 tras między 1600 a 2000 m ,a jej historia,jak wszystko w  tym kraju jest burzliwa-od niejasnych stosunków własnościowych po podpalenia konkurencyjnych wypożyczalni sprzętu i śmierć pasażerki skutera śnieżnego.Jeździ się na sprzęcie wypożyczonym,techniką niejednokrotnie bardzo oryginalną,za spore pieniądze,a trasy z dołu wyglądają na dość strome.Temperatura była ok. 15 stopni /na dolnej stacji/,nic dziwnego,że sezon to 2-3 miesięcy a czasem tylko 2-3 tygodnie,bo śnieg tylko naturalny.Choć naśnieżania nie ma,innego sprzętu są wielkie ilości,jak w dużej stacji alpejskiej-podobno czasem spadało nawet 12 m śniegu...

WP_20180204_13_09_05_Pro[1].jpg

WP_20180205_13_08_24_Pro[1].jpg

WP_20180205_13_31_53_Pro[1].jpg

WP_20180205_13_12_29_Pro[1].jpg

WP_20180205_13_16_25_Pro[1].jpg

WP_20180205_13_18_14_Pro[1].jpg

WP_20180205_13_10_52_Pro[1].jpg

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 23
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem,ale na rowerze po Eilacie i Tel Avivie,i uznałem,że to wystarczy...

Kontemplacja tych klimatów jest ciekawsza niż jeżdżenie tam,bo przedwczoraj wieczorem jeszcze chodziłem po ciepłym Tel Avivie,nocą leciałem,rano pospałem i pojechałem na narty na Słowację...

Mało kto wie,że prawie wszędzie w krajach śródziemnomorskich można jeździć na nartach-i w Maroku,i w Libanie,i w Grecji.A nawet w RPA,dokąd kiedyś pojechali robić punkty FiSu moi znajomi zawodnicy...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Jeździłem,ale na rowerze po Eilacie i Tel Avivie,i uznałem,że to wystarczy...

Kontemplacja tych klimatów jest ciekawsza niż jeżdżenie tam,bo przedwczoraj wieczorem jeszcze chodziłem po ciepłym Tel Avivie,nocą leciałem,rano pospałem i pojechałem na narty na Słowację...

Mało kto wie,że prawie wszędzie w krajach śródziemnomorskich można jeździć na nartach-i w Maroku,i w Libanie,i w Grecji.A nawet w RPA,dokąd kiedyś pojechali robić punkty FiSu moi znajomi zawodnicy...

Na stronie Dynafit mają relację z paru takich wycieczek w strony kojarzące się nam bardziej z klimatami niezimowymi. Skitoury na Etnie, czy np. na Krecie:

https://www.dynafit.com/ski-touring-crete 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Właśnie ogłosili czasowe zamknięcie ośrodka na górze Hermon ze względu na ...nie brak śniegu,jak u nas ,ale odstrzał irańskiego terrorysty w Iraku przez amerykańskiego drona,więc gdyby się ktoś właśnie wybierał,a nie wiedział,sugeruję przesunięcie wyjazdu...

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Narty w tropikach c.d.

Przed najbliższym mroźnym weekendem w Jurgowie udałem się w tropiki,by się zagrzać.Jak zawsze,szukam tam kontekstów narciarskich.Wydawało się,że choć spotkałem tam wiele osobliwości,kotki dziwnej lokalnej rasy czy pojazdy księżycowe,z narciarstwa nici.

Przejeżdżalem koło obiektu z napisem "Correctional Institute" za płotami z drutu żyletkowego,angielszczyzna podpowiadała mi,że być może to pilne strzeżony ośrodek korygujący sylwetki na nartach nawet w tak beznadziejnych jak mój przypadkach,ale jednak to było co innego.Ale w końcu dopiąłem swego-na miejskim wysypisku śmieci jednego z miasteczek usypano hałdę ,pokryto ziemią i była mała skocznia na igielicie...

IMG_20221212_101239.jpg

IMG_20221210_111530.jpg

IMG_20221210_122450.jpg

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...