Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Łatwy, krótki slalom ustawiany pod Lindsey Vonn, duża przewaga po zjeździe, ale nie potrafiła tego wykorzystać i wypadła w pierwszej części slalomu. Bardzo dobry slalom w wykonaniu Gisin i Holdener. Szwajcarki mają złoto i brąz. Na drugim miejscu Shiffrin. Ciekawe jakie składy będą w drużynówce...

PS no i 16 miejsce dla Maryny. 4 starty i 4 razy przyzwoity wynik

Edytowane przez marionen
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekki szok, Hirscher był murowanym faworytem, do tego wyleciał Norweg, to już zupełne zaskoczenie,

z drugiej te olimpijskie zawody zawsze są pełne niespodzianek

obejrzałem sobie wczoraj powtórki skicrossu, pełen podziw dla zawodników, ich umiejętności ale i odwagi, nie obyło się bez spektakularnych upadków, jeden z zawodników połamał biodro, w finale o trzecim miejscu zdecydował podbieg Rosjanina, zwyciężył Kanadyjczyk który wyróżniał się w każdym wyścigu, jeździł bezbłędnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ewangelizator said:

ale szacunek dla biathlonistek za walkę i emocje, pytanie czy kolejnosc byla własciwa?

szacunek za co? Ze pojechaly? Bo ta ostania spudlowala 5 razy, czyli 50% strzalow.

Wszyscy generalnie, no poza takimi jak nasz wielki narciarz, ktory zdecydowal, ze w ogole nie wystartuje,

tam walczyli, wiec zgoda, wszystkim sie nalezy szacunek. Ale bez przesady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, snowboarder napisał:

szacunek za co? Ze pojechaly? Bo ta ostania spudlowala 5 razy, czyli 50% strzalow.

Wszyscy generalnie, no poza takimi jak nasz wielki narciarz, ktory zdecydowal, ze w ogole nie wystartuje,

tam walczyli, wiec zgoda, wszystkim sie nalezy szacunek. Ale bez przesady...

strzelała 15 razy, nie trafiła 5 czyli 33%, weź pod uwage kontekst sytuacji, jeśli miała cos ugrać w tej stawce rywalek,  musiała biec szybciej niz zwykle i do tego celnie strzelać, to było skalkulowane ryzyko, 

szacunek za to że jednak mimo wszystko o te medale walczyły, kończyły 3 zmianę na 1 miejscu,  niewiele zabrakło, byc może 1-2 strzały

ja biathlon bardzo lubię, oglądam wszystko co pokazuje Eurosport, potencjał naszej reprezentacji patrząc na skład to jest 7-8 miejsce, wszystko co ponad to sukces,  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe Zawody w skicrossie pań, nie obyło się bez wypadków. Jedna z Kanadyjek India Sherret odwieziona do szpitala. W finale Kanadyjka Kelsey Serwa obejmuje prowadzenie na starcie i na takiej pozycji dociera do mety. Druga z Kanadyjek zaczyna po słabym starcie od ostatniego miejsca. Brittany Phelan walczy na trasie i przechodzi na 2 miejsce. Kanadyjki  wygrywają. 3 Szwajcarka  Fanny Smith, a wielka faworytka Szwedka Sandra Naeslund dopiero 4. Muszę tu jeszcze zwrócić uwagę na sprzęt. Na dwa finały pań i panów ELAN zdobywa 5 miejsc z 8. Z 6 medali 4 dla ELANA. Dwa złota, srebro i brąz. Totalna dominacja jednej firmy. Narty do skicrossu są bardzo zbliżone do gigantowych. Jednak są minimalnie szersze pod butem i nieco mniej sztywne. Trochę takie mastery. Warto pomyśleć przed zakupem o GSX-ach z płytą zawodniczą. 

Edytowane przez marionen
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie oglądałem Pań ale po obejrzeniu Panów odniosłem wrażenie, że trasa jest dość specyficzna. Bardzo dużo skoków, sporo latania w powietrzu po odciążeniach, mało jazdy, mało jazdy w skręcie. Start - też dość specyficzny - w większości wyścigów ustawiał stawkę do mety. Podejrzewam, że profil trasy jest ściśle określony przepisami ale ta wyjątkowo mi się nie podoba. Czy tez odniosłeś takie wrażenie?

Dla mnie to w ogóle konkurencja, która niezwykle mi się podoba ale wydaje się też najbardziej "szalona" ze wszystkich konkurencji narciarskich.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zdecydowanie wyjątkowa trasa. Z tych co widziałem, to jest na niej najwięcej rolerów i skoków, zdecydowanie mniej jazdy w skręcie, mało jazdy po bandach. Długość trasy powinna być w przedziale 1000-1200 m, przewyższenia niestety nie pamiętam, ale chyba coś pod 150-200 m. Mnie też nie do końca to pasuje, bo liczy się jazda na jajo, skoki i rolety, a nie jazda w skręcie... Generalnie w całości się Mitek z Tobą zgadzam.

Edytowane przez marionen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że igrzyska już się skończyły. Wszystko wróci na właściwe tory, zawodnicy wrócą na trasy Pucharu Świata,  transmisje będą o normalnych porach i z dużo lepszą realizacją jeśli chodzi o parametry techniczne kontrastu między śniegiem, tłem i zawodnikami oraz  ustawieniem  kamer. Osobiście uważam, że te oraz kolejne igrzyska w Azji to dla nas Europejczyków porażka. Ale FIS-owi i MKOL-owi chodzi o kolejne olbrzymie rynki takie jak Chiny, Korea czy Japonia. Niby ma zwyciężać sportowy duch rywalizacji a zwycięża czysta komercja. Tylko ranga Igrzysk Olimpijskich będzie coraz niższa.    

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, p.e.t.e napisał:

Dobrze, że igrzyska już się skończyły. Wszystko wróci na właściwe tory, zawodnicy wrócą na trasy Pucharu Świata,  transmisje będą o normalnych porach i z dużo lepszą realizacją jeśli chodzi o parametry techniczne kontrastu między śniegiem, tłem i zawodnikami oraz  ustawieniem  kamer. Osobiście uważam, że te oraz kolejne igrzyska w Azji to dla nas Europejczyków porażka. Ale FIS-owi i MKOL-owi chodzi o kolejne olbrzymie rynki takie jak Chiny, Korea czy Japonia. Niby ma zwyciężać sportowy duch rywalizacji a zwycięża czysta komercja. Tylko ranga Igrzysk Olimpijskich będzie coraz niższa.    

I Azjaci załatwili podobno, że z IO znika superkombinacja alpejska, a dołożą kolejne wyścigi łyżwiarskie na krótkim torze w których Azja może zdobyć jakieś medale! Jeszcze jedna olimpiada u nich i w ogóle wyrzucą alpejczyków. Już w Chinach kombinowali jak wywalić zjazd, bo o trasę trudno, a zbudować nową to ogromne koszty....:mad:

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Nie bardzo wiedziałem gdzie o tym napisać, ale tu chyba pasuje. Co się dzieje z zimowym ruchem olimpijskim. Kiedyś komitety płaciły wielkie łapówki by tylko dostać organizacje igrzysk. Teraz 3 olimpiady z rzędu dla Azji. Wygląda na to, że sport zimowy możliwy tylko na żółtym kontynencie wzbudza zainteresowanie. Igrzyska Olimpijskie 2026 mają niby 3 chętnych na organizację. Mediolan jednak nie dostał państwowych gwarancji i raczej odpadnie. Pozostała dwójka Calgary i Stockholm zachowują się co najmniej dziwnie. Wiadomo, żeby zorganizować IO trzeba podnieść podatki lub znaleźć prywatnych sponsorów, albo połączyć obie opcje zdobycia środków finansowych. Mieszkańcy Calgary w jakimś referendum stwierdzili, że w zasadzie to niech Olimpiadę zorganizują Szwedzi. Na co Szwecja zareagowała pytaniem dlaczego my mamy organizować, płacimy przecież jedne z największych podatków na świecie. Niech IO przeprowadzą u siebie Kanadyjczycy. Może @artix wie co tam Szwedzi kombinują. Jak dla mnie to jakiś koszmar... Czy zostają nam olimpiady tylko w Azji?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, marionen napisał:

Igrzyska Olimpijskie 2026 mają niby 3 chętnych na organizację. Mediolan jednak nie dostał państwowych gwarancji i raczej odpadnie. Pozostała dwójka Calgary i Stockholm zachowują się co najmniej dziwnie.

(...)Czy zostają nam olimpiady tylko w Azji?

Na wiosnę odpadła szwajcarska kandydatura - Sion. Kibicowałem im i myślałem że dadzą radę. Tym bardziej że ostatnie Igrzyska w Szwajcarii były w 1948 w St. Moritz. Jednak mieszkańcy w przeprowadzonym w czerwcu referendum zagłosowali w 54% na nie. 

Konkurencje alpejskie miały być rozgrywane w Crans Montana, a reszta dyscyplin w szerszy regionie - łącznie w 4 kantonach. Dopiszę pewnie o tym w założonym temacie Magic Passu gdzie jeździłem zeszłej zimy.

Aktualnie kibicuje Włochom i ich pomysłowi. Ale szanse są małe. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 29.10.2018 o 20:14, marionen napisał:

(...)Pozostała dwójka Calgary i Stockholm zachowują się co najmniej dziwnie. Wiadomo, żeby zorganizować IO trzeba podnieść podatki lub znaleźć prywatnych sponsorów, albo połączyć obie opcje zdobycia środków finansowych. Mieszkańcy Calgary w jakimś referendum stwierdzili, że w zasadzie to niech Olimpiadę zorganizują Szwedzi. 

Wracam do tematu, kilka dni temu w Calgary było referendum. Wynik 54,6% przeciwko organizacji. Także kolejne miejsce odpada.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...