Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Civetta, Arabba Marmolada - relacja 4-8 luty 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym się podzielić wrażeniami z wyjazdu do Civetty i Marmolady/Arabby z ostatniego tygodnia.

Mieszkaliśmy 900 m od stacji gondoli w Alleghe w budżetowym apartamencie 70 euro za 6 nocy!

Dzień zawsze zaczynał się tak samo wjazd o 8.30 jedną z pierwszy gondoli na szczyt. Następnie szybkie wpięcie narty płaski zjazd i wjazd większą gondolą do góry do Col Baldi. Pogoda fajna lekkie chmurki przebija słońce. Pierwszy zjazd trasą 9 następnie kilka zjazdów na 16. Wrażenia pozytywne stoki fajnie zróżnicowane, szerokie poziom przygotowania tras najwyższy! Następnie trasy 21, 23, 29 - uśmiech na twarzy pozostaje. Udajemy się w stronę Zoldo, biała gondolka wprowadza nas na szczyt trasy 38, 39. Objeżdżamy wszystkie trasy w tym rejonie wszystkie fajne. Następnie 41, 40 super do carvingu od góry można cisnąc praktycznie zero ludzi! Kolejne dni mijają podobnie. Trasy z Col Baldi 14, 8, 14 do gondoli są super szerokie, brak lodu ludzi za każdym razem zero kolejek do gondoli. 

W dzień 4 udało nam się przetestować narty Fischera za free. Jeżdzę na starych Progessorach 800 z sezonu 13/14 teraz skusiłem się na slalomowe dokładnie te http://www.skionline.pl/worldskitest/wc-sc,testy,17-18,narty-race-sl-mezczyzni,1068.html, bo nigdy nie jeździłem na pożądnych tego typu. Super narta do krótkich skrętów! Następnie testowałem coś 'zbliżonego' do moich - RC4 DTX http://www.skionline.pl/worldskitest/rc4-the-curv-dtx,testy,17-18,narty-high-performance-mezczyzni,1080.html . Super narta łatwiejsza w prowadzeniu do moich, lepsza stabilność większa prędkość. Żal było oddawać te narty. Niby można było testować 1 h każdą nartę, ale nikt czasu nie liczył. Miasteczko testowe promowało jeszcze markę Spyder i stało kilka Mercedesów jakiś sportowy i SUV.

Kończymy 4 dzień na Civetcie. 

Dzień 5 Marmolada/Arabba. Pierwszy zjazd Marmoladą ciekawa trasa czerwona chociaż brak słońca na trasie doskwiera. Widok z góry zapiera dech w piersiach. Następnie po zjeździe 7 km udajemy się długą kanapą do Arabby. Na trasach z górnych części Arabby muldy i dużo ludzi udajemy się na Belvedere nową gondolą 10 os. jeszcze pachnąca nowością tutaj są fajne, szerokie trasy. Po przewie udajemy się na Cherz i następnie do samochodu w Malga Ciapela.

Ilość km w dół każdego dnia ok. 45-50. Arabba mnie nie zachwyciła ogrom ludzi i muldy bardzo wcześnie. Jadąc wyciągami obsługa upycha ludzi jak do Japońskiego metra. 10 osób mniej by weszło a komfort byłyby lepszy!

Podsumowując: Civetta numer 1 w moim prywatnym rankingu. Mało ludzi zero kolejek i miejscami sztruks do godz. 14! Na stromych częściach stoków brak lodu.

Na koniec kilka zdjęć. 

 

20180205_112846.jpg

20180205_112854.jpg

20180205_124537.jpg

20180208_101326.jpg

20180208_125314.jpg

20180208_125317.jpg

20180209_085709.jpg

20180209_103338.jpg

20180209_103340.jpg

20180209_142947.jpg

20180209_142949.jpg

20180209_154742.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marboru napisał:

@magnusDux85 dzięki za tę krótką relację.

W marcu będę w Civettcie - i sprawdzę ją dokładnie :) 

Super jestem ciekaw co powiesz na jej temat! Z ciekawostek w większości knajp można płacić kartą (w Alta Badii nie zawsze było to możliwe). W gondoli w Alleghe narty mojej żony 82 mm pod butem nie wchodziły do koszyka na zewnątrz gondoli :D pierwszy raz się z takim czymś spotkałem... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marboru napisał:

@magnusDux85 dzięki za tę krótką relację.

W marcu będę w Civettcie - i sprawdzę ją dokładnie :) 

Mariusz - zalicz koniecznie Grande Guerra - czyli szlak śladami I wojny światowej - wyruszyliśmy dziś z La Villa przez Alta Badię , Corvarę,  Arabbę , Marmoladę , Alleghe, Cinque Torri , Rif.Laguazoi i powrót do Alta Badia - przepiękna trasa - dziś zaliczone.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marboru napisał:

@magnusDux85 dzięki za tę krótką relację.

W marcu będę w Civettcie - i sprawdzę ją dokładnie :) 

Mariusz - zalicz koniecznie Grande Guerra - czyli szlak śladami I wojny światowej - wyruszyliśmy dziś z La Villa przez Alta Badię , Corvarę,  Arabbę , Marmoladę , Alleghe, Cinque Torri , Rif.Laguazoi i powrót do Alta Badia - przepiękna trasa - dziś zaliczone.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, cieszy,, że Sowa zachwyca, w moim prywatnym rankingu jak poniżej, trochę z powodów osobistych ;)

Civetta to wszytko co najfajniejsze w Dolomitach w pigułce, szkoda ze nie nie znalazłeś czasu na Falcade

co do Arabby to Brama Biskupa czyli Ścianka Strazników Muld zawsze jako część Sella Rondy  tak wygląda, przed przeróbkami kilka lat temu było tam jeszcze gorzej, pytanie czy zapusciles sie na czarne i czerwone trasy poniżej?

stok na Marmoladzie ma ten kat padania słońca, nie przepadam za jeżdzeniem tam, miałem tam kiedys niezłą kontuzję gdy nie zauwazyłem końca stoku o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ewangelizator napisał:

super, cieszy,, że Sowa zachwyca, w moim prywatnym rankingu jak poniżej, trochę z powodów osobistych ;)

Civetta to wszytko co najfajniejsze w Dolomitach w pigułce, szkoda ze nie nie znalazłeś czasu na Falcade

co do Arabby to Brama Biskupa czyli Ścianka Strazników Muld zawsze jako część Sella Rondy  tak wygląda, przed przeróbkami kilka lat temu było tam jeszcze gorzej, pytanie czy zapusciles sie na czarne i czerwone trasy poniżej?

stok na Marmoladzie ma ten kat padania słońca, nie przepadam za jeżdzeniem tam, miałem tam kiedys niezłą kontuzję gdy nie zauwazyłem końca stoku o.O

Tak jeździłem czarnymi i czerwonymi do Arabby jeśli o to pytasz było tak samo beznadziejnie. Następnym razem pojadę do Falcade jeszcze lepiej niż na Civetcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Civetta to moje ulubione miejsce w Dolomitach. Niby jest tak, jak wszędzie gdzie indziej, ale ta stacja ma swoisty klimat. Może przez to, że leży trochę na uboczu, jest tam bardziej kameralnie. Zawsze, gdy jestem w okolicy, to zaglądam, choćby na chwilę.

Byłem i w Trevalli. Falcade + przełęcz San Pelegrino, bo tam można dotrzeć bez odpinania nart. Fajna czarna z Col Margherita - chyba się nazywa Volata - trochę dobrych tras schodzących własnie na przełęcz, szerokich i w miarę stromych -  można tam wypuścić narty. Ale jeżeli będziesz miał czas, to pojedź do Moena,tam jest kapitalna czarna wzdluż gondoli. Najlepsze miejsce w Trevalli

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, magnusDux85 napisał:

Tak jeździłem czarnymi i czerwonymi do Arabby jeśli o to pytasz było tak samo beznadziejnie. Następnym razem pojadę do Falcade jeszcze lepiej niż na Civetcie?

no lepiej to nie, ale tez fajna stacja, 

nastepnym razem to proponuje pojechac do w/w Moeny: w zasiegu masz połowe Dolomiti Superski, w ciagu "turnusu" każdego dnia pojeździsz w innym miejscu, a nawet zabraknie dni

 

Edytowane przez ewangelizator
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...