Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dolina Aosty: Cervini, Zermatt, Mont Blanc


krzysztofbr

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

Początkowo myślałem tylko o Cervini plus Zermatt z tego co widzę da się to na jednym skipassie 316 euro za 6 dni.

http://www.cervinia.it/en/inverno/tariffe-internazionali

Ostatnio patrząc na mapę (a śpię w Saint Andre) zacząłem myśleć o Mont Blanc I jednodniowej wycieczce.

Trochę to uzależniam od pogody. Niestety w Cervini nie ma skippasu 5 z 7, wiec muszę kupić skippas 5 dniowy za 270 euro I 6 dnia pojechać do Mont Blanc (pomijam cenę skipassu 1 dniowego ponad 60 euro)

Parę pytań czy warto czy ma to sens? jak dla mnie ma to sens jak będzie dobra pogoda tego dnia.  Za skippasy w sumie zaplace ponad 330 euro.

Chyba, ze o czymś nie wiem, wszystkie porady mile widziane.

ps. czy ktoś był na free ski w Cervini? w maju? może to będzie pomysł na przyszły rok.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, to się cenią mocno teraz...

Byłem w regionie kilka lat temu i jeździłem w ośrodkach:

1.Zermatt,

2.Cervinia,

3.Monterosa,

4.Pila,

5.Valtournenche

Kolejność nie przypadkowa. Od najlepszego moim zdaniem.

Możesz kupić Aosta Valey Skipass na cały region (z wyjątkiem Zermatt). Wygląda że aktualnie 275 eur/6 dni

http://www.lathuile.it/datapage.asp?id=270&l=3&s=I

Zermatt można było dokupić za dopłatą na dany dzień (pewnie teraz też można).

I zdecydowanie WARTO! To moim zdaniem najlepsze miejsce wśród wymienionych stacji.

Edytowane przez shuger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że 6 dni tylko na Cervinia-Zermatt to trochę za dużo biorąc pod uwagę potencjał całego regionu i odległość z Polski warto byłoby inne ośrodki pozwiedzać ;) 

Ale to taka moja sugestia - ja po prostu lubię formę Ski Safari w Alpach czyli najlepiej każdy dzień w innym miejscu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ośrodki w Dolinie Aosty, czyli:

Cervinia i Valtournenche z Zermatt (bo to w sumie jeden teren)

Monterosa

Courmayeur

La Thuile/La Rosiere (też jeden teren)

Pila

to alpejska pierwsza liga - również ze względu na wysokości na jakich się jeździ oraz większe niż gdzie indziej prawdopodobieństwo dobrej pogody. moim zdaniem najlepiej kupić skipas  Val Aosta, a do Zermatt dopłacić (34 Euro za 1 dzień). A bardzo małe to ośrodki te na pewno nie są..

Edytowane przez Bogdan B-13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bogdan B-13 napisał:

to alpejska pierwsza liga - również ze względu na wysokości na jakich się jeździ oraz większe niż gdzie indziej prawdopodobieństwo dobrej pogody. moim zdaniem najlepiej kupić skipas  Val Aosta, a do Zermatt dopłacić (34 Euro za 1 dzień). A bardzo małe to ośrodki te na pewno nie są..

Byłem trzy razy i potwierdzam. Jedna uwaga . W Cervinii lubi mocno wiać. Miałem skipas Val Aosta a Zermatt sobie odpuściłem. Ci którzy byli w Zermatt ,za dopłatą chwalili sobie tą ,,wycieczkę''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...