Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

buty dla zaawansowanego poczatkujacego


Rekomendowane odpowiedzi

Kolega na starość (po 50. znaczy się) wziął się za narciarstwo. Wprawdzie jakoś źle to widziałem ale on się zawziął i już po pierwszym roku całkiem nieźle dawał sobie radę. Teraz - trzeci sezon - zastanawia się nad zakupem własnych butów, bo te w wypożyczalniach to kapcie są straszliwe. Co do jego umiejętności wg skali oceniam go na niepełne 5. Do tego jest wysportowany.

Stopa dość szeroka i wysokie podbicie.

Jaki flex powienien wziąć pod uwagę? Byłem z nim w Skiteamie i pasowały mu Lange SX100. Czy to nie jest za sztywne jak na jego umiejętności? Mniej sztywne były tylko SX75 i SX80, ale one zdecydowanie gorzej trzymały piętę. Niższych flexów w ogóle nie było.

A może coś z inych butów?

Edytowane przez Tytus Atomicus
drobne bledy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy też od intensywności w użytkowaniu. Ja średnio spędzam ponad 50 dni na śniegu. Więc w moim przypadku. Każdy but po 2-3 sezonach to kapeć. But jak i narta z czasem tracą swoje właściwości. Oczywiście są to minimalne odczucia. I można na nie nie zwrócić na początku uwagi. Ale przy mojej jeździe po prostu czuję że but przestaję trzymać. No i wtedy wymieniam. Jeśli ktoś ma spokojny, rekreacyjny styl jazdy to spokojnie może na jednym zestawie narty/buty jeździć przez wiele sezonów. Jeśli znajomemu pasuje dany model to niech go kupuję i nie ma co na siłę szukać czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że ani on sam, ani ja nie wiemy czy ten but mu pasuje. Owszem jest _dopasowany_.

Ale ten flex wydaje mi się zbyt wysoki jak na jego umiejętności.

A kolega tego w sklepie nie zweryfikuje, zwlaszcza, że przedtem miał na nogach tylko buty bardzo miękkie z tanich wypożyczalni.

Ciekawe, że w Skiteamie w ogóle nie ma modeli z flexem niższym, niż 75. A tutaj na forum początkujący jeżdżą w butach o znacznie mniejszej sztywności. Skąd oni je biorą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tankowiec napisał:

znajomemu pasuje dany model to niech go kupuję i nie ma co na siłę szukać czegoś innego.

Tylko żeby nie kupił za dużych butów bo to zdarza się bardzo często. Mnie od początku mojego ,,nartowania'' , czyli od10 lat (początek w wieku 49 lat) dwa razy bo tyle razy kupowałem buty w sezonie użytkowane przeciętnie 13-14 razy. Po samodzielnych  przeróbkach (z dwóch par jedna para....,dokładnie nie piszę co uskuteczniłem bo to amatorszczyzna) jest dużo lepiej ,ale dalej są trochę za duże. Dla mojej amatorskiej jazdy jeszcze na sezon wystarczą późnej trzeba będzie  zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 80. eksperymentowałem trochę z różnymi butami, ale kiedy (chyba w 1988) trafiłem na Lange ZS, uznałem że to jest to. Jakoś 15 lat później doszedłem do wniosku, że faktycznie wewnętrzne botki są już sfatygowane i przesiadłem się na Lange GrandZero. Które do dzisiaj trzymają jak trzeba. Tylko piją w okolicach haluksów a zdejmowanie to już katorga.

Pewnie powinienem zmienić, ale szkoda mi kasy.

Sam nawet nie wiem, jaki one mają flex.

   
Edytowane przez Tytus Atomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie, po zmierzeniu jeszcze kilku różnych modeli różnych producentów kupił Fischer Viron 9

http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,14-15,fischer,viron-9,4705.html

Używane, bez śladów użytkowania za 430zł. Jak mu się nie spodobają, albo z nich wyrośnie - nie żal będzie się pozbyć.

Edytowane przez Tytus Atomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...