Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Lodowiec w sierpniu ?


Coach

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba tylko Hintertux jest godny rozważenia. 

Byłem dwa razy w okolicach 1-3 sierpnia. 

W 2016r. było niesamowicie, prawie 20km tras pod śniegiem i prawie 3km zjazdu do Tuxer Fernerhaus po białym. 

W 2017 ten sam okres - padaka. Pod śniegiem tylko trasy Gefrorene Wand i kawałek Olperer, w sumie ok. 2km.

Reszta - goły lodowiec. 

A tydzień wcześniej ok. 23 lipca spadło kilkadziesiąt cm śniegu i przez kilka dni było biało. 

I tak mi się podobało, bo na gefrorene wand jest krzesło wiec się wyjeździlem po pachy :)

Najlepiej jednak chyba jechać "na pogodę"  po świeżym opadzie. 

Tak to wyglądalo w 2017

Być może warto rozważyć zermatt, tam trasy zaczynają się na 3800.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko że w Austrii w sierpniu na bank nie "chodzi" Pitztal, Stubai ani Kitzsteinhorn, nie podejrzewam tez o to Kaunertala.

Załączam kilka zdjęć z sierpnia 2016 z Hintertux, tak jak wspomniałem było bombowo, mnóstwo śniegu i jazdy :)

Tuxertal:

000.thumb.jpg.f3ef9738272b42c9c1a4b6788e3be45f.jpg

Dolna stacja

002b.thumb.jpg.2d9e74b5e808d1e020d7d48017750415.jpg

Widok z Gefrorene Wand

013.thumb.jpg.b55593e85c65f632c27abb164962a5b9.jpg

012.thumb.jpg.03fc7a4384a21e9a43a717e6b9555519.jpg

004.thumb.jpg.63e6b8b734149273f5bc10d19afab51b.jpg

Widok z Olperer

010.thumb.jpg.ba6dd2c8b7d5bf39bcb7b29e5065ca32.jpg

Widok na Gefrorene Wand

007.thumb.jpg.df8a16abe6abb3727dc88d3d8decd4e6.jpg

Dojazd do Ferner Tuxerhaus (2660 mnpm)

005.thumb.jpg.9eca2086c31acc6dd701cb4aae3e50b3.jpg

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć,

odgrzewam temat - mam możliwość wyskoczenia w terminie 25-28/07 na narty przy okazji wyjazdu służbowego do Bawarii. Planuję Hintertux i tam mam wstępną rezerwację noclegu z możliwością jej odwołania do jutra :D

Myślicie, że uda się coś pojeździć? Bergfex prognozuje od 23/07 wysokie temperatury u góry, tj. około 10-12 stopni, stąd moje wątpliwości.. Śniegu jest ponoć około 205 cm na ten moment.

Będę wdzięczny za poradę, gdyż dotychczas najpóźniej jeździłem na nartach na majówkę w Solden..

Widzę, że polecacie jeszcze Zermatt, ale to kolejne 350 km dalej dla mnie, a powrotną trasę samochodem muszę pstryknąć na raz po nartach.

Pozdro,

Kuba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemo_narciarz, dzięki, ja właśnie potwierdziłem swoją rezerwację hotelu, także ryzykuję i jadę 25-28/07.

Z plusów, ma się robić słonecznie i bezchmurnie w weekend, także pokorzystasz :) Szkoda, że trochę za ciepło..

@ptk89, w październiku rusza Solden, fajny ośrodek, te 20 km spokojnie powinno już hulać:

https://www.soelden.com/winter/ski-area.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Byłam na Hintertuxie  6 lipca 2019r. warunki dobre, iście wiosenne, z rana lepiej, można było się wyjeździć, następne dni były chłodniejsze i ,,cosik,, tam popadało 🙂 choć już nie byłam na lodowcu, tylko reszta czasu spędziłam w Dolinie. Życzę udanych szusów i nie zapomnij zabrać ze sobą JAPONEK 🙂 

Pozdrawiam

P7060479.JPG

Edytowane przez czupirak
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tux ma się bardzo dobrze. W sobotę szturks i betonidło z rana do 2800m. Ogólnie wiosenne bardzo przyjemne jeżdżenie. Ratraki pracują praktycznie cały czas w różnych częściach ośrodka. Ludzi mało, od 13 jeździ praktycznie kilkanaście osób.

Edytowane przez przemo_narciarz
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemo_narciarz, dzięki - trochę mnie pocieszyłeś, bo już nie mogę odwołać rezerwacji noclegu, a na stronce widzę, że temperatury mocno dodatnie i pokrywa śnieżna stopniała z 210 na 160 cm. Do niedzieli zapowiadają po 12C na górze... Jak Ty byłeś jakie temperatury tam panowały i jak oceniasz szansę na utrzymanie warunków żeby chociaż 2-3 h rano dało się sensownie pojeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jeździliśmy w sobotę do 16, ale uwielbiamy wiosenne narty. Jeździmy na nartach powyżej 100 pod butem, i wybieramy się jeszcze w sierpniu, październiku. Pytanie czego oczekujesz?

Jak chcesz pojeździć fajnie na nartach, to będziesz zadowolony. 

Temperatury u góry ok 5 stopni, ale nie patrz na to, na Kitzterhorn w czerwcu jeździliśmy w bardzo wysokich temperaturach i było super. Na Tux pokrywa zmalała przez ogromny opad deszczu w sobotę wieczorem, w niedzielę odsłoniły się ogromne  miejscowe placki brązowe z lodowca, ale cały czas ratraki i koparki naprawiały sytuację, magazyny śniegu są ogromne w wielu miejscach. Wydaje mi się że sytuację mają opanowaną przez serio 365dni😀 Zajebista opcja😎 nigdy nie sądziłem że sezon może trwać cały rok.

Tras otwartych jest więcej niż w Szczyrku w sezonie🙄

Edytowane przez przemo_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2019 o 18:33, quba0 napisał:

@przemo_narciarz, thnx za info!

Ja niestety mam ze sobą G9 183 cm i krótsze GS11 brata (170 cm), więc oczywiście oczekiwałbym betonu i szerokiego stoku 😂

Tak czy siak chyba gorzej niż w kwietniu na Łomnicy nie będzie, gdzie była ciapa i muldy, a i tak się dobrze bawiłem ;) 

Na pewno dam znać :) 

Będziesz miał wyjątkowo ciepło, ale za to nie powinno mocno wiać.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...