Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart dla niewielkiej kobiety


kubapod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zwracam się z prośbą o poradę w doborze nart dla niewielkiej kobiety. 

1. Płeć - kobieta

2. Wiek - 28

3. Waga -49

4. Wzrost - 153cm

5. Na nartach jeżdżę od 10 sezonów, ( 6 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 5

7. Moje buty to - Atomic 70

8. Teraz jeżdżę na nartach/model -Fischer RXC 140cm

9. Preferuję styl jazdy- rekreacyjną, po przygotowanych trasach

10. Upatrzyłem sobie narty - rozważam juniorskie 

11. Mój budżet na narty to około - 1000-1500+

Rozważamy nartę juniorską ze względu na niską wagę i wzrost oraz trudniejszą dostępność modeli standardowych. Czy ma to sens? Długość chyba 140-145cm. Dobrze jakby narta dobrze uczyła płynnego skrętu carvingowego. Będziemy wdzięczni za porady.

Pozdrawiamy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kubapod napisał:

Witam,

Zwracam się z prośbą o poradę w doborze nart dla niewielkiej kobiety. 

1. Płeć - kobieta

2. Wiek - 28

3. Waga -49

4. Wzrost - 153cm

5. Na nartach jeżdżę od 10 sezonów, ( 6 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 5

7. Moje buty to - Atomic 70

8. Teraz jeżdżę na nartach/model -Fischer RXC 140cm

9. Preferuję styl jazdy- rekreacyjną, po przygotowanych trasach

10. Upatrzyłem sobie narty - rozważam juniorskie 

11. Mój budżet na narty to około - 1000-1500+

Rozważamy nartę juniorską ze względu na niską wagę i wzrost oraz trudniejszą dostępność modeli standardowych. Czy ma to sens? Długość chyba 140-145cm. Dobrze jakby narta dobrze uczyła płynnego skrętu carvingowego. Będziemy wdzięczni za porady.

Pozdrawiamy

 

Cześć

Tak naprawdę wzrost i waga nie mają znaczenia liczy się doświadczenie i technika - to tak na przyszłość.

Narta niczego nauczyć nie może bo nie jest elementem aktywnym. Osobiście sugerowałbym kupno narty o profilu GS minimum do wzrostu jako najbardziej edukacyjnej właśnie ale z postu (pomiędzy wierszami) czytam, że to jeszcze nie ten etap. Może więc na przykład:

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,17-18,rossignol,hero-elite-all-turn,10047.html

bardzo uniwersalna, przyjemna i łatwa narta do nauki techniki idealna.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 154 cm i 44 kg i jezdze na juniorskiej "pseudogigantce" 161 cm z promieniem 17 m volkl racetiger

jeździ mi sie bardzo dobrze na przygotowanych trasach i  kupowalam ją przede wszystkim na zawody amatorskie, wczesniej jezdzilam na slalomce za krotkiej...kupilam juniorska 145 i zaluje bo spokojnie moglam wziąc 150 czy 155

Edytowane przez Chrumcia
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kubapod napisał:

Pytanie też czy przesiadka ze 140cm na 156 nie będzie "szokiem"?

u mnie był pozytywny szok z 145 na 161 :D

wazny tez promien skretu i zalezy gdzie bedziesz jezdzic, mi w Alpach na przygotowanych stokach super sie jezdzi na gigantce - w sumie na oslich łąkach na Mazurach tez

17 m promien dla mnie idealny, 14 tez bylby ok ;) czasem wole dluzsze, czasem krotsze skręty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy już po pierwszej wizycie w sklepach. Sprzedawcy odradzają nartę "meską" np.Rossignol All Turn i proponują coś pokroju Head Super Joy argumentując, że tak niewielka osoba nie dociśnie takiej narty. Sugerują również długość w okolicach 142-145 Czy ma to sens? Ja szczerze mówiąc nie jestem przekonany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam ponownie,

W poprzednim sezonie dziewczyna przetestowała nartę Rossignol Hero All Turn w długości 149cm. Była całkiem zadowolona z zachowania się narty - wydawały jej się pewniejsze i bardziej stabilne. W tym sezonie nadszedł czas na zakup. Po zapoznaniu się z panującymi cenami rozważamy dwa modele, oba z poprzedniego sezonu:

1.  Rossignol Hero All Turn 149cm
2. Head i.Magnum 149cm

Czy moglibyście pomóc w wyborze? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2018 o 13:32, kubapod napisał:

Jesteśmy już po pierwszej wizycie w sklepach. Sprzedawcy odradzają nartę "meską" np.Rossignol All Turn i proponują coś pokroju Head Super Joy argumentując, że tak niewielka osoba nie dociśnie takiej narty. Sugerują również długość w okolicach 142-145 Czy ma to sens? Ja szczerze mówiąc nie jestem przekonany. 

Bzdury. Co to znaczy "dociśnie"? Do czego?

Moim zdaniem powinniście szukać nart o profilu GS a ale nie narty GS. Podstawowym typem skrętu jest skręt pełny i takiego należy się przede wszystkim nauczyć. Wszystko inne jest potomne tej podstawy. Narta 149 o charakterze SL. Pomyłka.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc "nie dociśnie" chciałem powiedzieć, że niektórzy sprzedawcy argumentowali, że są to narty, w które trzeba wkładać sporo siły/masy aby narta ładnie pracowała w skręcie. W tamtym roku proponowałeś właśnie Rossignol All Turn, więc nie do końca rozumiem teraz argument o tym, że to narta o charakterystyce SL. Jaką nartę byś zatem proponował?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kubapod napisał:

Mówiąc "nie dociśnie" chciałem powiedzieć, że niektórzy sprzedawcy argumentowali, że są to narty, w które trzeba wkładać sporo siły/masy aby narta ładnie pracowała w skręcie. W tamtym roku proponowałeś właśnie Rossignol All Turn, więc nie do końca rozumiem teraz argument o tym, że to narta o charakterystyce SL. Jaką nartę byś zatem proponował?

Pozdrawiam

Cześć

Tak, tak ja wiem co poeta miał na myśli z tym dociskaniem. Krytyka i sarkazm nie był skierowany do Ciebie tylko do tych sprzedawców od "docisku".

Co do  narty to uważam, ze każda narta o długości 149 cm będzie praktycznie SL. Hero AllTurn ma wprawdzie promień 15m ale przy długości 177 a przy 170 już 14. I takie promienie uważałbym za sensowne. Przy 149 + tip rocker będzie to po prostu short. Moja córka jeździła na 140 cm ale miła wtedy 8 lat.

Napisałeś, że narta ma uczyć płynnego skrętu carvingowego...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym tkwi trochę problem. Uważam że powinna być to narta ok 150-160cm (wzrost 153). Wiem, że bardzo dobry narciarz nie będzie miał problemu na narcie GS o długości +15/20cm, ale to nie ten przypadek. Tak jak napisałeś narty z przedziału 150-160 mają właśnie promień slalomowy. Co wybrać w takim razie? Idealna byłaby 155cm z promieniem ok.14m. Wiem, że to nie promień gigantowy ale powinno być ok. Macie jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ANDISKI napisał:

kobieta ma 153 cm -wiec jest niska

waga 49 kg więc piórko

narta 149  optymalna ponieważ wcześniej było 140 cm

 kobieta ma aspekt rekreacji ,radości

to nie jest zawodniczka  ,to nie jest potężna kobieta, lecz subtelna amatorka pragnąca mieć przyjemność z BIAŁEGO SZALEŃSTWA

Cześć

Bajania.

Rekreacyjnie jeździ praktycznie każdy na tym forum. czy to znaczy, że ma się, ślizgać byle jak na byle czym? Nie.

Kolega zasugerował chęć postępu i opanowania "płynnego skrętu carvingowego". A do tych celów trzeba mieć w miarę dobry sprzęt a nie nartkę, którą dziecko obróci skrętem stóp.

Dla mnie to młoda, dziewczyna z niezłym doświadczeniem, której trzeba wskazać drogę aby mogła czerpać z narciarstwa prawdziwą przyjemność, którą daje poczucie wolności wynikające z panowania nad sprzętem i terenem a nie wciskać jej surogat nart dla starej babci.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z obiema opiniami. Ja również kilka lat temu poczułem dużą różnicą na + po przesiadce z lekkich nart amatorskich, na najwyższy model sklepowy. Wkłada się więcej zaangażowania w jazdę, ale ona sprawia też więcej radości. Przynajmniej w moim wypadku. Jedyny "problem" w przypadku takich nart moim zdaniem stanowi np. duża ilość świeżego śniegu na stoku, gdy raceowa narta ma tendencję do tonięcia. Po części to pewnie kwestia techniki. Czy moglibyście podać przykłady konkretnych modeli, które byście polecili? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kubapod napisał:

Zgadzam się z obiema opiniami. Ja również kilka lat temu poczułem dużą różnicą na + po przesiadce z lekkich nart amatorskich, na najwyższy model sklepowy. Wkłada się więcej zaangażowania w jazdę, ale ona sprawia też więcej radości. Przynajmniej w moim wypadku. Jedyny "problem" w przypadku takich nart moim zdaniem stanowi np. duża ilość świeżego śniegu na stoku, gdy raceowa narta ma tendencję do tonięcia. Po części to pewnie kwestia techniki. Czy moglibyście podać przykłady konkretnych modeli, które byście polecili? 

Cześć

Wszystko jest kwestią odpowiedniego wyważenia nie narty. Dla Szanownej Pani ten Rossignol All Turn nie będzie wcale taki zły tylko na boga nie 149cm.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Korzystając, że powstał już taki wątek chciałabym poprosić Was o pomoc w wyborze narty dla równie niskiej babeczki ;)

1. Płeć - kobieta

2. Wiek - 27

3. Waga - 49 kg

4. Wzrost - 156 cm

5. Na nartach jeżdżę ok 17 lat, ok 12 dni w sezonie (jeden tygodniowy wyjazd w Alpy, plus kilka wypadów w roku na jeden dzień do Czech)

6. Moje umiejętności określam na mocne 7 z aspiracjami na mocne 8 

7. Moje buty to - Salomon Xpro Energyzer 90W

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Dynastar Trendy Exclusive 147 cm 

9. Preferuję styl jazdy- rekreacyjno-sportową, raczej po przygotowanych trasach -> lubię jeździć szybko, ale nie startuję w zawodach

10. Upatrzyłam sobie narty - rozważam narty z kategorii Race lub najwyższy model z damskich nart (Atomic 12 Cloud/ My Curv Fishera) 

11. Mój budżet na narty to około - 1300 - 2300 zł

Szukam narty szybkiej, ale takiej, na której będę mogła jeździć cały dzień na równym poziomie i z przyjemnością. Testowałam Racetigery Volkla (SC 155 oraz SC 160) i jeździło mi się na nich dobrze, ale czułam, że muszę wkładać w nie zbyt dużo siły i pod koniec dnia musiałam już z nimi trochę walczyć. Jeździłam też na Flairach 73 z najnowszej kolekcji Volkl i była to przyjemna nartka, dało się na niej pocisnąć, ale czułam, że mogłabym mieć coś na wyższym poziomie. Czyli szukam czegoś pomiędzy mocną racingową nartą, a damską popierdółką :)  Celuję w długość narty 150 lub 155 cm (160 będzie już raczej zbyt długa). 

Będę wdzięczna za radę, bo moje Dynastary już powinny pójść dawno na emeryturę. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ciężko Ci doradzić, wbrew pozorom. Jesteś młoda, sprawna, objeżdżona, z aspiracjami - ważne!

Co teraz.

Podam Ci przykład żony:

48,5 roku - ponad 20 na nartach. Poziom pewnie podobny do Twojego, 165cm58kg.

Od 10 lat objeżdża serwisową SL 155cm i uważa, że to najlepsza narta. W tym roku kupiła Mastera 170cm i się z nim zaprzyjaźniła.

Czy można Cię zadowolić nartą niesportową... Ja uważam, ze nie. Kupisz nartę szerszą i delikatniejszą - OK. Być może będzie trochę mniej sił angażowała ale w dobrych warunkach gdy będziesz chciała "na niej pocisnąć" - zawsze będziesz czuła niedosyt, tak jak na Flairze. Może w takim razie spróbować narty juniorskiej? Jest lżejsza i nie tak sztywna jak dorosłe a podejrzewam, ze spełni Twoje oczekiwania.

Weź też pod uwagę, że Flair 73 to podstawowy model tej linii - raczej kiepska narta.

Ale to Ty jako osoba doświadczona musisz podjąć decyzję...

Pozdrowienia serdeczne

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...