Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Początkujący narciarz z wysokimi ambicjami


aceshigh

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, aceshigh napisał:

bo tam jest duzo tras, i ktora by byla taka mniej wiecej odpowiednia dla mnie na tej Lomnicy

Myślę, że w dzień-dwa objedziesz różne trasy - zaczniesz na dole od niebieskich wzdłuż dolnej gondolki, potem sobie wjedziesz na Skalnate Pleso na czerwoną, a jak będą dobre warunki, będzie chodziło krzesełko i będziesz się czuł na siłach, to jest jeszcze konkretna czarna ścianka z Lomnickiego Sedla. A jak sobie połączysz te traski to masz baaardzo długi zjazd. Myślę, że Ci się spodoba 9_9.

Tu masz relacje i zdjęcia:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tanova napisał:

Myślę, że w dzień-dwa objedziesz różne trasy - zaczniesz na dole od niebieskich wzdłuż dolnej gondolki, potem sobie wjedziesz na Skalnate Pleso na czerwoną, a jak będą dobre warunki, będzie chodziło krz9_9esełko i będziesz się czuł na siłach, to jest jeszcze konkretna czarna ścianka z Lomnickiego Sedla. A jak sobie połączysz te traski to masz baaardzo długi zjazd. Myślę, że Ci się spodoba .

Tu masz relacje i zdjęcia:

 

a jak działają te wyciągi? każda trasa ma tak jakby osobny wyciąg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aceshigh napisał:

w sumie na tej lomnicy nawet ladnie i mam tam blizej, ktos jeszcze ma cos do powiedzenia na temat tej lomnicy?

Tak czarna trasa na Łomnicy jest moim zdaniem bardziej wymagająca niż Kasprowy, jeśli   będzie  mgła, rownież nie zjeżdżaj, z drugiej strony w dobrych warunkach jest dość zatłoczona, na początek spróbuj czerwona 3 na Łomnicy. Cały zjazd z Sedla pod kanapę to bodajże najdłuższy zjazd na Słowacji, wiec przygotuj sie kondycyjnie, 6 km zjazdu to nie 1200 metrów.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, aceshigh napisał:

@Sariensis mógłbyś mi moze powiedzieć która cyfra na mapce tej Łomnicy to ta 3-kilometrowa czerwona, i ta 6-kilometrowa? Nie są te mapy przejrzyste dla mnie jakoś

To jest zjazd łączony kilkoma trasami, tak to już jest w wyższych górach, startujesz czarna z Sedla, potem czerwona do wyboru a kończysz na niebieskiej w sumie masz około 6 km. Na Łomnicy możesz wyjechać ze startu krzesłem po lewej wprost na moja ulubiona czerwona kierują c sie w lewo ( nie trasa home of audi z tyczkami). Joa pojedziesz ze startu gondola to masz do wyboru dwie czerwone trasy, sprawdź obie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, aceshigh napisał:

@Sariensis mógłbyś mi moze powiedzieć która cyfra na mapce tej Łomnicy to ta 3-kilometrowa czerwona, i ta 6-kilometrowa? Nie są te mapy przejrzyste dla mnie jakoś

W grudniu nagrałem cały zjazd, możesz sobie "obczaić" :)

Na początku jest mapka.

Zaczyna się dość stromą czarną z Lomnickego Sedla, na stacji Skalnate Pleso przechodzisz w czerwone, całkiem fajne choć momemtami wąskawe, a od Startu do dołu jedzie się po bardzo łagodnych niebieskich.

 

Edytowane przez rung
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, aceshigh napisał:

@rungdzieki za filmik, a jak jest z wyciągiem? do szczytu czarnej prowadzi jeden osobny wyciąg i do szczytu czerwonej osobny tak?

 

Jedziesz kanapa na start, tam wsiadasz do gondoli a następnie na takie stare dwuosobowe krzesełko, na filmie jest zjazd łatwiejsza czerwona opcja, jednak wąska i zatłoczona, możesz pojechać skrótem bardziej stromym, na filmie widać miejsce gdzie kilku narciarzy stoi, tam skrętach w lewo na druga bardziej sroma czerwona trasę, na filmie kolega przejeżdża na nią dopiero na wywłaszczeniu, i jeszcze jedna uwaga, po pracy na czarnej i czerwonej trasie, kryzys może dopaść twoje mięśnie na ... niebieskiej ;), wielu narciarzy robi na tym zjeździe kilka odpoczynków ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sariensis napisał:

Jedziesz kanapa na start, tam wsiadasz do gondoli a następnie na takie stare dwuosobowe krzesełko, na filmie jest zjazd łatwiejsza czerwona opcja, jednak wąska i zatłoczona, możesz pojechać skrótem bardziej stromym, na filmie widać miejsce gdzie kilku narciarzy stoi, tam skrętach w lewo na druga bardziej sroma czerwona trasę, na filmie kolega przejeżdża na nią dopiero na wywłaszczeniu, i jeszcze jedna uwaga, po pracy na czarnej i czerwonej trasie, kryzys może dopaść twoje mięśnie na ... niebieskiej ;), wielu narciarzy robi na tym zjeździe kilka odpoczynków ;)

Czyli tak jakby wchodze na pierwszy wyciag i laduje na koncu niebieskiej trasy i stamtąd jest kolejny wyciąg na inną? Zgaduję, że na miejscu się zapytam jakiegoś pracownika tam i wszystko mi powie, ale pytam orientacyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, aceshigh napisał:

Czyli tak jakby wchodze na pierwszy wyciag i laduje na koncu niebieskiej trasy i stamtąd jest kolejny wyciąg na inną? Zgaduję, że na miejscu się zapytam jakiegoś pracownika tam i wszystko mi powie, ale pytam orientacyjnie

Łomnica ma to do siebie że z góry na dół to jest taki jeden "ciąg", więc nie sposób się zgubić :) Wysiadasz z wyciągu i widzisz wejście na kolejny. A nawet jak coś pomylisz to zjeżdżając lądujesz w jednym punkcie.

Ja bardzo lubię Łomnicę, jest tam już taka "alpejska" atmosfera :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, dzięki za odpowiedź i moje chyba ostatnie pytanie to czy będą tam jakieś fajne widoczki skoro mają być chmury? nie wiem dokładnie jak pogoda w górach wygląda i od czego to jest zależne, ale zależy mi na fajnej pogodzie podobnej przykładowo do tej z Twojego nagrania. Planuję się wybrać w ten weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Robur82 napisał:

zarówno na Kasprowy jak i na Łomnice patrz na prognozy, jak będzie duży wiatr to odpuść- nie będą wyciągi ciągły

Jak będzie duzy + na łomnicy i piękna pogoda też odpuść - będą 0,5m muldy, wszyscy będą na górze jeździć i będą tam duże kolejki

Co do kasprowego - odpuśc jak będzie mgła, widocznośc na 2m - nie da się jeździć

Jak kolega pisał, że Harendy zjeżdżał swobodnie to na kasprowym, też sobie poradzi - ten najostrzejszy kawałek goryczkowej jest tak szeroki, że w poprzek stoku może jeździć

Nie róbmy z młodzieży flegmatyków, bo to pokolenie będzie nam na emerytury pracować

w ten weekend zapowiadają śnieg i spore minusowe temperatury na Łomnicy, więc wydaje mi się że będzie ok, co do wiatru to ma byc 24km/h. To duzy wiatr jak na jazdę na nartach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, aceshigh napisał:

dobra z tego co widze to za tydzien w weekend w sumie fajna pogoda, kilka stopni w niedziele, slonecznie i malutki wiatr, wiec chyba wybiore sie tam w nastepny weekend

Moze na pierwszy taki zjazd wybierz luźny dzien w tygodniu, zamiast weekendowych tłumów? Zreszta taniej kupisz skipass minimum 3dni wcześniej, wiec śledź prognozy i wybierz sie np. We wtorek :).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sariensis napisał:

Moze na pierwszy taki zjazd wybierz luźny dzien w tygodniu, zamiast weekendowych tłumów? Zreszta taniej kupisz skipass minimum 3dni wcześniej, wiec śledź prognozy i wybierz sie np. We wtorek :).

ciężko w tygodniu bo mam szkołę a dzieli mnie od lomnicy 200km, więc raczej nie widzę innej opcji niz weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, rung napisał:

Łomnica ma to do siebie że z góry na dół to jest taki jeden "ciąg", więc nie sposób się zgubić :) Wysiadasz z wyciągu i widzisz wejście na kolejny. A nawet jak coś pomylisz to zjeżdżając lądujesz w jednym punkcie.

Ja bardzo lubię Łomnicę, jest tam już taka "alpejska" atmosfera :)

jeszcze jedno pytanie co do tej łomnicy, w jakich godzinach działa kolejka? zeby nie bylo tak ze dojade na 12 i o 16 bede musial wracac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, aceshigh napisał:

jeszcze jedno pytanie co do tej łomnicy, w jakich godzinach działa kolejka? zeby nie bylo tak ze dojade na 12 i o 16 bede musial wracac :D

kolejka jest czynna do 16:00

jak 200km to trzeba wystartować o 5 rano

skąd jedziesz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...