Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Offpiściaki w Saas Valley


Rekomendowane odpowiedzi

Dodam jeszcze "dokumentację" naszego wejścia na Adlerpass.

Cała trasa pokazana od pd-wsch

Saas-Fee-prze%C5%82%C4%99cz-pod-Strahlho

Fragment trasy (też od pd-wsch) - tutaj dobrze widać to lekkie podejście na grań Allalina o którym wspominałem, że trzeba je zrobić aby dostać się na wariant II zjazdu do Saas Almagell. Nawiasem mówiąc widziałem tracki i filmiki wchodzących na Allalina wzdłuż tej grani. Czyli mamy po kolei, krótki zjazd, krótkie podejście, kolejny krótki zjazd (polecamy zapiąć się porządnie) - długie podejście i bardzo długi zjazd.

Saas-Fee-prze%C5%82%C4%99cz-pod-Strahlho

A to wizualizacja drogi przez Allalingletscher gdzieś znad Britani. 

Saas-Fee-prze%C5%82%C4%99cz-pod-Strahlho

Tutaj zajrzałem na drugą stronę przełęczy do której doszliśmy  - jest tam niezła lufa i co ciekawe prowadzi szlak. Jak oglądaliśmy to z Kamilem to zjazdu za bardzo nie dostrzegliśmy (zjazdu dla normalnych turystów).

Saas-Fee-prze%C5%82%C4%99cz-pod-Strahlho

 

Pozdro

Wiesiek

pees mam nadzieję, ze jeszcze coś ciekawego dorzucimy w tym wątku (za dwa tygodnie)

Edytowane przez Wujot
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wujot napisał:

Fragment trasy (też od pd-wsch) - tutaj dobrze widać to lekkie podejście na grań Allalina o którym wspominałem, że trzeba je zrobić aby dostać się na wariant II zjazdu do Saas Almagell. Nawiasem mówiąc widziałem tracki i filmiki wchodzących na Allalina wzdłuż tej grani. Czyli mamy po kolei, krótki zjazd, krótkie podejście, kolejny krótki zjazd (polecamy zapiąć się porządnie)

W sensie - ubranie czy wiązania? :)

Cytat

Tutaj zajrzałem na drugą stronę przełęczy do której doszliśmy  - jest tam niezła lufa i co ciekawe prowadzi szlak. Jak oglądaliśmy to z Kamilem to zjazdu za bardzo nie dostrzegliśmy (zjazdu dla normalnych turystów).

A jaki był cel wycieczki na przełęcz - sprawdzenie możliwości zjazdu czy krajobrazowo-zapoznawczo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wiązania - to tak na pierwszy rzut wygląda, że może na fokach to zjechać (bo blisko). Tymczasem to stok południowo-wschodni (czyli rano jest twardo) a w dodatku w stromym trawersie (czego tak bardzo nie widać). Przez chwilę zastanawialiśmy się jak to pojechać i całe szczęście, że ściągnęliśmy foki. Zjazd krótki ale całkiem konkretny.

2. Rozeznanie wejścia na Strahlhorn i przejścia w stronę Zermatt. Chcieliśmy też zrobić sobie foty z Matterhornem. :)

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...