Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Smutny koniec przygody z Head iMagnum Supershape


rung

Rekomendowane odpowiedzi

No i wiecie co?

Po 16 dniach na stoku moje Heady iMagnym Supershape "rozlazły" się na dziobach - krawędź rozwarstwiła się w tym samym miejscu w obydwu nartach.
Chodzi o rocznik 15/16 (http://www.skionline.pl/sprzet/narty,15-16,head,i-supershape-magnum,8008.html)
No cóż, oddałem do reklamacji. Minus taki, że na odpowiedź czekałem prawie miesiąc (w szczycie sezonu :/). Plus taki, że reklamację uznano i otrzymałem zwrot gotówki.
Podobno nowe roczniki wolne są od ryzyka wystąpienia tej wady, ale ja wolałem tego nie sprawdzać. Miałem też pewne refleksje po  jeździe na tych Headach. Z jednej strony podobało mi się że są twardsze i wymagające (przesiadłem się z bardziej rekreacyjnych Rossignoli http://www.skionline.pl/sprzet/narty,09-10,rossignol,zenith-zr1-0-oversize,3849.html, których ponownie używałem w czasie gdy Heady były w reklamacji - miałem wrażenie że jeżdżę na nartach ze sklejki :) Z drugiej strony promień skrętu Headów (raptem nieco ponad 12m), jakoś mi nie leżał, Rossignole miały r16 i pomyślałem, że coś pomiędzy byłoby idealne. Po przetentegowaniu tego w głowie i internecie wybór padł na Fischery (164cm, r14) http://www.skionline.pl/sprzet/narty,17-18,fischer,rc4-the-curv-dtx-racetrack,10091.html
W ostatni weekend przetestowałem je w Solden i było bombowo, jestem mega zadowolony. A dzioby zanitowane, mam nadzieję że się nie rozejdą ;)

Ale jakaś nutka rozczarowania tym, że z Heady tak szybko się rozpadły, pozostała, bo mimo wszystko zdążyłem je polubić. Nawet rakietę do tenisa kupiłem sobie Heada, a teraz co, mam zmieniać na Pacific? ;)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. 

Wierze ze narty Ci sie posypaly ale jeszce o takim przypadku z Supershape nie slyszalem O.o  Moze ktos zna takie zonki ?

A co do wyboru narty, to jak moze Ci przeszkadzac promien skretu ? Tu czegos nie lapie :S

Miales narty z promieniem SL , winioskuje ze byly to 163 cm, czyli wszystko jak nalezy, a nawet lepiej.

Teraz kupiles narty o tej samej dlugosci z promieniem 14 m. 

Czyli kupiles zamulone narty o tej samej dlugosci. Chyba ze sa jakies inne zalety tej degradacji ?

No chyba ze chciales cos w stylu GS junior ale na to nie wpadles ?

Moze przyblizysz Twoj tok postepowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, artix napisał:

Powiem tak. 

Wierze ze narty Ci sie posypaly ale jeszce o takim przypadku z Supershape nie slyszalem O.o  Moze ktos zna takie zonki ?

A co do wyboru narty, to jak moze Ci przeszkadzac promien skretu ? Tu czegos nie lapie :S

Miales narty z promieniem SL , winioskuje ze byly to 163 cm, czyli wszystko jak nalezy, a nawet lepiej.

Teraz kupiles narty o tej samej dlugosci z promieniem 14 m. 

Czyli kupiles zamulone narty o tej samej dlugosci. Chyba ze sa jakies inne zalety tej degradacji ?

No chyba ze chciales cos w stylu GS junior ale na to nie wpadles ?

Moze przyblizysz Twoj tok postepowania ?

No właśnie mało kto słyszał, a jednak się stało :( W obydwu nartach, dokładnie w tym samym miejscy (dzioby, lewa strona). Dziwne.

A tok postępowania był taki, że chciałem żeby promień skrętu był nieco większy, to wszystko ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się heady worldcup i.sł też rozkleiły w zeszłym roku po niecały sezonie jeżdżenia - na szczęście reklamację uznano i dostałem nowe - to samo stało się rok wcześniej z volkl em racetiger sl - ale tutaj niestety reklamację odrzucono , czym zrażono mnie do tej marki.

Moim zdaniem teraz używają specjalnie gorszych klejów , aby częściej wymieniać narty - podobnie jak się dzieje teraz z wszystkim od sprzętu agd po samochody. ..

Przez poprzednie 20 lat mojego szusowania na nartach nigdy się to nie zdarzyło wcześniej.

.

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...