Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

ACL, marboru już po zabiegu


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Od operacji minęło już 3 tygodnie i dwa dni - pora coś napisać :)

Wczoraj ponownie byłem na rehabilitacji - zgięcie nogi w naprawianym stawie wzrosło od 90 stopni o jakieś 15. Wszystko się goi fajnie i dostałem do robienia kolejne trzy ćwiczenia na dużej piłce - pozycja leżąca i główna praca nad mięśniami, które niestety zanikły i mimo tego, że co dwie godziny regularnie wykonuję wszystkie zadane "wygibasy" mięśni nadal nie ma :(

Wraca za to motoryka. Nogą coraz swobodniej manewruję, przesuwam, przestawiam - coraz wygodniej i normalniej mi się śpi. Wraca pewność, ale niestety wraz z pewnością mam sytuacje, w których urażam się w nią i wówczas pojawia się punktowy ból. Spada mi czujność... i właśnie przed tym, by ona nie spadała wczoraj przestrzegł mnie rehabilitant. Ryzyko ponownego urazu i rozwalenie przeszczepu do 3-4 miesięcy jest duże.

2 tygodnie i 5 dni - tyle jeszcze nie mogę obciążać operowanej łąkotki. Chodzę o kulach coraz częściej - mogę niewielkie dystanse ale staram się to robić regularnie. Do tej pory udało mi się przejść w taki sposób 4 spacery od 300 do 500 metrów. Sporo mam z tego frajdy, bo pogoda piękna i wiosna rozkwita pełną gębą.

Magnolia w moim ogrodzie:

IMG_20180418_123337.thumb.jpg.595cefa4446930149c3302d1a7e456ca.jpg

Także jeśli chodzi o aktywność fizyczną, góry itd. - w chwili obecnej tylko w wirtualnym świecie :D 

Sporo czasu dla zabicia nudy spędzam grając w dodatki do Wiedźmina 3.

IMG_20180417_143004.thumb.jpg.d228248ea95003da073ddb1ab3bbd060.jpg

Kulas jest w tej chwili obklejony taśmami. 

Czemu ma to oklejenie służyć - głównie rozejściu się pozostałości obrzęku i opuchlizny. Trochę ma wspomagać i trzymać boki kolana.

IMG_20180420_082206.thumb.jpg.80a9885ec01185ccf2fcb5b2be7163dc.jpg

Co dalej?

Do momentu wygojenia łąkotki spokój, cierpliwość, brak obciążeń nogi i forsowania się...

...czyli luz.

Co jest dla mnie najtrudniejsze? To właśnie to, że nie mogę podjąć intensywnych i mocnych treningów :( 

Co dalej? Pogoda za oknem.

Jak ja bym pojeździł na rowerze, popływał na kajaku, może jeszcze wyskoczył na Kasprowy...a może zwyczajnie poszedł na długą wędrówkę w Góry. A tak? Uziemienie totalne :( 

ehhh jakże mi szkoda tego czasu. Miało przecież padać ;) 

Pozdrawiam serdecznie

marboru

  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mitek napisał:

Ja wczoraj miałem operację i dzisiaj pierwsze kroki i ćwiczenia robię. Jutro do domu, za 10 dni na zdjęcie szwów i na rower.

Damy radę

@Mitek jak rozumiem "łatasz stare tematy"? Tych tematów miałeś sporo w ostatnim czasie :( Oby było z górki i do przodu! 

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i mało bólu.

Mam nadzieję, że zabieg, który przeszedłeś pozwoli Ci na większy zakres jazdy na nartach i w innych aktywnościach :) Trzeba się cieszyć tym co można i czego się chce. Większość spraw tkwi w głowie ;) A akurat w naszych głowach jest dobrze poukładane :) 

Zdrówka jeszcze raz! Powodzenia w dochodzeniu do siebie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, marboru napisał:

Jak ja bym pojeździł na rowerze, popływał na kajaku, może jeszcze wyskoczył na Kasprowy...

Cierpliwości, rower i Kasprowy nie uciekną... ;) Na ten drugi może się wybiorę, a jak to zrobię, pojeżdżę trochę za Ciebie. ;)

A jak tam Paula?

Zdrowia dla Was obojgu! :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, johnny_narciarz napisał:

A jak tam Paula?

Zdrowia dla Was obojgu! :) 

Paula jest Strongwomenem :D Wczoraj też się rehabilitowała i fachowiec powiedział, że super wszystko. Ja siedzę w domu a Ona chodzi regularnie na basen - to jej wyraźnie pomaga :) 

Na rower ma zakaz wchodzenia - zrost w obojczyku zbyt kruchy jeszcze. 

Zdrówka dla Izy! Trzymamy kciuki, że wszystko będzie ok.

Pamiętaj, że w razie czego - służymy swoją pomocą :) 

@johnny_narciarz ciśnij tam za nas na maksa :) Za mnie, za Paulę i za Izę! :) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz te trzy tygodnie szybko Ci zlecą a wtedy tempo i zakres rehabilitacji nabierze całkiem innego znaczenia.
U mnie jutro miną cztery miesiące od rekonstrukcji ACL, od trzech tygodni zamieniłem rower stacjonarny na ten normalny i czas leci mi jeszcze szybciej, dodatkowo mam niezle obciążenie,
a młody nie nudzi się w domu.
256904747023bb2e2f58a9ff71096337.jpg
Najbardziej będziesz musiał uważać między 3-4 miesiącem, wydaje się wtedy ze jest już dobrze, wiec zapominamy się i każde zbyt duże przeciążenie kolana - trzeba później odcierpieć.
Na odbudowę mięśni przyjdzie jeszcze czas, przed tobą całe lato a wtedy - rower, rower i ciśniesz maxa.


Pozdrawiam
Paweł

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marboru napisał:

Paula jest Strongwomenem :D Wczoraj też się rehabilitowała i fachowiec powiedział, że super wszystko. Ja siedzę w domu a Ona chodzi regularnie na basen - to jej wyraźnie pomaga :) 

Na rower ma zakaz wchodzenia - zrost w obojczyku zbyt kruchy jeszcze. 

Zdrówka dla Izy! Trzymamy kciuki, że wszystko będzie ok.

Pamiętaj, że w razie czego - służymy swoją pomocą :) 

@johnny_narciarz ciśnij tam za nas na maksa :) Za mnie, za Paulę i za Izę! :) 

Super! Cieszę się, że szybko wraca do zdrowia! :)

Iza na razie ma same badania, ale już początkiem maja szpital i operacja... :( Wczoraj Dentysta i dziś jeszcze trochę cierpi...

Ale chyba wszystko zmierza ku dobremu, więc jestem pozytywnie nastawiony. :)

Dzięki Mariusz i jeszcze raz zdrowia! :)

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

pamiętajcie o bliznach - trzeba je obszczypywać i odpowiednio się nimi zajmować, bynajmniej nie po to by nie było śladu po zabiegu, ale czasem taka blizna lubi wciągnąć nerw itp. i jest z tego duży problem. Jak macie mądrych rehabilitantów to pewnie się już tym zajęli a jak jeszcze nie to warto o tym pamiętać.

Zdrowia oraz szybkiego powrotu do nart Życzę.

 

Edytowane przez moruniek
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2018 o 11:42, marboru napisał:

@Mitek jak rozumiem "łatasz stare tematy"? Tych tematów miałeś sporo w ostatnim czasie :( Oby było z górki i do przodu! 

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i mało bólu.

Mam nadzieję, że zabieg, który przeszedłeś pozwoli Ci na większy zakres jazdy na nartach i w innych aktywnościach :) Trzeba się cieszyć tym co można i czego się chce. Większość spraw tkwi w głowie ;) A akurat w naszych głowach jest dobrze poukładane :) 

Zdrówka jeszcze raz! Powodzenia w dochodzeniu do siebie.

Cześć

O d paru dni jestem posiadaczem poniższego sprzętu:

WP_20180421_18_04_16_Pro.thumb.jpg.dd4ee5e9c5a241005a627eb75e4b95cf.jpg

Podobnie jak powinno być w wypadku nart wyboru sprzętu i jego parametrów dokonywał specjalista po uzyskaniu ode mnie informacji do czego ma być używany. Sprzęt jest gotowy do użytku więc mogę już praktycznie chodzić bez kul ale jest to niebezpieczne. W ogóle na początku na parę rzeczy trzeba uważać. Jak ktoś potrzebuje jakieś szczegóły dotyczące kwestii biodrowych to służę wiedzą z najlepszego chyba w Polsce źródła.

Pozdrowienia

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

O d paru dni jestem posiadaczem poniższego sprzętu:

Podobnie jak powinno być w wypadku nart wyboru sprzętu i jego parametrów dokonywał specjalista po uzyskaniu ode mnie informacji do czego ma być używany. Sprzęt jest gotowy do użytku więc mogę już praktycznie chodzić bez kul ale jest to niebezpieczne. W ogóle na początku na parę rzeczy trzeba uważać. Jak ktoś potrzebuje jakieś szczegóły dotyczące kwestii biodrowych to służę wiedzą z najlepszego chyba w Polsce źródła.

Pozdrowienia

Nie wiem gdzie Mitek wymieniłeś Swoje biodro, ale paru moich kolegów narciarzy (trenerzy) załatwiali operacje bioder w Polanicy Zdroju. Byli zadowoleni i śmigają już po stokach. Szybkiego i bezbolesnego powrotu do zdrowia i sportu życzę Tobie i mam nadzieję, że w końcu spotkamy się gdzieś na stoku z nartami, a nie na Snow Expo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Miejsce niewiele mówi - ważny jest operator. To szpital niepubliczny w związku z tym może praktycznie zakontraktować lekarza jakiego chce (zdoła!) i zabiegi jakie chce. Ważne jest kto to robi i jakimi technikami ( w wypadku biodra klucz to dojście z przodu). W tej chwili najlepsi maja szeroką gamę placówek w których operują w całym kraju więc jest dostępność i wybór.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Miejsce niewiele mówi - ważny jest operator. To szpital niepubliczny w związku z tym może praktycznie zakontraktować lekarza jakiego chce (zdoła!) i zabiegi jakie chce. Ważne jest kto to robi i jakimi technikami ( w wypadku biodra klucz to dojście z przodu). W tej chwili najlepsi maja szeroką gamę placówek w których operują w całym kraju więc jest dostępność i wybór.

Pozdrowienia

Generalnie w temacie mam mgliste pojęcie. Nigdy nie leżałem w szpitalu, a zaglądam tam tylko odwiedzając przyjaciół i rodzinę. Ale w razie czego wiem gdzie pytać o poradyB|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Od paru dni jestem posiadaczem poniższego sprzętu...

@Mitek współczuję bólu, który musiałeś znosić :o 

Przy kolanie boli...ale przy biodrze pewnie bez morfiny się nie obyło? 

Moja i Pauli koleżanka jakieś 8 miesięcy temu robiła biodro - również w Warszawie. Nie wiem dokładnie gdzie ale już śmiga jak młoda sarna :) 

Zdrowia i jeszcze raz szybkiego powrotu do zdrowia!

Pozdrawiam serdecznie.

PS. @marionen Mario i obyś nigdy nie musiał leżeć w szpitalu :) 

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marboru napisał:

 

PS. @marionen Mario i obyś nigdy nie musiał leżeć w szpitalu :) 

Też mam taką nadzieję, wolę wylądować (w odpowiednim czasie) w dębowej jesionce niż szpitalu. A wszystkim po kontuzjach, operacjach i chorobach życzę powrotu do zdrowia i sportu (bo to ponoć samo zdrowie, nie dotyczy oczywiście zawodowych sportowców niestety)9_9

PS A tak nawiasem mówiąc jestem teraz w Gliwicach pod wielkim szpitalem i tak do 15.00 mi tu chyba zejdzie, bo kolejki mega. Jeszcze takich tutaj nie widziałem.;)

Edytowane przez marionen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marionen napisał:

 A wszystkim po kontuzjach, operacjach i chorobach życzę powrotu do zdrowia i sportu (bo to ponoć samo zdrowie, nie dotyczy oczywiście zawodowych sportowców niestety)9_9

Ja też dołączam się do życzeń i owocnej rehabilitacji.

Na podstawie własnych doświadczeń zaręczam, że nawet z najbardziej "czarnej d.." da się wrócić do ukochanych nart.

Pozdrawiam

mirekn

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marionen napisał:

PS. A tak nawiasem mówiąc jestem teraz w Gliwicach pod wielkim szpitalem i tak do 15.00 mi tu chyba zejdzie, bo kolejki mega. Jeszcze takich tutaj nie widziałem.;)

Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko ok? Właśnie przeczytałem, że jakieś miałeś przygody w Szwajcarii ostatnio... Oby nie związane ze zdrowiem i kontuzjami.

Pozdro serdeczne!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marboru napisał:

Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko ok? Właśnie przeczytałem, że jakieś miałeś przygody w Szwajcarii ostatnio... Oby nie związane ze zdrowiem i kontuzjami.

Pozdro serdeczne!

Wszystko ok, problemy miałem tylko z przemęczenia i odwodnienia. Może relacja @MarioJ natchnie mnie do naskrobania paru zdań.:ph34r:B|

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...