Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

ACL, marboru już po zabiegu


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, marboru napisał:

Już w domu. 

Umordowany ale radosny, że na święta jestem u siebie :)

Wesołych Świąt dla wszystkich! 

Ooo, super, ze już w domowych pieleszach:)

Rowniez Wesołych Świat - żarełko świąteczne to w tym roku chyba catering przywiezie;)

Edytowane przez wojgoc
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marboru napisał:

 

Na narty bym pojechał... 

domyślam sie, ze rowerem tez byś nie pogardzil;).

Co do nart - masz tak bogata kolekcje filmów z rożnych eskapad narciarskich, ze wystarczy włączyć na duży ekran tv, przymknąć oczy i poczuć sie  jak.......marboru na nartach:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wojgoc napisał:

@marboru - jakie wrażenia po pierwszym dniu rehabilitacji?

Dzisiaj jest drugi dzień, kiedy ćwiczę regularnie.

5 treningów z podstawowymi ćwiczeniami:

Noga z kompletnie nieruchomej zaczyna powoli ożywać... a mi humor wraca :) 

Coś, co mnie martwi, to to, że przy chodzeniu o kulach mocno obciążam prawą nogę i boję się o nią, bo strzela w kolanie jak szalona :o 

We wtorek późnym wieczorem jadę do rehabilitanta, który uczestniczył w mojej operacji. Ustawi mi ortezę i powie co dalej.

@wojgoc generalnie jestem zadowolony i pełen wigoru :) Moc wraca :) 

U Pauli też lepiej - rehabilitujemy się razem ćwicząc ;) Po domu Paula śmiga już często bez ortezy, oczywiście uważając na rękę.

Pozdrawiam serdecznie

marboru

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni intensywnych ćwiczeń i noga robi postępy. 

Już ją samodzielnie podnoszę w pozycji leżącej, spokojnie o własnych siłach robię przywodzenie i odwodzenie w lewo i prawo. 

Systematycznie, 5 razy w ciągu dnia ćwiczę po pół godziny. 

Wcześniej ktoś napisał, że rehabilitacja, to będzie ból porównywalny do tego z zabiegu, z dni tuż po. Na chwilę obecną nie mogę się z tymi stwierdzeniami zgodzić. 

Lubię te ćwiczenia i jestem po nich pełen mocy i dobrych myśli :)

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marboru napisał:

Kilka dni intensywnych ćwiczeń i noga robi postępy. 

Już ją samodzielnie podnoszę w pozycji leżącej, spokojnie o własnych siłach robię przywodzenie i odwodzenie w lewo i prawo. 

Systematycznie, 5 razy w ciągu dnia ćwiczę po pół godziny. 

Wcześniej ktoś napisał, że rehabilitacja, to będzie ból porównywalny do tego z zabiegu, z dni tuż po. Na chwilę obecną nie mogę się z tymi stwierdzeniami zgodzić. 

Lubię te ćwiczenia i jestem po nich pełen mocy i dobrych myśli :)

Wcześniej tez pisaliśmy, ze najważniejsza kwestia to głowa.

Ty jesteś megapozytywnie nastawionym człowiekiem do szybkiego powrotu do pełnej sprawności - stad dobre myśli, moc i miłość do cwiczen:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem u rehabilitanta i mnie wyhamował w moich zapędach i ćwiczeniach, które zacząłem wykonywać zgodnie z tym co dostałem od fizjoterapeuty w Szpitalu :( 

Powiedział, że dwa ćwiczenia: unoszenie nogi operowanej w pozycji leżącej - nie powinienem wykonywać, przywodzenie i odwodzenie nogi na boki po materacu - też zakaz :( 

Zostawił mi jedynie cztery ćwiczenia najprostsze do robienia - powiedział, że minimum 4 miesiące zakaz pracowania i mozolne ćwiczenia.

Ehhh chyba zmienię rehabilitanta po zdjęciu szwów na kogoś z Radomia - jakoś mnie on nie przekonał tym co mówi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry, jako uczestnik juz kilku rehabilitacji kręgosłupa miałem do czynienia z wieloma ortopedami i fizjoterapeutami, znaleźć porządnego lekarza czy rehabilitanta to ciężkie zadanie,  zawsze warto korzystać z kilku źródeł i konfrontować diagnozy oraz zalecenia

mi udało się znaleźć  specjalistów do których mam pełne zaufanie po wielu wizytach w różnych miejscach

generalnie koledzy @JurekByd, @marboru życzę odwagi przy nakłuwaniu brzucha:D i szybkiego powrotu do narciarskiej sprawności!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Mariusz, myślę, że on wie co robi i raczej zmiana rehabilitanta nic nie zmieni. Najwidoczniej nie możesz jeszcze obciążać tego kolana. Głowa do góry i powoli do przodu! :) Twoje pozytywne nastawienie na pewno pomoże. :) 

@johnny_narciarz dużo czytam, oglądam na ten temat i generalnie są dwie szkoły: intensywna rehabilitacja od pierwszego dnia, druga rehabilitacja ślamazarna. Ja mam doczynienia z tym drugim przypadkiem chyba. Zrobię tak jak pisze @ewangelizator - muszę to skonsultować. Mój rehabilitant nie wzbudza zaufania, młody chłopak...a w wypowiedziach jakby wszystkie rozumy pozjadał :o 

W każdym bądź razie stosuję się do jego zaleceń. Zamiast dwóch ćwiczeń, które mi zabrał od tej pory robię sobie spacery dookoła stołu, czyli przez kuchnię, przedpokój i salon :D Nie nawykłem do takiego bezruchu i jak patrzę jaka pogoda za oknem... to i rower mnie kusi :D hahaha to ostatnie, to oczywiście żart - noga się nie nadaje.

19 minut temu, ewangelizator napisał:

...mi udało się znaleźć  specjalistów do których mam pełne zaufanie po wielu wizytach w różnych miejscach

generalnie koledzy @JurekByd, @marboru życzę odwagi przy nakłuwaniu brzucha:D i szybkiego powrotu do narciarskiej sprawności!

Dzięki :) 

Zastrzyki w brzuch robi mi Paula... nienawidzę tego... ale z zastrzyku, na zastrzyk jest w tym coraz lepsza :) 

Pozdrowienia serdeczne!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też zastrzyki robi żona - muszę być " grzeczny ", żeby nie bolało 😉 

Chodzę już bez kul , ale jeszcze 2 tygodnie w ortezie - kusi,  żeby na majówkę pojechać , a na Boże Ciało już zabukowałem hotel w Świeradowie - mam nadzieję pojeździć już na single trackach rowerkiem - będzie może ktoś ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tutaj, niedawno mieli ważne szkolenia cyt. "Tym razem Radom przywitał nas zimowo.. pouczyliśmy się 3 dni 1f4aa.png💪mam nadzieję, że z pożytkiem dla przyszłych pacjentów 1f600.png😀REH-COMPLEX RADOM" Szkolenie prowadził dr Robert Trybulski, Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marboru napisał:

@JurekByd Ty jesteś jednak jeszcze lepszy hardkorowiec niż ja :) 

A lekarze co Ci mówili odnośnie sportów? Kiedy powrót itd.?

Mnie straszą, że dwa przyszłe sezony mam z ortezą jeździć na nartach :o 

Lekarze mówią , że pół roku wyłączony ze sportu , ale ja im nigdy nie wierzę.

Kiedyś po operacji łąkotki w piątek , następnego dnia uciekłem ze szpitala , a w poniedziałek o kulach byłem już w pracy. ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2369]JurekByd[/mention] Ty jesteś jednak jeszcze lepszy hardkorowiec niż ja [emoji4] 
A lekarze co Ci mówili odnośnie sportów? Kiedy powrót itd.?
Mnie straszą, że dwa przyszłe sezony mam z ortezą jeździć na nartach [emoji33] 
A widziałeś nowe egzoszkielety, i bez kolan pośmigamy do setki.@marboru ja czy to przy kręgosłupie czy teraz przy sercu szukam takich lekarzy, którzy odpowiedzą mi to co chcę usłyszeć. Czyli, że mogę jeździć na nartach. Tylko tyle poszedłem im na rękę, że bez skiturowania. Natomiast minął dopiero tydzień, trochę odpuść. Miesiąc leniuchowania sezonu ci nie odbierze. Zbieraj się ale powoli.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mariusz pierwsze co musisz zrobić to znaleźć rehabilitanta sportowego. Mogę popytać wśród kumpli ortopedów i rehabilitantów czy maja kogoś sensownego w Radomiu. Jakby co pisz na priv.

Pisałem już Jurkowi. Miałem robione oba Achillesy metodą "dla sportowców". Po pierwszym rehabilitacja sportowa = po 3 miesiącach praktycznie zdrowy. Po drugim rehabilitacja normalna. Nogę mam słabszą do tej pory a minęło już prawie 14 lat.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Mariusz pierwsze co musisz zrobić to znaleźć rehabilitanta sportowego. Mogę popytać wśród kumpli ortopedów i rehabilitantów czy maja kogoś sensownego w Radomiu. Jakby co pisz na priv.

Pisałem już Jurkowi. Miałem robione oba Achillesy metodą "dla sportowców". Po pierwszym rehabilitacja sportowa = po 3 miesiącach praktycznie zdrowy. Po drugim rehabilitacja normalna. Nogę mam słabszą do tej pory a minęło już prawie 14 lat.

Pozdro

W 100% masz racje, terapueta, sportowiec, aktywny trener, znacznie szybciej doprowadzi sportowca do sprawnosci, terapueta z takim zyciorysem doprowadza zawodnikow z czolowki do sprawnosci znacznie szybciej niz “klasyczny” terapeuta.

http://www.rehabilitacja-provita.pl/podstrona.php?txt=trybulski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...