Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Długość nart


Magnumhead

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Magnumhead napisał:

Witam

Chciałem zapytać was o zdanie.

Zastanawiam się nad kupnem nowych nart. Do tej pory miałem Head Supershape i teraz chciałem kupić nowy model, a konkretnie Magnum.

Jeżdżę bardzo dobrze, mam 182cm i ważę 93kg. 

Zastanawiam się jak długość będzie odpowiednia ??

 

A jakiej długości te SS były?

Możesz strzelać koło wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Magnumhead napisał:

Poprzednie SS miałem na 180.

Teraz mam dylemat ponieważ te Supershape Magnum o których myślę robią max na 177cm, boje się czy nie będą trochę krótkie ??

Myślisz, że tak odczujesz brak 3 cm? ;) Raczej nie.

Według mnie te 177 cm będzie w sam raz. Mierzę 184 cm i ważę obecnie 84 kg, czyli zbyt wiele nie odbiegam... ;) Testowałem w zeszłym roku Fischer Progressor F19 właśnie na 177 cm. Narta dość podobna do Magnuma i ja nie odczuwałem braku długości. Stabilność, trzymanie krawędzi itd. wszystko mi pasowało, choć też miałem obawy. Jak dla mnie, znaczenie ma nie tylko wzrost i waga, ale też do czego narta posłuży (długi, krótki skręt, kopny śnieg, sztruks itd.).

Swoją drogą, to się dziwię, że największa dostępna długość to 177 cm... 9_9

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, johnny_narciarz napisał:

Myślisz, że tak odczujesz brak 3 cm? ;) Raczej nie.

Według mnie te 177 cm będzie w sam raz. Mierzę 184 cm i ważę obecnie 84 kg, czyli zbyt wiele nie odbiegam... ;) Testowałem w zeszłym roku Fischer Progressor F19 właśnie na 177 cm. Narta dość podobna do Magnuma i ja nie odczuwałem braku długości. Stabilność, trzymanie krawędzi itd. wszystko mi pasowało, choć też miałem obawy. Jak dla mnie, znaczenie ma nie tylko wzrost i waga, ale też do czego narta posłuży (długi, krótki skręt, kopny śnieg, sztruks itd.).

Swoją drogą, to się dziwię, że największa dostępna długość to 177 cm... 9_9

Mój ulubiony promień to mniej więcej 15m, ten Magnum przy długości 177 ma radius 14,2.   Jeżdżę tylko po przygotowanych trasach, na kopny i poza trasę się nie wybieram :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, artix napisał:

Ja proponuję 197 cm. 

Serio myślisz o takiej długości !! ??

 

32 minuty temu, artix napisał:

A nie pomyślałeś dlaczego nie produkują dłuższych? 

Szczerze mówiąc to nie wiem. Sprawdzałem całą kolekcje Supershape czyli Magnum,Speed, Rally i Titan. Jedynie model Speed robią na 184 a pozostałem 3 modele kończą się na 177.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Magnumhead napisał:

Mój ulubiony promień to mniej więcej 15m, ten Magnum przy długości 177 ma radius 14,2.   Jeżdżę tylko po przygotowanych trasach, na kopny i poza trasę się nie wybieram :) 

Tym bardziej uważam, że te Magnumy na 177 cm spełnią swoją rolę idealnie. :) Krótsze raczej nie, bo nie dają mi takiej pewności w jeździe - tak z moich doświadczeń. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Magnumhead napisał:

kończą się na 177.

to bierz te 177 Head robi dobre narty, piszesz że:

19 godzin temu, Magnumhead napisał:

Jeżdżę bardzo dobrze

więc w zasadzie to nie ma znaczenia a na przygotowane trasy to brał bym profesjonalne slalomki z najwyższej półki i wtedy nawet 165 będą super,

ostatnio miałem okazję takie potestować i były po prostu genialne

https://www.sport-bittl.com/de/voelkl-racetiger-sl-18-19::111837.html

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Magnumhead napisał:

Serio myślisz o takiej długości !! ??

 

Szczerze mówiąc to nie wiem. Sprawdzałem całą kolekcje Supershape czyli Magnum,Speed, Rally i Titan. Jedynie model Speed robią na 184 a pozostałem 3 modele kończą się na 177.

Jeśli przygotowane trasy to speed - czemu nie? PS. Ta na fotce fajna, jeździłem w Szpindlu.

DSC_8786.JPG

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat. Moje parametry ( wzrost, waga) są bardzo zbliżone do Twoich. Zanim kupiłem Head Magnum testowałem je wiele razy. Testowałem też Head Rally. Nie wiem dlaczego w tych ośrodkach gdzie pożyczałem narty, mieli tylko długośc 163 cm. Na takich nartach jeżdziło mi się świetnie. Oczywiście narty testowałem na przygotowanych stokach (Dwie doliny, Jaworzyna Krynicka , Słotwiny). Nie zauważyłem znaczącej różnicy pomiędzy Magnum a Rally, oba testowane modele miały długośc 163 cm. Mimo 163 cm długosci narty sprawowały się idealnie. Były zwinne, skrętne i dobrze trzymały krawędż w skręcie. Podjąłem decyzję o zakupie. Wahałem się czy wybrać długość 170 czy 177, wybrałem jednak  170 cm. Uważam że wybór był słuszny. Jestem z nart zadowolony. Z perspektywy czasu i doświadczeń uważam jednak, że nawet wybór 163 cm dla Magnum nie byłby zły, oczywiście dla jazdy po przygotowanym stoku. Nie chcę wypowiadać się tu jako ekspert, bo nim nie jestem, ale podzielić się swoimi doświadczeniami z testowania tych nart jako typowy amator wymagający uniwersalnej narty.  I tak sam podejmiesz decyzję jakiej długości kupić Magnumy, bo wierzę że kupisz ten typ narty. Jesli cokolwiek mogłem Ci pomóc w wyborze, no to fajnie. Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sstar napisał:
4 godziny temu, Magnumhead napisał:

Serio myślisz o takiej długości !! ??

 

Szczerze mówiąc to nie wiem. Sprawdzałem całą kolekcje Supershape czyli Magnum,Speed, Rally i Titan. Jedynie model Speed robią na 184 a pozostałem 3 modele kończą się na 177.

Jeśli przygotowane trasy to speed - czemu nie? PS. Ta na fotce fajna, jeździłem w Szpindlu.

DSC_8786.JPG

 

hej

 

Kolega pisze o innych I.speed niz Ty testowałes. Ty jeździłeś na - WCR I.Speed o wiekszym promieniu niz  te o ktorych pisze kolega @Magnumhead czyli Supershape I.Speed

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, christof napisał:

 

hej

 

Kolega pisze o innych I.speed niz Ty testowałes. Ty jeździłeś na - WCR I.Speed o wiekszym promieniu niz  te o ktorych pisze kolega @Magnumhead czyli Supershape I.Speed

 

Racja. Myślę że zwykle i.speed też radoche by dały. Uniwersalne jak Magnum by nie były. Ale jak narty są do wszystkiego to są... No nie mastersy dają radę zawsze:-) PS potestuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam doświadczonych narciarzy 

Przymierzam się do kupna tych nart https://trojansport.pl/narty-fischer-rc4-the-curv-ti-2018-rc4-z11.html długość 157 cm , w związku z czym mam pytanie czy długość nart dla mnie będzie właściwa? ( waga 81 kg, wzrost 170cm, wiek 35 lat, umiejętności 5/10, dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lech25 napisał:

Witam doświadczonych narciarzy 

Przymierzam się do kupna tych nart https://trojansport.pl/narty-fischer-rc4-the-curv-ti-2018-rc4-z11.html długość 157 cm , w związku z czym mam pytanie czy długość nart dla mnie będzie właściwa? ( waga 81 kg, wzrost 170cm, wiek 35 lat, umiejętności 5/10, dziękuję za odpowiedzi

A co podpowiada wyszukiwarka produktów Fischera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...