Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Niezależny Test Narciarski NTN 2018


Lokibalboa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Chciałbym podzielić się z wami moimi wrażeniami z testu nart na sezon 2018, który został zorganizowany przez Niezależny Test Narciarski (NTN Snow&more) na lodowcu Kaunertal w Austrii. Od razu zaznaczam, że nie jest to wpis sponsorowany czy coś w ten deseń - właśnie wróciłem z tego testu i to wszystko...

Przede wszystkim, wielkie brawa należą się serwisantom, bez których ogarnięcie całego zamieszania byłoby po prostu niemożliwe. Do testów było przeznaczonych niemal 140 par nart z różnych kategorii (SL FIS, SL, GS Masters, GS, AM, Lady, FR, oraz VIP - nie wiem czym jest VIP, tych nie testowałem). Osobiście byłem przydzielony do grupy testującej wyłącznie narty slalomowe (FIS i sklepowe) oraz gigantowe (Masters i sklepowe).

Różnice między niektórymi nartami były na prawdę subtelne, zaś inne pary dzieliła przepaść. Można było bez trudu wskazać narty które pasowały większości osób testujących, jak również te, które praktycznie nikomu nie przypadły do gustu.

Jeśli was to interesuje, moje typy na sezon 2018 są następujące:

w grupie Slalom FIS:            Stöckli Laser SL FIS oraz HEAD i.SL RD
w grupie Slalom (sklep):       Nordica Dobermann SLR RB
w grupie Gigant Masters:     Atomic Redster G9 RS oraz Völkl Racetiger GS R
w grupie Gigant (skklep):     Atomic Redster G9 oraz Blizzard WRC WC

Poniżej trochę zdjęć z testów:

5ad28105e54af_20180413_0927091.thumb.jpg.d84e2954818785f619cb41aabcf65758.jpg

5ad281480cc27_20180413_0927021.thumb.jpg.0fba49d140818cda1fd90b9c0773f3aa.jpg

5ad281753851b_20180413_0926511.thumb.jpg.16dca4171cc9676fccc6e2ae5bd0fd15.jpg

5ad281a3d7554_20180413_0926411.thumb.jpg.991642274a29412a8f7bf9c156df1dea.jpg

5ad281cf2a9fa_20180413_0926251.thumb.jpg.3cd98e136b4e2ef4ad496a7c689b21e4.jpg

5ad2887d56240_20180411_1331321.thumb.jpg.6e2ee1832ed720852fb86669099a389e.jpg

5ad28987edfb8_20180410_1820311.thumb.jpg.19f54430ad9484eb6eaafed838a0093f.jpg

20180411_114003[1].jpg

  • Like 9
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna impreza i zacne miejsce :)

@Lokibalboa @wid napiszcie proszę coś więcej na temat. Ile testy trwały, ilu było testerów i czy byli oni podzieleni na grupy w zależności od umiejętności?

Wreszcie jak Wam udało się tam pojechać...i to co mnie najbardziej interesuje, to jak oceniacie Stockli Laser GS oraz GS od Salomona? 

Dzięki i pozdrawiam

Marboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marboru impreza zaczyna się w sobotę i trwa do piątku. Narty są testowane w różnych grupach. Generalnie grupa, w której jeździł @Lokibalboa ma obowiązek jeżdżenia na tyczkach i testuje narty sportowe, łącznie z mastersami i fisowskimi slalomkami. W pozostałych grupach testerzy jeżdżą na slalomkach sklepowych i sklepowych gigantach (i na tych nartach mogą wjechać na tyczki), a także na allmountain i tzw. VIP. Dodatkowo panie testują narty lady i jest jeszcze grupa free, gdzie testowane są narty big i small mountain.

Na temat gigantki Stockli nie jestem w stanie udzielić Ci informacji. W dzień kiedy miałem jeździć gigantki, lodowiec był zamknięty, a w dzieñ rezerwowy spadło 30cm śniegu i o miarodajnym teście z mojej strony nie mogło być mowy. Z poprzednich testów (rok i dwa lata temu) pamiętam, że oceniałem narty Stockli  wysoko. Napewno @Lokibalboa napisze Ci coś więcej. W tym roku jeździłem na slalomce Stockli i obok Augment’a (dawnego Crock’a), były to najbardziej sportowe ze sklepowych slalomek. Dobermana, którego chwali Loki, nie udało mi się przejechać.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marboru napisał:

Wreszcie jak Wam udało się tam pojechać...i to co mnie najbardziej interesuje, to jak oceniacie Stockli Laser GS oraz GS od Salomona?

 

5 godzin temu, marboru napisał:

Przymierzam się do jakiegoś Mastera i badam temat. 

To w końcu chodzi Ci o Stöckli Laser GS czy Stöckli Laser GS FIS (Masters)? Gigantki Stöckli w wersji sklepowej nie jechałem akurat z tego co widzę na mojej liście. Natomiast wersja Masters była jak dla mnie ociężała ze skrętu w skręt i mało dynamiczna w porównaniu do innych nart z grupy GS Masters. Za to w skręcie bardzo stabilne i płynnie prowadzące skręt.

Odnośnie nart jakie testowałem - niestety nie udało mi się objeździć wszystkich nart. Z 4 różnych grup mam przejechane łącznie 35 par nart. Poniżej lista:

1. GS Masters

  • Atomic Redster G9 RS
  • Augment GS World Cup Soft
  • Blizzard GS FIS
  • Dynastar Speed WC FIS GS
  • HEAD Worldcup Rebels i.GS RD PRO
  • Nordica Dobermann GS WC
  • Rossignol Hero Athlete GS (R22)/SPX12
  • RTC Skicross (jechałem na nich po opadzie na miękkim śniegu)
  • Stöckli Laser GS FIS
  • Völkl Racetiger GS R

2. GS

  • Atomic Redster G9
  • Augment GS Pro Medium
  • Blizzard WRC WC
  • Elan GSX Fusion
  • HEAD Worldcup Rebels i.Speed Pro
  • Kästle RX12 GS
    Rossignol Hero Master (R22)/SPX15
    Salomon S/Race Rush

3. SL FIS

  • Atomic Redster S9 FIS M
  • Elan SLX World Cup Plate
  • HEAD Worldcup Rebels i.SL RD
  • Nordica Dobermann SL WC
  • Rossignol Hero Athlete FSL R22/SPX15
  • Stöckli Laser SL FIS
  • Völkl Racetiger SL R

4. SL

  • Atomic Redster S9
  • Blizzard SRC
  • Dynastar Speed Master SL Konect
  • Elan SLX Fusion
  • HEAD Worldcup Rebels i.SL
  • K2 Turbo Charger
  • Kästle RX12 SL
  • Nordica Dobermann SLR RB
  • Rossignol Hero Elite Plus TI/X12
  • Stöckli Laser SL

Zaznaczam, że przepisywałem powyższe modele nart z listy jaką każdy otrzymywał na starcie testów. Mogłem gdzieś się walnąć przy przepisywaniu, lub na liście mogła być literówka.

Jak się udało pojechać? Hmm... dość łatwo - jeśli znasz Michała Szyplińskiego (Chomika) albo Tomka Kurdziela (Tomka poznałem dopiero na teście), to dostajesz zaproszenie na maila, zgłaszasz się i jedziesz. Jeśli nie znasz nikogo z NTNu, to pojedź z nimi raz na Klinikę Sportową NTN (są organizowane jesienią i wiosną) - wtedy wpadniesz do listy mailingowej i pewnie dostaniesz zaproszenie. Ewentualnie możesz też trochę mailowo ich zaatakować i popytać co i jak.

Edytowane przez Lokibalboa
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marboru napisał:

Sorry za brak precyzji - Fisa odpuszczam.

 

6 godzin temu, marboru napisał:

jak oceniacie Stockli Laser GS oraz GS od Salomona

Okej, ponieważ Stöckli Laser GS nie jechałem, to opiszę Ci tylko narty Salomon S/Race Rush (180cm, R19), czyli GS-y o które również pytałeś.

Moje odczucia - są to narty wymagające siły - konkurencyjne modele były mniej wymagające pod tym względem. Jednak nie są to dechy ciężkie do prowadzenia - siłowe ale tak w przyjemnym tego słowa znaczeniu. Jeśli szukasz nart, które nie będą łatwe, a trochę bardziej wymagające, to będzie to dobry wybór. Jak dociśniesz, to przyjemnie oddają i są dynamiczne i szybkie z krawędzi na krawędź. Na twardym bardzo dobrze trzymają krawędź. Na miękkim śniegu trochę się kopią...
Podsumowując:

  • Inicjacja skrętu pomiędzy aktywną a pasywną (bliżej do aktywnej).
  • Harmonijne prowadzenie skrętu.
  • Bardzo dobrze trzymanie krawędzi.
  • Do zmiany promienia skrętu trzeba się trochę przyłożyć.
  • Przejście z krawędzi na krawędź szybkie z wysoką dynamiką.
  • Narty dla ambitnych narciarzy. Raczej nie dla amatorów...
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marboru napisał:

@Lokibalboa dzięki :)

Sorry za brak precyzji - Fisa odpuszczam. 

Jak dojdę do pełnej formy po zabiegu, to, z @artixsię może wybierzemy we dwóch :) oby zdrowie pozwoliło.

Pozdrawiam. 

Mimo coraz wiekszej checi  odejscia w jak najwiekszym stopniu poza trase, ta klinike chetnie zalicze. Moze wreszcie sie uda ;)

Kazde szkolenie umjejetnosci z mojej strony mile widziane.  

Wiec do jesieni @marboru  :) 

 

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marboru napisał:

@wid dzięki :)

Pozazdrościć imprezy, i trochę szkoda, że pogoda w pełni nie dopisała. 

Przymierzam się do jakiegoś Mastera i badam temat. 

To czy kupię coś na sezon 2019 nie jest pewne. Zależy głównie jak będzie przebiegał mój powrót do zdrowia. 

Pozdrawiam serdecznie. 

Co to za muza w tych Gurglach? Podziw! Jak w MadMaxie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...