Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ski Dubai - na zakończenie sezonu


Rekomendowane odpowiedzi

zaczne tak, wolałbym spedzic majówkę prawidłowo na lodowcu,czasami jednak trzeba pójść na kompromis z rodziną, to już nie te czasy kiedy robie co chce (ale licze ze powrócą :D)

w sumie ten sezon nie był zły, od czasu narodzin potomka matematycznie najlepszy bo ponad 20 narciarskich dni, co najciekawsze z tylko jednymi Alpami, duzo pojeździłem w różnych miejscach a Dubai okazał sie okazja do zakończenia sezonu

 

SKI DUBAI 

 

Relacje z tego miejsca już byly, naprawde da sie tu pojeździć. Ja skupię sie na tym jak to działa.

IMG_20180502_172851.thumb.jpg.e73f86083bef6c18582f6ef000a274ba.jpg

 

to wejscie, idziemy kilometrami przez centrum handlowe przypominajace Arkadie czy Jurajska tylko z 10 razy wieksze

 

tak to wyglada zza szyby i dla narciarza nie jest zbyt zachecajace:

 

IMG_20180502_144741.thumb.jpg.4a75a4f88585d7fff4dfe9904fba2a7e.jpg

 

 

 

IMG_20180502_144528.thumb.jpg.3b33fcfd057421c3e43deb96d9929e29.jpg

 

ale w srodku bedzie juz duzo lepiej

 

przede wszystkim wchodze w szortach i koszulce z temperatury  na zewnatrz 39, w centrum handlowym  ok 20, do -2 stopmi na terenie stoku

tak wyglada wypożyczalnia:

IMG_20180502_150147.thumb.jpg.36b5aa04993b1b4dfa1e8981302e59a6.jpg

dostaniemy tu narty i  buty (bardzo miekkie, buty sa zapinane tak jak łyżwy) do tego strój narciarski (kurtka, spodnie, skarpety. jedorazowe. Czapkę i rekawice powinniśmy mieć swoje,  Rekomenduje zabranie własnych rekawic, nkrycia głowy, skarpet oraz czegos pod kurtkę, poniewaz jest chłodno.

 

szatnia:

IMG_20180502_150153.thumb.jpg.8ebde5f6c2e73369579fb0310f2ac4fb.jpg

 

Ogólnie samo pozyskanie sprzetu odbywa sie w sposób dobrze zorganizowany, pamietac tylko należy, że kijki dobieramy tuż przy wejsciu na stok:

IMG_20180502_151802.thumb.jpg.be6ad202bd31fe066f774f82e420367a.jpg

 

 

 

 

na stok wchodzimy przez drzwi atomatyczne:

IMG_20180502_151804.thumb.jpg.676baf6c38819a7a4fa56728e60d0585.jpg

 

jutro CDN

 

jutro opisze wrażenia ze stoku, wybaczcie

 

 

 

  • Like 8
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ewangelizator napisał:

to już nie te czasy kiedy robie co chce (ale licze ze powrócą :D)

zapomnij :D

 

9 godzin temu, ewangelizator napisał:

skupię sie na tym jak to działa.

a ile to kosztuje, są skipasy sezonowe  ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem ciepło +30 w cieniu, nawet bym to mógł przełknąć, kolejka nawet fajna, tylko..., śniegu nie było a gondolki nie maja kieszeni na narty :):):), tego to juz nie mogłem zaakceptować, że światełka maja i po nocach śmigają to ok, ale żeby nie było gdzie nart wsadzić, co to to nie :))). Jedyne co białe widziałem to te Pamukkale, tylko, że tam to co najwyżej można na boso pośmigać, bo nawet w butach nie wpuszczają, a tak fajnie ślisko, że aż korciło zjechać :):):).

2jQaxbdoQ%Oc9G71HU2soA.jpg

8qkop5fkRwixUGVfbZRg5w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2018 o 08:00, Jeeb napisał:

 

a ile to kosztuje, są skipasy sezonowe  ?

zapłaciłem 160 dirhamów czyli ok 150 zł za 2 godziny jeżdżenia (od pierwszego odbicia przez bramki), sprzęt, kurtkę, spodnie, wiec nie jest jakoś super drogo, 

myślę ze sa sezonówki dla lokalesów ale to trzeba w necie poszukać,

z uwag  praktycznych Ski Dubai to część Mall of Emirates, wielkiego centrum handlowego, najwygodniej dotrzeć tam metrem do stacji o tej nazwie, mi spod Burj Khalifa zajęło to ok 30 minut

 

ok, miało być następnego dnia, ale działo się wiele i nie było kiedy napisać, a internet w hotelu tez nie sprzyjał, w robocie ma sie wiecej czasu ;)

teraz o samej jeździe:

Narty, buty -  te standardowe w pakiecie są bardzo miękkie, niestety wziąłem 160 cm i to był błąd, ale w sumie nie nastawiałem się że będzie jakaś jazda.

IMG_20180502_161859.thumb.jpg.d35ea1957227b6e1946bbd66f80e5fa2.jpg

Tymczasem jazda była i to całkiem dobra - głównie dzięki najlepszemu sztucznemu śniegowi jaki kiedykolwiek widziałem. Myślę ze to dlatego ze ten śnieg nigdy się nie rozmraża, jak to bywa na normalnych stokach narciarskich. Jeździło sie całkiem przyjemnie, zero lodu, krawędzie trzymały dobrze.

Stok ma ok 400 długosci i zagina sie w kształcie litery L. 

 

IMG_20180502_154758-PANO.thumb.jpg.e5c5d9e0c01e12695cc7daa32a43599f.jpg

Tworzy to dwie trasy, krótsza jest bardziej stroma, biegnie wzdłuż niej orczyk, widoczny tu po lewej stronie

IMG_20180502_152213.thumb.jpg.6f6bca6f1a59148e9f09bc12fc385574.jpg

a tu po prawej górna czesc tego samego orczyka:

IMG_20180502_154646.thumb.jpg.0a2c581cbd47c571a714cf1110bb570d.jpg

to jest ten wyciąg dla "ekspertów" i trzeba przyznać że początkujący mogą miec z nim problemy bo jest stromy. 

drugi wariant trasy jest dłuższy, w górnej części jest snowpark, z kilkoma przeszkodami i dwoma średniej wielkości hopami, jest trzeci orczyk

IMG_20180502_154758.thumb.jpg.0070c2fcd56e993c75ff100b9db675b9.jpg

w dolnej czesci sa jeszcze ruchome dywany dla poczatkujacych oraz tor do zjazdów na pontonach

IMG_20180502_152208.thumb.jpg.e56d73a3f1b7b1a00833c4c7aac900f6.jpg

 

tak jak pisałem da sie tutaj pojeździć, na pewno lepszy fan niż na warszawskich Szczesliwicach czy kliku innych oślich łączkach na których jeździłem w tym sezonie. Stok jest fajnie nachylony i gdyby był dłuższy byłby rewelacyjny, Nie warto jeździć krzesełkiem które jest  bardzo wolne, ze względu na tym że jeżdżą po nim "turysci" z ciepłych krajów, głownie Hindusi i Arabowie. Dla nich atrakcją jest sam wjazd i zjazd krzesełkiem. Jeżdza tak całe rodziny. Potem ida na tor saneczkowy i sa happy.

Dzięki temu mimo ze jest trochę ludzi sa stoku jest pusto. 

Optymalne za to jest jeżdżenie talerzykiem "ekstremalnym" bo jest szybki. W ciagu 2h dosc dobrze pojeździłem (az mnie rozbolało kolano, widze ze gdy łącze dużo pływania z jeżdżeniem na nartach to tak sie dzieje) i myślę ze jest to wystarczający czas by sie nie nudzić.

Na zakończenie wrzucam narty do pojemnika:

IMG_20180502_171802.thumb.jpg.a709f85d9a1f6d30e54b24bbfecd6527.jpg

i poczuciem spełnionego obowiązku wracam do Burj Khalifa obejrzec pokaz fontann ;) Sezon zakończony.

Można zacząc letni:

20180504_163424.thumb.jpg.61fcf8f797f5b6d02a86b99004563904.jpg

20180504_163610-EFFECTS.thumb.jpg.5e89a4781de75c3f46d146c972c625db.jpg

Polecam, na dobrej wydmie sandboarding to super zabawa.

  • Like 7
  • Thanks 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem okazję tam śmigać kilka lat temu. Masz rację śnieg fajny jest. Może noga boli Ciebie od tego, że na kanapie nie ma podpórki na narty? :D Denerwował mnie jeszcze brak na tylnej ścianie fototapety w pełnym rozmiarze - jak już robić to porządnie. Poza tym kanapa bardzo wolno jedzie w stosunku do tego jak się jedzie w dół.

Tak jak pisałeś buty to były kapcie a narty robione specjalnie przez Rossignola dla nich.

P. S. Miałeś okazję jeździć autem po ichniejszych drogach? :D Zielone światło i od razu wszyscy ruszają nie jak u nas :) poza tym jeżdżą jak szaleni. I w nawigacji szlaczki to było piękne dlatego wolałem ruszyć na skrzyżowaniu z buta żeby nie pomylić zjazdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, magnusDux85 napisał:

Też miałem okazję tam śmigać kilka lat temu. Masz rację śnieg fajny jest. Może noga boli Ciebie od tego, że na kanapie nie ma podpórki na narty? :D Denerwował mnie jeszcze brak na tylnej ścianie fototapety w pełnym rozmiarze - jak już robić to porządnie. Poza tym kanapa bardzo wolno jedzie w stosunku do tego jak się jedzie w dół.

Tak jak pisałeś buty to były kapcie a narty robione specjalnie przez Rossignola dla nich.

P. S. Miałeś okazję jeździć autem po ichniejszych drogach? :D Zielone światło i od razu wszyscy ruszają nie jak u nas :) poza tym jeżdżą jak szaleni. I w nawigacji szlaczki to było piękne dlatego wolałem ruszyć na skrzyżowaniu z buta żeby nie pomylić zjazdu. 

ten brak podpórek tez zauważyłem, możesz mieć rację z tym kolanem, na fototapetę nie zwróciłem uwagi

tak jeździłem tam samochodem, zresztą nie pierwszy raz i znam ten klimat, 95% kierowców jeździ ok ale trzeba uważać na szaleńców, jest tez dużo aut typu McLaren które są  bardzo szybkie, do tego wokół Dubaju mega korki, tam wszyscy jeżdżą samochodami, nie ma praktycznie transportu publicznego miedzy emiratami, korki robią się na 6 pasmowych autostradach, gdy wyjedzie się dalej jest już dużo spokojniej, generalnie jak dla mnie to jeździ się tam najlepiej ze wszystkich egzotycznych krajów, czy nawet śródziemnomorskich typu Grecja czy południowe Włochy, ze względu na brak jednośladów, 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 1 month later...
7 minut temu, marionen napisał:

Jak już wybudują, to wiem gdzie będzie kolejna olimpiada zimowa...

Wcale nie jest to taki utopijny pomysł, gdzieś czytałem że z programu FIS chce skreślić SuperG jeszcze trzeba tylko skreślić DH

to cała reszta konkurencji może się zmieścić pod dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jeeb napisał:

Wcale nie jest to taki utopijny pomysł, gdzieś czytałem że z programu FIS chce skreślić SuperG jeszcze trzeba tylko skreślić DH

to cała reszta konkurencji może się zmieścić pod dachem.

Skocznia w hali i wreszcie będą sprawiedliwe warunki dla wszystkich skoczków. Na ostatniej olimpiadzie w Pekinie bieg mężczyzn na 50 km skrócono z powodu zimna ok. - 30 st C do 28 km, to w Dubaju z powodu upału mogą skrócić np do 500m i też się zmieszczą w tej samej hali

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...