Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpejski Puchar Świata 18/19


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy dzisiejszy gigant pań. W USA zawiodła trochę Mikaela (poza podium). Największa przegrana to Viktoria Rebensburg, jechała co najmniej na podium. Bardzo ładnie pojechała Frederica, a skutecznie Ragnhild. Dwa różne style jazdy ale jakże skuteczne. Różne drogi prowadzą do sukcesów. Maryna tradycyjnie blisko, zabrakło chyba 0.65 sekundy do szczęścia. Duże rozczarowanie Słowenia, żadna zawodniczka nie punktowała w gigancie, dawno tak nie było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, marionen napisał:

Ciekawy dzisiejszy gigant pań. W USA zawiodła trochę Mikaela (poza podium). Największa przegrana to Viktoria Rebensburg, jechała co najmniej na podium. Bardzo ładnie pojechała Frederica, a skutecznie Ragnhild. Dwa różne style jazdy ale jakże skuteczne. Różne drogi prowadzą do sukcesów. Maryna tradycyjnie blisko, zabrakło chyba 0.65 sekundy do szczęścia. Duże rozczarowanie Słowenia, żadna zawodniczka nie punktowała w gigancie, dawno tak nie było.

Ale to jak pojechała Brignone w drugim przejeździe to naprawdę robiło wrażenie. Jej trener układał ten przejazd, to mogło dać trochę forów, ale mimo to - czapki z głów - zrobiła jeden poważny błąd, który normalnie kosztowałby ją dobry rezultat, ale tutaj miała tak wielką przewagę, że nawet to nie odebrało jej zwycięstwa. No i Brunner pierwszy raz na podium w karierze też fajnie. Michaela myślę, że dzisiaj pokaże wszystkim gdzie raki zimują, bo to praktycznie jej "domowy" stok - co prawda nie pochodzi w Vermont, ale tam wychowała się narciarski w akademii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dzięki pogodzie ponownie ciekawie w USA, tym razem w  slalomie. Maryna nie dojechała do mety, na pierwszym punkcie kontrolnym miała 40 czas przejazdu. Nie wiem czy przez mgłę (ominięcie jakiejś bramki), czy z innych przyczyn 2 zawodniczki Frida Hansdotter i Irene Curtoni mają niezaliczone czasy przejazdów. Szkoda szczególnie Fridy bo mogła z powodzeniem walczyć o podium. Mikaela nie może jeszcze być pewna zwycięstwa. Co najmniej dwie dziewczyny jeszcze walczą, Petra i Bernadette. W poprzednim sezonie już po pierwszym przejeździe było 1 miejsce pozamiatane. Czesi na 20 pozycji mają Gabriele Capovą. Mam nadzieję, że jakieś zmiany po 2 przejeździe będą i ktoś jeszcze w 30 zamiesza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, artix napisał:

Ogromna sila w polaczeniu z swietna technika nie pozostawia najmniekszych szans rywalom .  Nie musze chyba tlumaczyc o kogo chodzi ;)

W pierwszym przejeździe zdominował konkurencję, w drugim pilnował przewagi, ale inni już podjęli walkę. Szkoda, że dzisiejszy slalom odwołali, mogło znowu być ciekawie między Norwegiem a Austriakiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na RaiSport1 (Polsat kanał 400) można oglądać kwalifikacje do slalomu równoległego. Maryna startuje przedostatnia z nr 51. W ubiegłym sezonie zajęła w równoległym 17 miejsce.

PS sporo śniegu spadło, ładnie to wygląda, mam nadzieję, że dla wszystkich zawodniczek będzie w miarę równa.

Edytowane przez marionen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki były nierówne, był padający śnieg, słońce i wiatr. Trzeba było mieć trochę szczęścia. Osobiście bardzo podobał mi się przejazd (oczywiście poza Maryną) Stephenie Brunner z nr 27. Petra Vlhova pojechała po męsku zabijając większość tyczek rękoma, ale wynik jak na nią średni, ciekawe czy w dalszej części zawodów pojedzie tak samo. Generalnie równoległy, teraz pytanie, slalom czy gigant. Dla mnie już nie slalom, ale jeszcze nie gigant, dyscyplina dziwna. Niby ciekawa formuła równoległa, ale tak do końca nie wiadomo co to jest. Super, że Maryna świetnie się w tej formule odnajduje!☺️

Edytowane przez marionen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...