Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody na sezon 18/19


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Czasu brak a drzewko wskazujące zime już pokazało co nie co. Prognozuje normalną Polską zimę w normie. Ma zacząć się wczesniej bo już w listopadzie i trwać do marca. Wszystko w normie dodatkowo śnieżna.

Ja troszkę inaczej to widzę na teraz. Być może poczekamy na zimę do stycznia ale wszystko zależy od pewnej anomalii na pewnym oceanie. Obecnie chciałbym by przyszła taka jak w grudniu 2016 ale obecnie nic na to nie wskazuję. Jednak do grudnia daleko i może roślinka ma rację😊 Bardziej martwi że wiele prognoz wskazuje na duży niedostatek opadów do połowy jesieni czyli duża susza w PL. Jedynie na południu mamy trochę lepiej ale burze to jednak kiepska pomoc. Dobrze że po 15 maja solidnie popadało bo też było by kiepsko.

Moja prognoza nie obejmuje utylizacji śmieci w Polsce. Jak tak dalej pójdzie to słońce przysłonimy i śnieg będzie sypał w lipcu😂

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o anomalie oceaniczne, to spieszę poinformować, ze tegoroczny maj na Teneryfie, która leży w na trasie tego prądu, był najzimniejszy od lat, co spowodowało kolejna anomalie, a mianowicie rekordowo niska 152k liczbę turystów na wyspie w maju 2018 :), mńie sie nawet taki stan rzeczy podoba, endemiczna roślinność kwitła wcześniej i znacznie dłużej, a niszczącej ja pijanej gawiedzi prasowe ńie było widać.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mamad napisał:

Czasu brak a drzewko wskazujące zime już pokazało co nie co. Prognozuje normalną Polską zimę w normie. Ma zacząć się wczesniej bo już w listopadzie i trwać do marca. Wszystko w normie dodatkowo śnieżna.

Ja troszkę inaczej to widzę na teraz. Być może poczekamy na zimę do stycznia ale wszystko zależy od pewnej anomalii na pewnym oceanie. Obecnie chciałbym by przyszła taka jak w grudniu 2016 ale obecnie nic na to nie wskazuję. Jednak do grudnia daleko i może roślinka ma rację😊 Bardziej martwi że wiele prognoz wskazuje na duży niedostatek opadów do połowy jesieni czyli duża susza w PL. Jedynie na południu mamy trochę lepiej ale burze to jednak kiepska pomoc. Dobrze że po 15 maja solidnie popadało bo też było by kiepsko.

Moja prognoza nie obejmuje utylizacji śmieci w Polsce. Jak tak dalej pójdzie to słońce przysłonimy i śnieg będzie sypał w lipcu😂

a mój chomik twierdzi, że go łamie w lewej łapie a to wskazuje na zimę dopiero od lutego. 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mamad napisał:

Kiedy święty Piotr grzeje, za wiosną jeszcze trzykroc kur zapieje. 

Przysłowia ludowe cytujmy z głową

Gdy święty Piotr z Pawłem płaczą, ludzie przez tydzień słońca nie zobaczą.

Wczoraj miałem chwilę by sobie przeanalizować układy baryczne i przepływu mas powietrza. Rzuca się bardzo duże podobieństwo z rokiem 1992. Wszystkie modele prognozują też niedostatek opadów do pazdziernika włącznie i temperatury powyżej normy. Jest jeden model który pokazuję zmianę od listopada i prognozę tak jak akacja. Według niego listopad miałby być pierwszym miesiącem poniżej normy i opadami powyżej do tego grudzień pokazuje w normie z tendencją do chłodnego oraz kontynuacje opadów powyżej normy. Myślę że sierpień wrzesień się to unormuje. Kto planuje wakacje w lipcu sierpniu i wrześniu to wygląda na to że tylko burze mogą być groźne. W prognozach srednioterminowych nie widać niestety obecnie deszczów świętojańskich. Za to w tym tygodniu sporo popada na południu czyli tam gdzie jest najmniej sucho. Zachód i północ niestety dostaną kolejną dawke słońca. Susza się będzie pogłębiać i niestety lasy już płoną a nie widać poprawy.

do zimy jeszcze sporo czasu więc nie ma sie co napalac.. w zeszłym roku grudzień też miał być w normie a jaki był to wszyscy wiemy. może w tym roku się uda chociaż patrząc na obecne trendy pogodowe to zima również może być dużo ponad normę...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dalej ma to tak wyglądać, ale od początku kwietnia mamy właściwie cały czas lato. Nie pada i co chwila upał. Nie da się wytrzymać ani w domu, ani na uczelni (no bo po co wstawiać klimatyzację na ostatnim piętrze). Od początku maja trawa wygląda w wielu miejscach jak w lipcu. Truskawki wypalone, agrest ugotowany, wszystko rośnie jak na piachu a Wisła w Warszawie znów zbliża się do magicznych 50 cm wysokości. Niedługo znowu będzie można się przespacerować po dnie. Za to rok temu było o wiele lepiej https://meteomodel.pl/BLOG/suma-opadu-w-roku-2017/ 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mamad napisał:

Kiedy święty Piotr grzeje, za wiosną jeszcze trzykroc kur zapieje. 

Przysłowia ludowe cytujmy z głową

Gdy święty Piotr z Pawłem płaczą, ludzie przez tydzień słońca nie zobaczą.

Wczoraj miałem chwilę by sobie przeanalizować układy baryczne i przepływu mas powietrza. Rzuca się bardzo duże podobieństwo z rokiem 1992. Wszystkie modele prognozują też niedostatek opadów do pazdziernika włącznie i temperatury powyżej normy. Jest jeden model który pokazuję zmianę od listopada i prognozę tak jak akacja. Według niego listopad miałby być pierwszym miesiącem poniżej normy i opadami powyżej do tego grudzień pokazuje w normie z tendencją do chłodnego oraz kontynuacje opadów powyżej normy. Myślę że sierpień wrzesień się to unormuje. Kto planuje wakacje w lipcu sierpniu i wrześniu to wygląda na to że tylko burze mogą być groźne. W prognozach srednioterminowych nie widać niestety obecnie deszczów świętojańskich. Za to w tym tygodniu sporo popada na południu czyli tam gdzie jest najmniej sucho. Zachód i północ niestety dostaną kolejną dawke słońca. Susza się będzie pogłębiać i niestety lasy już płoną a nie widać poprawy.

Sorry kolego, ale dzisiaj jechalem przez Kuźnie Raciborskie na rowerze, jaka susza, w lesie jest jedno wielkie bajoro, woda stoi po kolana, jakby nie było to na południu a na dodatek ma padać u nas cały nadchodzący tydzień, wiec wody w lesie będzie chyba po pas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję mam kilka i planuje kolejny :), Nadleśnicrwo Rudy jest ogromne, podobnie jak największy w histori Polski pożar lasów, ale jak sie na oczy nie widziało lasów na południu Polski, to sie pisze bzdury o suszy i zagrożeniu pożarowym w naszych lasach, chyba wiem co widziałem, a może to były halucynacje podobnie ja wczorajsze nawałnice na południu Polski? Czasem warto odejść od kompa i zasmakować realnego życia zamiast modeli :).Milego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leitner odniosłem sie do kwesti południa Polski, bo nie wiem co dzisiaj widziałem, zreszta wczoraj w Skoczowie rownież, nie wiem jak można pisać takie bzdury, u nas nie ma żadnej suszy i step do lasów jest dozwolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Sariensis napisał:

@leitner odniosłem sie do kwesti południa Polski, bo nie wiem co dzisiaj widziałem, zreszta wczoraj w Skoczowie rownież, nie wiem jak można pisać takie bzdury, u nas nie ma żadnej suszy i step do lasów jest dozwolony.

mamad nic nie pisał konkretnie o lasach w na południu (przynajmniej tego nie widzę), więc myślałem, że mówisz ogólnie. Ale jak wynika z wrzuconej przeze mnie mapy, rzeki w okolicach nadleśnictwa Rudy oraz Bielska-Białej również nie wybijają się specjalnie jeśli chodzi o ilość wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasy w Rudach Raciborskich maja sie bardzo dobrze, gorzej wyglądają leśne ścieżki rowerowe przeorane w czasie wywózki surowca z lasów :). Jeżdżę w różnych kierunkach i przed wyjazdem sprawdzam, ... o której zacznie padać deszcz ;).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, leitner napisał:

mamad nic nie pisał konkretnie o lasach w na południu (przynajmniej tego nie widzę), więc myślałem, że mówisz ogólnie. Ale jak wynika z wrzuconej przeze mnie mapy, rzeki w okolicach nadleśnictwa Rudy oraz Bielska-Białej również nie wybijają się specjalnie jeśli chodzi o ilość wody

Może informacje są nieaktualne, obfite deszcze przeszły wczoraj, admini maja weekend :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pożar pamietam, bo w mieście było pełno dymu, nasi strażacy walczyki tam dzielnie, stracili jeden wóz, takiego żywiołu nie dało sie przewidzieć, ogień otoczył woz bojowy i nie można było uciec, po pożarze zastosowane rozwiązania, które maja zapobiegać np. przeskokom ognia po koronach, łatwiejsze stawanie zapór wodnych itd. To jest lekcja, z której wyciągnięto wnioski, podanie jak z powodzi w 1997,aczkolwiek nadal nie mogę sie nadziwić ludziom mieszkającym w poniemieckich polderach zalewowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...