Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody na sezon 18/19


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, mamad napisał:

Atlantyk umiera więc dalej wygląda na silniejszy powiew zimy w 3 dekadzie. Grudzień się ochładza i tu na poważnie poczujemy zimę a w styczniu mogą nas czekać syberyjskie mrozy. 

Trzymam kciuki. Myślę że każdy z nas tutaj czeka na prawdziwa zimę. Ale póki co podchodzę do tego spokojnie bo znowu jakiś niz zamiast śniegu przyniesie ciepło i deszcz i tyle będzie. Ale bardzo bym chciał w końcu prawdziwie zimowy grudzień. Wiadomo że bez odwilży się nie da ale grunt żeby było więcej zimy niz jesieni ☺ jak sie teraz grudzień przedstawia? W normie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, vipowice napisał:

Trzymam kciuki. Myślę że każdy z nas tutaj czeka na prawdziwa zimę. Ale póki co podchodzę do tego spokojnie bo znowu jakiś niz zamiast śniegu przyniesie ciepło i deszcz i tyle będzie. Ale bardzo bym chciał w końcu prawdziwie zimowy grudzień. Wiadomo że bez odwilży się nie da ale grunt żeby było więcej zimy niz jesieni ☺ jak sie teraz grudzień przedstawia? W normie?

temperaturowo w normie (CFS schładza aktualnie grudzień), opady lekko powyżej normy - jeżeli tak będzie, to będzie dobrze

http://www.klimat.ug.edu.pl/?page_id=914

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2018 o 11:04, mamad napisał:

Ładnie to wygląda. Chciałbym móc sobie po tym zjechać. Jestem bardzo ciekawy czy faktycznie jest tak równo jak wygląda z tego ujęcia

Screenshot_2018-11-14-11-01-15.thumb.png.4d65730b4d9411162efe302fd12c4636.png

Mamad. Powiedz co z opadami?? Kiedy spadnie jakiś śnieg albo deszcz? Ostatnio przeczytałem że zima ma być sucha i mroźna więc będą problemy z wodą z racji gołomrozia. Mam nadzieję że jakaś pokrywa się utworzy w czasie zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mamad napisał:

W niedziele w nocy będzie poruszyć śnieg i w poniedzialek. Być może większe opady około 24, 25 listopada ale tu mamy do czynienia już z nizami z południa a te w tak odległych terminach są nieprzewidywalne i trzeba czekać. Około 3 dni przed będzie wiadomo czy np przez Ukrainę nie przejdzie jak ostatnio i tam da śnieżyce. GFS też coś pokazywał na środę ale moim zdaniem nie ma szans bo wyż jest zbyt potężny i nie wpuścić go do nas.

A ogólnie grudzień i styczeń jak stoi z opadami? Oczywiście plus minus. Czy będzie w normie opadowe czy same suche miesiące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mamad napisał:

W grudniu rysują się dwa duże ataki zimy. Zwłaszcza w drugiej połowie może spaść sporo śniegu. Ale między nimi może pojawić się halny a chyba wiemy co halny robi ze śniegiem. Grudzień będzie wilgotny ale czy halny tego nie sprzątnie zobaczymy. Styczeń to wyż rosyjski i syberyjskie mrozy więc to miesiąc suchy. Kto wie czy nie pójdziemy na rekord bo zapowiada się potężny antycyklon. Mówię tu o rekordzie mrozu i ciśnienia. Luty znów wilgotny (to nie znaczy że będzie sypać dużo bo to najbardziej suchy miesiąc w roku więc niewiele trzeba by był wilgotny) w drugiej połowie może pojawić się krótki powiew wiosny i wtedy zobaczymy powyżej +10. Jak znajdę czas to na początku grudnia naskrobie coś na miesiące grudzień styczeń luty marzec dokładniej.

Wielkie dzięki. Trzymam kciuki za te prognozy. 

Pozdrawiam ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2018 o 07:35, mamad napisał:

W niedziele w nocy będzie poruszyć śnieg i w poniedzialek. Być może większe opady około 24, 25 listopada ale tu mamy do czynienia już z nizami z południa a te w tak odległych terminach są nieprzewidywalne i trzeba czekać. Około 3 dni przed będzie wiadomo czy np przez Ukrainę nie przejdzie jak ostatnio i tam da śnieżyce. GFS też coś pokazywał na środę ale moim zdaniem nie ma szans bo wyż jest zbyt potężny i nie wpuścić go do nas.

Prognozy pokazują że niż z południa znowu przejdzie nad pd-wsch Ukrainą. Tak że u nas na razie sucho i mroźno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mamad napisał:

Do tego w piątek i sobotę pojawi się delikatny halny i podniesie temperaturę do sześciu osmiu stopni ale tylko na samym południu w niedzielę kolejny spływ zimnego powietrza. Ogolnie do początku grudnia nie widać jakiegoś wielkiego ciepła więc spokojnie ośrodki powinny startować w najbliższym czasie.

Tylko że przydałby sie większy mróz niż 3 czy 4 stopnie jeśli nasniezanie miałoby być wydajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety idzie ocieplenie. W górnych partiach może nie będzie źle.

Zestawienie wskazujące na to jak trudne jest prognozowanie długoterminowe.

Grudzień w Szczyrku, prognoza z 3 października

1387491293_Szczyrk03-10.thumb.jpg.51ffd6f15889ea08de159962a3aeba92.jpg

z 1 listopada

2050127085_Szczyrk01-11.thumb.jpg.447e56c52ec334bd0bc6cb41f82f56e9.jpg

i ostatnia z dzisiaj

347923120_Szczyrk30-11.thumb.jpg.d794f7c82afb268e46e783c91a9cd835.jpg

Jest nieco podobieństwa między pierwsza i ostatnią.

Edytowane przez fredek321
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mamad napisał:

^^ Te ocieplenie to jakies zaskoczenie?? .....

Cześć, 
znam dane z tych podstawowych modeli, ale teraz trochą na zasadzie "górale mówią, że......".
W zeszłym roku 1.12 było śniegu do z.....a (mówię o BŚ masyw Barania-Skrzyczne), jaka była zima każdy wie.
Katują tj. biegając rekreacyjnie celem utrzymania sprawności fizycznej, dzisiaj Magurę-Gawlas stokówkami (żeby nie wiało) zaobserwowałem, że wszystkie cieki wodne Malinowskiego i te "bliżej Wisły ;) ) są ścięte na amentus.
W zeszłym roku pomimo opadów i 2m śniegu, coś się tam sączyło :D Widziałem, bo się przedzierałem stokówkami przez masy śniegu i w......em się do "potocka".
Parę zdjęć (to z nartami z zeszłego roku ale też 1.12,)
Znawcom, owocnych analiz, dla mnie będzie mroźna zima.

IMG_1326.thumb.jpeg.519632cc693f74e8735ba1137a44a6b3.jpegIMG_1329.thumb.jpeg.709f13e15f0770c03a506f7f37bdb42f.jpegIMG_1332.thumb.jpeg.e8a00e03c462040fa6f9c13eaa90168c.jpegIMG_1337.thumb.jpeg.15a523d521be5c4a6af820c59c19b69a.jpegIMG_1998.thumb.JPG.c8a64a9c37de9cdb895b2ecb4cd13fdb.JPG

 

Pozdrawiam

mirekn

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...