Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody na sezon 18/19


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Po delikatnych opadach mamy

20181212_142542.thumb.jpg.06f5e6d107113cc354f09ce4f9cfa288.jpg

Tyle że pogoda totalnie się zakreciła. Jak już pisałem łatwiej na Styczeń pisać prognozę niż na 3 dekade grudnia. Koszmar jakiś. Zacznijmy od weekendu. Duże opady śniegu od 4 rozdań modele dają na wschód od Tatr. Dalej jednak to nic pewnego bo niż może wejść tez na Śląsk i Małopolskę. Co do świąt jeszcze rano byla to odwilż teraz to już są mrozy i to duże mrozy po -8 w dzień noce pod -20 za to przy dużym wyżu czyli święta w smogu. Masakra ta 3 dekada grudnia. Jak druga już ładnie się od połowy listopada pokazała się tak okres świąteczny chyba będzie nas trzymał do ostatniej chwili. No nic pora prognozy olac na tydzień narty spakować i do Szczyrku korzystać. Do zobaczenia na stoku od weekendu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w połowie listopada jak pisalem wcześniej akurat druga dekada grudnia była jasna jak słońce. Tu ciekawostka z dzisiaj bo dla mgr jasna nie była kilka dni wcześniej. 

dp2o3n3odmzsj6thchhfrfpyswmhaoq7.jpg.3d1ee2fe308568b43088d8f8859e94e3.jpg

Hmmm ciekawe. Może to skopiowali z zeszłego roku??

 

P.S. W Tatrach mamy juz drugi stopień. Trzeba czekać na stabilny wyż.

Edytowane przez mamad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo ja do Białki to tylko na Banie😁 Stoki tam są poniżej poziomu mojej córki która ma 6 lat. Ona woli Pilsko no ale obecnie pozostaje Szczyrk. Szkoda że zeszłoroczny grudzień się nie powtórzył bo rok temu Pilsko było już zaliczone. W tym roku chciałem ją zabrac na Kasprowy no ale lipa i pewnie ruszy w polowie stycznia.

Edytowane przez mamad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat było wtedy spotkanie z fortum 😊  No i szczerze mówiąc o filmie nawet nie pomyślałem bo jak jechała w dół do Szczawin to ją widziałem w siatce i zamykałem oczy. Po sekundzie ona na dole a ja mokry. No i tak cały dzień. Uczyłem sam no i na końcu szkoła w BSA przez tydzień. Młodsza narazie nie bardzo chce chodź też była w ferie w szkole BSA. Zobaczymy nic na siłę.

Edytowane przez mamad
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dziś rano sobie zerkam na modele i tu wyjątkową zgoda. Ma nie być odwilży w górach i duże mrozy na święta. Czyli co mamy normalne białe BN. Do tego pasterka w trzaskajacym mrozie. Czyli sezon w górach zaczynie się z przytupem. I oby trwał do kwietnia na co jest spora szansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WojtekM napisał:

Z okresem świątecznym jeszcze niestety nie wiadomo jak będzie. Modele wykonały znowu woltę. Tym razem w kierunku ciepła. A jeszcze wczoraj był zapowiadany mróz. Szkoda, ale nie traćmy wiary :D

Które?? Chyba GFS no ale jest tyle wart co jego prognoza na niedzielę. Niedziela będzie najzimniejszym dniem w tym tygodniu a on wywalił jakieś z kosmosu temperatury. Tu masz skreen obecnego rozdania ktory się ocieplil ale dalej zima w wigilie o północy. Model bezpłatny platnych wstawiać nie mogę. Jedno jest pewne święta będą nas trzymały do końca bo bardzo to kręci wszystko. Tak jak opady od soboty wieczora.

Screenshot_2018-12-14-09-38-53.thumb.png.baa0329e2c2e0ae48ff9ea5c6296e066.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fredek321 napisał:

Norwegowie też już zmienili prognozę o 180 stopni. 22 grudnia z -12 na +1.

 

Yr.no jest oparte o ECMWF.

ECMWF możesz też podglądać tutaj https://meteologix.com/pl/model-charts/euro/poland/snow-depth.html. Zmieniasz tylko parametr (np. temperatura, pokrywa śniegu) oraz daty.

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie bo obecnie znów modele się skłaniają w stronę wyżu. Wygląda na to że prognozę na Święta poznamy około weekendu. Może coś naskrobie po południu bo narazie mam suche dane z jednego bezpłatnego modelu tyle że to dalej loteria. Dane z dziś rano

Wigilia 12:00

Screenshot_2018-12-16-08-50-37.thumb.png.f54563d6028c251d5b75427eb6956380.png

Wigilia 24:00

Screenshot_2018-12-16-08-50-57.thumb.png.56a939000607145dfd5f955b7228b174.png

Boże narodzenie 12:00

Screenshot_2018-12-16-08-51-19.thumb.png.de5e44e7a6056f6912cddd85f839677e.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wysokości dotyczą prognozy? Zakładam że poziom gruntu(nie w górach).

Moja szklana kula pokazuje że na dzień 23 ciepełko wciśnie się nawet głębiej niż w Twoich prognozach. Za to górą tego ciepła jest zdecydowanie mniej i nawet jak będzie na plusie to nieznacznie. Z tego też powodu pokrywa śnieżna nie powinna mocno ucierpieć. Oczywiście halny może te rozważania zaburzyć, ale....

Wiatr wraz z wysokością będzie się odkręcał z czystego zachodu na lekką odchyłkę północną. Jak są spełnione warunki do wystąpienia halnego to on wystąpi i powietrze po stronie zawietrznej może się adiabatycznie ogrzać i coś na górze trochę śniegu stopić. Ale z drugiej strony góry(zachodniej), powietrze może zostawić sporo wilgoci w postaci śniegu. Czyli nie ma tego złego co na dobre nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Pięknie napisane. Ta pora roku to walka niżu z wyżem. Wygrywa niz mamy styczeń 2018 wygrywa wyż mamy luty 2018 no chyba że wszystko po trochę to mamy grudzień 2017. Nie wiemy jaka będzie pogoda na święta za to na Styczeń tak. Dziś zerkam na GFSv2 i pokazuję +4 powyżej normy. No akurat mogą być regiony ale na -4. Zapowiada się że styczeń 2019 zapamiętamy przeciwnie do tego z 2018. Pięknie to wygląda. Szkoda że Śląsk kończy ferie w tym roku bo córka jedzie na obóz a druga połowa lutego znów tak niepewna jak obecnie święta.

euT2mMonInd1.thumb.gif.7b4ba77610186b68253e73bfe7502d67.gif

Edytowane przez mamad
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...