Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody na sezon 18/19


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

To tak wejście do mnie na budowę wejscie jest pół metra nad ziemią

20190115_104157.thumb.jpg.d168d31eedb91857febbaf0d855bf02f.jpg

Widok z okna

20190115_080710.thumb.jpg.0a9cf34b091868efd6faac6f9c5baed6.jpg

No i ścieżka do auta która sięga po szyje dopiero będę odśnieżać

20190115_082251.thumb.jpg.54548def31aa70eaa720f290828ad2d9.jpg

Pokrywa śnieżna ma 163 cm śniegu. Klęska. Ja mam dość. Prognozy wskazują na dalsze opady. Do tego około 25 stycznia może nas odwiedzić jeden dwa niże z południa więc mogą wystąpić kolejne wielkie opady śniegu.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mamad napisał:

To tak wejście do mnie na budowę wejscie jest pół metra nad ziemią

 

Widok z okna

 

No i ścieżka do auta która sięga po szyje dopiero będę odśnieżać

 

Pokrywa śnieżna ma 163 cm śniegu. Klęska. Ja mam dość. Prognozy wskazują na dalsze opady. Do tego około 25 stycznia może nas odwiedzić jeden dwa niże z południa więc mogą wystąpić kolejne wielkie opady śniegu.

Mamad gdzie Ty mieszkasz? Przyjadę i pomogę odśnieżać :) Zawsze lubiłem to zajęcie, ale 163 cm to już gruba przesada.

Wrzuć jakiś filmik bo zdjęcia tego nie oddają

Edytowane przez szplukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w NS w weekend i śniegu to faktycznie jak na lekarstwo. Dziś się dowiedziałem że jeśli zapowiadana fala opadów około 24 25 stycznia faktycznie dojdzie (według Gminy i ich obecnych prognoz dodatkowe 100 do 130 cm śniegu) to będzie ogłoszony stan klęski żywiołowej. Super czyli wolne w pracy od państwa płatne przez państwo. Tylko jeśli faktycznie tyle spadnie co pokazują modele to trzeba zapasy zrobić bo może być kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile sprawdzają sie prognozy obecnie w Polsce, ale przed wyjazdem na Teneryfę sprawdzałem prognozy i już miałem nadzieje na zjazd po śniegu z El Teide i wycieczkę w cieplej kurtce w góry Anaga, a tu prosze od 3 dni swieci lampa, chmur nie widać, deszczu nie widać, śniegu nie widać, wczoraj w cieniu to mi 31 stopni na plusie komputer pokazał, ehh jak żyć , jak żyć ... na 3771 m.n.p.m. Brak śniegu w styczniu, palmy na plaży pod górami ? Świat sie kończy ;).

E78AB0E6-5454-48D5-A46B-E25ACEBC990F.jpeg

F8BA6481-EEE9-4A54-9BC9-314614158F89.jpeg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mamad napisał:

Byłem w NS w weekend i śniegu to faktycznie jak na lekarstwo. Dziś się dowiedziałem że jeśli zapowiadana fala opadów około 24 25 stycznia faktycznie dojdzie (według Gminy i ich obecnych prognoz dodatkowe 100 do 130 cm śniegu) to będzie ogłoszony stan klęski żywiołowej. Super czyli wolne w pracy od państwa płatne przez państwo. Tylko jeśli faktycznie tyle spadnie co pokazują modele to trzeba zapasy zrobić bo może być kiepsko.

Ile tego z śniegu spadnie w przyszłym tygodniu?!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mamad napisał:

To tak wejście do mnie na budowę wejscie jest pół metra nad ziemią

20190115_104157.thumb.jpg.d168d31eedb91857febbaf0d855bf02f.jpg

No i ścieżka do auta która sięga po szyje dopiero będę odśnieżać

 

Pokrywa śnieżna ma 163 cm śniegu. Klęska. Ja mam dość. Prognozy wskazują na dalsze opady. Do tego około 25 stycznia może nas odwiedzić jeden dwa niże z południa więc mogą wystąpić kolejne wielkie opady śniegu.

No i gdzie są ci malkontenci z listopada?

Mamadu jak jest ze sprawdzalnością Twoich modeli - oczywiście o przewidywaniu zimy w listopadzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zibi28 napisał:

No i gdzie są ci malkontenci z listopada?

Mamadu jak jest ze sprawdzalnością Twoich modeli - oczywiście o przewidywaniu zimy w listopadzie

Ja osobiście przewidywałem mniej śnieżna bardziej mrozna taką normalną. Niestety wir polarny obecnie tak się ułożył że dopieprza śniegu jak ta lala. Od weekendu zacznie zmieniać położenie tak że w całej Polsce będzie walic śniegiem oczywiście w górach walić bo reszta przy tym co już jest to będzie proszenie. Do tego mróz mróz i jeszcze raz mróz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że lubisz się wkręcić w przewidywanie, więc patrząc na poszczególne modele. Czy jakikolwiek model dokładnie przewidział to co się teraz dzieje. Czy tylko można na nie patrzeć - na zasadzie - jakby nie było dobrej zabawy. Moją opinię znasz więc ni będę się powtarzał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zibi28 napisał:

Wiem że lubisz się wkręcić w przewidywanie, więc patrząc na poszczególne modele. Czy jakikolwiek model dokładnie przewidział to co się teraz dzieje. Czy tylko można na nie patrzeć - na zasadzie - jakby nie było dobrej zabawy. Moją opinię znasz więc ni będę się powtarzał.

 

Tak jeden przewidział. Bodaj brytyjski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mamad napisał:

Wiecie co jest przy tym wszystkim najlepsze. Zima tak naprawdę zaczyna się dopiero rozkręcać. Idą mrozy i spore szanse na podrzucanie wilgoci z południa. Oby jednak tylko już mroziło. Może i do końca marca bo śniegu jest już dość a nawet zdecydowanie za dużo.

Co za dużo? Gdzie? W Bodzentynie ni ma! W Bałtowie nima, Kielcach tyż! Gdyby nie sztuczny to o nartach moglibyśmy zapomnieć. Co to za zima, co to za prognozy? Raz ino łopatowałem bo odśnieżarki nie było po co wyciągać z piwnicy, nabździało z 10 cm.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pomorzu ani grama śniegu. Co jeszcze dziwniejsze, tej zimy nie było jeszcze doby aby przez całe 24 h utrzymała się temperatura poniżej zera! Dwie godziny temu w Słupsku było +6... Więc dla mnie to jakaś abstrakcja o czym piszecie i o czym donoszą media odnośnie południa Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam śnieg za darmo. Transport we własnym zakresie😊 Każda ilość. Wystarczy na kilka skoczni narciarskich.

P.S. Transport dojedzie około 3 km od moich działek dalej droga obecnie nieprzejezdna transport tylko siłą własnych mięśni.

P.S.2 Nie mam nic przeciw temu by nad morzem w Warszawie, Kielcach, Nowym Sączu spadło 2 m (slownie dwa metry) śniegu. Nawet tego wam szczerze życzę tylko np u mnie żeby już tej zimy nawet płatek śniegu nie opadł.

P.S.3 Już widzę tą radość u was z tych dwóch metrów.

Edytowane przez mamad
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!! W górach w ostatnim czasie spadło bardzo dużo śniegu. Warunki są naprawdę trudne. Drzewa łamią się jak zapałki. Z ilością śniegu nie poradził sobie nawet ratrak który uległ awarii. Trasa w tym momencie nie jest przygotowana, jest niebezpiecznie. Jutro od rana walczymy, aby przygotować trasę na weekend.

49260460_2053209984764721_53088325943794

50013043_2053209998098053_14881836194856

49914721_2053210068098046_75735720536058

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...