Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody na sezon 18/19


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, McKaczka napisał:

Mamad, ślicznie!!! Powiedz mi, są tam jeszcze jakieś wolne działki w okolicy. Zawsze marzył mi się domek w Karkonoszach :) Ale Beskidy bez kitu też mogą być :)

 

Są. Akurat nie moja ale kolo mnie po 20 arów. Jak chcesz coś wiecej wiedzieć to Ci wyjaśnię pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed nami ciężka zima już nie tylko w Beskidach i innych częściach gór ale i całej Polsce. Opcje są dwie na przyszły tydzień. 

1. Mrozy poniżej -20 stopni które zablokują potężne śnieżyce na kilka dni

2. Mrozy lżejsze do tego od czwartku potężne śnieżyce.

Opcja nr 1 tylko odsunie w czasie śnieżyce które poprostu chwilę sobie poczekają. Niestety najprawdopodobniej ich nieunikniemy. Ręce opadają. Końca nie widać do końca lutego a i marzec rysuje się hmmmm. Wir polarny już się podzielił i teraz pokaże całej europie co potrafi.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nic, w górach też ciężko z śniegiem. Da się tylko w jednym ośrodku jeździć bo mają naśnieżanie. Dopiero wczoraj byłem pierwszy raz na nartach. Wszędzie sypie a w środku Niemiec nie chce. Ciekawe czy tutaj ta zima też dotrze? Granica śniegu to 700 metrów i jest go tak mało że trawę widać. Ale z drugiej strony jak widzę jak walczcie z tymi tunelami to już sam nie wiem co lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, waldek~ napisał:

A u mnie nic, w górach też ciężko z śniegiem. Da się tylko w jednym ośrodku jeździć bo mają naśnieżanie. Dopiero wczoraj byłem pierwszy raz na nartach. Wszędzie sypie a w środku Niemiec nie chce. Ciekawe czy tutaj ta zima też dotrze? Granica śniegu to 700 metrów i jest go tak mało że trawę widać. Ale z drugiej strony jak widzę jak walczcie z tymi tunelami to już sam nie wiem co lepsze.

A w jakim regionie Niemiec mieszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mamad napisał:

Przed nami ciężka zima już nie tylko w Beskidach i innych częściach gór ale i całej Polsce. Opcje są dwie na przyszły tydzień. 

1. Mrozy poniżej -20 stopni które zablokują potężne śnieżyce na kilka dni

2. Mrozy lżejsze do tego od czwartku potężne śnieżyce.

Opcja nr 1 tylko odsunie w czasie śnieżyce które poprostu chwilę sobie poczekają. Niestety najprawdopodobniej ich nieunikniemy. Ręce opadają. Końca nie widać do końca lutego a i marzec rysuje się hmmmm. Wir polarny już się podzielił i teraz pokaże całej europie co potrafi.

Moja szklana kula aż tak pesymistyczna nie jest. Chociaż biorąc pod uwagę malkontentów z listopada że zimy nie będzie tylko przedłużone lato, to ja nie wiem, co wiem:;)

Ale biorąc trudy życia mamadu, to czekamy wiosny. A więc do czwartku powinna być w całym Kraju piękna zima. Z mrozem, ale chyba nie aż tak mocnym. A od piątku trochę sypnie. Ale wydaje mi się że te układy nie są zbyt stabilne, więc może być jeszcze bardzo różnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zima to była pora roku w której śnieg występował nie tylko w górach. Mieszkam 20 km od gór, a śnieg widziałem tej zimy kilka razy po parę godzin w ilościach śladowych. Ile osób mieszka na Pilsku, Kasprowym, Śnieżce, Skrzycznem. Oczywiście piękna jest zima w górach, ale ja czekam jak zejdzie niżej...

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to  śnieżne zimy były nawet niedawno - w 2010 i 2011 roku było u nas tyle śniegu i takie zaspy, że poważnie się zastanawiałam, czy nie kupić sobie biegówek i nie spróbować porobić pętelek po Puszczy Wkrzańskiej, koło której mieszkam. Ale potem wszystko wróciło do normy i znów śniegu jak na lekarstwo. 🙄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tanova napisał:

W sumie to  śnieżne zimy były nawet niedawno - w 2010 i 2011 roku było u nas tyle śniegu i takie zaspy, że poważnie się zastanawiałam, czy nie kupić sobie biegówek i nie spróbować porobić pętelek po Puszczy Wkrzańskiej, koło której mieszkam. Ale potem wszystko wróciło do normy i znów śniegu jak na lekarstwo. 🙄

Dla mnie 8-9 lat to strasznie długo, ale generalnie jestem optymistą...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, marionen napisał:

Kiedyś zima to była pora roku w której śnieg występował nie tylko w górach. Mieszkam 20 km od gór, a śnieg widziałem tej zimy kilka razy po parę godzin w ilościach śladowych. Ile osób mieszka na Pilsku, Kasprowym, Śnieżce, Skrzycznem. Oczywiście piękna jest zima w górach, ale ja czekam jak zejdzie niżej...

Powiem tak, jestem ze śląska i tu od miasta zależy czy zima jest, czy jej nie ma, więc wyobrażam sobie że na nizinach (jakby nie patrzeć to wyżyna) śniegu musi być jak na lekarstwo, chociaż muszę przyznać że aktualna zima jest i tak duża bardziej śnieżna niż 2(przynajmniej dla rudy śląskiej, bo dla Gliwic już nie bardzo).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2019 o 20:34, mamad napisał:

Przed nami ciężka zima już nie tylko w Beskidach i innych częściach gór ale i całej Polsce. Opcje są dwie na przyszły tydzień. 

1. Mrozy poniżej -20 stopni które zablokują potężne śnieżyce na kilka dni

2. Mrozy lżejsze do tego od czwartku potężne śnieżyce.

Opcja nr 1 tylko odsunie w czasie śnieżyce które poprostu chwilę sobie poczekają. Niestety najprawdopodobniej ich nieunikniemy. Ręce opadają. Końca nie widać do końca lutego a i marzec rysuje się hmmmm. Wir polarny już się podzielił i teraz pokaże całej europie co potrafi.

Śnieżyce, czy siarczyste mrozy w najbliższym tygodniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fredek321 napisał:

Śnieżyce, czy siarczyste mrozy w najbliższym tygodniu?

Dość spory mróz będzie ale ostatecznie pod koniec tygodnia nie jest to pewne ale chyba wygra śnieg oczywiście z opcją najwiecej na południu i wschodzie.

Edit. Najbardziej ciekawi mnie przełom stycznia i lutego. To może być trochę zamieszania ale to daleko więc zobaczymy.

Edytowane przez mamad
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mamad napisał:

Dość spory mróz będzie ale ostatecznie pod koniec tygodnia nie jest to pewne ale chyba wygra śnieg oczywiście z opcją najwiecej na południu i wschodzie.

Edit. Najbardziej ciekawi mnie przełom stycznia i lutego. To może być trochę zamieszania ale to daleko więc zobaczymy.

Zamieszanie czyli co? Pewnie jakas gleboka odwilz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...