Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody na sezon 18/19


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.01.2019 o 22:20, Zibi28 napisał:

Moja szklana kula aż tak pesymistyczna nie jest. Chociaż biorąc pod uwagę malkontentów z listopada że zimy nie będzie tylko przedłużone lato, to ja nie wiem, co wiem:;)

Ale biorąc trudy życia mamadu, to czekamy wiosny. A więc do czwartku powinna być w całym Kraju piękna zima. Z mrozem, ale chyba nie aż tak mocnym. A od piątku trochę sypnie. Ale wydaje mi się że te układy nie są zbyt stabilne, więc może być jeszcze bardzo różnie. 

Już jest -18. Chłodno trochę. Chyba jednak wygra mróz. Opady delikatne się pojawią ale mrozic będzie jednak. Teraz najciekawiej rysuje się przełom stycznia i lutego. Jeśli pojawi się odwilż to na dwa trzy dni na poczatku lutego przed i po bardzo duże opady śniegu. Co do połowy lutego to ogarniamy się bo na ten weekend jeszcze pewne nic nie jest. Znaczy pewne jest tylko że największe mrozy przed nami a luty będzie najzimniejszym miesiącem tej zimy. 

Wczoraj Twoja Pogoda pokazała klase. O okolo 5 do 8 stopni różnicy na minus. Taka wtopa na godziny to warte odnotowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mamad napisał:

Już jest -18. Chłodno trochę. Chyba jednak wygra mróz. Opady delikatne się pojawią ale mrozic będzie jednak. Teraz najciekawiej rysuje się przełom stycznia i lutego. Jeśli pojawi się odwilż to na dwa trzy dni na poczatku lutego przed i po bardzo duże opady śniegu. Co do połowy lutego to ogarniamy się bo na ten weekend jeszcze pewne nic nie jest. Znaczy pewne jest tylko że największe mrozy przed nami a luty będzie najzimniejszym miesiącem tej zimy. 

Wczoraj Twoja Pogoda pokazała klase. O okolo 5 do 8 stopni różnicy na minus. Taka wtopa na godziny to warte odnotowania. 

To zimno poczułem na własnej skórze. Musiałem użyć zewnętrznych kabli a potem wymienić akumulator. Nie lubię takich zabaw na wakacjach. 

Z tym rozrzutem temperatur, to są dwa elementy, z którymi modele mają problem. Zachmurzenie w zimowych wyżach bywa bardzo nieprzewidywalne, więc jak chmury wyskoczą to będzie w nocy względnie ciepło, no i może być w drugą stronę. Drugi to zastoiny zimna, być może GFS ma w tym swój niemały udział.

Co do prognoz - to z ciekawością się im przyglądam i marzę aby w końcu było trochę cieplej :;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie jak kręci prognozami od niedzieli. W środę byla inna prognoza wczoraj inna a dziś jeszcze inna wersja. Ciężko coś powiedzieć ale myślę że pokrywa śnieżna się zwiększy ogolnie. Oczywiście u nas. Chyba znów nas czeka to co na początku stycznia ale pewne teraz to to że pogoda będzie. Jaka to się dowiemy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Zibi28 napisał:

Zgadzam się w całej rozciągłości:;)

Trochę będzie wiało z kierunków południowych, ale raczej bez halnego. Ale słabego fenu w przyszły piątek raczej tak do końca bym nie wykluczał. 

Patrząc na to że w środę były śnieżyce wczoraj odwilż przez cały tydzień a dziś pomieszanie z poplataniem to ja nawet i rekordowych mrozów nie będę wykluczal😯 Syf jeden w prognozach każdego modelu. Zakręcone to jak g.... w betoniarce. Jednak myślę że deszcz w Beskidach pojawi się na godziny bo później to będzie mokry śnieg. Ogólnie śniegu powinno przybyć pytanie na koniec tygodnia to już znów sprawa ala totek. Zawsze mówię łatwiej jest przewidzieć tendencje pogodowe niż prognozę na 14 dni. No chyba ze to GFSv2 to mozna włożyć między bajki. Wstawiłem tu jego prognozę pod koniec grudnia na styczeń. Pokazywał +4 powyżej normy dla południa Polski. Czyli mamy gorszą zimę niż rok temu😂 Z tego co piszą ludzie to im przeszkadzało że śnieg sypie. Z tego co mówią to narzekają że jest zimno w zimie. Po ostatniej wizycie w SMR ręce mi opadają co na kanapie można usłyszeć. Życzyć pora śnieżnej zimy ale jednocześnie letniej by im było ciepło w obie strony.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mamad napisał:

Patrząc na to że w środę były śnieżyce wczoraj odwilż przez cały tydzień a dziś pomieszanie z poplataniem to ja nawet i rekordowych mrozów nie będę wykluczal😯 Syf jeden w prognozach każdego modelu. Zakręcone to jak g.... w betoniarce. Jednak myślę że deszcz w Beskidach pojawi się na godziny bo później to będzie mokry śnieg. Ogólnie śniegu powinno przybyć pytanie na koniec tygodnia to już znów sprawa ala totek. Zawsze mówię łatwiej jest przewidzieć tendencje pogodowe niż prognozę na 14 dni. No chyba ze to GFSv2 to mozna włożyć między bajki. Wstawiłem tu jego prognozę pod koniec grudnia na styczeń. Pokazywał +4 powyżej normy dla południa Polski. Czyli mamy gorszą zimę niż rok temu😂 Z tego co piszą ludzie to im przeszkadzało że śnieg sypie. Z tego co mówią to narzekają że jest zimno w zimie. Po ostatniej wizycie w SMR ręce mi opadają co na kanapie można usłyszeć. Życzyć pora śnieżnej zimy ale jednocześnie letniej by im było ciepło w obie strony.

Szykuje się że może pęknąć 10 w plusie w przyszłym tygodniu ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ta odwilż tak naprawdę z górami powinna mieć niewiele wspólnego ale tak naprawdę to jeszcze nic nie wiadomo. Do jutra powinno sie coś pokazać przynajmniej jeśli chodzi o pierwszą połowę tygodnia. Nie jestem jeszcze tego pewien ale wydaje się że odwilż w poniedziałek a wieczorem zacznie się kolejne ochłodzenie oczywiście piszę o Beskidach. Co do śniegu to powinno go sporo przybyć ale to wszystko dalej się kotluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mamad napisał:

Dokładnie. Ta odwilż tak naprawdę z górami powinna mieć niewiele wspólnego ale tak naprawdę to jeszcze nic nie wiadomo. Do jutra powinno sie coś pokazać przynajmniej jeśli chodzi o pierwszą połowę tygodnia. Nie jestem jeszcze tego pewien ale wydaje się że odwilż w poniedziałek a wieczorem zacznie się kolejne ochłodzenie oczywiście piszę o Beskidach. Co do śniegu to powinno go sporo przybyć ale to wszystko dalej się kotluje.

Dawno takiego zamieszania nie było w prognozach. Oby tylko jakiś halny się nie pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mamad napisał:

Dokładnie. Ta odwilż tak naprawdę z górami powinna mieć niewiele wspólnego ale tak naprawdę to jeszcze nic nie wiadomo. Do jutra powinno sie coś pokazać przynajmniej jeśli chodzi o pierwszą połowę tygodnia. Nie jestem jeszcze tego pewien ale wydaje się że odwilż w poniedziałek a wieczorem zacznie się kolejne ochłodzenie oczywiście piszę o Beskidach. Co do śniegu to powinno go sporo przybyć ale to wszystko dalej się kotluje.

Po nizinach odwilż, ale górą napłynie trochę chłodu, więc będzie tak jak piszesz. Kole soboty jest "szansa" na halny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zibi28 napisał:

Po nizinach odwilż, ale górą napłynie trochę chłodu, więc będzie tak jak piszesz. Kole soboty jest "szansa" na halny. 

 

Z tym halnym jeszcze nie będę potwierdzał bo czekam na aktualizacje dwóch modeli wiec popołudniu będzie coś bardziej jasne ale wydaje sie narazie że calodobowy plus może się pojawić między 2 a 4 luty później wróci zima. Ogólnie chwilowe odwilze które pojawiają sie tej zimy to ciekawostka bo przy normalnej zimie trwają dłużej a tu po jeden dwa dni do tego bardzo małe i w sumie ocieplenia przynoszą dostawe białego niż jego ubytek. Ciekawa zima naprawdę. Ciekawe jest tez to że w Warszawie po ostatnich opadach śniegu rzędu kilku centymetrów był paraliż a w Beskidach po ostatnich metrowych opadach nikt nawet nie wpadł na to z rządu by ogłosić stan klęski żywiołowej i tez nie została niestety ogłoszona chodz ludzie byli po tydzień odcięcia od reszty Polski zanim ciężki sprzęt odkopal drogi. Nazwali to dobrymi warunkami narciarskimi😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No halny już się zapowiada  na piątek i noc z piątku na sobotę. Jeden portal pogodowy zbytnio nie daje nadziei na trwałą zimę w lutym. Więc może się okazać że styczeń będzie najbardziej zimowym miesiącem zimy. Czas pokaże. Nie ma się co emocjonowac bo pogoda jest strasznie nie przewidywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat prognozy się już okreslily wiec nie panikuj. Nic nie pisalem bo nic się nie zmieniło. Między 2 a 4 lutego odwilż całodobowa. Później powrót do normalności. Co dalej to tu by się rozpisywać mozna bo opcji jest wiele. Jednak do drugiej dekady lutego może być powtórka z pierwszej dekady stycznia. Jednak sokojnie. Narazie mamy do 1 lutego zime w normie. Później halny i tak przy tej pokrywie jedynie spowoduje że jak przyjdzie mróz to zrobi się beton i będzie można jeździć gdzie dusza zapragnie bo okaże się "ze ratrak jeździł po całych Beskidach" jednak to tylko będzie mróz. Napewno na puch przez najbliższe 10 dni nie ma co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...