Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody na sezon 18/19


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, nikdob napisał:

Facebook mi przypomniał jak to w odległych czasach czyli w... 2013r. bywało :) 7 kwietnia 2013, Warszawa. Także kolega @Zibi28 ma sporo racji. Plus to co pisałem wcześniej - i za co zgarnąłem minusy od ignorantów - globalne ocieplenie klimatu wcale nie oznacza, że klimat lokalnie się nie będzie ochładzał. Proponuję klimatycznym zarozumialcom się dokształcić jednak:

https://www.crazynauka.pl/golfsztrom-gwaltownie-slabnie-a-od-niego-zalezy-klimat-europy/

http://wyborcza.pl/1,75400,20389917,slabnacy-golfsztrom-uchroni-europe-przed-globalnym-ociepleniem.html 

 

Dokształcanie to jedno a odsyłanie do spekulacyjnych i najprawdopodobniej nieprawdziwych przewidywań to drugie. Jak pogrzebiesz troszkę głębiej to znajdziesz kupę modeli, które mimo słabnięcia Golfsztromu przewidują co najwyżej bardzo niewielkie oziębienie na części półkuli północnej w zimie. Większość nawet przewiduje przyspieszone ocieplenie (ze względu na osłabioną cyrkulację wód powierzchniowych). Jesteśmy w dobie gwałtownych zmian i jak widać na razie nie ustalono konsensu co do istotnych szczegółów. 

 

Pozdro

Wiesiek

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

No wiesz - tak może twierdzić tylko wyjątkowy bałwan.

Nic dodać, nic ująć.....:;) 

To nie tak że klimat się nie zmienia, zmienia się. Ale bezwładność tego zjawiska jest bardzo duża. I bez sensu jest wyciągać wnioski z obserwacji teraźniejszości, czy niezbyt odległej przeszłości. Warto dbać o środowisko, ale nie warto wyciągać wniosków, wyglądając przez okno. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 12.04.2019 o 12:13, Zibi28 napisał:

To nie tak że klimat się nie zmienia, zmienia się. Ale bezwładność tego zjawiska jest bardzo duża. I bez sensu jest wyciągać wnioski z obserwacji teraźniejszości, czy niezbyt odległej przeszłości. Warto dbać o środowisko, ale nie warto wyciągać wniosków, wyglądając przez okno. 

Cholera, ciągle sypie. To w ramach "ocieplenia":;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę Ci przyznać rację. Ocieplenie daje w pierwszej kolejności "rozchwianie" atmosfery. Więc zjawisk "z przytupem" jest po prostu więcej. Ale konia z rzędem temu kto powie że dzisiejsza burza to jest tego efektem. Pewnie klimatolodzy są jedynymi którzy mogą określić, czy i w jakim tempie postępuje  to groźne zjawisko. Nie jestem klimatologiem, więc nie będę się wkręcał w temat. Wolę się skupić na tym co jest za oknem. A właśnie trwają  Szybowcowe Mistrzostwa Europy w Turbi koło Stalowej Woli. Naszym świetnie idzie. Sebastian Kawa w swojej klasie prowadzi:;) Pogody są bardzo trudne. Tradycyjnie wraz z rozpoczęciem mistrzostw,nie brakuje opadów deszczu. Jaka miła odmiana dla rolników. Kiedyś rozgrywano mistrzostwa świata w suchym Teksasie, które też odbywały się pod rzęsistymi opadami, a rolnicy skomentowali że mogą organizować takie zawody co roku, aby tylko lało:;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
1 godzinę temu, fredek321 napisał:

Ciekawe zestawienie a propos rozchwiania atmosfery i dokładności prognoz.

Zwróćcie uwagę na przyszły weekend.

Chyba dwa dni temu pokazywałem szybownikom zmianę w pogodzie przy chyba trzygodzinnym jej odświeżeniu. Czasami tak na niebie bywa. Są układy bardziej przewidywalne i te mniej. To co zaprezentowałeś to jest szacunkowe przejście frontu atmosferycznego, tak mogę się domyślać po skoku temperatury. Moje robaczki liczą pogodę do piątku, więc jeszcze nie wiem co wymyślą na weekend. Ale zakładam że w grudniu w Szczyrku spadnie śnieg a w Białce włączą armatki:;) Mogę przyjąć zakłady o jedno piwo że tak będzie:;)

Z sympatycznym kolegą - szybownikiem z Poznania toczę długodystansową dyskusję o tym czy burze omijają Poznań. Oczywiście on twierdzi że omijają.

W końcu trafiła się burza która zalała Poznań po kolana, zadzwoniłem do niego i przyznałem mu rację - bo wyjątek potwierdza regułę:;) Ale dyskusja trwa nadal. Oczywiście z browarem w ręku:;)

A na poważnie, w naszym Kraju miesiącami względnego wyciszenia atmosfery, są miesiące luty i sierpień. W innych miesiącach sytuacja może być dynamiczna. I jest, czym dłuższy horyzont czasowy, tym pogoda bardziej się rozjeżdża z rzeczywistością. To nic nadzwyczajnego, to jest taka prawidłowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...