Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody na sezon 18/19


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 25.07.2018 o 11:53, mamad napisał:

Panie i Panowie zbliżamy się wielkimi krokami do najcieplejszego okresu wakacji i lata. 36 może pęknie. U mnie basen pełny. Mój urlop też się zbliża. Cóż zaczynam go jak zacznie się najwieksza fala upałów wiec znów trafiłem. Uważajcie na siebie bo burze też się dadzą we znaki.

 

P.S. Majkel wrócił a było już nudno. W zimie też z kamerek nam powie jakie są warunki w Szczyrku😂

Najcieplejszy okres dopiero przed nami. To co zapowiadają na przyszły czwartek i piątek to już istna męka. Mam dosyć tego lata. Chcę już jesień i normalne temp i w nocy i przez dzień.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, bo sinice zakwitną ;), a tak na poważnie to ja nie mam dość tego lata, lato ma być latem i takie jest wiec z tego korzystam, a zima  będę  sie cieszył z zimy. Pozdrawiam,

 

P.S. W listopadzie lecę na Hainan, tam to dopiero sa extrema, na szczęście w listopadzie nie ma monsunów jeszcze, ale wilgotność to może człowieka wykończyć.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

lato ma być latem i takie jest wiec z tego korzystam

Nie wiem jak się korzysta z takiego lata ale ja już mam dość siedzenia w domu i czekania na lepsze czasy.

Od dwóch tygodni prawie słońca nie widzę bo tylko wieczorem da się wyjść na spacer a i tak jest za gorąco. Okna też cały czas zasłonięte bo wszystko się smaży.

Dobrze, że chociaż klimę w pokoju zamontowałem.

Dziś jest trochę lepiej, więc wreszcie udało mi się na rolki wyskoczyć ale też po ciemku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2018 o 19:45, pawelb91 napisał:

W Norwegii zamykają lodowce czynne zwykle o kilka miesięcy dłużej, z powodu niesamowitych fal upałów w tym roku.  ☹️

Galdhoppigen.jpg.5a7eaa575f2a7de8ad58393fa912d94c.jpg

Galdhoppigen-2.jpg.194b87488a395ab522f9f90a2d042237.jpg

38013779_2294178990805189_2906739883458428928_n.thumb.png.8c45cbbee47fef9616c42e32496fbe42.png

 

Ten dzien byl niesamowity. U mnie w Malmö bylo okolo 25 a na polnocy ponad 30 stopni. Szok.

Mimo to rekord nie padl, a bylo to w 1944 i temp siegala 37 stopni. Nie mialo to jednak mjejsca na polnocy.

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2018 o 08:20, mamad napisał:

E no tragedii niema. Ja tam nie marzę. Do tego pojawiły się tropikalne noce więc jednak wolę o dyche mniej. Nocki około 12 stopni w dzień 20 nic więcej. Teraz np dla mnie jest okres który poprostu trzeba jakoś przewegetować. Rano wstać do basenu wieczorem do do łóżka i tyle. Nie dla mnie takie klimaty. Byle do jesieni i zimy.  

Czy Ty czytasz co piszesz? W Norwegii czlowieku na polnocy 30 a w Bielsku 20 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mało z nartami związane ale..

na początku lipca wracałem z wakacji w Bułgarii gdzie w dzień to ponad 30 stopni było spokojnie

Drogę powrotną zrobiłem sobie przez Rumunię szosą Transfogaraską co by dzieci jeszcze śniegiem porzucać się mogły; jak ktoś by miał okazję tamtędy pojechać polecam - wjechać samochodem z 50m wyżej niż Kasprowy warto

DSC05590m1.jpg

DSC05598.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Spiochu napisał:

Nie wiem jak się korzysta z takiego lata ale ja już mam dość siedzenia w domu i czekania na lepsze czasy.

Od dwóch tygodni prawie słońca nie widzę bo tylko wieczorem da się wyjść na spacer a i tak jest za gorąco. Okna też cały czas zasłonięte bo wszystko się smaży.

Dobrze, że chociaż klimę w pokoju zamontowałem.

Dziś jest trochę lepiej, więc wreszcie udało mi się na rolki wyskoczyć ale też po ciemku.

Cześć

Piotrek tyle jest sportów związanych z wodą - tylko w sposób sensowny bo wizyta na Helu czy w Kołobrzegu do takich z pewnością nie należy, chyba, że ktoś lubi smażyć się w tłumach.

Polecam Ci kajaki. Sporo tez jeździmy na rowerze - wystarczy dobrze dobrać trasę.

Podstawa to tak zorganizować czas żeby uciec z miasta co nie zawsze jest możliwe a czego niniejszym życzę.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 Rozmawiałem z kolegą z skandynawii i jakoś wszyscy którzy znają temat się tego spodziewali od kilkudziesięciu lat.

Owszem:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kebnekaise

Cytat

Latem 2016 wysokość południowego szczytu wynosiła 2097,5 m n.p.m., a 18 sierpnia 2017 zmierzono 2098,5 m n.p.m.[1] (skała sięga do wysokości 2060 m n.p.m.), natomiast skalisty szczyt północny (Nordtoppen) ma wysokość 2096,8 m n.p.m.[2]. W związku z ociepleniem klimatu prognozuje się, iż w trzeciej dekadzie XXI wieku, latem wyższym wierzchołkiem będzie wierzchołek północny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mamad napisał:

^^To juz było podane nie chce sklamac z dobry tydzień temu. Rozmawiałem z kolegą z skandynawii i jakoś wszyscy którzy znają temat się tego spodziewali od kilkudziesięciu lat.

Widać spore ochłodzenie a raczej powrót do normalnych temperatur jednak patrząc na to co dzieje się to jednak spore ochłodzenie do tego potężne burze. 

Przed nami jednak końca lata nie widać tak naprawdę do października obecnie. Oczywiście przejście z lata w babie lato. 

Ciekawy rok bo rekordowo ciepły styczeń pozniej luty i marzec bardzo zimne. Początek kwietnia ze śniegiem by od połowy miesiąca zaczynało sie rozkręca lato które praktycznie trwa bez przerwy no jedynie początek lipca kiepski (sypał między innymi śnieg) na chwilę. Zapowiada się że w październiku się skończy dopiero. Rok który może mieć dwie pory roku. Zimę i lato.

Robiąc lustrzane odbicie to listopad letni na samym początku od 15 zima miałaby się rozkręca z przerwą na samym początku stycznia i na chwilę letnie klimaty by później nadeszło jej apogeum z ponad 30 stopniowymi mrozami i kończyła sie na początku kwietnia. Ciekawie by było😏

Pewien portal zapowiada wczesną mroźną i śnieżna zimę. Ma być szybkie przejście z babiego lata do zimy. Ciężko w to uwierzyć ale patrząc na anomalie jakie są w ostatnich miesiącach wszystkiego można sie spodziewać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa już daty otwarcia ośrodków naciaskich na skionlie, dzieki adminie, odliczanie wlaczane, kto kiedy I gdzie startuje? Ja mysle o Cortinie lub maso corto, ciekawe czy wstrzas mozgu spowoduje u mnie regres narciarski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrząśnienie mózgu to krótkotrwałe zaburzenie czynności mózgu bez znaczących zmian w jego strukturze, które następuje w wyniku urazu głowy. Podczas wstrząśnienia mózgu nie dochodzi do uszkodzeń układu nerwowego. Wszystkie objawy mijają samoistnie i nie pozostawiają śladu. Cechą charakterystyczną wstrząśnienia mózgu jest krótkotrwała utrata świadomości i zaburzenia pamięci. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, fredek321 napisał:

Wstrząśnienie mózgu to krótkotrwałe zaburzenie czynności mózgu bez znaczących zmian w jego strukturze, które następuje w wyniku urazu głowy. Podczas wstrząśnienia mózgu nie dochodzi do uszkodzeń układu nerwowego. Wszystkie objawy mijają samoistnie i nie pozostawiają śladu. Cechą charakterystyczną wstrząśnienia mózgu jest krótkotrwała utrata świadomości i zaburzenia pamięci. 😉

Wlasnie, nie pamietam chwili zderzenia i potem sporo, ale na narty juz sie szykuje, kto do Cortiny jesiena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeciez pisze ze ja chce juz Na jesien zaczac, a grudzien to juz raczej późno  Na start. Jedziesz @Jeeb ? Tylko uwaga moge byc nieco rozchwiany emocjonalnie jeszcze ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mamad napisał:

Lipiec też powyżej bormy. Czyli mamy kwiecień maj czerwiec i lipiec powyżej. Sierpień też będzie do tego według mnie wrzesień i październik. 

Dalej listopad w normie z tendencją poniżej tak samo grudzień. 

Zobaczymy co to będzie. Jak już pisałem od sierpnia jestem na urlopie do połowy września wiec się obijam. W październiku też mam 4 tygodnie urlopu i pora planować zimowe przejścia po tatrach bo nad kondycją trzeba pracować. Zobaczymy czy zdrowie będzie odpowiednie.

Mnie martwi deficyt opadów. Jeśli tak będzie do października to będzie tragedia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...