Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Najlepszy lodowiec w październiku/listopadzie


ptk89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym wyskoczyć dwa razy na jakiś konkretny ośrodek w połowie października i połowie listopada. Preferuję Austrię z racji bliskiej odległości. Oba wyjazdy planuje na około 7 dni(powiedzmy 5 dni na nartach).

Co możecie polecić na podstawie własnych doświadczeń czy obserwacji? Zależy mi najbardziej na ilości otwartych tras(km). Chyba, że jest inny aspekt, na który powinno się zwrócić uwagę. W każdym razie będę ogromnie wdzięczny za każdą pomoc w wyborze.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ptk89 napisał:

własnych doświadczeń czy obserwacji?

obserwuję prognozy pogody i kamerki internetowe np. na stronie 

https://www.bergfex.at/oesterreich/gletscher/

i decyduję 2 dni przed wyjazdem

wszystkie inne dywagacje w stylu " a ja byłem na Stubaju 7 lat temu i było super" nie mają wpływu na warunki w przyszłości

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od pogody i aktualnych warunków. Przeważnie jednak Hintertux oferuje więcej tras niz inne Austriackie lodowce, ale moze sie w danym konkretnym przypadku okazać, ze Stubai czy Solden zaoferują lepsze trasy. Ja na Twoim miejscu wybrałbym sobie dwie różne miejscówki choćby dla porównania np. Tux i Solden albo Stubai albo Kitzsteinhorn zależnie od warunków i prognoz tuż przed wyjazdem. W tym roku pod koniec września byłem na Pitztal i mimo dwóch czynnych tras było genialnie; listopad zaliczyłem na Tuxie gdzie sniegu było naprawdę sporo i tras do wyboru do koloru. W przeszlosci sezon otwieralem na Stubaiu albo w Soelden. Zawsze decydowałem na podstawie warunków albo tego gdzie mnie jeszcze nie było.

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Cosworth240 napisał:

Wszystko zależy od pogody i aktualnych warunków. Przeważnie jednak Hintertux oferuje więcej tras niz inne Austriackie lodowce, ale moze sie w danym konkretnym przypadku okazać, ze Stubai czy Solden zaoferują lepsze trasy. Ja na Twoim miejscu wybrałbym sobie dwie różne miejscówki choćby dla porównania np. Tux i Solden albo Stubai albo Kitzsteinhorn zależnie od warunków i prognoz tuż przed wyjazdem. W tym roku pod koniec września byłem na Pitztal i mimo dwóch czynnych tras było genialnie; listopad zaliczyłem na Tuxie gdzie sniegu było naprawdę sporo i tras do wyboru do koloru. W przeszlosci sezon otwieralem na Stubaiu albo w Soelden. Zawsze decydowałem na podstawie warunków albo tego gdzie mnie jeszcze nie było.

Super. Cenne wskazówki by decydować "last minute". Podzielicie się jakimś sprawdzonym noclegiem w Hintertux lub po drodze jadącego skibusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich doświadczeń to jest loteria, może być wszystko, tak jak koledzy napisali zaplanować termin i decyzja w ostatniej chwili, weź pod uwagę także Molltaller 

W tym roku 11 wypada w niedziele wiec kicha, ale za to 1/11 w czwartek wiec zapowiada się potencjalny long weekend i jakby warunki dopisały można spróbować otworzyć sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...