Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata Rosja 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Wspaniała Chorwacja w finale MŚ. 4 milionowy kraj walczy o złoto. MODRIČ i spółka pokazali jak należy walczyć. To ich 3 dogrywka, a jaka forma i waleczność. Mam nadzieję, że nasi piłkarze odpoczywając po trudach sezonu gdzieś pod palmami, oglądali ten mecz.  Tylko czy to im przemówi do rozumu. Dopóki w naszej reprezentacji będą grali zawodnicy pokroju Peszki czy Szczęsnego ja na to nie liczę. Wracając do Croatii, czy wystarczy im sił na finał, oby...

Edytowane przez marionen
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marionen napisał:

 Naszła mnie jeszcze jedna dygresja, w finałowej czwórce są podobno same europejskie drużyny. Ja widzę tylko jedną.

Mozesz rozwinąć swoją myśl, bo jak mnie uczono na geografii to Belgia, Jugoslawia,Francja i Wielka Brytania to kraje europejskie.

Chorwacja to była jedna z republik tworząca Jugosławię

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przed Mudialem miałem trzy drużyny, którym życzyłem odpadnięcia jak najszybciej - Belgia, Francja i Anglia. Żadnej z tych drużyn nie lubię co nie znaczy, że nie doceniam. Moim faworytem od serca od zawsze jest Brazylia ze względu na wybitnie "podwórkowy" styl gry, który umożliwia wyjątkowa technika indywidualna i "dziecięce" podejście do gry. Niestety, żeby wygrać trzeba strzelać bramki - dowolne a nie tylko wyjątkowo piękne.

Chorwaci wcale nie zagrali jakiegoś wyjątkowego meczu. Wszystko jak zwykle rozegrało się w psychice. Modric grał słabo, powiedziałbym wyjątkowo słabo a do tego jeszcze może sobie przypisać 100% winę za straconą bramkę, która ustawiła mecz. Fajnie, że drużyna przy słabej postawie lidera umiała znaleźć siłę by przetrzymać słabe momenty i wykorzystać szok w drużynie Anglii po bramce remisowej. Anglicy zbyt szybko uwierzyli, że są lepsi - co w pierwszej połowie aż nadto widoczne. Zresztą mówiąc prawdę uczciwie byłoby gdyby to Anglicy zdobyli tytuł bo prawie połowa zawodników czterech półfinalistów gra w lidze angielskiej właśnie.

Cieszę się oczywiście ze zwycięstwa Chorwacji i mam nadzieję, że Modric w finale stanie na wysokości zdania. Wtedy Chorwacja ma szanse w finale a ich zwycięstwo byłoby wspaniałą rzeczą.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Modric grał słabo, powiedziałbym wyjątkowo słabo a do tego jeszcze może sobie przypisać 100% winę za straconą bramkę, która ustawiła mecz.

Grał słabo w pierwszej połowie, jak reszta drużyny. W drugiej wziął grę na siebie, prawdziwy generał środka pola, bardzo mocny kandydat do miana najlepszego gracza turnieju.

Co do reszty, w zasadzie zgoda. W zasadzie, bo ja akurat kibicowałem Belgii, z uwagi na Hazarda i De Bruyne, i typowałem finał Belgia-Chorwacja.

Pozdrawiam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibicowałem Anglii, nie udało się. Mecz o 3 miejsce miał być finałem dla mnie.

Chorwacja wygrała ten mecz chęcią wygranej i wolą walki która narodziła się w drugiej połowie.
Jakby Anglia strzeliła na 2:0 to raczej byłaby w finale.

Jak się popatrzy przy tym na grę naszej reprezentacji to... szkoda gadać. Najgorsza drużyna mistrzostw bez choćby odrobiny chęci i zaangażowania. Wstyd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham dyskusji w TVP Sport o nowym trenerze reprezentacji. Trudno uniknąć przy tym dyskusji o Nawalce - osoby w studio podkreślają megaprofesjonalizm sztabu Nawalki, Jego całonocne układanie strategii meczowej, treningi wytrzymałościowe, monitorowane zmecżenie zawodników, treningi psychologiczne - ja nic z tego  na boisku nie widziałem, wręcz przeciwnie, żadnej strategii gry, kondycja na 30 minut, na podwórku czasem lepiej graliśmy niż te piłkarskie celebryty.

Co do wczorajszego półfinału, to chyba Chorwaci uśpili Anglików pozorowanym zmęczeniem w 1 połowie, którzy wyszli po przerwie z przekonaniem, ze już sa w finale. 

Bardzo dobrze prżez cały Mundial gra wg mnie Rakitic.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, San28 napisał:

Grał słabo w pierwszej połowie, jak reszta drużyny. W drugiej wziął grę na siebie, prawdziwy generał środka pola, bardzo mocny kandydat do miana najlepszego gracza turnieju.

Co do reszty, w zasadzie zgoda. W zasadzie, bo ja akurat kibicowałem Belgii, z uwagi na Hazarda i De Bruyne, i typowałem finał Belgia-Chorwacja.

Pozdrawiam.

Hazard - niezwykła klasa, umiejętności, szybkość, technika i odwaga. Niestety jest też w tej drużynie taki Fallaini.

Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Mitek napisał:

Hazard - niezwykła klasa, umiejętności, szybkość, technika i odwaga. Niestety jest też w tej drużynie taki Fallaini.

Pozdrowienia

 

Co do Hazarda to pełna zgoda. Fellaini strzelil wyrównującego gola z Japonią.

Natomiast słabym ogniwem Belgów, mimo pięknej asysty i gola, jest De Bruyne - w meczu z Francuzami dużo straconych piłek, niedokładnych podań. Być moze miał inne zadania taktyczne ale nie widziałem by udało Mu sie wyeliminować ktoregos z pomocników Francji

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

...Moim faworytem od serca od zawsze jest Brazylia ze względu na wybitnie "podwórkowy" styl gry, który umożliwia wyjątkowa technika indywidualna i "dziecięce" podejście do gry. Niestety, żeby wygrać trzeba strzelać bramki - dowolne a nie tylko wyjątkowo piękne.

Chorwaci wcale nie zagrali jakiegoś wyjątkowego meczu. Wszystko jak zwykle rozegrało się w psychice. Modric grał słabo, powiedziałbym wyjątkowo słabo a do tego jeszcze może sobie przypisać 100% winę za straconą bramkę, która ustawiła mecz. Fajnie, że drużyna przy słabej postawie lidera umiała znaleźć siłę by przetrzymać słabe momenty i wykorzystać szok w drużynie Anglii po bramce remisowej. Anglicy zbyt szybko uwierzyli, że są lepsi - co w pierwszej połowie aż nadto widoczne. Zresztą mówiąc prawdę uczciwie byłoby gdyby to Anglicy zdobyli tytuł bo prawie połowa zawodników czterech półfinalistów gra w lidze angielskiej właśnie.

Cieszę się oczywiście ze zwycięstwa Chorwacji i mam nadzieję, że Modric w finale stanie na wysokości zdania. Wtedy Chorwacja ma szanse w finale a ich zwycięstwo byłoby wspaniałą rzeczą.

Pozdrowienia

Co do Brazylii zgadzam się z Tobą w 100%, też jestem ich fanem od zawsze. Mam też swojego czarnego konia i takim jest Hrvatska. Dla mnie była Jugosławia to taka europejska Brazylia. Przeważnie pięknie odpadają, ale nie tym razem. W pierwszej połowie rzeczywiście Modrić i kompani nie zachwycali, a w zasadzie grali statycznie i słabo. W drugiej połowie i dogrywce to była już Chorwacja taka jakiej oczekiwałem. Modrić grał już swoje i cała drużyna zasłużyła na awans do finału. Najwięcej wg mnie dał Ivan Perisić. Bramka 1-1 w stylu Zlatana Ibry ( korzenie bałkańskie-bośniackie nomen omen). Chwile wcześniej dwójkowa akcja z Modriciem i zablokowany strzał przez obrońcę). Chwilę po strzeleniu gola odebrał piłkę w strefie obronnej Anglików i trafił w słupek. Podanie do Mandzukicia i jego solo z bramkarzem. Druga połowa dogrywki, wysoki pressing i wygięty w łuk Ivan wykłada piłkę Mario Mandzukiciowi, kolejna bramka. W 120 minucie czekał niepilnowany Perisic na podanie od  Andreja Kramaricia i byłoby 3-1. Podobał mi się też Sime Vrsaljko, w meczu z Rosją kontuzjowany i wyleczony (podleczony) w ostatniej chwili. Wiele świetnych dośrodkowań z prawej strony robiły zamieszanie u Anglików. Dośrodkowanie do Ivana na 1-1 to jego robota. Do tego przy 1-1 w pierwszej części dogrywki to Sime wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Stonesa. W obowiązkach defensywnych świetnie pomagał też Ante Rebić. Generalnie nikt mnie u Chorwatów nie zawiódł (poza 1 połową całościowo). Wszystkie statystyki (poza faulami) wskazywały na przewagę Chorwatów. Dla mnie wynik sprawiedliwy jak najbardziej.

I coś dla fanów.....

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pawelb91 napisał:

Za marnego aktorzyne jakim jest Neymar, to Brazylia powinna odpaść po fazie grupowej. Do reszty zespołu raczej nie ma o co się przyczepić. 

Cześć

Ja tam wolę oceniać umiejętności piłkarskie ale jak ktoś lubi wątpliwe sensacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Ja tam wolę oceniać umiejętności piłkarskie ale jak ktoś lubi wątpliwe sensacje...

Jakby skupił się właśnie na swoich umiejętnościach gry w piłkę a nie na turlaniu, to sensacji by nie było. A tak, to wyszło jaki jest żałosny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pawelb91 napisał:

Jakby skupił się właśnie na swoich umiejętnościach gry w piłkę a nie na turlaniu, to sensacji by nie było. A tak, to wyszło jaki jest żałosny. 

Cześć

Myślę Paweł, że sprawa nie jest taka prosta. Zwróć uwagę na statystyki fauli. Neymar jest faulowany bardzo często i często są to ewidentne faule wynikające z braku możliwości zatrzymania go w inny sposób. Stawiając się w jego sytuacji ja bym po prostu nie wytrzymał i przy olejnym faulu wywaliłbym w kły. Takie odreagowanie w postaci wyśmiewanego turlania jest z pewnością lepsze niż czerwień.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

 Takie odreagowanie w postaci wyśmiewanego turlania jest z pewnością lepsze niż czerwień.

Pozdrowienia

Messi czy Ronaldo sa równie często faulowani i nie odstawiają teatru.

Moze wreszcie znajdzie sie odważny sędzia i da Neymarowi czerwień za wymuszanie karnych to być może przestanie teatralnych sztuczek a weźmie sie za grę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wojgoc napisał:

Messi czy Ronaldo sa równie często faulowani i nie odstawiają teatru.

Moze wreszcie znajdzie sie odważny sędzia i da Neymarowi czerwień za wymuszanie karnych to być może przestanie teatralnych sztuczek a weźmie sie za grę.

Cześć

W ocenach sugeruje obiektywizm.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

W ocenach sugeruje obiektywizm.

Pozdrowienia

Nie rozumiem - ja nie neguje talentu Neymara. Natomiast uważam,  ze teatralne gesty w polu karnym w Jego wykonaniu kładą sie cieniem na postrżeganie Go jak wybitnego piłkarza.

Hazard jest tez często faulowany, ale nie kojarzę by robił z tego widowisko a tym bardziej by padał niefaulowany w polu karnym przy nadarzającej sie sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wojgoc napisał:

Nie rozumiem - ja nie neguje talentu Neymara. Natomiast uważam,  ze teatralne gesty w polu karnym w Jego wykonaniu kładą sie cieniem na postrżeganie Go jak wybitnego piłkarza.

Hazard jest tez często faulowany, ale nie kojarzę by robił z tego widowisko a tym bardziej by padał niefaulowany w polu karnym przy nadarzającej sie sytuacji.

Cześć

Hazard ma jednak zupełnie inny styl gry. Imponujący zawodnik!

Zwróć uwagę, że "padanie w polu karnym" jest niestety standardem i żółte - czerwonej zdaje się za coś takiego nie można ale nie jestem pewien - są dość częste.

Neymar po prostu rzuca się w oczy bo bardzo często - myślę, że pięć sześć razy częściej od innych jest w taki czy inny sposób powalany na ziemię. Wynika to po części z jego stylu gry, który zakłada zwolnienie i objechanie gościa a nie grę na szybkości. To takie typowo brazylijskie, nie neymarowskie. Wolę nadmierną gestykulację poszkodowanego przy faulu niż faulowanie. Jak gestykulacja i teatr będzie nieuprawniony kartki też się znajdą a stwierdzenie, że nie dostaje bo to Neymar pachnie trochę jak teoria spiskowa, raczej cieniutka.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neymar jest bardzo dobrym piłkarzem co do tego nie ma wątpliwości (chociaż na półce Ronaldo czy Messiego bym go nie postawił)

jest świetnym dryblerem, potrafi nakręcić ofensywę drużyny, stad często przeciwnicy ratują się prewencyjnym faulem, często sa na nim brudne faule (jak ten z nadepnięciem na stopę) bo inni piłkarze za nim raczej nie przepadają

często to jest przyczyną jego "nadreakcji" - chce żeby te zagrania były zauważone przez sędziego (te wszystkie turlania się z grymasem bólu), o to nie mam do niego pretensji - zresztą wszyscy piłkarze mniej lub bardzie "nadreagują"

natomiast inna sprawa to jego nurkowanie w polu karnym, nie wiem czy jest inny piłkarz który robi to tak często, do tego nie ponosi praktycznie konsekwencji, i to jest moim zdaniem sedno sprawy, przyczyna hejtu wobec niego, i tego nie da się bronić

 

BTW apropos El Nurko przypomniał mi się taki fragment genialnej kreskówki:

 

 

Edytowane przez ewangelizator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ewangelizator napisał:

natomiast inna sprawa to jego nurkowanie w polu karnym, nie wiem czy jest inny piłkarz który robi to tak często, do tego nie ponosi praktycznie konsekwencji, i to jest moim zdaniem sedno sprawy, przyczyna hejtu wobec niego, i tego nie da się bronić

 

Jest to niesportowe zachowanie, za które powinn się dostać żółta kartkę, ale ten przepis w zasadzie jest martwy, tak samo jak powtórka karnego jeśli bramkarz nie stoi choć jedna noga na linii bramkowej w momencie oddawania strzału.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...