Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rezerwacja i zaliczka za noclegi


hupon

Rekomendowane odpowiedzi

   Wybieram się we wrześniu w Pieniny, rozglądam się za noclegami i zauważyłem bardzo wkurzający punkt w regulaminie paru pensjonatów. Mianowicie oprócz zaliczki (co jest dla mnie oczywiste), chcą zapłaty za pobyt przed przyjazdem. Oczywiście możecie powiedzieć - nie podoba się, to "wypier...aj", nie korzystaj z naszego wspaniałego pensjonatu. Ale chyba coś tu nie gra . Nie ma jakichś nadrzędnych przepisów normujących sposób i termin zapłaty za pobyt ? Przecież mają naszą zaliczkę, która nie podlega zwrotowi, jeżeli nie przyjadę.  Żeby nie być gołosłownym:                                    http://www.apartamenty-podczuprana.pl/cennik.htm,

http://www.goralskiedomki.pl/cennik.html                                                       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przepisów,jest wolny rynek.A najprościej zapisać wszystkie adresy i przyjechać,wybrać najlepszy na miejscu,bez zaliczki nawet.We wrześniu w Pieninach ja tak bym zrobił,to nie Zakopane w Sylwestra,pewnie jeszcze cenę wynegocjujesz,tam gdzie pusto...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc bym wolała wcześniej zapłacić i mieć to z głowy...Ostatnio przez booking załatwiałam nocleg na grudzień (wychodziło tak samo na bookingu i prywatnie) i wolałam mieć zapłacone wszystko z góry teraz i potem miec tylko skipass do kupienia a tak to znowu wiecej eurusów trzeba brac ;/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, hupon napisał:

   Wybieram się we wrześniu w Pieniny, rozglądam się za noclegami i zauważyłem bardzo wkurzający punkt w regulaminie paru pensjonatów. Mianowicie oprócz zaliczki (co jest dla mnie oczywiste), chcą zapłaty za pobyt przed przyjazdem. Oczywiście możecie powiedzieć - nie podoba się, to "wypier...aj", nie korzystaj z naszego wspaniałego pensjonatu. Ale chyba coś tu nie gra . Nie ma jakichś nadrzędnych przepisów normujących sposób i termin zapłaty za pobyt ? Przecież mają naszą zaliczkę, która nie podlega zwrotowi, jeżeli nie przyjadę.  Żeby nie być gołosłownym:                                    http://www.apartamenty-podczuprana.pl/cennik.htm,

http://www.goralskiedomki.pl/cennik.html                                                       

Absolutnie się na to nie zgadzaj . Ja mam dom wczasowy w Białce Tatrzańskiej i nigdy tak nie robię  , ba nawet nie raz nie biorę zaliczek .Tej zimy u nas było dużo przypadków t.z.w "kwater widmo "

Osobiście rozmawiałem z poszkodowanym ,Upatrzyli sobie domek , numer kont , całość na przód zapłacić .A później klienci przyjeżdżali pod wskazany adres i całowali klamkę . Otwierała im babcia w wieku 80 lat i nic o niczym nie wiedziała .

Dlatego jestem BARDZO zdziwiony takim procederem . Ja osobiście nigdy bym na przód nie płacił .Ani w mojej miejscowości nikt na pewno tak nie bierze.

Jakaś nowa moda , albo  oszustwo w biały dzień 

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Chrumcia napisał:

Ja szczerze mówiąc bym wolała wcześniej zapłacić i mieć to z głowy...Ostatnio przez booking załatwiałam nocleg na grudzień (wychodziło tak samo na bookingu i prywatnie) i wolałam mieć zapłacone wszystko z góry teraz i potem miec tylko skipass do kupienia a tak to znowu wiecej eurusów trzeba brac ;/

ale różnica polega na tym, ze w razie wtopy z kwatera na miejscu bookng zwróci Ci cała kasę nawet z nadwyżka lub znajdzie kwaterę nawet zdecydowanie droższa w tej samej cenie, a płacąc samemu mozesz tylko stracić nerwy i zdrowie jak na miejscu sie okaże, ze nic nie ma.

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wojgoc napisał:

ale różnica polega na tym, ze w razie wtopy z kwatera na miejscu bookng zwróci Ci cała kasę nawet z nadwyżka lub znajdzie kwaterę nawet zdecydowanie droższa w tej samej cenie, a płacąc samemu mozesz tylko stracić nerwy i zdrowie jak na miejscu sie okaże, ze nic nie ma.

A to nawet nie wiedziałam tego o bookingu...dobrze wiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, MAIKEL 1977 napisał:

Zaliczka  podlega  zwrotowi,  zadatek NIE😉

 

49 minut temu, MAIKEL 1977 napisał:

Zaliczka  podlega  zwrotowi,  zadatek NIE😉

Jeśli w zasadach funkcjonowania noclegu sa podane terminy anulacji, np do kiedy 100% zwrotu zaliczki, do kiedy 50%, do kiedy 10%, od kiedy 0% zwrotu, to zaliczka podlega zwrotowi wg określonych zapisów.

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MAIKEL 1977 napisał:

Zaliczka  podlega  zwrotowi,  zadatek NIE😉

Oczywiście w obu zaznaczonych pensjonatach w regulaminie jest mowa o zadatku ☹️ (moje niedopatrzenie językowe). I jeszcze taki "kwiatek"

 

15. W RAZIE WCZEŚNIEJSZEGO ZWOLNIENIA POKOJU LUB REZYGNACJI ZADATEK JAK I OPŁATA NIE BĘDZIE ZWRACANA .

16.W WYPADKU REZYGNACJI Z REZERWACJI W PRZEDZIALE CZASOWYM 3 DNI PRZED DATĄ PRZYJAZDU, KLIENT ZOBOWIĄZANY JEST DO ZAPŁATY 80% OD KWOTY ZA POBYT.

 

  Dlatego pytałem o jakieś nadrzędne przepisy. Kiedy szukam noclegów na narty (Austria, Włochy), to na stronie każdego pensjonatu jest informacja (AGBH) o tym ile zadatku stracę w zależności od terminu rezygnacji (do 3 mies.,od 3 do 1 mies., 1 mies. do 1 tydz., w tygodniu poprzedzającym przyjazd). I jeszcze jedna wkurzająca rzecz - na stronach wielu polskich pensjonatów brak cennika, co w krajach alpejskich jest rzadkością.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem kilkanaście normalnych ofert, ale żeby je znaleźć, to muszę się "przekopać" też przez te, które mają takie "miny", jak powyższa. Przecież nie zaczynam przeglądać oferty od czytania regulaminu, bo zakładam, że oferta jest "normalna", a właściciel nie próbuje mnie "naciągnąć"/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2018 o 13:13, Chrumcia napisał:

Ja szczerze mówiąc bym wolała wcześniej zapłacić i mieć to z głowy...Ostatnio przez booking załatwiałam nocleg na grudzień (wychodziło tak samo na bookingu i prywatnie) i wolałam mieć zapłacone wszystko z góry teraz i potem miec tylko skipass do kupienia a tak to znowu wiecej eurusów trzeba brac ;/

Pochwal się gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sstar napisał:

Pochwal się gdzie?

Mayrhofen,a dokładnie: https://www.domizil-zillertal.at/en/apartment-type-d

na bookingu i po zapytaniu ich wyszło do samo(ze sprzątniem, taksą klimatyczną itp.) w przeliczeniu na zł, a z bookingu jeszcze znajoma jak mi zamówiła to miała prowizję wiec czemu nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2018 o 21:59, Chrumcia napisał:

Mayrhofen,a dokładnie: https://www.domizil-zillertal.at/en/apartment-type-d

na bookingu i po zapytaniu ich wyszło do samo(ze sprzątniem, taksą klimatyczną itp.) w przeliczeniu na zł, a z bookingu jeszcze znajoma jak mi zamówiła to miała prowizję wiec czemu nie :P

Znajoma jest agentem bookinga?

z tego co wiem to za polecenie kogoś do ofert booking i zrealizowanie zamówienia osoba polecająca dostaje 15 euro do odliczenia przy kolejnej realizacji na booking, Ty klikając w otrzymany od znajomej link tez dostajesz 15 euro na kolejna realizacje - prowizja bym tego nie nazwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Najlepiej szukać noclegów na różnych stronach nie tylko na jednej, ja ostatnio wpadłem na stronę z dużą ofertą noclegów https://www.e-wczasy.pl/noclegi/w-gorach i w sumie bez problemu dogadałem się z wynajmującym, że wpłacę tylko 100 zł zaliczki a resztę na miejscu. Zawsze tak robię i nigdy nie było żeby ktoś mnie próbował oszukać i nigdy nie polecam płacić wszystkiego z góry  bo zawsze na miejscu może się coś okazać nie tak itd. więc lepiej stracić nie raz te 100 zł niż powiedzmy całość przeznaczoną na nocleg.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...