Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Triple Iron Man-Robert Karaś w drodze po rekord Świata!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, marionen napisał:

A jak się to ma do rekordu świata, duża strata?

Rekord jest zrobiony w sprzyjających warunkach na nieco krótszej trasie, jest nie do pobicia na normalnym dystansie IM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WojtekM napisał:

Jan Frodeno, najlepszy triathlonista ostatnich lat, zrobił rekord na dystansie Ironman. Ten dystans jest sciśle określony. Co rozumiesz przez krótszą trasę? Jeżeli trasa ma atest to oznacza, że jest dokładnie wymierzona. 

Nie do końca tak było w przeszłości ..., dziś ten wynik jest nie do powtórzenia, co nie z Kenią faktu, ze i tak jest rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, WojtekM napisał:

Rekord był pobity w 2016 roku. Wtedy już umieli wyznaczać dystans ...

Other races exist that are of the same distance as an Ironman triathlon but are not produced, owned, or licensed by the World Triathlon Corporation. Such races include The Challenge Family series' Challenge Roth[7] and the Norseman Triathlon.

 

i dalej:

 

 

Over time the popularity of the sport of triathlon grew, and the annual race on the Big Island became The Ironman World Championship. In 1983, admission to the race began following a qualification based system, whereby athletes had to obtain entry to the race by competing in another Ironman race and gaining a slot, allocated on a proportional basis. The Hawaii race consists of a swim in the bay of Kailua-Kona, a bike ride across the Hawaiian lava desert to Hāwī and back, and a marathon run along the coast (from Keauhou to Keahole Point and back to Kailua-Kona); finishing on Aliʻi Drive. The most recent Ironman World Championship took place on October 13, 2018 and was won by Patrick Lange of Germany in 7:52:39 and Daniela Ryf of Switzerland in 8:26:18.[21][22]


The current Ironman Hawaii course record was set in 2018 by Patrick Lange (Germany), whose winning time was 7 hours 52 minutes 39 seconds. Daniela Ryf (Switzerland) set the women's course record in 2018 with a winning time of 8 hours 26 minutes 18 seconds. Wynik Patricka jest imponujący, ale w Kona wszyscy zawodnicy się spinają i można sporo zyskać na pływaniu :), cóż postaje nam trzymać kciuki i cierpliwie czekać, slot na Hawaje już jest, a jak znam Roberta to ....:)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich, po raz pierwszym historii postanowił przyznać nagrodę TYTANA, wydarzenie miało miejsce o 12.00 we Wrocławiu, nagrodę za wybitnie osiągnięcia i zasługi dla Polskiego sportu otrzymał ..., nie kto inny jak nasz Mistrz nad Mistrzami-Robert Karaś! Wielkie gratulacje Robert, już jesteś legendą, Kona tylko zwieńczy karierę i doda blasku nowym diamentem w koronie arcymistrza!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarioJ napisał:

 

Miejsce : Stadion Wrocław

Drugi od lewej: Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Pierwszy od prawej: Bohater Robert Karaś

Zgadza się. Nagroda przyznana po raz pierwszy w historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Już w piatek Mistrz Świata Robert Karaś bedzie bronił tytułu na dystansie “double” , co ciekawe Polska wystawiła na zawody najliczniejsza, bo aż 11-osobowa reprezentację, szykuję się ciekawa rywalizacj, więcej o mistrzostwach tutaj:

 

http://triathlonlife.pl/ms-w-double-ironmanie-na-litwie-karas-na-starcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mistrz i rekordzista Świata w drodze do domu :) na tym Cervelo to bym pośmigał z chęcią, pytanie co jest droższe, SUV czy rower ;) 

F93EC195-12B7-407E-8313-83FA53886F2C.jpeg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 year later...

W poniedziałek, 28 czerwca, o godz. 7 rano we francuskiej miejscowości Colmar rozpoczął kolejne wyzwanie. Tym razem czeka na niego dystans pięciokrotnego Ironman, czyli 19 km pływania, 900 km na rowerze i 211 km biegu! A chce tego dokonać w czasie poniżej 71 godzin, 7 minut i 24 sekund. 

https://www.bretzelultratri.com/en/race-course/live

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Spiochu napisał:

Patrząc po wynikach, Robert Karaś jedzie po rekord. Ma już 70km przewagi nad aktualnym rekordzistą świata.

Niestety. Wypadek po ok. 360 km przejechanych na rowerze. Miał świetny czas pływania i swietnie jechał na rowerze, ale skończyło sie na emergency room w szpitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiający facet 💪

Adrian Kostera trenuje, pracuje i mieszka na co dzień w Holandii. Specjalizuje się w długich dystansach. Adrian Kostera ma ambitne cele.

Triathlon pojawił się w jego życiu, kiedy był na życiowym zakręcie. Sam podkreśla, że szukał sposobu, aby popracować nad wadami. I tak się zaczęła ta przygoda.

– Od 15 lat nie potrafiłem przestać palić papierosów. Czułem się zniewolony i upodlony za każdym razem, gdy obiecałem sobie lub żonie, że przestanę palić. A kilka godzin później chowałem się z papierosem i gumą do żucia. Towarzyszyło mi poczucie, że skoro nie mam władzy nad życiem, to nic w nim nie osiągnę. Pewnego dnia otworzyłem internetową księgę Rekordów Guinessa. Szukałem sposobu na zaznaczenie istnienia oraz czegoś, co pozwoli mi pracować nad sobą. Natrafiłem na Ironman Cowboy i jego wpis o 50 Ironmanach w 50 dni – opowiadał Adrian Kostera w rozmowie z TriathlonLife.pl. – Wtedy pomyślałem, że zrobię ich 100. Jednak nigdy wcześniej nie uprawiałem sportu. Nie wiedziałem co mnie czeka. Nie potrafiłem nawet pływać. Tego dnia wyszedłem na dwór i przebiegłem sześć kilometrów. Następnie naszkicowałem plan na kolejne dziesięć lat. W pierwszym roku było założenie, żeby biegać, jeździć i pływać. Na początku nie miałem roweru. Trenowałem na siłowni na spiningu. Na basenie w pierwszych tygodniach pływałem przy murku. Przełamywałem, aby zanurzyć głowę. W pierwszym roku przygody z triathlonem przeczytałem setki książek, artykułów i prac naukowych.

 Więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Robert Karaś z rekordem świata na dystansie pięciokrotnego Ironmana

Robert Karaś został nowym rekordzistą świata w Ultra Triathlonie na dystansie pięciokrotnego Ironmana. Polak wziął udział w zawodach w Meksyku, gdzie pokonał dystans liczący ponad 1000 km i pobił dotychczasowy rekord świata z czasem 67:58:01.

Zawody w okolicach meksykańskiego León rozpoczęły się w sobotę 18 września. Triathlonista zmierzył się z 19 km pływania, 900 km jazdy na rowerze oraz 211 km biegania.

Karaś przekroczył metę dziś i z czasem 67:58:01 pokonał dystans pięciokrotnego Ironmana, pobijając rekord świata o 4 godziny i 41 minut. Zdeklasował tym samym Richarda Junga, do którego należał dotychczasowy rekord świata na tym dystansie (72:39:42).

Więcej https://biegowe.pl/2021/09/robert-karas-z-rekordem-swiata-na-dystansie-pieciokrotnego-ironmana.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie śledził relacji z Colmac z czerwca tego roku, to tam po pływaniu Karaś miał 1,5 godz przewagi nad Jungiem, a na rowerze jeszcze ją powiększył. Niestety wywrotka podczas jazdy rowerem i wizyta w szpitalu uniemożliwiła mu ukończenie tamtego ultra triathlonu. 
Warto dodać, że drugi na tamtych zawodach był Adrian Kostera, który zameldował się 3,5 godziny za Jungiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...