Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rozjechał psa


Bumer

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w stanie to kupić co piszesz choć nie podoba mi się łatka hipokryty. Tym bardziej, że dziczyzna też może pochodzić z kłusowania i nie koniecznie strzelbą. Mi chodzi bardziej o to, że ludzie mało wiedzą bo tak też to działa o tym co się dzieje w ubojniach przemysłowych. Natomiast jak uda się złapać podpalacza psa czy ostatnio w modzie zakopywanego żywcem to takiego śmiecia powinno się przykładnie ukarać. A z tym bywa słabo. Co dopiero wymagać od patoli ze wspomnianych hodowli. Nie zgadzam się jednak, że wszyscy uczestniczący w tym biznesie to ludzie rozsądni. To są zwyrole i my na ich działanie wpływu nie mamy i mieć nie będziemy. Takich powinno się urzędowo trzymać za pysk kontrolami, ciągłym monitoringiem każdego zakamarka z przechowywaniem nagrań do wglądu przez wiele lat. No i oczywiście karami finansowymi bo to najbardziej boli. Dalej nie czuję się na siłach rozwijać czy wchodzić w dyskusję bo moje poglądy są na dręczenie jakichkolwiek zwierząt dość a w zasadzie mocno radykalne i mogły by się komuś nie spodobać.  

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Takich powinno się urzędowo trzymać za pysk kontrolami, ciągłym monitoringiem każdego zakamarka z przechowywaniem nagrań do wglądu przez wiele lat. No i oczywiście karami finansowymi bo to najbardziej boli.

Problem w tym, że większość tych praktyk jest dopuszczona przez przepisy. Choć dziwi mnie, jakim cudem, nie kłóci się to z kodeksem karnym, Ale to już pytanie do prawników.

 

Cytat

Jestem w stanie to kupić co piszesz

Cieszy mnie to. Spróbuj zatem ograniczyć zakupy mięsa/wędlin z przemysłu, zachęcaj znajomych.

Żeby nie być hipokrytą, też będę się bardziej starał, bo święty nie jestem i wygoda czasem zwycięża.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz poprzeć swoją teorię jakimiś dowodami empirycznymi? To, że większość ludzi jak by im dać "przyprawioną padlinę to zje i będzie mlaskać" nie oznacza, że nie umieją docenić jak trzeba smaku. Akurat robię w gastronomii na bardzo reprezentatywnej grupie ludzi bo karmimy co dziennie blisko 7 tys osób i zapewniam, że jakość i smak ma spore znaczenie. Nie widać tego tak bardzo na obiektach stacjonarnie bo często nie ma zbytniej konkurencji ale na cateringu wyjazdowym gdzie mamy konkurencję już rosół z "lepszej" kury schodzi lepiej niż z byle jakiej. Do tego się różni bo takie było pytanie kolorem, konsystencją, obróbką czy w końcu brakiem chemii. Tak poza tym zdecydowana większość ludzi nie ma pojęcia w ogóle jak wygląda nie wspominając o jedzeniu i smaku drobiu wiejskiego, takiej samej wołowiny, wieprzowiny, ... to jak mogą mieć porównanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zdajesz sobie sprawę, że dla większości ludzi, ta przemysłowa będzie lepiej smakować :)

A mięso takie czy owakie i tako pochodzi z zabitego zwierzęcia .

Nie chodzi o zabicie zwierzęcia, ale torturowanie go przez cały czas hodowli. W warunkach wiejskich nie są tak męczone i wyglądem przypominają zwierzę a nie żywy kawałek mięsa.

Wiesz dlaczego kurczak idzie na ubój już po 7 tyg? Bo w ósmym tygodniu połowa pada, od ilości chemii jaką podają.

https://www.otwarteklatki.pl/17-faktow-o-hodowli-kurczakow-na-mieso/

Znałem właścicieli kurników - mięsa ze swojej hodowli nie jedzą!

Co do smaku to różnie bywa. Jeśli przyzwyczaiłeś się do chemii i syfu to może Ci lepiej smakować. Jak się przestawisz, to nawet nie będziesz chciał patrzeć na ten shit z marketu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...