Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ischgl - tanie noclegi blisko wyciągów


wilczk

Rekomendowane odpowiedzi

Są też inne opcje typu Pfunds i dojazd od Samnaun. W takim przypadku można zaliczyć też SFL czy Nauders.  Ale oczywiście jeśli znajdziesz coś tanio w Kappl a jesteś zainteresowany zasadniczo Ischgl to byłoby drugie najlepsze miejsce.

Dla zaciekłych turystów narciarskich to bym proponował Landeck.

Pozdro

Wiesiek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, hupon napisał:

Albo blisko, albo tanio. Proponuję szukać w Kappl, See, Galtur. Spałem dwa lata temu w marcu w Kappl (około 500 zł za osobę za tydzień).

Na przykład coś takiego http://apart-gertrud.kappl.at/

Ja spałem w See. Dużo taniej. Umówmy się, cała dolina tam jest na jednym karnecie. Państwowy autobus Postbus masz który Cię dowiezie na stok, także wychodzisz z pensjonatu w butach narciarskich i z nartami pod ręką. Chcesz - pisz priv. Podziele się moimi opiniami z przed paru lat. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wojgoc napisał:

kwatery w Landeck?

w tej okolicy mogę polecić dobry hotel w Zams

Hotel_Jaegerhof-Zams-Aussenansicht-1-433

15 godzin temu, wilczk napisał:

po raz pierwszy zorganizować samemu wypad na narty do Austrii

a dlaczego na pierwszy raz drogie, przepełnione i przereklamowane Ischgl ?

no chyba że wyjazd jest z gatunku "męskich" i chcecie oprócz nart jeszcze pochlać i pomacać pijane niemki.

Tyle jest innych, fajnych i znacznie tańszych ośrodków w Austrii.

Jaki ma być termin imprezy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jeeb znowu ci przyznam racje, chyba faktycznie coś tam u mnie pod kopuła sie porobiło :), ale mosz recht z tym Ischgl, mnie osobiście nie urzekło, chociaż kolejek nie było i trasa do Samnaun fajna, to tyle, ale przy tych cenach to zdecydowanie za mało jak na moje oczekiwania.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ischgl ma mało km tras nawet z Samnaun szału nie ma, a i bardzo nie lubię tego długiego tunelu, teraz to pociąg czy skibus stają pod wyciągiem a nie pod jakimś drętwym tunelem skąd trzeba zasięgać jak w Białce z parkingu :). Trochę nędza tam moim zdaniem, chociaż kolejki w miarę nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sariensis napisał:

Ischgl ma mało km tras nawet z Samnaun szału nie ma, a i bardzo nie lubię tego długiego tunelu, teraz to pociąg czy skibus stają pod wyciągiem a nie pod jakimś drętwym tunelem skąd trzeba zasięgać jak w Białce z parkingu :). Trochę nędza tam moim zdaniem, chociaż kolejki w miarę nowe.

Tam nie jest największa ilość km tras w Austrii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Sariensis napisał:

Nie widziałem , moze połączone ośrodki, ale tam to polega jedynie na siibusie, jak w Szczyrku , kolejkami sa połączone tylko Ischgl i Samnaun, reszta z boku i dość daleko na nartach.

Cała dolina ma ponad 300 km.

Samo Ischgl-Saumnaun ma ponad 200.

Co jest większe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś podpowiadałem. Co do Booking itp. to raczej drożej. Najlepiej poszukać na lokalnych stronach lub powiększyć mapę google, najeżdżać na poszczególne domy, i najczęściej wyskakują dane kontaktowe, większość domów wynajmuje kwatery, posłać maila z pytaniem o termin, ceny itp. W ten sposób natrafiłem na poniższy adres. Wysłałem ok 30 maili z czego ponad 20 przyszło z odpowiedzią i ofertą część odpisała że już nie ma nic wolnego w podanym terminie. Potem już tylko analiza ofert i wybór. Ja wybrałem poniższy, ale wiadomo że każdy oczekuje czegoś innego. Co do samego Ischgl to mogę tylko polecić, choć i tu każdy może mieć inne priorytety, wymagania znacznie różniące się.

Ferienwohnung Franz Jörg

Valzurweg 4
6562 Mathon
Tel.: 0043 5444 5489
Fax: 05444 5489

franz.joerg@vol.at

https://www.ferienwohnung-joerg-ischgl.at/

Mogę polecić byłem tam w styczniu, 50m do skibusa. W sezonie skibusy często i gęsto, zawiozą pod samą stację.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2018 o 10:40, Gerald napisał:

Wydaje mi się, że zasadniczym plusem Ischgl jest największa ilość tras (w kilometrach).

Niemniej jednak, Ischgl jest dużo bardziej spokojne niż Białka/Zakopane 🙂

To moje subiektywne zdanie.

Ale faktycznie, drugi raz bym tam nie pojechał.

@Jeeb pisze dobrze.

Byłem w Ischgl pewnie 20-30 razy i znam go jak własną kieszeń i napiszę z całą odpowiedzialnością jest może maks jeszcze 10 ośrodków tej klasy w Alpach. Oprócz części trasowej są tam genialne możliwości off piste. Ja tam zawsze znajduję ciekawe warunki do jazdy obok. Centrum jest Greitspitze gdzie wszystkie kierunki są otwarte i dają super jazdę, pod gondolami też piękny i wymagający teren. Pod E4  800 m przewyższenia w  zróżnicowanym terenie (ale jest tam też często wywiane) to co napisałem to dopiero początek opcji. W Ischglu jak nigdzie indziej można obserwować stadne zachowania - na jednym kierunku tłumy a w drugą stronę zero. Wystarczy być w odwrotnej fazie. Nigdy tam nie stoimy.

Spora deniwelacja, czynne już w listopadzie i do końca kwietnia - genialny ośrodek. Po prostu. Jak ktoś widzi tam tylko imprezownie to mu współczuję.

W Schatzi jeszcze nie byłem. W samym Ischgl mieszkałem tylko raz - w lecie (na rowerach - to kolejna genialna oferta tego ośrodka).

Pozdro

Wiesiek

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gerald napisał:

Szczególnie masowe zjazdy na dół po 15-16. Gdzie nikt nie patrzy na nikogo. Bardzo niebezpieczne.

Przeważnie jeździmy z Samnaun a tam zjazd 60-ką jest bezproblemowy. 1 i 1a do Ischgl faktycznie są zatłoczone ale też można to ominąć bądź 4 bądź 7a - od nich (szczególnie tej drugiej) jazda jest już płynna. 

Pozdro

Wiesiek 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Ischgl ciężko znaleźć cos taniego, to jest top miejscówka w Tyrolu,

trzeba szukać w dolinie a naprawdę tanio ale ze specyficznym dojazdem będzie w dolinie Oberintal i wjazd przez Samnaun,

moim zdaniem warto tez rozejrzeć sie po Galtur, stamtąd jest blisko a myślę ze można tam trafić ciekawe oferty

 

co do dyskusji o jakości zgadzam się z @Wujot, co prawda byłem tam tylko kilka razy w przeciągu ostatnich kilkunastu lat ale dla mnie to jest najlepszy ośrodek austriacki z tych dużych:

 bardzo duża różnica poziomów,

długi sezon,

pewne warunki,

bardzo dobra komunikacja wewnątrz ośrodka

urozmaicone i różnorodne trasy

snowparki na wysokim poziomie

ta wysoka jakość jest doceniana przez narciarzy stad na głównych nartostradach może byc tłoczno

Edytowane przez ewangelizator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...