Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kotelnica Białczańska a nocleg w Bukowinie


kiedryk93

Rekomendowane odpowiedzi

https://tatryski.pl/page/78/skibus-kotelnica

Są na terenie Białki.

Z Bukowiny do Białki kiedyś jeździły kursowe autobus PKS Nowy Targ oraz PKS Zakopane.

Obecnie busy w relacji NT - Bukowina, lub częstsze Zakopane - Białka T.

Te drugie chyba jeżdżą z bagażnikami na narty w zimie.

Jest jeszcze parę kursów Szwagropola.

Przy czym - to tylko jeśli mieszkasz przy głównej trasie. Gdzieś w bok nie ma komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/17/2018 at 5:42 PM, Sariensis said:

Skibusy w Białce sa teoretycznie, lepiej na ten środek transportu nie liczyć w Białce , prędzej góral podwiezie na stok :)

Chyba jdnak powinienes zostać jeszcze w szpitalu.

+1 do wypowiedzi Gerarda. W sumie nie ma co dopisywać.  Popieram: spać na miejscu.

 

Z ciekawostek. Własnie stamtad wróciłem.  W ostatnim tygodniu kolejki w Biedronce w Białce na 30 minut. Parking zawalony samochodami. Korki w samej Białce.  Zgadnijcie jak na termach? :)

 

Edytowane przez mysiauek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mysiauek napisał:

Chyba jdnak powinienes zostać jeszcze w szpitalu.

Nie mogę tak długo zajmować miejsca ...

1 godzinę temu, mysiauek napisał:

+1 do wypowiedzi Gerarda. W sumie nie ma co dopisywać.  Popieram: spać na miejscu, to chyba naturalne

 

Z ciekawostek. Własnie stamtad wróciłem.  W ostatnim tygodniu kolejki w Biedronce w Białce na 30 minut. Parking zawalony samochodami. Korki w samej Białce.  Zgadnijcie jak na termach? :)

Pytanie, po co tam jechałeś w szczycie szczytow „Januszowych” wypadów „w góry”? Skoro teraz narzekasz :)

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, Sariensis said:

Nie mogę tak długo zajmować miejsca ...

P

1. Zakładam, że jesteś po maturze. Naucz sie pisać posty i "multiquotować" bo Ci to zwyczajnie "nie idzie". Śmiecisz.

2. Nie narzekam. Gdybyś mnie poznał, to byś wiedział, że jest mi to obce. Przeczytaj uważnie jeszcze raz mojego posta -ze zrozumieniem a nie tylko przeczytaniem- ze specjalnym zwróceniem uwagi na emotke na końcu.

3. Jak już opędzisz punkt pierwszy i drugi - ze zrozumieniem a nie tylko przeczytaniem - będziemy mogli porozmawiać.

 

A odpowiadając na Twoje pytanie I kończąc z Tobą dyskusję: bo mogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sariensis napisał:

Pytanie, po co tam jechałeś w szczycie szczytow „Januszowych” wypadów „w góry”? Skoro teraz narzekasz :)

To nie okres dla "Januszów" - ale okres, kiedy rodzice mający dzieci w wieku szkolnym mogą razem w sezonie letnim wyjechać.

A żeby nie było całkiem "nienarciarsko" - mam wrażenie, że w nadchodzącym sezonie Szczyrk jeszcze pozostanie w tyle za Białką (Zieleńcem i Czarną Górą, a nawet Krynicą też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, WojtekM said:

To nie okres dla "Januszów" - ale okres, kiedy rodzice mający dzieci w wieku szkolnym mogą razem w sezonie letnim wyjechać.

A żeby nie było całkiem "nienarciarsko" - mam wrażenie, że w nadchodzącym sezonie Szczyrk jeszcze pozostanie w tyle za Białką (Zieleńcem i Czarną Górą, a nawet Krynicą też).

 

Dokładnie, nie każdy ma rozciągliwy urlop.

Szczyrk niestety nie ma term. A w Białce są termy, w Bukowinie i... ŚWIETNY Gorący Potok w Szaflarach. Tego Szczyrk nie nadgoni. Może nowy Area Manager TMRu coś wymyśli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mysiauek napisał:

Szczyrk niestety nie ma term.

To nie o termy nawet chodzi.

Szczyrk ma lepszą górę, ale ma też kłopoty z korkami oraz widok na smog i kamienie na trasach. Wiadomo, że to plac budowy i kamienie będą, ale jednak fakt jest taki, a nie inny. Przy takich zimach jak ostatnio Szczyrk ma i będzie miał też większe kłopoty ze śniegiem. Kolejki do kolejek Szczyrk też ma już takie jak w Białce, a czasami nawet dłuższe.

Gdyby tak Pilsko udało się rozruszać, wtedy ludzie by się rozlożyli .... ale to inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mysiauek napisał:

 

Dokładnie, nie każdy ma rozciągliwy urlop.

Szczyrk niestety nie ma term. A w Białce są termy, w Bukowinie i... ŚWIETNY Gorący Potok w Szaflarach. Tego Szczyrk nie nadgoni. Może nowy Area Manager TMRu coś wymyśli ;)

Spokojnie, już Skoczow coś wspomina o szukaniu dofinansowańia na termy, podobno jest ich w naszym regonie całkiem sporo.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, WojtekM said:

To nie o termy nawet chodzi.

Szczyrk ma lepszą górę, ale ma też kłopoty z korkami oraz widok na smog i kamienie na trasach. Wiadomo, że to plac budowy i kamienie będą, ale jednak fakt jest taki, a nie inny. Przy takich zimach jak ostatnio Szczyrk ma i będzie miał też większe kłopoty ze śniegiem. Kolejki do kolejek Szczyrk też ma już takie jak w Białce, a czasami nawet dłuższe.

Gdyby tak Pilsko udało się rozruszać, wtedy ludzie by się rozlożyli .... ale to inny temat.

Białka też zaczyna mieć problem z korkami. Teraz w niedzielę korek potrafil zaczynać się od Burkatego i ciągnąć się do zjazdu na termy/kościoła. Z drugiej strony podobnie. W tygodniu korków nie było ale jazda max 30-40 I non-stop stawanie bo ktoś skręca na posesję. Tego jeszcze nie grali, nawet w zimie.

6 hours ago, Sariensis said:

Spokojnie, już Skoczow coś wspomina o szukaniu dofinansowańia na termy, podobno jest ich w naszym regonie całkiem sporo.

"Już" i "wspomina" brzmi jakby szły wybory samorządowe. Nawet gdyby to dojeżdżać że Szczyrku do Skoczowa na termy?  Ale z ciekawości, zapamiętamy sobie dzisiejszą datę i zobaczymy kiedy wejdzie pierwszy gość na jakiekolwiek termy w interesującym nas regionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 17.08.2018 o 17:42, Sariensis napisał:

Skibusy w Białce sa teoretycznie, lepiej na ten środek transportu nie liczyć w Białce , prędzej góral podwiezie na stok :)

Mam inne doświadczenia z marca tego roku. W hamulce wleciał mi jakiś kamulec i przez dwa dni musiałem z nich korzystać zanim jakiś mechanik raczył zajrzeć do środka.

Problemów nie było. Kursowały chyba co pół godziny. Startowałem z pierwszego lub drugiego przystanku Pod Grappą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że samochód jednak będzie na miejscu, to alternatywą do dojazdu naokoło z Bukowiny do Białki  (Kotelnicy) jest parking na szczycie Jankulakowskiego Wierchu i dojazd górą. To z Bukowiny niedaleko. Niewykluczone, że w czasie ferii kursują tam nawet jakieś skibusy z Bukowiny (?), bo znajomi nocujący w Gliczarowie tak dojeżdżali na stok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bacek napisał:

Mam inne doświadczenia z marca tego roku. W hamulce wleciał mi jakiś kamulec i przez dwa dni musiałem z nich korzystać zanim jakiś mechanik raczył zajrzeć do środka.

Problemów nie było. Kursowały chyba co pół godziny. Startowałem z pierwszego lub drugiego przystanku Pod Grappą.

Byłem z końcem listopada, kompletny brak tej formy transportu narciarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2018 o 12:19, kiedryk93 napisał:

Witam,

czy ktoś z jeżdżących zimą na Kotelnicy Białczańskiej nocował w Bukowinie Tatrzańskiej? Jak wygląda kwestia dojazdu do Białki? Są jakieś skibusy lub inne płatne formy dojazdu? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Proszę o pomoc :)

Pozdrawiam

a dlaczego upierasz się nocować w Bukowinie . W Białce Tatrzańskiej jest prawie drugie tyle noclegów co w Bukowinie . Sam mam dom wczasowy niedaleko Remiaszowego ( widzę go z okna ) tak , że zapraszam , nie musisz szukać daleko . Ski busy co 20 minut , przystanki co 200 metrów , tak , że nie ma źle . W sezonie są takie korki , że z Bukowiny nieraz pół godziny się do Białki jechało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2018 o 12:19, kiedryk93 napisał:

Witam,

czy ktoś z jeżdżących zimą na Kotelnicy Białczańskiej nocował w Bukowinie Tatrzańskiej? Jak wygląda kwestia dojazdu do Białki? Są jakieś skibusy lub inne płatne formy dojazdu? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Proszę o pomoc :)

Pozdrawiam

Z Bukowiny można dojechać też od góry, autem na Jendrukalowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, WojtekM napisał:

Białka w ubiegłym sezonie ruszyła 2 grudnia, więc pod koniec listopada brak ski busow mnie nie dziwi.

Widocznie pomyliłem daty, tak czy inaczej na otwarciu skibusy nie kursowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...