Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

warto używane Salomon XDR 80 TI 18/19


mifilim

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Jeeb napisał:

Nie doradzajcie użytkownikowi po 40stce  zakupu "komórek" i treningu na tyczkach bo w następnym poście będzie się pytał o ortopedów, chirurgów i placówki służby zdrowia,

które dobrze robią nowe więzadła krzyżowe.

Nie zabraniajcie mi "komórek" po 40  :)     (pierwsze kupiłem po 40 a w tym roku podobnie jak kolega powyżej kolejne 2 pary...nie żebym potrzebował ale kurcze okazja była...) 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wszystko robię odwrotnie-właśnie przeszedłem na emeryturę w wieku 65 lat i muszę oszczędzać,więc kupiłem komórki FIS wg starej specyfikacji-195 cm,35 m.Im człowiek starszy,tym powinien mieć trudniejsze narty.Nie mogę się doczekać pierwszego jesiennego lodowca,by je przetestować...

elan3.thumb.jpg.27740b3bdaabe072662f75c754d7e952.jpg

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 4
  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

.Im człowiek starszy,tym powinien mieć trudniejsze narty. Nie mogę się doczekać pierwszego jesiennego lodowca,by je przetestować...

No to obrazowo, podsumowałeś temat.

Kiedyś spotkałem się z opracowaniem odnośnie optymalnego treningu biegowego dla emerytów. Nie pamiętam już źródła ale autor wskazywał, że należy robić dokładnie na odwrót niż większość. W tym przypadku biegać krótkie, bardzo szybkie interwały i trenować siłę, zamiast truchtania wielu kilometrów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sstar napisał:

Rozwój tych chorób zależny jest od sposobu prowadzenia się, że się tak wyrażę. Wiek ich nie determinuje.

 Być  moze podobnie myśli wielu młodych ludzi, ale fakt ruch to zdrowie, przy zachowaniu zdrowego rozsądku i umiaru :).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2018 o 14:50, Spiochu napisał:

Daj znać na priva jakoś bliżej sezonu bo teraz ciężko mi odpowiedzieć. Jeżdżę raczej w PL (Szczyrk Wisła Pilsko) albo Chopok.

Dzięki Spiochu - to jeszcze 2 pytania do Ciebie

To jakie narty mam sobie kupić na ten trening na tyczkach? (pytam poważnie)

SL Völkla może być ? (wolałbym tej marki bo mam dostęp do tańszych)

70390801A_Volkl_Racetiger_SL_18_19.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To jakie narty mam sobie kupić na ten trening na tyczkach? (pytam poważnie)

SL Völkla może być ? (wolałbym tej marki bo mam dostęp do tańszych)

Na jaki trening się wybierasz?  Raczej zaczyna się od GS.

A) Jeśli chodzi o jazdę SL i naukę poza tyczkami to slalomki 165cm dowolnej firmy będą ok. Jeśli ktoś jest drobny i szczupły to 155-160cm. Typowo pod początki w SL, lepiej żeby NIE były super twarde i miały jak najmniejszy promień.

B) Jeśli chodzi o GS to do nauki najlepsze będą juniorskie lub sklepowe gigantki długość 175-180cm  z promieniem ok. 20m i wąskie pod butem.  Na samym początku, od bidy można też uczyć się na slalomkach (co praktykuje większość kursantów) i tu odwrotnie niż w punkcie A) Im te slalomki twardsze i im większy mają promień tym lepiej będzie się na nich jeździć w GS.

Komórki SL volkl są dość twarde i mają spory promień (13-14m). Przynajmniej ja takie mam (model z przed kilku lat). Nie wiem jak aktualne.

Uwaga: Narty na tyczkach bardzo się niszczą - kupuj jak najtańsze. Najlepiej jakby się udało znaleźć coś do 1600zł (nowe).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2018 o 11:16, Sariensis napisał:

@Jeeb po raz kolejny przyznaje Ci rację, te narty slużą do zwyczajnej, nietechnicznej zabawy na śniegu, czy zawsze musimy jeździć ładnie, technicznie i w ogóle zaje..cie, niekoniecznie, fajnie jest czasem po prostu nacieszyć się śniegiem bez techniki, tak po prostu powygłupiać się na śniegu :), w końcu freeride z nazwy jest wygłupem.

Aby sie moc powyglupiac na nartach trzeba ten sport troche ogarniac. No ale wyglupy moga miec inne znaczenie dla kazdego. Na przyklad zaszalec i zjechac z czarnej :D 

A na tego typu nartach tak bawie sie ja :P 

 

 

Edytowane przez artix
  • Like 2
  • Thanks 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jeeb napisał:

ile mm pod butem ?

180 cm   128mm/98mm/118mm   R17  i waga piorkowa :)  1800g

Po wyjezdzie do St Anton zaczalem sie zasatanawiac czy te 98 to nie za malo? No ale nie mialem odniesienia. Swietne narty na trasie i poza, ale narty trza testowac ile wlezie ;)

Edytowane przez artix
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, artix napisał:

180 cm   128mm/98mm/118mm   R17  i waga piorkowa :)  1800g

Po wyjezdzie do St Anton zaczalem sie zasatanawiac czy te 98 to nie za malo? No ale nie mialem odniesienia. Swietne narty na trasie i poza, ale narty trza testowac ile wlezie ;)

Cześć

Tego typu techniką odchyleniową na GS bawiłbyś się tak samo. Swoją drogą trzeba mieć trochę jajec żeby się tak puścić bo śnieg wygląda na lekko zleżały a przede wszystkim przejeżdżony i nierówny.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...