Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zermatt - Cervinia 05.04 - 13.04


Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Sariensis napisał:

A ja z żoną chce jechać, w zeszłym sezonie start był w Ischgl w listopadzie, teraz chciałbym w innym miejscu, które będzie otwarte, śnieg będzie w tym roku szybko, takie mam przeczucia, Alpejskie kurorty otwierają sie w tym roku wczesniej pomnę zeszlosezonowych obfitych opadów. W Austri niby lepiej, ale we Włoszech fajny klimat a na Slovesnko mam wybitnie blisko, No i jest dylemat, teraz jeszcze nie mogę jeździć bo mi lekarz nie pozwala, nawet ma obiekcje co do lotu do Madrytu pod koniec września ;).

Ja w tamtym roku otworzyłam w Val Gardenie i była kupa śniegu, mało ludzi i bajka :) możesz zerknąć na moją relację z tamtego roku - szczerze polecam

 

Wracając do wątku tematu- Wysłałam wiadomośc prywatną Jurku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sariensis napisał:

oj to juz się zacznie Słowacja a karnety już zakupione ;), myślę o wczesnym starcie w Alpach.

Grudzień to nie jest wczesny start. W zeszłym roku wystartowałem z sezonem 21 września na Pitztalu i była absolutna bajka, choć ja mogłem poświęcić wtedy tylko jeden dzień. Jak chcesz wystartować wcześnie to proponuję austriackie lodowce. Byłem też rok temu na 11 listopada cały tydzień na Tuxie. Wcześniej jeżdziłem zwykle w okolicach października/listopada na Stubai albo do Soelden. Tu relacja z zeszłego roku z Pitztalu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cosworth240 napisał:

Grudzień to nie jest wczesny start. W zeszłym roku wystartowałem z sezonem 21 września na Pitztalu i była absolutna bajka, choć ja mogłem poświęcić wtedy tylko jeden dzień. Jak chcesz wystartować wcześnie to proponuję austriackie lodowce. Byłem też rok temu na 11 listopada cały tydzień na Tuxie. Wcześniej jeżdziłem zwykle w okolicach października/listopada na Stubai albo do Soelden. Tu relacja z zeszłego roku z Pitztalu:

 

Stubai, Solden i Ischgl w listopadzie będę rozważał w tym roku, dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sariensis napisał:

Stubai, Solden i Ischgl w listopadzie będę rozważał w tym roku, dziękuję za pomoc.

Nie wiem jak w Ischgl w listopadzie, bo to akurat nie jest teren lodowcowy, więc coś może ruszyć, raczej jedynie jak warunki pogodowe pozwolą. To, że czasem się tak dzieje, to wiem z własnego przykładu - jeździłem przed 2-laty na 11 listopada w Schladming na Planai. Były czynne bodajże 4 kanapy od stacji pośredniej w góre i w sumie dało się całkiem spoko pojeździć mimo, że nie lodowiec i że poniżej 2 tyś metrów, bo szczyt Planai ma coś ok. 1900 metrów. Do tego plusem była stosunkowo bliska odległość od KRK. 

Wszystko zależy tak naprawdę od pogody. Jak będzie śnieg to będzie sporo opcji, a jak będzie ze śniegiem cieniutko, to zostają lodowce, ale tam może się okazać, że czynne są raptem 2-3 traski, choć  jak wiadomo na bezrybiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ischgl rusza 22 listopada jak w 2017,  byłem na otwarciu i prawie wszystkie trasy zarówno w Ischgl jak i Samnaun były dobrze przygotowane, oczywiście na opening zawsze jest nieco drożej, ale trzeba przyznać, ze stoki sa przygptowane rewelacyjnie jak na listopad i nie tylko.

 

dodatkowo w cenie skipass jest wejściówka na Opening Party.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro off topic trwa to napisze jeszcze odnośnie wczesnego sezonu we Włoszech (bo tam chyba najbardziej chcesz z tego co czytałem).
Ja chcę kiedyś rozpocząć (listopad) lub zakończyć sezon (koniec kwietnia) we włoskiej Soldzie. Fajne miejsce wysoko położone (miasteczko 1900m, trasy do 3250m) schowane w okół grupy Ortler 3905m. n.p.m. W ostatnich latach kilka nowych inwestycji narciarskich.

http://www.seilbahnensulden.it/Englisch/index.php

 https://www.bergfex.pl/sulden-ortler/

Miejsce z fajnym klimatem, bardzo ładnie, otoczone górami, zazwyczaj rusza w pierwszej połowie listopada, nieraz wcześniej jak są warunki, i działa do początku maja. Gdy znajdę tam w przyszłości ciekawą ofertę wyjazdową na pewno skorzystam. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie jeszcze jeden „as w rekawie” Snowmass, który formalnie startuje 22 listopada i będzie mieć masę American powder, o którym mażę od lat, tylko nie wiem czy potrafię na 100pod butem na takim puchu, wolałbym najpierw zrobić szkolenie gdzieś w Beskidach czy Tatrach na freeride ;).

 

masa śniegu jest tam niemal w 100% pewna i to jakiego eh:

 

https://www.coloradoski.com/blog/aspen-snowmass-announces-pass-program-2018-19-season

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sariensis napisał:

Pojawil sie jeszcze jeden „as w rekawie” Snowmass, który formalnie startuje 22 listopada i będzie mieć masę American powder, o którym mażę od lat,

 

 

https://www.coloradoski.com/blog/aspen-snowmass-announces-pass-program-2018-19-season

a po czym mażesz, po tablicy czy po ścianie?

 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jeeb napisał:

w żadnym wypadku, w Twoim wieku jedynie komóreczka FIS SL max. 65mm pod butem

W jakim wieku? A po za tym nie mogę sie nauczyć czegoś nowego? Na takim miękkim śniegu będę miał komfort psychicznych po ostatnich spotkaniach z asfaltem na rowerze ;).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tanova napisał:

a po czym mażesz, po tablicy czy po ścianie?

 

Po niczym, od mazania jest inna grupa ludzi, lubią być rownież pomocni i bardzo konstruktywni :). Twoja wypowiedz bardzo pomogła i tak wiele wniosła ze WOW!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem po co rezerwować cokolwiek w Alpach na początek sezonu, wymyśl sobie termin i jedź tam gdzie będą warunki, 

ja bym obstawiał albo lodowce albo Obergurgl

na początek grudnia Schaldming jesli bedą warunki

na Chopok bym sie nie nastawiał, ten ośrodek jest raczej znany z wolnego startu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2017 było niestety słabo z wyborem, na opening przyjeżdzają w Alpy dzikie tłumy, nawet ceny karnetów na kilka dni ida mocno w gore, wielu jest na Świecie narciarzy, spragnionych otwarcia normalnego, nie lodowcowego, sezonu. Musisz kiedyś pojechać, to zrozumiesz w czym tkwi problem, wielu przyjeżdża tylko na koncert, a miejsc noclegowych jest ograniczona ilość, na koncercie sa tysiące ludzi. Wielu tez przyjeżdża specjalnie na bezcelowe zakupy w np. Samnaun, gdzie można już kupić najnowsza markę perfum ;) ich nazwę podobno narciarze wykrzykują po przeczytaniu ceny.

 

 

8A31AB25-C2F2-4E8B-9C14-1A82AA0D9AD1.jpeg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...