Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zermatt - Cervinia 05.04 - 13.04


Rekomendowane odpowiedzi

Nieoczekiwanie zaskoczył mnie po raz kolejny bardzo miło admin i na prowadzenie wyszedł Pitzal, szybkie otwarcie i dość ciekawe trasy i dla żony i dla mnie, więc chyba czas szykować sprzęt :). Czy ktoś z koleżanek i kolegów był i może podsunąć ciekawe noclegi w rozsądnej odległości do lodowca?

 

P.S. Serdecznie dziękuję adminowi za materiał nt. startu Pitzal, widać, że admin najlepiej trafił w moje potrzeby ;).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sariensis napisał:

Nieoczekiwanie zaskoczył mnie po raz kolejny bardzo miło admin i na prowadzenie wyszedł Pitzal, szybkie otwarcie i dość ciekawe trasy i dla żony i dla mnie, więc chyba czas szykować sprzęt :). Czy ktoś z koleżanek i kolegów był i może podsunąć ciekawe noclegi w rozsądnej odległości do lodowca?

 

P.S. Serdecznie dziękuję adminowi za materiał nt. startu Pitzal, widać, że admin najlepiej trafił w moje potrzeby ;).

To jeszcze trzeba troszeczkę liczyć na to, że natura nie poskąpi śniegu, bo na razie widoki średnio zachęcają. Zdjęcie z kamerki sprzed chwili:

image.thumb.png.ae3bad012c281f7151d33cc0d22048da.png

 

Zdjęcie z prawie tego samego miejsca sprzed roku i jednego tygodnia - z cyklu znajdź różnicę:

image.thumb.png.d5b0d7ff26867a4320ab6def6194f64c.png

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, artix napisał:

Pitztal mi nie podszedl.  Tux i Mayrhofen to moje ulubione mjejsca w Austrii. Bylem pare lat pod rzad w listopadzie i zawsze super. We wczesniejszym okresie nie bywalem wiec nie wiem. A co mozna robic na Pitztal po nartach ? Tam odludzie przeciez...

Sprawdzę obie miejscówki, tylk nie wiem czy bedą już czynne na przełomie października/listopada. Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tux w listopadzie moze byc jak bajka. W dolinie baseny i jakies knajpki, wiekszosc jednak na poczatku zamknieta. Innsbruck blisko z obu mjejsc, z Pitztal troche blizej, wiec na kolacje mozna wyskoczyc.W Austrii 0.5 promila, to  i drinka z zona wypijesz ;)

Pogoda raczej bedzie taka sama, odleglosc.

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach minionych (jakieś 6-14 lat) temu, gdy chciało mi się jeszcze coś tam trenować, między wrześniem a listopadem regularnie zaczynałem sezon w Austrii lub Włoszech. O tej porze były to zawsze lodowce. W Italii Maso Corto lub Solda, w Austrii Kaprun, Kaunertal, Pitztal, Stubai, Dachstein, Hintertux. O takiej porze warunki są słabe lub średnie. Jak masz dużo szczęścia to trafisz warunki idealne. Generalnie narty jesienne są dla pasjonatów. Zdecydowanie lepiej jechać z żoną wiosną, ceny podobne, a warunki zdecydowanie lepsze. Dłuższe dni, lepsze warunki śniegowe, dostępność tras i temperatury (na lodowcach w październiku i listopadzie potrafi być bardzo zimno). Na którym lodowcu jakie warunki trafisz nigdy nie wiadomo. Zdecydowanie lepiej czekać do samego wyjazdu. Z noclegiem w tym terminie raczej nie ma problemów. Jeśli Twoja żona nie jest maniakiem narciarstwa lepiej się zastanów czy to nie za wcześnie. Zdecydowanie lepiej pojechać na początku grudnia, masz już sporo otwartych ośrodków niżej położonych. Moje ulubione lodowce to Hintertux, Kaprun, Kaunertal, Solda. wszystkie wymienione mają też fajne możliwości off piste ( do tego jeszcze Pitztal). Dachstein, Maso Corto trochę małe, a Stubai jakoś mnie nie zachwycił specjalnie. Jeśli chodzi o czas po nartach to nie mam pojęcia gdzie jak jest. Ja po nartach tylko wideo weryfikacja, jakiś bidon i spanko. O tej porze jeździłem tylko po to by poprawić technikę. Jak lubisz popatrzeć na zawodowców, to cały październik z wyjątkiem ostatniego weekendu (wtedy wszyscy już są w Soelden) jest ich (zawodowców) pełen na wszystkich lodowcach. Jeśli nie lubisz dojeżdżać to najlepsze są Hintertux,Kaprun,Solda,Maso Corto. Najgorszy dojazd Kaunertal, średnio Pitztal i Stubai.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym,  jesiennym szusowaniu jest powód, a mianowicie muszę jakos wrócić do aktywności po wypadku, na razie jeszcze mam rehabilitacje, ale za miesiąc już będę mógł sie trochę poruszać, żona absolutnie nie zgadza sie na rower, natomiast akceptuje narty, wiec mój wybór jest oczywisty. Samego rownież nie puści mnie po wypadku na jakiekolwiek narty, w życiu bywa różnie i trzeba czasem sie dostosować. Narty na lodowcu na przełomie października listopada bedą dla nas obojga po prostu dobre. Co do zawodników to bardzo ich podziwiam, ale w tej chwili o wiele ważniejsze dla mnie jest aby spokojnie, systematycznie odbudować sprawność fizyczna i szczerze mówiąc chyba nawet nie będę na nich zwracał uwagi ponieważ mam mocno obniżona percepcję,  musze sie skupiać na jednej czynności w danej chwili, może za. Miesiąc  będzie lepiej, ale na razie jest jak jest. Dzięki za radę i spostrzeżenia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sariensis napisał:

Narty na lodowcu na przełomie października listopada bedą dla nas obojga po prostu dobre.

Sariensis, ty tak na serio po takim poważnym urazie głowy chcesz jeździć na wysokości 3000m , takie skoki ciśnień i kask to nie dla Ciebie - zasuwaj na rehabilitacje i nie przesadź z środkami przeciwbólowymi, bo jeszcze wykończysz serducho. Życzę zdrowia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę już latać po 20 września, wiec chyba 3000 m.n.p.m tez wytrzymam, zreszta to będzie za kolejne cenne 6 tygodni „łatania” sie kości czaszki, po prostu muszę coś zacząć robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pojedź na przedłużony weekend na Litwe?

Stok jest całoroczny - co prawda połowa zawyczaj odgrodzona na treningi ktore sa tam dosyc czesto, ale moze uda sie trafić ze ich nie bedzie...

Niedaleko jest tez Aquapark, po nartach idealny, moze to na początek? Nie wiem dokładnie skąd jestes i jak masz daleko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...