Narty - skionline.pl
Jump to content
  • Similar Content

• By nicram
      Od wczoraj jestem w Lenzerheide
      Udało się rzutem na taśmę, bo od dziś Niemcy wprowadzili obowiązek okazania ujemnego testu na granicy, a od jutra Szwajcarzy wprowadzają kwarantannę dla Polaków.
      Droga przebiegła sprawnie. Na granicy austriackiej szybka kontrola dokumentów i pytanie dokąd jedziemy, na szwajcarskiej nawet bez sprawdzania dokumentów dostaliśmy sygnał "you can go". Widać, że Szwajcarzy polubili Polaków przez te kilka miesięcy
    • By JurekByd
      2021/2022 MAGIC PASS - najtańsza sezonówka w Alpach na 40 ośrodków , 1100 km tras , 2 lodowce - ważna latem i zimą.
      Pojawiła się w przedsprzedaży za jedyne 399 CHF zamiast 899 sezonówka, a właściwie karta roczna na 40 szwajcarskich ośrodków,  ważna od maja do końca sezonu letniego, a także od 1.11 do 1.05 dla narciarzy.
      2 lodowce - Glacier 3000 i nasze Saas Fee gwarantują długi sezon , do tego jest kilka dużych ośrodków Grimentz - Zinal , Leysin- Moses,  Villars- Gryon x Les Diablerets,  Leukerbad z super termami i wiele innych.
      Znając ceny karnetów w Szwajcarii , sezonówka ta zwróci się już po kilku dniach , jest też opcja dodania sobie z 249 chf wejściówki całorocznej na 19 basenów z termalnymi włącznie.
      Cena ta obowiązuje tylko do 12.04 , potem będzie sporo drożej - Szwajcaria wydaje się najbezpieczniejszą opcją na przyszły sezon...
      Kto byłby chętny na zakup tego karnetu i wspólne śmiganie po helweckich skiareałach ?

• By arnoldd
      Witam - ja  w temacie - mam miejsce w aucie do Samnaun od piątku lub soboty do wtorku-srody (zależy jak się rozwinie prognoza pogody)
      Jadę z okolic Opola przez Zgorzelec .

• By ElectroOnePoland
      Czołem. Do odstąpienia za uczciwe pieniądze jest wyjazd do Szwajcarii do miejscowości Laax. Zakwaterowanie w jednej z najlepszych miejscówek - aparthotelu Rocks Resort w 4ro osobowym apartamencie superior z aneksem kuchennym. Ewentualnie szukam dwóch osób, które chciałyby pojechać. Cena 3000zł ze skipassem. Transport własny. Jeśli byłby ktoś chętny ze Śląska, możemy jechać jednym samochodem.
      Do wspólnego wyjazdu szukam raczej osób radzących sobie na nartach. 
      Test na covid przy tranzycie przez Niemcy nie jest wymagany.
      Jak coś to dzwońcie po szczegóły 
      668 697 371

• By mnrdov
      Osoby szukające wyłącznie relacji z wyjazdu narciarskiego proszone są o zignorowanie trzech kolejnych akapitów, gdyż jest w nich wyłącznie ujście mojego wodolejstwa i żadnych istotnych informacji nie ma.
      Tej zimy miałem naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Ponieważ pod pojęciem „wyjazd na narty” w moim przypadku kryje się zdecydowanie więcej niż założenie desek na nogi i wielokrotna jazda w dół, w związku z czym jeżdżenie w Polsce mnie zwyczajnie nie satysfakcjonuje, sezon zapowiadał się mało optymistycznie - otwarta tylko daleka, droga i nieznana narciarsko Szwajcaria nie była w moich planach na ten rok.
      Natomiast nie mogłem przejść obojętnie obok faktu, że ten kierunek miał wszystkie cechy, których szukam w zimowych wyjazdach turystyczno-rekreacyjnych: gwarancja śniegu, piękne widoki, dostępność lokali gastronomicznych (tylko na wynos, ale zawsze coś) i potencjał aktywności pozasportowych. Krótko mówiąc - uznałem, że warto tam się udać.
      W ramach preludium i swoistego przełamania lodów, dołączyłem najpierw w grudniu do jednego z organizowanych przez kolegów „busiarzy”, weekendowych wyjazdów. Rozbudzony zaledwie 3-dniowym wówczas pobytem na śniegu głód postanowiłem zaspokoić już podczas samodzielnie organizowanego wywczasu.
      Wybór padł na region Jungfrau, a konkretnie okolice miasteczka Grindelwald. Sporo o tym resorcie zostało napisane już w innym temacie, więc dla porządku tylko kilka faktów:
      na region narciarski składają się 3 główne ośrodki: Grindelwald-Wengen, Grindelwald-First oraz Mürren-Schilthorn skipass można kupić albo na wszystkie razem (obejmuje on wtedy także dowolne połączenia kolejowe w szeroko pojętym regionie) albo osobno na Murren i Grindelwaldy (Wengen+First) Więcej szczegółów na temat cen skipassów pod tym linkiem https://www.jungfrau.ch/en-gb/jungfrau-ski-region/buy-skipass/#/ Warto szukać kwater przy jednej ze stacji kolei (ja wybrałem Lutschental) - dojazd jest wygodny i błyskawiczny, pociągi przystosowane do potrzeb narciarzy, z peronu do gondoli jest odległość mniejsza niż zwykle trzeba dojść z parkingu. Grindelwald-Wengen to najrozleglejszy ośrodek regionu i to tam spędziłem większość czasu…
      … pijąc grzane wino…

… jedząc tradycyjne rösti…

… podziwiając okoliczne atrakcje, jak język lodowca na Jungfraujoch…

… czy ptactwo - tu wieszczki na 3500m wysokości.

A przede wszystkim jeździłem na nartach. Tras mamy tam solidne 100 km, raczej wymagające - nie polecam osobom stawiającym pierwsze kroki w tym sporcie, bo tamtejsze niebieskie bardziej przypominają czerwone. Szczególnie przypadły mi do gustu trasy w okolicy góry Lauberhorn, obok kanap Lauberhorn i Wixi.

Przygotowanie tras oceniam dość pozytywnie, aczkolwiek łatwo nie mieli, bo ostatnie opady śniegu były 2 tyg temu, a temperatury w ostatnim tygodniu były wysoko poniżej 0.
      Na jeden dzień przeniosłem się także do ośrodka Grindelwald-First po drugiej stronie miasta (cena parkingu tam iście złodziejska, więc sugeruję raczej udać się tam połączeniem pociąg-bus), który jest mniejszy, ale co za tym idzie - mniej zatłoczony i wolniej stoki się degradują.
      Mam także wrażenie że widoki z tras są bardziej malownicze.

Myślę, że w najbliższych latach Grindelwald-Wengen będzie coraz bardziej zatłoczone, jak nowootwarta, supernowoczesna gondola Eiger Express stanie się bardziej popularna, więc zachęcam do odwiedzania, bo region naprawdę wspaniały.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...