Narty - skionline.pl
Jump to content
  • Similar Content

• By krzysie
      Sankt Moritz - Top of the World, stwierdziłem, że trzeba w końcu dotrzeć na szczyt świata. Niestety niewiele jest relacji na ten temat, postanowiłem więc podzielić się swoimi doświadczeniami.
      1. Dojazd
      Wyruszyliśmy z Wrocławia w środę 13.03 - do pokonania nieco ponad 1000 km. Szybko przemknęliśmy przez Niemcy i na wysokości Lindau nad Jeziorem Bodeńskim zjechaliśmy z autostrady.
      Przed nami kilkadziesiąt kilometrów przez Austrię. (A propos Lindau, polecam zwiedzić tę wyspę - jest przepięknie, kiedyś nocowaliśmy tam w drodze do Chamonix). Wybraliśmy drogę przez Austrię wzdłuż Jeziora Bodeńskiego żeby zaoszczędzić kilka euro na winiecie - planujemy nasz wyjazd ponad 10 dni, mijamy Bregencję, tankujemy i za chwilę jesteśmy w Szwajcarii, kupujemy całoroczną winietę za 40 SFr i jedziemy dalej.. Za Chur zjeżdżamy z autostrady i ostatnie ok. 70 km pokonujemy malowniczą, krętą drogą. Chociaż nawierzchnia czarna, to po bokach śnieg powyżej dachu, pokonujemy Julienpass i za chwilę jesteśmy w Sankt Moritz.
      2. Noclegi
      Tanio nie jest.
      Hotel Badrutt's Palace - była okazja ok. 1000 Sfr/noc w pokoju standardowym, lepszy pokój to 3000 Sfr. postanowiliśmy poszukać czegoś tańszego i udało się!
      Może wydać się to niewiarygodne, ale znaleźliśmy hotel 4-gwiazdkowy w cenie 119 SFr/ za noc za pokój 2-osobowy ze śniadaniem, z dużym basenem i jaccuzi, sauną, fitnessem, etc.
      3. Skipass
      Snow Deal - im wcześniej kupujesz, tym mniej płacisz. Nie zawsze jednak uda się odpowiednio wcześnie zaplanować wyjazd. Możliwość zakupu skipassów z 30% zniżką.
      Niektóre hotele sprzedają skipassy w cenie 38 SFr/dzień przy pobycie min. 2-dniowym. My skorzystaliśmy z tej oferty.
      4. Ośrodki narciarskie
      Są trzy większe i kilka mniejszych.
      Wydawało nam się, że trzy dni wystarczą, żeby zliczyć te trzy główne: Corviglia, Corvatsch, Diavolezza. Niestety pogoda pokrzyżowała nam plany.
      Na początek Corviglia - to tutaj rozgrywane były kilkukrotnie mistrzostwa świata i puchar świata. Z Sankt Moritz Bad wjeżdżamy gondolą Signalbahn na górę i oddajemy się uciechom białego szaleństwa. Opisy tras i wyciągów zainteresowani sobie znajdą - nie będę się tu rozwodził. Każdy znajdzie swoją ulubioną, jest z czego wybierać.
      Potem miał być Corvatsch, ale sypał obficie śnieg i wiał silny wiatr - górny odcinek niestety nie chodził. To samo Diavolezza i kolej na Piz Nair w Corvigli.
      Trzeciego dnia wróciliśmy na Corviglię i Piz Nair - pogoda wymarzona, Słońce, brak wiatru, trochę więcej ludzi (sobota), ale w sumie luz.
      5. Gastronomia na stoku
      Fondue serowe, rosti (szwajcarskie placki z grubo tartych ziemniaków) - ok. 20 Sfr.
      W sobotę wieczorem przenieśliśmy się do Livigno (ok. 60 km).
      Do Sankt Moritz wrócimy w czwartek - udało nam się kupić bilety na podróż pociągiem Bernina Express w pełni księżyca - kursuje on kilka razy w roku od grudnia do marca .

• By JurekByd
      Sezonówka MAGIC PASS 2019/2020 - kto chętny ?
      Dziś ogłoszono promocyjną cenę szwajcarskiej  sezonówki MAGIC PASS - od następnego sezonu stała się jeszcze bardziej atrakcyjna dzięki dodaniu do około 30 dotychczasowych  ośrodków na czele z Crans- Montana , Grimentz - Zinal , Villars - Gryon , czy Anzere dwóch nowych - Leukerbad i naszego Saas - Fee - jest to karnet roczny ważny również latem ( rowery czy górskie wędrówki) - cena pozostała bez zmian, czyli tylko 399 CHF dorosły ( ok.350 EURO )i 269 CHF dziecko , co jest chyba najtańszą ofertą w Alpach .
      Jedyny minus tej oferty - trzeba podjąć decyzję o jego zakupie w ciągu 25 dni od dziś - potem będzie sporo drożej ...
      Dajemy szansę Szwajcarii i zwiadzamy nowe ?
      Ja jestem za...
      Co o tym sądzicie ?
    • By stokrotka29
      Kto może się wypowiedzieć, jakie tam są wyciągi? Szwajcaria kojarzy się z bogatym krajem, ale czytając opinie to standard daleko odbiega od Włoch na przykład. Czy na stokach wyciągi są nowoczesne czy raczej stara infrastruktura? Z góry dzięki za jakieś info. Szczególnie chodzi mi o rejon Veysonanz.
    • By stokrotka29
      Był ktoś w tym rejonie Szwajcarii? Polecacie? Zastanawia mnie ta ilość orczyków i czy jest to region tylko dla narciarzy? Czy snowboardziści też coś znajdą dla siebie? Czy lepiej odpuścić i wybrać Livigno. Bo z opini wychodzi, że Szwajcaria daleko odbiega standardem od stoków we Włoszech czy Francji.
    • By Chrumcia
      Mamy w planie pojechac na tydzień do Szwajcarii, o ile w UE problemu z dzwonieniem czy z internetem nie ma bo teraz juz wszystko darmowe w roamingu, to w Szwajcarii będzie problem. Nie usmiecha mi się płacić za minutę połączenia prawie 6 zł dodatkowo do abonamentu, a kontakt z rodziną musze jakiś mieć i czasem kilka innych waznych telefonow również wykonac. Macie jakieś sprawdzone sposoby?
      Czytałam kiedyś że najbardziej opłaca się kupić kartę w Szwajcarii i na spokojnie na tydzień wystarczy, jak to wyglada? Nic konkretnego w necie teraz nie mogę znaleźć, może źle szukam....
      Co według Was najbardziej się opłaca?

Komentarze typu "jedziesz na narty, mozesz zostawic telefon" itp nie interesują mnie...Różne są sytuacje w życiu i telefon muszę mieć zawsze przy sobie. Dzwonienie w apartamnecie przez messengera i wifi tez nie wchodzi w gre, musze miec telefon przy sobie przez cały dzien
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...