Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czas oficjalnie się przyznać do celu głównego moich startów. Zamierzam podjąć próbę pokonania najdłuższego i najtrudniejszego ultramaratonu w Polsce, czyli Maratonu Rowerowego Dookoła Polski (stąd skrót MRDP), do tego jednego z najtrudniejszych na świecie! Tak, to nie przesada. Pokrótce - MRDP to maraton poprowadzony możliwie blisko granicy Polski oraz wybrzeża. Cała pętla liczy 3130 km i trzeba ją pokonać w 10 dni. Przewyższenie ok 25 000 metrów! Jest to maraton o charakterze samowystarczalnym, co oznacza, że nie będą nas karmić i poić, jak na BBT. Nie będzie też punktów, w których będzie można się przespać, wykąpać, o basenie czy saunie nie wspomnę... ;) Wybrałem kategorię Total Extrem, co oznacza, że nie wolno mi w żaden sposób pomagać. Nie wolno mi jechać z kimkolwiek, tym bardziej na kole, a nawet w przypadku awarii roweru, korzystać z innych środków transportu niż moje nogi lub mój rower. Ale oczywiście mogę skorzystać z ogólnodostępnych serwisów rowerowych. Mogę zatrzymać się w hotelu, a nawet na basenie, na swój koszt, tylko czas leci... ;) 

Tyle informacji ogólnych. Właśnie w tym roku rusza cykl 4xMRDP, czyli maraton w 4 etapach, mówiąc ogólnie. W tym roku jedziemy część wschodnią + trochę gór (300 km), w przyszłym odcinek górski,a za dwa lata część zachodnią. Każda liczy ponad 1000 km, więc konkret. Na samym końcu, w roku 2021 pojedziemy całą pętlę. Tutaj jeszcze wspomnę, że w 5 edycjach MRDP ukończyło zaledwie 66 osób, przy czym tylko 52 w limicie czasu! Jest wyzwanie.

Schodzę na ziemię i krótko o najbliższym maratonie, czyli MRDP Zachód. Startujemy już w najbliższy poniedziałek z Rozewia o godz. 12:00 i kierujemy się na zachód wzdłuż wybrzeża. Później wzdłuż zachodniej granicy i dalej przez Sudety do Złotego Stoku, gdzie zlokalizowana jest meta. Razem do zrobienia 1122 km i prawie 9000 m przewyższenia w limicie 96 godzin. tradycyjnie będzie monitoring online:

http://trackcourse.com/index.php?mnu=94

Oprócz monitoringu, będziemy też potwierdzać zaliczenie kolejnych punktów kontrolnych za pomocą SMS. Będzie to widoczne na stronie na żywo. Oprócz potwierdzania PK, będziemy też pisać o ważniejszych wydarzeniach, jak np. nocleg, awarie, dłuższy postój, a nawet o swoich wrażeniach. To będzie można śledzić tutaj:

http://mrdp.pl/relacja-online

Jak ktoś się bardziej zainteresował tematem, to tu jest strona organizatora:

http://mrdp.pl/

Nie ukrywam, że chciałbym już być na trasie, choć martwią mnie prognozy pogody. Dokładnie w poniedziałek ma wiać prosto w pysk w porywach do 100 km/h i do tego sporo deszczu. Nie wiem czy w takich warunkach da się jechać... Jeśli uda się przetrwać jazdę wzdłuż wybrzeża, czeka nas mocny wiatr w plecy aż do Zgorzelca. Później, w części górskiej, możemy spodziewać się przymrozków i opadów śniegu! Oby najczarniejszy scenariusz się nie sprawdził. :o Tak czy owak będzie niezły hardcore...

Trasa maratonu:

1381433617_Screenshot_2018-09-18MapaTrasy2018-MaratonRowerowyDookoaPolski.png.e2254e9b02cc5fa535f5a5f4e9ffbdac.png

PS. To ostatni wątek rowerowy, jaki otwieram przed zimą. ;) 

  • Like 9
  • Thanks 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wojgoc napisał:

@johnny_narciarz - tradycyjnie trzymam kciuki za ukończenie w wyznaczonym limicie czasu.

Na jakim rowerze startujesz?

Dzięki! :) Oczywiście na kolarce, choć przy takich prognozach warto to jeszcze przemyśleć... ;)

3 minuty temu, keisyzrk napisał:

Może weźmiesz narty na wszelki wypadek 😀

Myślałem o tym... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, johnny_narciarz napisał:

Dzięki! :) Póki co, to początki i sporo planów. Zobaczymy czy wytrwam i czy zdrowie na wszystko pozwoli. ;)

Początki ale jakie!!! 3 maraton w okresie 4 miesięcy to trzeba miec konskie zdrowie i nie tylko.

Do tego w tym startujesz chyba w najtrudniejszej kategorii - czapki z głów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MAIKEL 1977 napisał:

Widzę że trasa wiedzie przez moje rodzinne miasto Ustkę😋 jak będę mógł w czymś pomóc to pisz na priva chętnie pomogę😉

Chcesz naprawić kładkę w porcie ;)? Jeśli tak, to ja też może wpadnę ponownie do Ustki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MAIKEL 1977 napisał:

Widzę że trasa wiedzie przez moje rodzinne miasto Ustkę😋 jak będę mógł w czymś pomóc to pisz na priva chętnie pomogę😉

Ciekawe jak trasa wiedzie od Smołdzina do Ustki - czy trasa zwiniętych torów czy tez droga asfaltowa.

z regulaminu maratonu wynika, ze nie ma żadnych odstępstw od wytoczonej trasy, każda zmianę należy zgłaszać nawet jak jest dłuższa od wytyczonej. Skrócenie trasy jest równoznaczne z dyskwalifikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że termin maratonu nie przypada kilka dni wcześniej - przynajmniej pogoda byłaby bardziej łaskawa. Trzymam kciuki i przesyłam mnóstwo dobrej energii! Będę śledzić online.

 

19 godzin temu, johnny_narciarz napisał:

Startujemy już w najbliższy poniedziałek z Rozewia o godz. 12:00 i kierujemy się na zachód wzdłuż wybrzeża. Później wzdłuż zachodniej granicy i dalej przez Sudety do Złotego Stoku, gdzie zlokalizowana jest meta.

 

Patrząc na mapę trasy widzę, że wg organizatorów zachodnia granica kończy się na Odrze i pomija całkiem lewobrzeżną część Szczecina i powiat policki. Ciekawe ...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mysiauek 

1.Być może trwa tam remont, albo brakuje tresciwego podjazdu... ;)

2. Gór mamy jakieś 300 km, łatwo nie będzie... 

@MAIKEL 1977 , dzięki, ale niestety nie wolno nam pomagać w żaden sposób. Ale jakby była wyższa potrzeba  - na pewno dam znać. :)

@mamad  , początkowe prognozy były fatalne, ale widzę, że z każdą chwilą się poprawiają. Obyś miał rację. :)

Teraz kończymy jazdę w Złotym Stoku, przez Tatry nie jedziemy. 

@wojgoc , cała trasa to asfalt, po za kilkoma krótkimi odcinkami bruku. Jest krótki odcinek szutru, ale można go ominąć przez Trzebiatów. 

@tanova, może nie będzie źle, coś tam się poprawia... ;) Jeśli chodzi o przebieg trasy - ta układanka jest Tak, żeby możliwie omijać ruchliwe drogi itp. :)

Dzięki wszystkim, już jestem w drodze do Gdyni. :)

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia z Rozewia! Pendolino do Gdyni idealnie punktualne, tak samo pociąg do Władysławowa. Słońce również punktualne i przy dojeżdżaniu do Władysławowa zaczęło świecić, żeby po osiągnięciu pensjonatu ponownie mogło się rozpadać... xD Pensjonat przywitał mnie tresciwa zupką i łososiem z grilla. Pozostało dokupić piwo... :P

G0011963.thumb.JPG.37ad0240895e33afdd5154ab0a219b47.JPG

20180922_171204.thumb.jpg.ca320a21651dde43584c2e0d5859becb.jpg

20180922_170222.thumb.jpg.2ea417b10c023ce25fb74be331b3833a.jpg

20180922_170147.thumb.jpg.c19d4bb4136d3020a2a1754c9b953f2a.jpg

Coś z Pendolino... 

20180922_112343.thumb.jpg.4934a74d34f42700bd8f6c28e3c8ac2a.jpg

20180922_104340.thumb.jpg.5d43faff180ab4b2c771c6f3313da9ca.jpg

:)

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, marboru said:

@johnny_narciarz no to jak już okrążysz Polskę dookoła, to gdzie Ty pojedziesz? 

Widzę Maćka tu:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Megavalanche

;)

 

Ewentualnie, jesli powtórzą kiedys:

https://www.redbull.com/pl-pl/wez-udzial-w-red-bull-trans-siberian-extreme

Edytowane przez mysiauek
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2018 o 18:15, johnny_narciarz napisał:

 W poniedziałek ma wiać prosto w pysk Jeśli uda się przetrwać jazdę wzdłuż wybrzeża, czeka nas mocny wiatr w plecy aż do Zgorzelca.

Wiatr będzie głównym przeciwnikiem i pewnie wielu pokona, tym bardziej że od środy zmieni kierunek.

Windguru dla Szczecina

319380903_Szczecinwiatr.jpg.beb7c41fb9741c9a7bc94e7b0fb52c91.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...