Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

GoPro HERO7


JC

Rekomendowane odpowiedzi

GoPro zaprezentowało nową kamerę GoPro HERO7

gopro-hero-7-1.jpg

Ceny nowych kamer wyglądają następująco: GoPro Hero 7 Black – 429,99 euro, Hero 7 Silver – 329,99 euro, Hero 7 White – 219,99 euro.

GoPro wprowadza trzy kamery nowej serii: HERO7 Black, HERO7 Silver, oraz HERO7 White (to oficjalny zapis nazw tego producenta).

Zacznijmy od najlepszego modelu Hero 7 Black. Potrafi on nagrywać wideo 4K/60fps, 2,7K/120fps i 1080/240fps oraz korzysta z nowych algorytmów stabilizacji HyperSmooth, a trzeba pamiętać, że już poprzednik wypadał w tej kwestii rewelacyjnie. Kamerka robi też zdjęcia 12 MP w szybkością do 30 kl./s, a w oprogramowaniu pojawił się tryb portretowy do zdjęć w pionie, powstały z myślą o mediach społecznościowych.

Bryła kamery nie zmieniła się względem poprzedniczki i nadal jest wodoszczelna do głębokości 10 m bez żadnej dodatkowej obudowy. Z tyłu znajdziemy dotykowy ekran o przekątnej 2 cali. Nie zabrakło też sterowania głosowego, streamingu na żywo, zdjęć RAW, wykrywania twarzy i uśmiechu i trybu SuperPhoto Auto HDR.

Wielką nowością jest obsługa zewnętrznych mikrofonów.

Dźwięk zawsze był piętą achillesową kamer GoPro, ale wraz z serią 7 może się to zmienić. Kamery nagrywają dźwięk stereo, ale po raz pierwszy umożliwiają podłączenie zewnętrznego mikrofonu. Będzie do tego potrzebny adapter GoPro, sprzedawany osobno.

Dwie tańsze kamery zapowiadają się nie mniej interesująco.

Źródło: www.spidersweb.pl

 

  • Like 5
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i przegonią z numerkami iPhone’a. Szczerze mówiąc ja mentalnie zatrzymałem sie gdzie pomiędzy premiera hero 2 a 3, a oni dojechali juz do siódemki.  Na pewno w tym modelu przeoczyli specjalnie coś co uzasadni rychła premierę modeli od 8-10. 

Tu jeszcze skecz, który bardzo lubię, który dedykuje tym wszystkich producentom wyciskającym nam co roku coś co rzekomo jest rewolucja:

 

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Jeszcze trochę i przegonią z numerkami iPhone’a. Szczerze mówiąc ja mentalnie zatrzymałem sie gdzie pomiędzy premiera hero 2 a 3, a oni dojechali juz do siódemki.  Na pewno w tym modelu przeoczyli specjalnie coś co uzasadni rychła premierę modeli od 8-10. 

Tu jeszcze skecz, który bardzo lubię, który dedykuje tym wszystkich producentom wyciskającym nam co roku coś co rzekomo jest rewolucja:

..........

Cześć

Jak to miło mądre słowa poczytać.

Cóż producenci wykorzystują naszą próżność a czasami po prostu głupotę i wciskają nam co chcą. Zobacz dyskusję o nartach. :) :)

Ostatnio, jadąc rowerami, czekaliśmy z żoną na zmianę świateł i obok nas (oczywiście klasycznie, pod prąd, podjechał koleś), patrzę a gość ma trzy kamery. Jedną na kasku, drugą na kierownicy i trzecią na piersi. Rzuciłem do Ewki, że muszę sobie w końcu kupić kask rowerowy a na jej zdziwione i pełne aprobaty spojrzenie dodałem: "żeby mieć gdzie przypiąć kamerkę".

Twarz gościa bezcenna.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek to Ty jeszcze kamery na kasku nie masz? 😂

A na poważnie to myślałem że tylko mnie to drażni. Ale z drugiej strony można to wykorzystać kupując modele z tamtego roku które są dużo tańsze a wiele się nie różnią. Myślę że z Gopro jest tak samo. Przełom był w tamtym roku a teraz to już kombinowanie co dam dodać. Zobaczymy w testach.

Edytowane przez waldek~
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Dzień dobry,
jestem świeżakiem na forum i nie znam się w ogóle na sprzęcie elektronicznym, więc z góry dziękuję za wyrozumiałość.
Za chwilę będę - mam nadzieję - szczęśliwym posiadaczem gopro hero 7 black.
Chciałbym używać kamerki do filmowania wypraw w terenie. Jestem wędkarzem i m.in. będę pływał na łódce po morzu, więc ładowanie podczas kilkunastogodzinnego pływania odpada. Warunki klimatyczne będą bardzo skrajne. Temperatury w cieniu od - 15C do + 40C. Opady deszczu/śniegu i zanurzenia kamerki pod wodą też wchodzą w grę. Ogólnie nazwę to extremalnym użytkowaniem.
Mam kilka pytań, na które odpowiedzi na pewno ułatwią mi życie.

1. Jaka karta pamięci będzie najlepsza do kamery?
2. Czym różnią się poniższe karty pamięci?
https://www.amazon.com/SanDisk-Extreme-microSDXC-Adapter-SDSQXCG-128G-GN6MA/dp/B06XYP4BR5/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1542211122&sr=8-4&keywords=sandisk+extreme+pro+micro+sd+128
A1 od A2?
https://www.amazon.com/SanDisk-Extreme-UHS-I-128GB-Adapter/dp/B07G3H5RBT/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1542211122&sr=8-10&keywords=sandisk+extreme+pro+micro+sd+128
XC I od XC II ?
https://www.amazon.com/SanDisk-128GB-Extreme-UHS-II-Micro/dp/B01DWKK80G/ref=sr_1_22?ie=UTF8&qid=1542211337&sr=8-22&keywords=sandisk+extreme+pro+micro+sd+128

3. Jakie akumulatorki będą optymalne (jakość do ceny) i ile ich wystarczy na 10 godzin nagrywania?
4. Czy można ładować akumulatorki przy użyciu powerbanków i czy potrzebne są jakieś dodatkowe urządzenia?
5. Jaki oryginalny osprzęt pasuje dokupić m.in. do używania w niskich temperaturach i w wodzie? 
6. Jaki nieoryginalny sprzęt polecacie i gdzie go można dostać?
7. Czy i jaki filtr polaryzacyjny zapewni skuteczne nagrywanie podczas słonecznej pogody, kiedy słońce odbija się od tafli wody?
8. Jakiego kejsa polecacie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

To się doposażyłem.  Wrażenia z użytkowania wkrótce.

F8F9D724-2CC9-46F0-9D70-7D183EAD90D5.jpeg

 Jestem bardzo ciekawy jak będzie wyglądało użytkowanie nowej kamery. Jak wiecie poprzednio używałem innej kamery o nazwie drift. Teraz zmieni mi się dokładnie wszystko. Trzeba będzie się nauczyć obsługi od początku. Ale biorąc pod uwagę recenzje nowej kamery go pro, myślę że nagrywanie filmów przejdzie na wyższy poziom. Z dużym zainteresowaniem podchodzę do nowej funkcji stabilizacji obrazu, bo z tego co widziałem na filmach działa ona niesamowicie. W swoim nowym zestawie mam także stabilizator kamery , ale myślę, że będę go używał tylko w trakcie jazdy na nartach natomiast wiele ujęć będę mógł robić prosto z ręki

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2018 o 21:24, gopro7 napisał:

Dzień dobry,
jestem świeżakiem na forum i nie znam się w ogóle na sprzęcie elektronicznym, więc z góry dziękuję za wyrozumiałość.
Za chwilę będę - mam nadzieję - szczęśliwym posiadaczem gopro hero 7 black.
Chciałbym używać kamerki do filmowania wypraw w terenie. Jestem wędkarzem i m.in. będę pływał na łódce po morzu, więc ładowanie podczas kilkunastogodzinnego pływania odpada. Warunki klimatyczne będą bardzo skrajne. Temperatury w cieniu od - 15C do + 40C. Opady deszczu/śniegu i zanurzenia kamerki pod wodą też wchodzą w grę. Ogólnie nazwę to extremalnym użytkowaniem.
Mam kilka pytań, na które odpowiedzi na pewno ułatwią mi życie.

1. Jaka karta pamięci będzie najlepsza do kamery?
2. Czym różnią się poniższe karty pamięci?
https://www.amazon.com/SanDisk-Extreme-microSDXC-Adapter-SDSQXCG-128G-GN6MA/dp/B06XYP4BR5/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1542211122&sr=8-4&keywords=sandisk+extreme+pro+micro+sd+128
A1 od A2?
https://www.amazon.com/SanDisk-Extreme-UHS-I-128GB-Adapter/dp/B07G3H5RBT/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1542211122&sr=8-10&keywords=sandisk+extreme+pro+micro+sd+128
XC I od XC II ?
https://www.amazon.com/SanDisk-128GB-Extreme-UHS-II-Micro/dp/B01DWKK80G/ref=sr_1_22?ie=UTF8&qid=1542211337&sr=8-22&keywords=sandisk+extreme+pro+micro+sd+128

3. Jakie akumulatorki będą optymalne (jakość do ceny) i ile ich wystarczy na 10 godzin nagrywania?
4. Czy można ładować akumulatorki przy użyciu powerbanków i czy potrzebne są jakieś dodatkowe urządzenia?
5. Jaki oryginalny osprzęt pasuje dokupić m.in. do używania w niskich temperaturach i w wodzie? 
6. Jaki nieoryginalny sprzęt polecacie i gdzie go można dostać?
7. Czy i jaki filtr polaryzacyjny zapewni skuteczne nagrywanie podczas słonecznej pogody, kiedy słońce odbija się od tafli wody?
8. Jakiego kejsa polecacie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

1.Polecam Samsunga. :) Mam dwie: jedna 128 GB, druga 32 GB. Obie są świetne i działają bez zarzutu.

2.Posiadam "piątkę" i niestety moja kamera coś nie chciała współpracować z SanDisk. Dało się normalnie nagrywać itd, ale nie wiedzieć czemu, szybko rozładowywała baterię. Nawet jak kamera nie była włączana. Co ciekawe, w innych urządzeniach nie zaobserwowałem takiego zjawiska... Może to taka przypadłość "5" z początku produkcji.

3.Ja używam jedynie oryginałów, które kosztują coś ok 100 zł za sztukę. Jeden starcza na max 2:30, czyli minimum 4 by trzeba ("7" ma chyba takie same)

4.Można i nic im nie grozi :) Niczego dodatkowego nie trzeba stosować.

5.Ja nie używam żadnego i dała rady nawet przy ok. -25 st, choć nieco wariowało wskazanie poziomu naładowania baterii. Kilka metrów pod wodą też była. Ale możesz dokupić dodatkową obudowę, Gimbala, jeśli chcesz mieć idealny obraz bez drgań, choć "7" go nie potrzebuje. Dobrze też stosować oryginalne uchwyty tam, gdzie są one narażone np. na mocne wstrząsy. Chińskie często potrafią pęknąć, albo się odkleić.

6. Ja mam nieoryginalne szelki i dają rady już drugi rok, oraz uchwyt na rękę - coś jak zegarek. :)

7.Nie stosowałem, więc nie podpowiem

8.Też nie bardzo wiem co polecić...

 

7 minut temu, JC napisał:

To się doposażyłem.  Wrażenia z użytkowania wkrótce.

 

Bardzo jestem ciekaw twoich wrażeń. :) Przypuszczam, że Gimbal nie będzie często potrzebny... ;) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, JC napisał:

Transmisja odbywa się przed telefon. Kamera łączy się przez WiFi z telefonem i w ten sposób można prowadzić transmisję online.

W takim razie czekamy na pierwsze transmisje w Real time :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak zdecydowałem się na gimbala gopro karma. Tak, że mam dwa trupy :)

Doradzałem się u "Johnnego" który polecał 7. A jednak stanęło na "karmie" ;)

Czemu?. Ano pooglądałem dużą ilość filmów. Pojawiły się nawet porównawcze 7 vs gimbal.

No i co z tego wynika? Stabilizacja w 7 jest świetna ale.......

No właśnie, przy małej dynamice ujęć (niezbyt szybki ruch) stabilizacja sprawdza się bardzo dobrze.

Niestety przy dużej dynamice, a taka występuje przy jeździe na nartach, pojawia się zjawisko "przeskakiwania" kadru.

Nie jest ono duże, ale mnie denerwuje (to samo jest w mojej 5). Przy tego rodzaju stabilizacji (elektronicznej) jest to zresztą normalne.

Przy dużym i szybkim ruchu w pionie elektronika musi sobie zasymulować "obraz" aby była stabilizacja, gimbal zaś najwyżej trochę straci kadr ale będzie idealnie płynny. Dodatkowo przez stabilizację elektroniczną czyli "uśrednianie", jak to zwę, obrazu tracimy trochę na jakości. Wiem że przesadzam ale zawsze.

Przy gimbalu obraz jest idealnie stabilny bo obraz jest stabilizowany "inaczej" i takie "przeskoki" nie występują.

Szczerze mówiąc to zestaw JC jest idealny 😁 weź go Jacku na WZF.

Ze względów finansowych Ja zdecydowałem się na "karmę"

A co do pytania kolegi "gopro7" to podtrzymuję zdanie Johnnego w całej rozciągłości.

Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na WZF.

 

Edytowane przez Piotr_67
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, JC napisał:

To się doposażyłem.........

No Jacku ja tu widzę braki ;)

A gdzie to?:

AGNCK-001_1179927785.png.a76b0270ce275cf48aea18543223e66e.png

Chciałem to kupić...... ale jak zobaczyłem cenę 119$ to mi przeszło :)

40 minut temu, christof napisał:

karma + gopro 6 ?

W moim przypadku to gimbal Feiyu Tech FY-WG + gopro4 i Karma + gopro 5

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2018 o 09:15, Piotr_67 napisał:

No Jacku ja tu widzę braki ;)

A gdzie to?:

 

Chciałem to kupić...... ale jak zobaczyłem cenę 119$ to mi przeszło :)

W moim przypadku to gimbal Feiyu Tech FY-WG + gopro4 i Karma + gopro 5

Pozdrawiam

 Wczoraj pojeździłem trochę filmując nową kamerą. Z pełną odpowiedzialnością powiem - zapomnij o wszelkiego rodzaju zestawach. Kupuj gopro 7 i do tego jedynie jakieś kij. Nie będziesz potrzebował żadnego gimbala. Później wstawię filmy zrobione z ręki - jakość stabilizacji jest powalająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko wstawiam pierwszy, bardzo krótki film, który nakręciłem kamerą GoPro 7 Black zamontowaną na składanym wysięgniku, statywie.
Kamera ustawiona była na nagrywanie Full HD / 60 fps z opcją Hypersmooth - stabilizacji obrazu. Zobaczcie jak stabilny jest obraz jadąc na nartach przy prędkości przekraczającej 60 km/h

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, JC napisał:

Na szybko wstawiam pierwszy, bardzo krótki film, który nakręciłem kamerą GoPro 7 Black zamontowaną na składanym wysięgniku, statywie.
Kamera ustawiona była na nagrywanie Full HD / 60 fps z opcją Hypersmooth - stabilizacji obrazu. Zobaczcie jak stabilny jest obraz jadąc na nartach przy prędkości przekraczającej 60 km/h

Faktycznie robi wrażenie. Będzie też jakiś filmik z ujęciem z szelek z tą samą funkcją? Jestem ciekawy jak to się sprawdza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...