Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Obuwie na lato w góry?


oflife

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, na wstępie dodam, że nigdy nie chodziłam wcześniej po górach. Mój chłopak jest miłośnikiem górskich wypraw i zgodziłam się, że w następne lato pojedziemy w góry na wakacje. Chciałabym dobrać odpowiednie obuwie na wysokie temperatury. Na pewno nie będziemy chodzić w wysokie partie gór i trudne miejsca, tylko raczej spacerowe szlaki i leśne wędrówki. Myślicie, że sandały to dobry wybór? Ostatnio znalazłam stronę z szerokim wyborem obuwia  i wpadły mi w oko takie sandałki . Czy któraś z was może korzystała z podobnego obuwia i rozwieje moje wątpliwości, czy mogę bez obaw używać takich sandałów w górach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie jestem przekonany do sandałów, nawet na łatwiejszych szlakach często jest dużo małych luźnych kamyków bądź żwiru i zazwyczaj coś między stopę a podeszwę się wciśnie. Jest teraz sporo fajnych lekkich butów trekkingowych przed kostkę i pewnie będzie w nich jednak wygodniej niż w sandałach np.: https://www.intersport.pl/sporty/turystyka/obuwie/niskie/buty-merrell-mqm-flex-w-12334.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Marcin.S. napisał:

Generalnie nie jestem przekonany do sandałów, nawet na łatwiejszych szlakach często jest dużo małych luźnych kamyków bądź żwiru i zazwyczaj coś między stopę a podeszwę się wciśnie. Jest teraz sporo fajnych lekkich butów trekkingowych przed kostkę i pewnie będzie w nich jednak wygodniej niż w sandałach np.: https://www.intersport.pl/sporty/turystyka/obuwie/niskie/buty-merrell-mqm-flex-w-12334.html 

Akurat zrobiłem ostatnio dwa lekkie trekkingi w sandałach bardzo zbliżonych do tych pokazanych przez Anię (w normalnym, męskim kolorze) - ten model pod względem kamyków całkiem daje radę. Powiedzmy, że raz na 3-4 godz trzeba było coś wytrząsnąć. Na krótkich podejściach powiedzmy do 40 stopni całkiem nieźle trzymały stopę choć do pełnego buta to oczywiście była różnica. Ale coś za coś, lepsza wentylacja przy >30 C jest sporo warta. Na bardziej wymagających trasach raczej bym tego nie polecał.

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wujot napisał:

Akurat zrobiłem ostatnio dwa lekkie trekkingi w sandałach bardzo zbliżonych do tych pokazanych przez Anię (w normalnym, męskim kolorze) - ten model pod względem kamyków całkiem daje radę. Powiedzmy, że raz na 3-4 godz trzeba było coś wytrząsnąć. Na krótkich podejściach powiedzmy do 40 stopni całkiem nieźle trzymały stopę choć do pełnego buta to oczywiście była różnica. Ale coś za coś, lepsza wentylacja przy >30 C jest sporo warta. Na bardziej wymagających trasach raczej bym tego nie polecał.

Pozdro

Wiesiek

Ale skarpetki. Jakie miałeś skarpetki??

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mitek napisał:

Ale skarpetki. Jakie miałeś skarpetki??

Pozdro

Rozumiem podpuchę ale... tak noszę skarpetki do tych sandałów!!! Ukłonem w stronę konwenansów jest to, że są to stópki. Kolory (mam całą paletę) i dobieram tak aby ładnie współgrały do pasków. Chcesz abym zamieścił ich zdjęcia?

Co więcej uważam, że łażenie "na bosaka" jest mega niehigieniczne a wymyślili to producenci sandałów aby więcej sprzedawać. 

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

No i nie zapominajcie o skarpetkach.

Pozdrowienia

Ja osobiście lubię skarpetki :) Może kiedyś dostaniesz od przyjaciół z forum Mitku takie, lubisz podróże i ciekawy świata jesteś.

Nawet tytuł swój mają "za 7 górami za 7 lasami"

za-7-gorami-za-7-lasami-kolorowe-skarpetki-spox-sox.thumb.jpg.88aeacd0571c96dddac875efe69ab76b.jpg

 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Annaa napisał:

Ja osobiście lubię skarpetki :) Może kiedyś dostaniesz od przyjaciół z forum Mitku takie, lubisz podróże i ciekawy świata jesteś.

Nawet tytuł swój mają "za 7 górami za 7 lasami"

za-7-gorami-za-7-lasami-kolorowe-skarpetki-spox-sox.thumb.jpg.88aeacd0571c96dddac875efe69ab76b.jpg

 

Cześć

Dzięki serdeczne. Takie skarpetki pewnie są drogie - szkoda kasy. Jestem osobą, która praktycznie w ogóle nie przywiązuje wagi do ubioru a już skarpetki najlepsze takie żeby ich nie było widać a w ogóle to przez 5 a czasami więcej miesięcy chodzę w najtańszych marketowych sandałoklapkach oczywiście boso. A najlepiej to w ogóle boso. I nie jest to niehigieniczne tylko po prostu naturalne.

Znane powiedzenie "Jak Cie widzą tak Cie piszą" jest dla mnie (w odniesieniu do stroju) wyrazem obłudy i głupoty.

A najfajniejszy prezent to czas spędzony z fajnymi ludźmi.

Serdeczne pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nigdy nie chodzilam po górach ( jak miałam jakiś 5-6 lat to byłam z rodzicami w Zakopcu i Pieninach więc raczej nie pamietam nic...) ale w tym roku chłopak mnie wyciągnął nad Morskie Oko i stamtąd nad Czarny Staw - zakochałam się w takich "spacerkach" i na przyszły rok mamy w planach trochę pochodzić także czy temat jest dla reklamy czy nie to chętnie podczytuję żeby się czegoś dowiedzieć. Co prawda ten wyjazd był całkowicie spontaniczny bo zdecydowaliśmy sie o godzinie 17 a ostateczną decyzję podjelismy o 20 ze następnego dnia o 5.30 wsiadamy w auto, więc jedyne co miałam to adidasy za kostkę, było sucho, pogoda przepiękna(hmmm czy relacje z takich spacerów sa tu mile widziane? moze bym coś skrobnęła...) więc nie było problemu, ale na następną taką wycieczkę już mam zamiar lepiej się przygotować. w liceum byłam na wycieczce, która srednio pamietam ( a było to ok. 10 lat temu) i wtedy kupiłam sobie buty do chodzenia po górach, które później spełniały rolę butów "po nartach" 🤣

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...