Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Obuwie na lato w góry?


oflife

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.11.2020 o 21:07, Spiochu napisał:

Jeden upadek był na zejściu z Aiguille du Gouter, schodziłem stromym piargiem raczej bez raków. (nie pamiętam dokłądnie) Zaliczyłem salto w dół stoku. Skończyło się tylko lekkim stłuczeniem kolana.

Drugi obok lodowca Rettenbach (nie znam nazwy szczytu). podchodziłem po skałkach i poślizgnąłem się (również bez raków). Zsunąłem się kilka metrów. Hamowałem całym ciałem, więc byłem cały zakrwawiony, ale wróciłem o własnych siłach. Zatrzymałem się na półeczce. 1m dalej i spadłbym ścianą (kilkaset? metrów).

ale to nie jest dowód na słabość buta tylko na niepociumaństwo użytkownika :-)

sam używałem przez dobre 10 lat plastikowych Koflachów, w których przechodziłem wielokrotnie opisywaną drogę na Goutera i nigdy mnie nie zawiodły.

 

 

39 minut temu, mysiauek napisał:

cena  taka bo strasznie ten but spaprali

- używam 3 par Techamphibian 3

w różnych kolorach i są znacznie lepsze niż Techamphibian 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jeeb napisał:

ale to nie jest dowód na słabość buta tylko na niepociumaństwo użytkownika :-)

sam używałem przez dobre 10 lat plastikowych Koflachów, w których przechodziłem wielokrotnie opisywaną drogę na Goutera i nigdy mnie nie 

 

 

Oczywiście, że dowodzi a Twój przypadek jest bez znaczenia. Też schodziłem 2 x a dopiero za 3 zdarzył się upadek.

Jeśli ten sam użytkownik w podobnych warunkach w jednym obuwiu ma problemy a w drugim nie to to pierwsze jest gorsze. U mnie potwierdziło się to wielokrotnie nie zawsze jednak kończyło się upadkiem. Umiejętności nie mają tu znaczenia. Wiadomo że da się we wszystkim i wiadomo że powinno się szkolić. Ze sprzętem chodzi jednak o to by było najlepiej/ najłatwiej/najbezpieczniej. Utrudnianie sobie życia zwìększa zagrożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2020 o 14:59, Jeeb napisał:

cena  taka bo strasznie ten but spaprali

- używam 3 par Techamphibian 3

w różnych kolorach i są znacznie lepsze niż Techamphibian 4

Napisz cos wiecej.  Ja je mam i kupilem kolejne na tej wyprzedazy.

A mam też gdzieś Terrexy Adidasa z których ten model Salomona powstał :) mają one ogromną zalete jaką jest twarda i mocnk żłobiona podeszwa Terrexa. Jak znajde chwile kiedys to poszukam ich w szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 9 months later...
11 godzin temu, surfing napisał:

W sobotę na Miziowej gdy większość wykręcała skarpetki, taki lekki but znakomicie dał radę, .

Mokry wiosenny śnieg to dobry test na nieprzemakalności butów.

IMG_20220425_134743.thumb.jpg.15c571f2868b87ece62d2311f0b3d542.jpg

 

Wspomnę tylko że nie należy tej metalowej "plakietki" (GoreTex) brać tak całkiem bezkrytycznie ...mam (i nadal nosze) buty Dachstein które zamokły po kilku minutach na deszczu - zapewne bym reklamował ale są nieprzeciętnie wygodne wiec odpuściłem. 

Spore znaczenie ma to gdzie buty są robione.. tak myśle.. 

ps. oczywiście gratuluje "trafienia".. 👍:)

Edytowane przez Lexi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2020 o 17:29, Lexi napisał:

Na lato  Merrell  Moab 2 vent, bardzo wygodne i  przewiewne, do tego niedrogie bo bez membrany - mam 2 pary identycznych, jedne na codzień a drugie nieco większe w góry - POLECAM

2000.jpg.588242f27860e19d3863ef68f09e7985.jpg

 

 

Parę lat temu kupiłem trekkingi Merrela,przypadkowo,bo akurat bon z zawodów miałem do tego sklepu.Na próbę wybrałem się do miasta,po ok. 500 m rozległ się głosny trzask i podeszwa nowych butów pękła na pół.Paragon oczywiście wyrzuciłem,bo myślałem,że takie buty to do końca życia.Kolega też tym handlował,więc podjął się załatwić reklamację bez paragonu.Dali drugie takie same,nie pękły,lecz przy pierwszym deszczu nabrały wody.Zrobiłem im próbę szczelności,tryskało do środka wszystkimi szwami.Buty wyrzuciłem,markę zapamiętałem.Potem już tylko Keen lub Lowa,tu się nigdy nie zawiodłem...

  • Haha 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Parę lat temu kupiłem trekkingi Merrela,przypadkowo,bo akurat bon z zawodów miałem do tego sklepu.Na próbę wybrałem się do miasta,po ok. 500 m rozległ się głosny trzask i podeszwa nowych butów pękła na pół.Paragon oczywiście wyrzuciłem,bo myślałem,że takie buty to do końca życia.Kolega też tym handlował,więc podjął się załatwić reklamację bez paragonu.Dali drugie takie same,nie pękły,lecz przy pierwszym deszczu nabrały wody.Zrobiłem im próbę szczelności,tryskało do środka wszystkimi szwami.Buty wyrzuciłem,markę zapamiętałem.Potem już tylko Keen lub Lowa,tu się nigdy nie zawiodłem...

No cóż.. amerykańskie produkty najlepiej kupować w Ameryce ..niemieckie w Niemczech... itd

Lowa mam wysokie na zimę..niemiecka jakość

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lski@interia.pl napisał:

Parę lat temu kupiłem trekkingi Merrela,przypadkowo,bo akurat bon z zawodów miałem do tego sklepu.Na próbę wybrałem się do miasta,po ok. 500 m rozległ się głosny trzask i podeszwa nowych butów pękła na pół.Paragon oczywiście wyrzuciłem,bo myślałem,że takie buty to do końca życia.Kolega też tym handlował,więc podjął się załatwić reklamację bez paragonu.Dali drugie takie same,nie pękły,lecz przy pierwszym deszczu nabrały wody.Zrobiłem im próbę szczelności,tryskało do środka wszystkimi szwami.Buty wyrzuciłem,markę zapamiętałem.Potem już tylko Keen lub Lowa,tu się nigdy nie zawiodłem...

Moja pani tez narzeka na merrele, jakoś niewygodne.

z tym rozpadaniem to często hydroliza p oliuretanowa opisywał to hanwag dlatego gdy jakieś buty długo w torbie leżały to może być różnie lepiej kupować nowy model.

ta la sportiva bliska mojemu modelowi

a podeszwy wibram twardsze zaczął robić gdy ślisko slabo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Lexi napisał:

Spore znaczenie ma to gdzie buty są robione.. tak myśle.. 

ps. oczywiście gratuluje "trafienia".. 👍:)

Lekkie modele raczej całego dnia w wodzie nie przetrwają, ale 2 godziny  to bardzo dobry wynik, zwłaszcza że Pani bardzo czuła na wilgoć. Salomony uszyte w Wietnamie.

Moje Rumuńskie Asolo z membraną GORE-TEX® Extended Comfort też dają radę na kilka godzin i jak przyjdzie burza.

IMG_20200605_130246.jpg

 

W dniu 26.04.2022 o 10:37, surfing napisał:

W sobotę na Miziowej gdy większość wykręcała skarpetki, taki lekki but znakomicie dał radę, .

Mokry wiosenny śnieg to dobry test na nieprzemakalności butów.

IMG_20220425_134743.thumb.jpg.15c571f2868b87ece62d2311f0b3d542.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, surfing napisał:

Lekkie modele raczej całego dnia w wodzie nie przetrwają, ale 2 godziny  to bardzo dobry wynik, zwłaszcza że Pani bardzo czuła na wilgoć. Salomony uszyte w Wietnamie.

Moje Rumuńskie Asolo z membraną GORE-TEX® Extended Comfort też dają radę na kilka godzin i jak przyjdzie burza.

Gumiaki wytrzymują "skolko ugodno"......

U mnie każdy but "z innej wsi" z Rumunii, Włoch, Niemiec USA itd.... narazie niemieckie najsolidniej wypadają (Lowa Hanwag).....;)

IMG_8022.thumb.jpg.51de53bc211f81cd180de46a233e279e.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lexi napisał:

Gumiaki wytrzymują "skolko ugodno"......

 I nie przepuszczą wody w żadną stronę :) 

Pierwsze 3 pary z Twojej kolekcji pewnie dają radę?

Moje Scarpa z Wloch na razie testowane przy całodziennej trasie po śniegu, przy kilka stopniach mrozu, mam nadzieję że na mokrym też dadzą radę przez cały dzień. Nie mam czasu ich wytestować bo ostatnio chodzę  głównie w butach skiturowych Atomic z Rumuni :) 

 

IMG_20220427_153026.jpg

Edytowane przez surfing
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, surfing napisał:

 I nie przepuszczą wody w żadną stronę :) 

Pierwsze 3 pary z Twojej kolekcji pewnie dają radę?

Moje Scarpa z Wloch na razie testowane przy całodziennej trasie po śniegu, przy kilka stopniach mrozu, mam nadzieję że na mokrym też dadzą radę przez cały dzień. Nie mam czasu ich wytestować bo ostatnio chodzę  głównie w butach skiturowych Atomic z Rumuni :) 

 

IMG_20220427_153026.jpg

Te z pierwszego planu na mojej fotce to też Zodiac (włoskie) tylko nie "Tech" - potrafi przeciekać język -są bez pełnego otoka i nie tak ciepłe ,nie jest też dedykowany pod pólautomaty ale za to wazy nieco mniej chodziłem w nich w lecie przy +30 i w zimie przy -5...po covidzie mi sie "ciepłota" zmieniła" i kupiłem cieplejsze Lowa (niemieckie -na drugim planie)...trzecie to Hanwagi żony (niemieckie)...... Hanwag nie udało sie jeszcze przemoczyć, Lowa dopiero testuje pierwszą zimę ale super są.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lexi napisał:

Te z pierwszego planu na mojej fotce to też Zodiac (włoskie) tylko nie "Tech" - potrafi przeciekać język -są bez pełnego otoka i nie tak ciepłe ,nie jest też dedykowany pod pólautomaty ale za to wazy nieco mniej chodziłem w nich w lecie przy +30 i w zimie przy -5...po covidzie mi sie "ciepłota" zmieniła" i kupiłem cieplejsze Lowa (niemieckie -na drugim planie)...trzecie to Hanwagi żony (niemieckie)...... Hanwag nie udało sie jeszcze przemoczyć, Lowa dopiero testuje pierwszą zimę ale super są.

Ja tez zadowolony z lowa, hanwag, asolo, la sportiva.

 Choć brodzenie po wodzie, tak szedłem na Ben Nevis i tak każde wykończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...