Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Snow Expo 26-28.10.2018 PGE Narodowy


marionen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Ja tam jadę tylko dla ludzi. Narty wszystkie jeżdżą raczej tak samo a ubiory to domena Rybelka. Niestety choć z Was wszystkich mam zdecydowanie najbliżej to już po raz drugi nie będzie mi dane. Życie. Mam nadzieję, że przynajmniej w niedzielę (jak się uda) kogoś tam spotkam.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marionen - ja sie zaliczam do tych niedouczonych traktujących narciarstwo „lightowo”. Wynika to z możliwości czasowych i innych obowiązków codziennych.

Na targi sie wybierałem, nawet bilet na pociąg kupiłem, ale złożyła mnie choroba. Ale z wielka przyjemnością obejrzę i poczytam relacje forumowiczów, którzy dotrą na snow expo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marionen, chciałbym choć raz tam być, tym bardziej, że chcę skompletować nowy sprzęt skitourowy, ale to nie takie łatwe. Wiem, niektórzy po prostu decydują i jadą, bo tak mogą...

Niestety, na obecną chwile nie mam samochodu. Pracuję od 8:00 do 21:00, a być może będę musiał więcej.  Pociąg? Da się, ale to drobne 6 stów w dwie strony dla dwóch osób, do tego trzeba doliczyć bilety wejściowe, jakieś żarcie itp. Tylko o nocleg nie muszę się specjalnie martwić... Dla mnie za drogo i tylko po to, żeby coś więcej zobaczyć niż mają sklepy. Pewnie warto być, ale nie za wszelka cenę. 9_9

Rower? xD Czemu nie, tylko jak wyjadę o 22:00, to dojadę w tych warunkach (zimno i ciemno) pewnie ok 18 godziny w sobotę - za późno! A jeszcze trzeba wrócić... xD;) Może za rok będą bardziej sprzyjające okoliczności... ;)

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marionen napisał:

 Czy naprawdę nie lepiej dowiedzieć się u źródeł (najlepszych fachowców w kraju ze wszystkich dziedzin narciarskich w jednym miejscu) niż wysłuchiwać w 20 % (strzelam) pseudo fachowców na forum. Oczywiście jest wielu forumowiczów znających doskonale zagadnienia narciarskie i można się od nich wiele dowiedzieć, ale dlaczego nie korzystamy z takich okazji jak Snow Expo ???

Mariusz przekonałeś mnie, załatw to Snow Expo we Wrocławiu!

Pozdro

Wiesiek

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Na Szczęśliwicach już ruch, ale mały:

Na razie akredytacje i paru Vipów sobie jeździ. Na zdjęciach wszystko co tam w tej chwili jest.

Z parkowaniem może być kłopot (tak jak pisał Moruniek) choć płatny w tej chwili całkowicie pusty.

Pozdrowienia

Cześć Mitek!

Czy tego giganta można sobie pojeździć i czy sobota, niedziela też będzie ustawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marionen napisał:

Cześć Mitek!

Czy tego giganta można sobie pojeździć i czy sobota, niedziela też będzie ustawiony.

Cześć

Nie wiem Mariusz. Jak byłem to kręciło się tam trochę jakichś Vipów typu Starsburger, jacyś dziennikarze itd. Myślę, że (znając tą górkę) byłby to bardzo dobry pomysł na wprowadzenie dodatkowej atrakcji a jednocześnie porządku na stoku podczas imprezy. Zaraz wychodzę z pracy i wpadnę tam jeszcze zobaczyć co się dzieje to dam Ci głos.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze mój post był retoryczny. Nie oczekuję pojedynczych odpowiedzi i nikt nie musi się tłumaczyć (szczególnie Johnny, który wiecznie gdzieś jest na rowerowym wyścigu). Nie chodziło mi o jednostki, każdy może mieć jakieś indywidualne ważne wytłumaczenie, pisałem do ogółu. Nie sądzę by kilka tysięcy ludzi nie mogło w ten weekend przyjechać. Większość ma jednak weekendy wolne od pracy, nie każdy choruje lub ma chorego w rodzinie, szkołę, kursy itp. Niech każdy sam sobie odpowie czy mógł przyjechać, czy tylko mu się nie chciało. Ja wiem łatwiej męczyć ludzi na forum niż ruszyć tyłek i przyjechać. Sam prowokacyjne napisałem posta ile czasu zajmie dojazd z Narodowego na Górkę. Odpisał Mitek  i delikatnie dał mi do zrozumienia, że mogłem to sobie sprawdzić na googlach. Zamiast zadawać to banalne pytanie powinienem to zrobić sam. Ale ile na forum jest osób, które wiele informacji mogą sobie zdobyć same, tylko po co, skoro zawsze znajdzie się ktoś kto to zrobi za nich! Co do kosztów, pierwszy przykład z brzegu, jak można zaoszczędzić, a nie stracić. Prawie każdy borykał się z problemem doboru butów. Ile czasu, wizyt i szukania tych właściwych, ile kilometrów przejechanie, ile sklepów odwiedzone i stracony czas. Później zakup butów i po tygodniu okazuje się, że buty złe, a forsa wydana. Jeden z wystawców (dla ułatwienia nie podam który) dysponuje skanerem do trójwymiarowego badania stóp. Można to zrobić też w stacjonarnym sklepie, ale za 200 złotych, a na wystawie za darmo i wskażą odpowiednie buty. Moim zdaniem to jest oszczędność czasu i pieniędzy i but maksymalnie spersonalizowany. Dalej co do kosztów, bilety prawie prosił się JC by ktoś zechciał wziąć, chętnych prawie wcale. Dojazd tak jak na narty można się umówić z kimś po drodze i koszty ciąć na części. Warszawa jest prawie w środku Polski i jakiś wielkich kilometrów nie ma. Na autostradzie nie trzeba jechać 140 km/h, wyjechać wcześniej i ograniczyć prędkość do 90-110 km/h a w baku zostanie sporo paliwa. W domu też jemy i wydajemy pieniądze. Ja biorę bułki i termosy z napojami, nie zawsze trzeba jeść w knajpach, czy na terenie wystawy (też drogo). Jak brakuje trochę środków, to się odkłada wcześniej, np. mniej spalonych papierosów, wypitych skrzynek piwa, mniej kina, restauracji, dyskotek,butów, spodni, szminki czy perfum. Każdy jak chce to może trochę zaoszczędzić. Można też zostać dłużej w pracy, wziąć dodatkową fuchę itd. Podstawowa sprawa to chęć pogłębiania pasji i nabywania kolejnych umiejętności podnoszenia wiedzy i samodoskonalenia, to można robić całe życie niezależnie od wieku. Nikogo oczywiście nie namawiam, każdy robi jak uważa, a ja się tylko dziwię większości, która by mogła być, a nie jest bo się nie chce...

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wujot napisał:

Mariusz przekonałeś mnie, załatw to Snow Expo we Wrocławiu!

Pozdro

Wiesiek

Nie wiem Wiesiu co Ci powiedzieć... chyba tylko to, że się starzejesz. Choć w Twoim przypadku, takie odwiedziny niewiele by dały, bo już w temacie wiesz prawie wszystko.... ale z drugiej strony mógłbyś się jeszcze dokształcić o to prawie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marionen napisał:

Nie wiem Wiesiu co Ci powiedzieć... chyba tylko to, że się starzejesz. Choć w Twoim przypadku, takie odwiedziny niewiele by dały, bo już w temacie wiesz prawie wszystko.... ale z drugiej strony mógłbyś się jeszcze dokształcić o to prawie...

Czyli jestem prawie fachowcem! 

:) :) :)

Co do starzenia to też się zgadzam... ale plany na ten sezon mam nadzwyczaj ambitne. Mam nadzieję, że się nie zniechęciłeś do off pistowych zboczeń. Bo jak tak, to też Ci napiszę starzejesz się. 

Wracając do Snow expo to poodwiedzaj dział skiturowy. Porób dużo ładnych zdjęć, pozabieraj folderki i pomagluj ekspertów. Tak cobyś mógł dokształcić tych mniej bywałych kolegów.

Pozdro

Wiesiek

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Wujot napisał:

Czyli jestem prawie fachowcem! 

:) :) :)

Co do starzenia to też się zgadzam... ale plany na ten sezon mam nadzwyczaj ambitne. Mam nadzieję, że się nie zniechęciłeś do off pistowych zboczeń. Bo jak tak, to też Ci napiszę starzejesz się. 

Wracając do Snow expo to poodwiedzaj dział skiturowy. Porób dużo ładnych zdjęć, pozabieraj folderki i pomagluj ekspertów. Tak cobyś mógł dokształcić tych mniej bywałych kolegów.

Pozdro

Wiesiek

Prawie fachowcem, to źle się wyraziłem, jakby to powiedzieć inaczej... mniej niż ociupinkę do perfekcji - tak chciałem powiedzieć. Zdjęcia, foldery i maglowanie ekspertów dla Ciebie oczywiście zrobię. Jednak dwa dni to za mało by z Tobą w temacie skiturowym uczestniczyć na równych prawach. Co do starości... to przedyskutujemy to w innym dogodnym dla nas terminie i zupełnie innych okolicznościach niż forum...

PS Off piste oczywiście to nr 1, nawet przed tyczkami...

Edytowane przez marionen
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marionen napisał:

Drodzy forumowicze mój post był retoryczny. Nie oczekuję pojedynczych odpowiedzi i nikt nie musi się tłumaczyć (szczególnie Johnny, który wiecznie gdzieś jest na rowerowym wyścigu). Nie chodziło mi o jednostki, każdy może mieć jakieś indywidualne ważne wytłumaczenie, pisałem do ogółu. Nie sądzę by kilka tysięcy ludzi nie mogło w ten weekend przyjechać. Większość ma jednak weekendy wolne od pracy, nie każdy choruje lub ma chorego w rodzinie, szkołę, kursy itp. Niech każdy sam sobie odpowie czy mógł przyjechać, czy tylko mu się nie chciało. Ja wiem łatwiej męczyć ludzi na forum niż ruszyć tyłek i przyjechać. Sam prowokacyjne napisałem posta ile czasu zajmie dojazd z Narodowego na Górkę. Odpisał Mitek  i delikatnie dał mi do zrozumienia, że mogłem to sobie sprawdzić na googlach. Zamiast zadawać to banalne pytanie powinienem to zrobić sam. Ale ile na forum jest osób, które wiele informacji mogą sobie zdobyć same, tylko po co, skoro zawsze znajdzie się ktoś kto to zrobi za nich! Co do kosztów, pierwszy przykład z brzegu, jak można zaoszczędzić, a nie stracić. Prawie każdy borykał się z problemem doboru butów. Ile czasu, wizyt i szukania tych właściwych, ile kilometrów przejechanie, ile sklepów odwiedzone i stracony czas. Później zakup butów i po tygodniu okazuje się, że buty złe, a forsa wydana. Jeden z wystawców (dla ułatwienia nie podam który) dysponuje skanerem do trójwymiarowego badania stóp. Można to zrobić też w stacjonarnym sklepie, ale za 200 złotych, a na wystawie za darmo i wskażą odpowiednie buty. Moim zdaniem to jest oszczędność czasu i pieniędzy i but maksymalnie spersonalizowany. Dalej co do kosztów, bilety prawie prosił się JC by ktoś zechciał wziąć, chętnych prawie wcale. Dojazd tak jak na narty można się umówić z kimś po drodze i koszty ciąć na części. Warszawa jest prawie w środku Polski i jakiś wielkich kilometrów nie ma. Na autostradzie nie trzeba jechać 140 km/h, wyjechać wcześniej i ograniczyć prędkość do 90-110 km/h a w baku zostanie sporo paliwa. W domu też jemy i wydajemy pieniądze. Ja biorę bułki i termosy z napojami, nie zawsze trzeba jeść w knajpach, czy na terenie wystawy (też drogo). Jak brakuje trochę środków, to się odkłada wcześniej, np. mniej spalonych papierosów, wypitych skrzynek piwa, mniej kina, restauracji, dyskotek,butów, spodni, szminki czy perfum. Każdy jak chce to może trochę zaoszczędzić. Można też zostać dłużej w pracy, wziąć dodatkową fuchę itd. Podstawowa sprawa to chęć pogłębiania pasji i nabywania kolejnych umiejętności podnoszenia wiedzy i samodoskonalenia, to można robić całe życie niezależnie od wieku. Nikogo oczywiście nie namawiam, każdy robi jak uważa, a ja się tylko dziwię większości, która by mogła być, a nie jest bo się nie chce...

Cześć

Jesteś wielki!

To jak jak zwykły leń odesłałem Cie do Googla bo nie chciało mi się opisywać szczegółów i wariantów a Ty to jeszcze wziąłeś na siebie.

Przesada!

 I kolejny raz przypominam określenie: Prawdziwy narciarz.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Jesteś wielki!

To ja jak zwykły leń odesłałem Cie do Googla bo nie chciało mi się opisywać szczegółów i wariantów .....

 I kolejny raz przypominam określenie: Prawdziwy narciarz.

Pozdrowienia

Cześć Mitek!

I o to właśnie mi chodziło, dlaczego Ty masz marnować swój czas, bo ja jestem leniwy? Gdyby jeszcze były jakieś tajemnicze skróty, np. przejazd przez jakieś podwórko czy bramę i zaoszczędzilbym drogę lub czas to jak najbardziej możesz pomóc, ale na banalnie prostej drodze radź sobie sam. I takich tematów jest wiele, ktoś za kogoś ma odwalić robotę, bo drugiemu komuś się nie chce. Na szczęście jest na forum bardzo wiele ciekawych tematów i ja osobiście dzięki tym postom wiele się dowiedzialem. Co do prawdziwych narciarzy to się nie znam,  ja zawsze się uważałem za narciarza, gotowego dla nart poświęcić wiele i tylko tyle...

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że może w niedzielę...

Edytowane przez marionen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MarioJ napisał:

Zadziwiacie mnie koledzy, takie posty Marionen, co Cię tak wzięło do biczowania innych?

I Mitek taka relacja ze hoho, może zobaczymy w tym roku jakieś białe zdjęcia?

Hahaha 🙂

Cześć

Nie miałem nart na nogach i byłem sam, więc mogłem marnować czas a przede wszystkim wiedziałem, że koledzy chcieli wiedzieć co się tam dzieje.
Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MarioJ napisał:

Zadziwiacie mnie koledzy, takie posty Marionen, co Cię tak wzięło do biczowania innych?

I Mitek taka relacja ze hoho, może zobaczymy w tym roku jakieś białe zdjęcia?

Hahaha 🙂

To zbierało się we mnie 3 lata. Ponieważ przyjeżdżam na każdą wystawę to wiem co się traci i taka indyferencja  zmieszana z rankorem, cynicznością i makiawelizmem się we mnie obudziła. Prostak by powiedział, że to starość...

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku niebywanie gdzieś,gdzie chciałbym być,jest spowodowane problemami z bilokacją,a nie lenistwem czy oszczędnością.Jutro chcę być na Travenaliach w Krakowie,gdzie wystąpią moje 2 koleżanki,jedna jechała na rowerze samotnie przez 2 lata w Azji,druga,też na rowerze,zimą z Rosji do Mongolii.Chcę równocześnie być na Targach Książki.I na Snow Expo też chciałbym.Ale mimo pracy nad bilokacją,ciągle się nie udaje.A nowych wyzwań jestem spragniony coraz bardziej,z wiekiem...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, MarioJ napisał:

Zadziwiacie mnie koledzy, takie posty Marionen, co Cię tak wzięło do biczowania innych?

I Mitek taka relacja ze hoho, może zobaczymy w tym roku jakieś białe zdjęcia?

Hahaha 🙂

Mario szkoda, że nie zrobiłeś Sobie selfi w tym momencie, zapewne było by to zdjęcie z Twoim wielkim uśmiechem...a może tylko ze zdziwieniem?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lski@interia.pl napisał:

W moim przypadku niebywanie gdzieś,gdzie chciałbym być,jest spowodowane problemami z bilokacją.Jutro chcę być na Traveliadzie w Krakowie,gdzie wystąpią moje 2 koleżanki,jedna jechała na rowerze samotnie przez 2 lata w Azji,druga,też na rowerze,zimą z Rosji do Mongolii.Chcę równocześnie być na Targach Książki.I na Snow Expo też chciałbym.Ale mimo pracy nad bilokacją,ciągle się nie udaje...

Zbyszek jesteś w grupie usprawiedliwionej 😎, nic to, za rok pewno odbędzie się Snow Expo nr 4.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się usprawiedliwię. Niedawno byłem na Pure Powder Tour we Wrocławiu. Przesiedziałem 4h w kinie z kolegami. Szczęka zbierałem, jak 11-latek pomyka freeride lepiej niż ja (poniżej). I przymierzałem ciekawe buty Lange Freetour niby kompatybilne jednocześnie z wiązaniami alpejskimi i pinowymi, w co cały czas wątpie.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MarioJ napisał:

To ja też się usprawiedliwię. Niedawno byłem na Pure Powder Tour we Wrocławiu. Przesiedziałem 4h w kinie z kolegami. Szczęka zbierałem, jak 11-latek pomyka freeride lepiej niż ja (poniżej). I przymierzałem ciekawe buty Lange Freetour niby kompatybilne jednocześnie z wiązaniami alpejskimi i pinowymi, w co cały czas wątpie.

 

Faktycznie chłopak jeździ wspaniałe, ale czy lepiej od Ciebie to nie jestem pewien. Natomiast co do usprawiedliwienia to Ci go dać nie mogę. Brak podstaw niestety... Nie chcę Mario Ciebie straszyć jak Wujota, ale...

PS No chyba, że szczęki jeszcze nie wyleczyłeś.

Edytowane przez marionen
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...