Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 18/19


Czaban

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
16 minut temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Wiemy już, że Białka spróbuję jutro rozpocząć naśnieżanie. Czyżby BK nie chciał wykorzystać czasu od soboty bo nie wystawił jeszcze swoich armat? A przyszły weekend blisko. 

Białka co roku jest pionierem w tej kwestii. Nie zastanawia się i nie liczy na "cuda". Jak tylko pojawia się okienko pogodowe to pełna para z armat.

Zazdroszczę im tego podejścia i fajnie jakby SMR zaczął działać podobnie.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Wiemy już, że Białka spróbuję jutro rozpocząć naśnieżanie. Czyżby BK nie chciał wykorzystać czasu od soboty bo nie wystawił jeszcze swoich armat? A przyszły weekend blisko. 

Widzę tylko jeden problem. Mianowicie różnicę temperatur na Podhalu i w naszym regionie. To norma, że tam temp. jest prawie zawsze niższa, nawet o 4 C. 
Wczoraj byłem w Bukowinie. Padał drobny śnieg, a temp. oscylowała wokół +1C. Tymczasem u nas było +5C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, JC napisał:

Widzę tylko jeden problem. Mianowicie różnicę temperatur na Podhalu i w naszym regionie. To norma, że tam temp. jest prawie zawsze niższa, nawet o 4 C. 
Wczoraj byłem w Bukowinie. Padał drobny śnieg, a temp. oscylowała wokół +1C. Tymczasem u nas było +5C

Tak to prawda, natomiast tylko częściowa. Białka wykorzystuje każdy przymrozek do odpalenia armatek i naśnieża ośrodek, gromadzi pokaźne zapasy śniegu na "ciężkie czasy" jak prawie żaden inny ośrodek narciarski w Polsce (bo taką ma filozofię działania, bo ją na to stać). My jesteśmy grupą pasjonatów, to nie na nas jednak te ośrodki narciarskie zarabiają najwięcej, tylko na tych tłumach co przyjeżdżają w szczycie sezonu i to dla nich przygotowują zasadniczo stoki narciarskie od świąt do końca ferii.

Inną kwestią jest gotowość ośrodka do rozpoczęcia naśnieżania (zakończenie prac budowlanych, gotowy system naśnieżania, woda o odpowiedniej temperaturze, zasilanie energetyczne itp), tylko wówczas możemy wykorzystać każde przymrozki. Pytanie czy w Szczyrku (COS i SMR) wszystkie te parametry są obecnie spełnione, bo mamy od 16 do 25 listopada dość duże przymrozki w nocy, a dalej do 15 grudnia ich nie widać w prognozach pogody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SPGöral napisał:

Nie trzeba wcale porównywać Szczyrku do Białki. Wystarczy patrzeć na to co robi BSA. Tam też wykorzystują każdą możliwość do naśnieżania. Mniejszy ośrodek oczywiście, ale dobry wskaźnik tego co jest możliwe w Szczyrku przy danych warunkach atmosferycznych.

Dokładnie nikt nie mówi o różnicach w warunkach pogodowych Białka vs Szczyrk bo takie oczywiście będą. Jednak rok temu kiedy w listopadzie było okno pogodowe to Szczyrk stał i czekał. W tym roku na SMR będzie pewnie podobnie mimo, że na trasach do Soliska czy Gondoli mogliby spokojnie sypać i gromadzić zapasy. Potem na początku grudnia przyjdzie odwilż i zacznie się płacz SMR, że nie zdążą ze śniegiem na 15 grudnia. Będę się powtarzał, ale dla mnie to zwykła nieudolność w działaniach.

Kasa za sezonówki zainkasowana, więc najważniejsze to otworzyć chociaż na Święta albo dopiero na ferie. Wtedy przyjadą głupcy i dopakują nasze kasy karnetami tygodniowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam tydzień temu w domu i miałam zabrać już do Krakowa narty, ale nie wzięłam.. Nie chciało mi się iść na strych... .wyszłam z założenia ze przecież i tak w listopadzie nic nie ruszy a ja koło 26 przyjadę jeszcze 😂😂😂i w ten oto sposób zdenerwuje się jeśli faktycznie coś ruszy w sobotę... Kurtkę zimowa mam co najwyżej ze sobą 😂

Edytowane przez Chrumcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...