Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 18/19


Czaban

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, andrzej1982 napisał:

 Zakopane jak Coca-Cola, nigdy nie zniknie i każdy tam zawsze przyjedzie (przez na stępne 100 lat) - Mocna Marka dla Polaków, tylko proszę pojedynczo nie pisać, że Ja tam nie przyjadę🤨

Lubię Zakopane poza sezonem i poza głównymi szlakami. Choć termin #poza sezonem# powoli przestaje istnieć, tak jak narciarstwo - przy natłoku turystów sylwestrowo- zakupowych zupełnie miejscowości niepotrzebne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2018 o 00:05, wp napisał:

Informacja dla wszystkich odwiedzających Stożek : parking przy ośrodku jest bezpłatny i nie należy płacić za wjazd pod wyciąg !!!! Parking znajdujący się po drodze do ośrodka jest parkingiem prywatnym i zostawiając tam auto należy uiścić opłatę panu parkingowemu, ale działalność ta nie ma nic wspólnego z Ośrodkiem Stożek . Ośrodek jedynie dowozi bezpłatnie narciarzy z tego parkingu busem pod wyciąg. Biznes Stożka może  ostatnio nie idzie tak dobrze jak wcześniej i nie jest tak opłacalny jak inne łatwo dostępne i płaskie wiślańskie stoki ale "pogłoski o naszej śmierci  są (mocno) przesadzone " (Mark Twain).  Zaopatrzenie gastronomiczne uzupełnione , trasy wyrównane , warunki całkiem fajne ; zapraszamy jutro od godz 8.00. na dobra jazdę i nie warto wdawać się po drodze w dyskusje z osobami niezbyt życzliwymi dla Stożka. 

Wybieram się na Stożek 4go stycznia na zawody,nigdy tam nie byłem,a parę razy czytałem tu o jakiś dziwnych procedurach dojazdowych,czy ktoś z bywalców mógłby mi precyzyjnie wyjaśnić,o co chodzi z tymi parkingami,dojazdami,opłatami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Wybieram się na Stożek 4go stycznia na zawody,nigdy tam nie byłem,a parę razy czytałem tu o jakiś dziwnych procedurach dojazdowych,czy ktoś z bywalców mógłby mi precyzyjnie wyjaśnić,o co chodzi z tymi parkingami,dojazdami,opłatami?

Po prostu dojazd bez 4x4 w warunkach pełnej zimy jest pewnym wyzwaniem. Stad czasem konieczność zostawienia auta niżej na prywatnym płatnym parkingu skąd kursuje darmowy busik. Jeżeli jednak masz 4x4 albo po prostu duża dozę samozaparcia to jedz do końca drogi - wylądujesz pod sama stacja na darmowych miejscach parkingowych bez konieczności zabawy w busik.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

Wybieram się na Stożek 4go stycznia na zawody,nigdy tam nie byłem,a parę razy czytałem tu o jakiś dziwnych procedurach dojazdowych,czy ktoś z bywalców mógłby mi precyzyjnie wyjaśnić,o co chodzi z tymi parkingami,dojazdami,opłatami?

Jedź prosto, jak w połowie dojazdu na Stożek. Jeżli zobaczysz wiecej miejsca, niż drzewa po lewej i po prawej stroniei w dodatku będzie chciał Cię zatrzymać Facet, przejedź go lub powiedz że jedziesz dalej i tyle.

 

Zawsze tam wieżdżam Autem z napędem na przednią oś i nigdy problemu nie miałem w każdych warunkach.

 

Przyjeżdzasz na trening przed 5 tym Stycznia - Złoty Groń?

Edytowane przez andrzej1982
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2018 o 12:22, lski@interia.pl napisał:

...a w Jurgowie spotykam Pana Otto Krajnaka,Słowaka z Keżmaroku,który w zeszłym roku jeszcze startował i w gigancie i w slalomie w wieku 94 lat..Teraz ma 95, jeździ luźno,nie startuje.Pytam go,czemu/A on-"wiesz,w każdy czwartek chodim sa z kamratami do karczmy,trochem sa za vele wypil,upal i noha boli"...

W jaki sposób wynajdujesz te wszystkie zawody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

Wybieram się na Stożek 4go stycznia na zawody,nigdy tam nie byłem,a parę razy czytałem tu o jakiś dziwnych procedurach dojazdowych,czy ktoś z bywalców mógłby mi precyzyjnie wyjaśnić,o co chodzi z tymi parkingami,dojazdami,opłatami?

Przede wszystkim ignoruj gości ze środkowego (największego) parkingu. Zatrzymują i intensywnie  wymuszają opłatę za wjazd na górny parking.  Jeżeli się da, to pa pa i jedziesz wyżej. Góra należy do ośrodka i jest za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andrzej1982 napisał:

W jaki sposób wynajdujesz te wszystkie zawody?

Wynajduję na stronach 1.Stacji narciarskich. 2.SiTNu-MPA.3.Strona Family-Family Cup.4.Strony OSiRów  różnych miast itp. dla różnych pucharów-starosty,burmistrza itd.Plus poczta pantoflowa kolegów też startujących.

Przyjadę pewnie prosto na zawody,które są 4go stycznia na Stożku,5go i 6go są MPA na Złotym Groniu.Może ktoś się wybiera na Stożek właśnie wtedy?

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Greg napisał:

Przede wszystkim ignoruj gości ze środkowego (największego) parkingu. Zatrzymują i intensywnie  wymuszają opłatę za wjazd na górny parking.  Jeżeli się da, to pa pa i jedziesz wyżej. Góra należy do ośrodka i jest za free.

Ciągle nie wiem,jak to funkcjonuje,różnie pisano na forum-co to znaczy wymuszanie?Albo da się lub nie da?W końcu mają prawo do opłaty za przejazd,czy mam się wyposażyć na zbójców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2018 o 00:05, wp napisał:

Informacja dla wszystkich odwiedzających Stożek : parking przy ośrodku jest bezpłatny i nie należy płacić za wjazd pod wyciąg !!!!

Skoro właściciel niższego parkingu nie ma prawa do pobierania opłaty za wjazd, to czemu nie zrobicie z tym porządku? Czemu zostawiacie swoich klientów z tym problemem? Owy parkingowy potrafi zatrzymywać auta na tyle nachalnie, że albo się go przejedzie, albo zatrzyma. Może powinniście zgłosić to Policji, albo postawić tam swojego człowieka, żeby pilnował porządku? W końcu to jest w waszym interesie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Mosorny Groń. Lubię to miejsce, bo trasa w górnej części i dolnej fajna. Minusem jest płaska środkowa cześć i dość długo wyjeżdżające krzesło. W dzisiejszych deszczowych i mglistych warunkach czas wyjazdu i brak osłon niestety dawały trochę w kość. Na plus na pewno bardzo umiarkowana frekwencja. Pod tym względem ta stacja chyba najlepsze czasy ma za sobą. Zdjęcie parkingu z taka ilością miejsca w Szczyrku do zrobienia tylko wcześnie rano, a tutaj tak przez cały dzień. 

 

FE5B3C33-8FDB-47CB-B1C3-70282428CE71.jpeg

BE8E81A8-2C1D-47BD-A966-45F7ED0B8EBC.jpeg

  • Like 17
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na rozpoczęcie sezonu z synem Zagroń od 10.20 na 2 godzinki. Chciałem nawet wcześniej ale o 9.00 w Wiśle zaczął padać spory deszcz co opòźniło decyzję o wyjeździe i zmieniłem z Nowej Osady na właśnie Zagroń co okazało się dobrym wyborem. Na miejscu tylko mała kurzawka i temperatura 1 stopień na plusie. Na stoku pusto i nawet udało się znaleść miejsca że struksem. Jednocześnie był to debiut w nowych butach Salomon X-MAX Race półtora rozmiaru mniejsze niż dotychczas😀 Stok dobrze przygotowany jak na panujące warunki. Troch3 miękko ale bez przesłany. W kilku miejscach widoczne minerały ale całkowicie do ominięcia. Po 11.20 na stoku znacznie więcej ludzi z instruktorami ale spokojnie można znaleźć wolny kawałek. Najgorszą sprawą była panującą mgła od powoływania stoku która powodowała zupełny brak kontrastu. Na dodatek pojawiła się drobna mrzawka. Nie są to wymarzone warunki do jazdy ale jak na pierwszy raz lepszy rydz niż nic.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Pilsko. Mokro, mglisto i miękko. Frekwencja umiarkowana, widoczność kiepska, trasy ratraka nie widziały. Jazda przyjemna. Na odcinku Miziowa- Szczawiny na ściance pojawiły się minerały, reszta ok. Zjazd przez Buczynkę bez problemu, ale przed ostatnim zakrętem lepiej odpiąć narty.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś powtórka z rozrywki, czyli znów Mosorny Gron. Frekwencja jakby większa niz wczoraj - przynajmniej na parkingu, ale jak pokazuje zdjęcie bramek kolejek brak. Dzisiaj było jeszcze cieplej niz wczoraj. Jadąc z Krakowa do Zawoi lało cała drogę. Ok. 8:40 nie bardzo chciało wychodzić sie z auta, ale za chwile opady ustały. Dało sie żyć, choć ogólnie było mgliście i wilgotno. W przerwie obiadowej odpalilismy lapka i mając w tle wyciąg, oglądnęlismy jak Maryna dzielnie powalczyła na Semmeringu. Popołudniu niestety znów zaczęło lac. Śnieg zrobił sie zdradliwy. Na stoku zaczęły mnożyć sie upadki. W naszej grupie tez pojawiły sie kontuzje i postanowiliśmy skończyć igranie z ogniem, bo nie było to juz ani przyjemne, ani bezpieczne. Jutro prognozy dają nadzieje na przymrozek i lepsza jazdę w Zawoi, ale my chyba dajemy sobie spokój. 12 grudniowych dni na stoku, to dobry początek sezonu.

 

E1AD68E2-2C04-4DC8-AFF2-C3314DB587BF.jpeg

649E12F0-51D1-43C3-84F2-B9BBE168EFA0.jpeg

F25B8CC6-B526-4248-B1C7-D5249B2D99EE.jpeg

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczka - Góry Sowie. Tragedia ze śniegiem jest powszechna, okolice Wałbrzycha są nią chyba bardziej dotknięte niż inne rejony, a tu właśnie mam okazję spędzać sylwestra. Liczyłem na  Dzikowca, ale niestety nie dał rady, u innych to co mieli spłynęło i... stacja narciarska „Na stoku” odkryta przez przypadek, dwie trasy niebieska i czerwona, orczyk, dużo śniegu i mało ludzi. Warunki mi odpowiadały, śnieg mokry, ciężki, trochę muld, typowe wiosenne nartowanie. Przez pierwszą godzinę mały deszczyk, ale później już fajnie, bez atmosferycznych niespodzianek.

 

 

5B0365D0-A9FD-4247-A644-59A6927D7730.jpeg

0AA1AA87-E846-49BF-87A0-6C8F2124B033.jpeg

46ED8364-DEA2-4618-809A-0AF6F91E9259.jpeg

1F7A2204-4AE7-4E03-AFB3-9CB0C0253D32.jpeg

DEA66490-611C-4872-82C3-C357EF127F49.jpeg

5C04F5A5-5DCF-438F-A07C-D4007EF97B5F.jpeg

3823F99C-2339-4FF5-8C83-423202B55E41.jpeg

3D032520-FA47-468D-8E37-ED3E89B2187E.jpeg

  • Like 11
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj powtórka z Zagronia. Mimo przyjazdu prawie godzinę wcześniej niż wczoraj na stoku zdecydowanie więcej ludzi. Warunki też gorsze, miękko i niewielkie odstępy. Jeździć można ale żeby pojeździć zwolnienia swobodnie nieraz jest trudno. Na samym początku na górze padał drobny śnieg ale po 15 minutach jazdy widoczność  poprawiła  się a wraz z nią zanika opad.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zawitałem do BSA. Niestety nie mogłem uderzyć z samego rana, więc musiałem swoje odstać. Sznureczek samochodów zaczynał się od ronda w Buczkowicach, a korek gdzieś od okolic skoczni narciarskich. Pewnie gdybym nie miał sezonówki, to bym pojechał gdzie indziej, ale tu miałem się jeszcze spotkać z Andy-w, więc nie zawróciłem. Pod stok dotarłem o równiej 10. Wszystkie parkingi już zajęte, ale ja wypatrzyłem u góry jedno wolne miejsce i pan z obsługi mnie wpuścił. Było tam trochę błota, ale jakoś się udało. Od razu po wejściu na stok, kolejka do kolejki na kilka minut stania i ciągle rosła. Ale tego się spodziewałem i z góry zaakceptowałem. Doborowe towarzystwo wszystko wynagradza. ;)

Warunki na stoku określone były jako trudne. Jak dla mnie były dostateczne - śnieg mokry, ciężki, a pod spodem zamrożony sztruks. Dało się w pełni normalnie pojeździć. Było też kilka luźnych kamyczków gdzieś w dolnej części tras. Chwilami sypał śnieg, a u góry było trochę "mleka". Cóż, ilość ludzi tak szybko rosła, że po dwóch godzinach się ewakuowałem. Jak ktoś chce więcej pośmigać, polecam być na otwarciu z rana, bo już o 10:00 kolejka sięgała zakrętu. Do tego jeszcze te zapachy z restauracji... ;)

20181229_111752.thumb.jpg.1246b0873bd5c152ca2dcd172e55a5d6.jpg

20181229_111500.thumb.jpg.b62d04d5d0533b6b1616717c43594e75.jpg

20181229_111508.thumb.jpg.57a28bcdaf167536e685190f45b46326.jpg

20181229_114413.thumb.jpg.7eb2947af4d1c0ae5f0db1db1ed18397.jpg

20181229_111855.thumb.jpg.5f7db1f9da2fe4e320d3bb92c53a699c.jpg

Przydałoby się trochę mrozu i świeżego opadu... ^_^

  • Like 12
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...