Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 18/19


Czaban

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Też lubię obie stacje i dość często tam jeżdżę. Szkoda, że w Wiśle nie myślą, żeby zrobić konkurencje dla Gopassa. Byłaby jakaś alternatywa, a z drugiej strony zrobiłoby się ciaśniej... ;)

https://wisla.e-skipass.pl/

Szkoda, że nie wszystkie stacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z rana ostatni raz podczas sylwestrowego wyjazdu 2 godzinki na Zagroniu. W nocy dopadało trochę białego. Rano (o 9.30) znikoma ilość narciarzy i marznący deszcz zamieniający się w lód na kasku i goglach. Można było poszaleć z jednym wyjątkiem - stok był w mojej ocenie źle wyratrakowany tj najgorzej w ciągu ostatnich 5 dniu. W niektórych miejscach (w okolicach karczmy w połowie stoku) wystawały połacie nierównego lodu oraz lodowe kalafiory które były dla niektórych były nie lada wyzwaniem. Po dwóch zjazdach zapoznawczych i znalezieniu fragmentów nadających się dojazdy można było pojeździć. Minerałów na trasie nie stwierdzono natomiast były liczne resztki po odpalonych sztucznych ogniach i kilka puszek po napojach. Od 11.00 zwiększyła się liczba chętnych na szusowanie ale do wyciągu i ta się nie stało. Na górze lekki wiatr ale zupełnie nie przeszkadzający. Warunki do jazdy off-piste lepsze niż wczoraj. Następne relacje z Istebnej, Wisły i okolic dopiero lutym podczas ferii mazowieckich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narciarskie pożegnanie starego roku było w zielonej scenerii, za to powitanie nowego w białej.

Rytro 2.01.2019
Opady deszczu w Nowy Rok przeszły wieczorem w wyczekiwane opady śniegu.
Rano do 10cm świeżego śniegu na stoku w Rytrze.
Przez pierwsze 2 godziny oprócz mnie jeździły jeszcze 3 osoby.
Później dołączali kolejni. W południe jeździło może max 20 osób. 

Wyratrakowany wieczorem stok niezbyt mocno zmroziło. Jednak warstwa nowego śniegu poprawiła warunki. 
W górnej części stoku śnieg lekki, na dole trochę klejący. Cały czas lekko sypał śnieg.
4 godziny poszusowane.

Cieszy to, że jeszcze trochę dosypie oraz spadnie temperatura co umożliwi dalsze naśnieżanie.

IMG_20190102_092930_HDR.thumb.jpg.bbd2a3a1741be33418ff438b0de5b8e2.jpg
IMG_20190102_092943_HDR.thumb.jpg.24c983faf2d075fa1e5dfdffeb58c90d.jpg
IMG_20190102_094128.thumb.jpg.b344781dab1532b0b59d8172677c511b.jpg
IMG_20190102_122542.thumb.jpg.ada0f9ec816520b4c28af3331a86fe84.jpg
IMG_20190102_135123_HDR.thumb.jpg.fa53043876707c01599270802e8ae1f2.jpg
 

  • Like 7
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minutka dla Rzeczki-Dolnośląskie. Sylwester , mamy "cudem" okno pogodowe:) spokój i cisza od opadów i wiatru. Warunki wieczorem na stoku super, szybko niestety,po 21.00, trzeba się zwijać. Ale fajnie się jeździło, mimo,że ośla łączka.... jak zwał, tak zwał.;)

IMG_20181231_201251.thumb.jpg.a8cc464aea417f0d60e1135efbdaf825.jpg

IMG_20181231_204943.thumb.jpg.4175dbc24f2f833acfc6e2263431cbb7.jpg

IMG_20181231_210244.thumb.jpg.895434c19528e7fc0f4c6ec48fb90235.jpg

Po nartach wędrówka na Wielką Sowę , baławany do przytulenia, na szczęście:)

IMG_20181231_222517.thumb.jpg.b0e9a19117f6348770d1c7b5a540922c.jpg

A spośród kilkudzisięciu osób zmierzających na Szczyt Wielkiej Sowy,przywitać Nowy Rok - Rodzynek na nartach:)

IMG_20181231_221800.thumb.jpg.9ad105e3758805d9a16c359592a792c2.jpg

Super Zima w Górach Sowich. 

 

 

 

 

  • Like 11
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Skolnity Wisła. Temp.w dzień w okolicach  zera. U góry silne podmuchy wiatru bez wpływu na pracę wyciągu. Narciarzy malutko. Trasa niebieska wyratrakowana zamrożona na beton bez lodu z cienką warstwą świeżego puchu. Ostatni zjazd po ratraku super. Przerwa. Potem wieczorna  jazda ideał. - 1 trochę chłodno w przepoconych i mokrych ciuchach bo padał śnieg ale żal było nie wykorzystać całodziennego karnetu kupionego w czarny piątek przez Internet za 50 zł.. W kasie pokazałem kod kreskowy kaucja i szus. Ludzi malutko. Wyjeżdżone ponad 60 km. W Wiśle cały czas sypie. Wieczorną jazda lepsza niż w dzień :)

20190102_154112.jpg

20190102_150840.jpg

20190102_154359.jpg

  • Like 14
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj cały dzień COS+SMR (na wspólnym karnecie). Warunki w COS bardzo dobre. Nawet "ścianka" na "Kaskadzie" dawała radę. Z ciekawostek FIS mimo że oficjalnie zamknięty to jest spokojnie do zjechania na sam dół (przez Jaworzynę i kanion)  i to pełnym piecem. Za "grzebieniem" niestety coś ratrakom nie poszło i jest pełno minerałów(trasa w tym miejscu zamknięta). Ludzi dość sporo ale dzięki temu że otwarto nawet podwójny orczyk z dolin do góry. W kolejce do kanap stało się maks. 10 minut, Tak że dzisiaj Skrzyczne dało radę.

SMR. No cóż tłumy ale tu nie ma się czemu dziwić. Mimo sporej ilości narciarzy trasy dawały radę. Pod koniec było już trochę lodu i odsypów ale obecności minerałów nie stwierdziłem. Po siedmiu godzinach ciągłej jazdy ślizgi "dziewicze". Ujeździłem się setnie teraz zasłużony browarek pzdr.:).

 

Edytowane przez tankowiec
  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało się wcześniej urwać z pracy więc sprawdziłem co chodzi w okolicy.Kazimierz startował dopiero po 18 a w Bałtowie chodziło krzesełko od rana,więc wybór był prosty.Przy bramkach  zameldowałem się o 13 ludzi sporo ale ruch na bieżąco .Warunki na trasie dobre choć jest kilka przetarć nad usunięciem których pracowały armatki.Jedna z pracujących armatek powodowała oblodzenia krzesełka co za tym idzie jazda krzesełkiem nie należała do najprzyjemniejszych.Po 14 uruchomili orczyk, warunki na trasie wzdłuż niego dobre. Dłuższa trasa przy orczyku w średnim stanie, tu pracowało najwięcej armatek.Patrząc na prognozy myślę że jutro warunki już powinny być bardzo dobre.

Siódmy dzień na nartach zaliczony,jutro rano Kazimierz i morze na chwilę wpadnę do Rąblowa

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ok. 18tej zawitałem do Myslenic na tzw. Ski Arenę. Samochodów na parkingu niemało, ale w końcu to piątek po robocie, wiec nie ma sie co dziwić. Temperatura na minusie pewnie 3 lub 4 stopnie, ale odczuwalna na pewno niższa. Bliżej górnej stacji trochę wiało, co powodowało, ze trochę zmarzliśmy, a jeździliśmy raptem      2h. Czynna jedna trasa i to nie na całej szerokości. Można powiedzieć, ze im niżej tym weziej. To rodzi problemy zwłaszcza na dole gdzie jest bardziej stromo, wiec wąsko i do tego trochę lodu - w konsekwencji ludzie padają jak muchy i trzeba mieć oczy dookoła głowy. Wyżej intensywnie sniezyli, na drugiej trasie także. To śnieżenie z kolei powodowało, ze krzesełka były w sniegu, który topił sie pod tyłkiem. Tyłek mi zmarzł i przemókł. Generalnie sniegu sporo, ale jeździło sie tak sobie. Na gorze lepiej niz na dole. Mimo, ze lubię to miejsce, to dziś coś mi mniej odpowiadało. Na plus knajpa na gorze - pyszny tort czekoladowy i dobra kawa. 

Dwa zdjęcia - akurat na nich ludzi nie ma wielu - były takie momenty. 

 

7E4D675F-8EEA-44CC-B645-F30CA491D1B3.jpeg

6F5892CD-3813-4A35-9F68-36D8DBDADD6E.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tankowiec napisał:

Ludzi dość sporo ale dzięki temu że otwarto nawet podwójny orczyk z dolin do góry. W kolejce do kanap stało się maks. 10 minut

 

Jeździlem tam od 9 do 12 i max czekałem 5 min na kanapę i to dopiero po 10...orczyk chodzil ale tylko pojedynczy z dolnych dolin... podwójny...tzn z dolin na Skrzyczne do 12 nie chodził 😎

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chrumcia napisał:

Ja też dziś chciałam do Myślenic na 3 h wyskoczyć ale teraz to sama nie wiem.... Co lepiej w takim razie z Mogilan? W Kasinie na pewno tłumy będą, a gdzieś bardzo daleko nie chce nam się jechać 

W niedzielę otwiera się Szklana Góra w Harbutowicach. Nigdy tam nie byłem, bo oni tam częściej nie działają niż działają, ale masz blisko jako alternatywę. Poza tym Myślenice wraz z rosnącą ilością śniegu też w końcu bedą jak trzeba.

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Chrumcia napisał:

Co lepiej w takim razie z Mogilan? W Kasinie na pewno tłumy będą, a gdzieś bardzo daleko nie chce nam się jechać 

Chciałam doradzić moją ulubioną Polczakówkę w Rabce, z orczykiem (więc jeżdżącym, można powiedzieć, doborowym towarzystwem), fajnym choć niedługim, zawsze doskonale przygotowanym stokiem i świetną atmosferą. Z dobrym dojazdem, porządnym parkingiem i fajną knajpą. I sprawdziłam... Stok zamknięty w tym sezonie, ponoć ze względu na słabą opłacalność :( :( :( . Ponoć nie dało się uruchomić stoku na święta przy obecnym systemie naśnieżania, a później to ma nie mieć sensu ekonomicznego... Śniegu w tym roku, jak wszyscy widzą, strasznie mało, a maleńkie opady zaczęły się dopiero po Nowym Roku... Ech, brzydkie słowa cisną się na usta.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...