Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 18/19


Czaban

Rekomendowane odpowiedzi

 

6 minut temu, marboru napisał:

@marionen ja bym im powiedział by pokazali jak to się jeździ bez kijków, potem powiedział, że ja wolę z kijkami i dopiero potem bym pojechał jakoś obok tego co demonstruje jazdę :D 

 

za dużo czasu bym stracił, miałem niezwykle napięty harmonogram zajęć. I tak mi zabrakło z 8 godzin, co najmniej... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, marionen napisał:

 

anegdota pochodzi mniej więcej z tego miejsca...

 

 

świetna anegdota Mariusz 🙂

a jak Ci się podoba ostatnie hasło reklamowe Zieleńca w stylu: Możesz jeździć jak chcesz ?

a jeśli chodzi o Elana, to jaka zbieżność bo ja właśnie w Czechach przypadkowe spotkałem testy Elana i też przejechałem się na GSX 182cm 🙂

niestety tamtejszy Elan jest jakiś biedniejszy i mieli model sprzed kilku lat 😉

ale wrażenia podobne jak u Ciebie, a testowałem je na porządnie twardym stoku w Koutach, wydały mi się nawet łatwymi nartami jak na taką długość i top model

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MarioJ napisał:

a jak Ci się podoba ostatnie hasło reklamowe Zieleńca w stylu: Możesz jeździć jak chcesz ?

a jeśli chodzi o Elana, to jaka zbieżność bo ja właśnie w Czechach przypadkowe spotkałem testy Elana i też przejechałem się na GSX 182cm 🙂

niestety tamtejszy Elan jest jakiś biedniejszy i mieli model sprzed kilku lat 😉

ale wrażenia podobne jak u Ciebie, a testowałem je na porządnie twardym stoku w Koutach, wydały mi się nawet łatwymi nartami jak na taką długość i top model

Możesz jeździć jak chcesz, to mnie boli niestety. Tyle goryli na stoku, że aż strach jeździć. Zapomniałem dodać odnośnie GSX, że można na nich wycinać łuki niemal jak na slalomce i ten promień 19 m wydaje się, że z łatwością można go zacieśnić bez zbędnego wysiłku... napiszę coś jeszcze jak porównam z komórkami, będzie wtedy pełne spektrum...

Edytowane przez marionen
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja anegdota, nieco bardziej przygnębiająca niestety (z minionego tygodnia). Pan przechodzi przez bramki do kanapy na Zbójnicką Kopę w Szczyrku wraz z dzieckiem. Za bramkami schodzi na bok, przez bramki przechodzi 6 kolejnych osób. Pan wraz z dzieckiem wraca i ustawia się do wsiadania na kanapę. Pan z obsługi zatrzymuje kanapę. Pyta grzecznie Pana co wyprawia. Ten odpowiada, że chce jechać ze znajomymi kanapą. Pan z obsługi na to, że kanapa jest 6 osobowa. Pan odpowiada, że gondolą jechali przecież w 8 osób i nie było problemu. Pan z obsługi tłumaczy mu, że gondola jest 10 osobowa. Pan nadal się upiera, że pojadą w 8 osób. Dopiero jak Pan z obsługi zagroził, że za chwilę zabierze mu karnet, ten grzecznie zszedł na bok. Moim zdaniem do końca nie rozumiał o co chodzi Panu z obsługi. 

  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza króciutka relacja z COS. Dzięki za wspólną jazdę Ski-mAn. Dziś zdjęcia mówią same za siebie. Prognozowany wiatr i brak komunikacji z SMR (stała kanapa na Zbójnicką Kopę) spowodował, że na stokach było pusto, co skrzętnie wykorzystałem choć jeździłem tylko 2,5 godziny, za to non-stop bez żadnego czekania. 

Rano próbowali nawet wyciągnąć górne krzesła ale później je zwinęli (za mocno wiało).

pr-bowali.jpg

Warunki bajka.

warunki-1.jpg

warunki-2.jpg

warunki-3.jpg

Rano tablica pokazywała czynne wyciągi (przed 8:00), choć mocno przekłamywała rzeczywistość.

rano.jpg

Jak wracałem - już jakby mniej ich był zaznaczonych na zielono. 

jak-wraca-em.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj krótki wypad na narty. Jak krótki to gdzie można pojechać jak nie na wyciąg który znajduje się 5 min drogi autem od domu. Strona www:

http://www.wyciagkamesznica.pl

Przyjeżdżamy z kolegą i przecieramy oczy. Niedzielne popołudnie ferie śląskie a widok taki

20190210_165728.thumb.jpg.4cd03acc3d5a1a68f2b2a9d370b11ff8.jpg

Tak tak. Okazuje się że będziemy mieli stok na wyłączność. Kupujemy godzinę jazdy koszt 18 zł i w górę.

20190210_161526.thumb.jpg.535d258a425951be3a529a2c35986fb0.jpg

Warunki wręcz idealne. Równo jak na stole twardo i cały stok nasz. Przez całą godzinę sami. 21 razy udało się zjechać i czuć było to w nogach. Idealny stok do sportowej jazdy. No i najważniejsze. Pusto. Polecam na krótkie wypady.

  • Like 10
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, moruniek napisał:

Prognozowany wiatr i brak komunikacji z SMR (stała kanapa na Zbójnicką Kopę)

Mała rada dla tych co nie wiedzą:

Kanapa B5 nie jest koniecznie potrzebna, żeby szybko przejechać na nartach z SMR do COS. Można wjechać talerzykiem na Małe Skrzyczne, i stamtąd na nartach w kierunku Zbójnickiej Kopy po grzbiecie. Trasa jest prawie zupełnie płaska i taki spacer bez odpinania nart trwa około 8 minut, więc nawet dla dzieci nie powinien być zanadto męczący. Dalej można normalnie zjeżdżać trasą 3c do Ondraszka.

Edytowane przez SPGöral
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SPGöral napisał:

Mała rada dla tych co nie wiedzą:

Kanapa B5 nie jest koniecznie potrzebna, żeby szybko przejechać na nartach z SMR do COS. Można wjechać talerzykiem na Małe Skrzyczne, i stamtąd na nartach w kierunku Zbójnickiej Kopy po grzbiecie. Trasa jest prawie zupełnie płaska i taki spacer bez odpinania nart trwa około 8 minut, więc nawet dla dzieci nie powinien być zanadto męczący. Dalej można normalnie zjeżdżać trasą 3c do Ondraszka.

Problem jedynie w tym, że jak wyłączają ze względu na wiatr kanapę B5, to zazwyczaj wraz z orczykiem C3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie skrucha, ponieważ tak się w tym delektowaniu feriami zapędziłem, że nic nie wrzuciłem z mojego pobytu w Krynicy.
W przeciwieństwie do kolegów, którzy bardzo fajnie rozpisali się na temat "Gondoli". Pozwólcie proszę, że wrzucę swoje 3 grosze.

Dnia 8.02.2019 o 09:22, tresor napisał:

1. Słaby dojazd w zasadzie z większości Polski poza Małopolską i Podkarpaciem.

2. Feryjny narciarz otwiera stronę internetową, klika na mapkę tras i co widzi? Mały fragment na niebiesko, zdecydowana większość na czerwono. Jest i czerń. Odpada. Dodatkowo w rzeczywistości ta czerwień wcale nie jest naciągana tylko naprawdę jest dosyć trudno dla rekreacyjnego narciarza.

3.  Jest drogo. PKL pass mają nieliczni. Karnety godzinowe to chyba cenowy rekord Polski.

4. Nie ma wożenia tyłków na podgrzewanych, skórzanych, szybkich kanapach. Infrastruktura wyciągowa jest po prostu przestarzała i wolna. Nawet gondola ma już zdecydowanie najlepsze lata za sobą.

Ale mimo wszystko coś mi się nie chce wierzyć w te pustki na Jaworzynie w czasie ferii. Muszę to jak najszybciej sam przetestować.

1. Jadąc z Warszawy oczywiście znacznie szybciej dojedziemy do Szczyrku, czy Czarnej Góry, ale do Zakopanego już nie specjalnie. Którego miejsca by nie wybrać różnica nie przekroczy jednej godziny - czy powinno to rzutować - dla mnie bez znaczenia.

2. 4. Infrastruktura nie powala. Gondola daje radę = 17km/h - europejski średniak. Krzesła przy 6 i 2A to niestety ledwo 9 km/h - to już niestety irytuje. Orczyki 2 km/h szybciej (o dziwo), ale wiadomo dodatkowe męczenie nóg. W sumie 4 orczyki do tras 3 (pokrywa się z gondolą, więc niech będzie), ale 2, 4 i 5 powinny być zamienione na szybkie krzesła.
Są też jednak pozytywy tej sytuacji z uwag na przepustowość - trasy 4 i 5 cały dzień w idealnym stanie. Na 5-ce (czarna) można od rana do 16:00 w idealnych warunkach trenować i to bez kolejek. W zupełności rekompensuje mi to niedogodności.

3. Ceny karnetów dziennych są takie same jak w SMR. PKLpass działa równie dobrze - można kupić sobie przez internet i przypisać do wybranej karty. Jeśli ktoś nie ma karty - może odebrać w automacie na stoku.

Odnośnie ogólnej frekwencji - musicie uwierzyć. Na krzesłach do 2A i 6 na 100% w ferie wjeżdżało się bezpośrednio w bramki. Do 5-ki 80% czasu to samo. Czasem korkuje się do 4-ki, ale zazwyczaj na max 5 min., częściej do 2 - max 10 min. i tak samo gondola. Jeśli ktoś zna ośrodek to przez cały dzień jeździ bez kolejek, a do tego na dwóch trasach w idealnych warunkach.

Uwaga - opinie bardzo subiektywne - od kilku lat jest to mój ulubiony ośrodek z uwag na nachylenie tras, ich długość oraz wspomnianą infrastrukturę... ale także mieszkanie pod stokiem, bardzo dobrą gastronomie, przyjemne spacery po Krynicy, trasy biegowe (choć nie tak jak w Zakopane), bieganie po szczytach (można ze Słotwin aż do Nowego Sącza), pyszną wodę (pomijając Zubera i Jana 🙂)...

Kilka fotek od siebie:

IMG_3921.thumb.jpg.bae66bfc92823d32fb0b1372dcfb8627.jpg

IMG_3946.thumb.jpg.1de5a88f9d870514313e6c3b159eb6a6.jpg

IMG_3950.thumb.jpg.8eb41cd16eb79fc71a6446abd25e3402.jpg

IMG_E3906.thumb.JPG.9566c4fb4134430ac6b2e91eab8e5059.JPG

  • Like 10
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2019 o 18:17, olo napisał:

Będę też wspominał humorystyczny akcent - po 13 wymyśliłem sobie, że korzystając z takich pustek na stokach wezmę sobie instruktora na godzinę, żebym w końcu wziął się za siebie i zaczął jeździć też przyzwoicie technicznie, a nie tylko dla własnej uciechy. Szkolenie jednak właściwie nie odbyło się, ponieważ po jednym zjeździe 1-ką, na którym miałem pokazać, co teraz 'potrafię' - próbowałem długim skrętem, krótkim skrętem i czymś podobnym do śmigu na końcu - pan instruktor powiedział, że nie ma sensu, żebyśmy kontynuowali i żebym mu płacił za lekcję, bo jeżdżę na krawędziach dobrze (powiedział: dobrze przenoszę ciężar ciała i odpowiedno docikam narty wykonując skręt), w śmigu mam trochę bardziej się pochylić do przodu - a poza tym to super i nie ma innych uwag i żeby wszyscy tak jeździli to byłby bezrobotny 🙂 Tak więc mimo "wzięcia instruktora" z mojego poprawienia techniki niewiele wyszło - nie wiem czy bardziej 🙂 czy 😞

Szkoda,że nie przeczytałem wcześniej. Miałem podobny pomysł i problem.

Jadąc do Krynicy liczyłem, że potrenuję z Przemkiem Nowakiem - polecanym na forum - niestety okazuje się, że większość czasu spędza w Alpach i ciężko go spotkać w Krynicy.
Pytałem ludzi, po serwisach i skierowano mnie do doświadczonego trenera PZN, ale niestety podobnie jak w Twoim przypadku okazało się, że "fajno jeżdżę" i po kilku uwagach okazało się, że dalsza współpraca nie wniesie za dużo.

Nie dałem za wygraną - dalej pytałem i okazało się, że na Słotwinach działa Wojtek Bębenek - gorąco polecam - Bębenek Racing Group.
Jeden trening indywidualny - dokładne przejście od anatomii człowieka, sił fizyki, techniki i mojego stylu - dało bardzo dużo w mojej jeździe - temat na inny post. Potem 2 dni zaleconych ćwiczeń, a następnie trening na gigancie (już w grupie, ale kontakt znakomity) - sprawdzenie postępów. Efekt: lepszy docisk na "betonie" i odbicie ze skrętu, no i gigantka zaczęła skręcać tak jak bym chciał. Wiem, że to jeszcze nie koniec... tym chętnie wrócę do Krynicy i jeszcze na trening do Wojtka.

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fredek321 napisał:

Jaka jest pewność śniegu? 

Nie wiem czy rozumiem pytanie.
Mają 3 zbiorniki z wodą + duże armaty (nie jestem miłośnikiem lanc - moim zdaniem duże armaty dają lepszy śnieg, który nie zamienia się tak szybko w lód jak w SMR i Chopoku) + dobry mikroklimat. Zazwyczaj ruszają jako jedni z pierwszych. W zeszłym roku jeździłem jeszcze pod koniec kwietnia, choć już tylko na głównej trasie.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2019 o 22:43, Rafraf napisał:

"my jeździmy bez kijków" szkoda tylko że często ustać nie potrafią, z tą jazdą też bywa różnie. Osobiście nie rozumiem tego zjawiska.

Jest w PL powszechne i dla mnie ... kompletnie niezrozumiałe. Widać, jak ludzie bez kijków mają problemy z utrzymaniem równowagi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w Szczyrku (gdzieżbym mógł być 😉, sezonówka wiąże do miejsca). Wiem, że śląskie ferie, ale miałem trochę wolnego,

Wjazd pierwszą kanapą na Juliany. Przejazd wszystkimi czterema trasami w czasie łącznym - 45 min. Warunki świetne, śnieg lekko tępy, 2 cm świeżego na wyratrakowanym.

Potem jeden zjazd 4 z Hali do Soliska i decyzja - wynosimy się stąd (godz. 9:45). Kolejka rosła tempie dla mnie niespotykanym, a widziałem w Szczyrku dużo. To skutek ferii oraz nieczynnej kanapy na Kopę. Udaliśmy się autem pod COS, tu kolejki też spore, ale jest jakaś orczykowa alternatywa. Na Dolinach warunki doskonałe. FIS w części dolnej trochę zlodzony. Ok. 13 godz od Jaworzyny w dół zaczął padać drobny deszczyk. Tak czy owak dzień narciarsko nawet udany. Narty K2 Charger dł. 186 cm (takie prawie gigantki) kupione za 200 PLN przetestowane z wynikiem pozytywnym. Dużo młodszy syn kolegi testował przed ew. zakupem slalomki Volkl Racetiger. Twierdzi, że twarde, niezbyt łatwe, ale trzymają i kręcą jak szalone.

20190213_084053.jpg

testujemy

20190213_083134.jpg

trasa nr 8 raniutko

20190213_084554.jpg

nieprzyjemny komunikat - chyba jest większy problem od kilku dni

20190213_092419.jpg

Solisko ok. 9:40

20190213_093510.jpg

okolice FIS na COS

20190213_121044.jpg

FIS

20190213_121152.jpg

20190213_121330.jpg

Jaworzyna na COS

20190213_121553.jpg

orczyk z Dolin na Skrzyczne

20190213_111254.jpg

FIS

20190213_121149.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 13
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(wczoraj) czwartek 14 luty

Wieczorna jazda na SMR: warunki takie sobie bo cały czas padała mżawka i śnieg mokry, ale pogoda odstraszyła ludzi i stoki nie były rozjeżdżone. Na gondoli jazda na bieżąco, brak kolejek. Na trasach nie było ani mułd ani lodu, w przeciwieństwie do tego co dzieje się rano. 

(dzisiaj) 15 luty

Kogo odstraszyła ciepła pogoda i mgła, ten niech szczeże żałuje. Zapowiada się słoneczny gorący weekend z warunkami zapewnionymi przez gdzieniegdzie metrową warstwę śniegu.

Po zejściu mgły trasa niebieska na COS bajeczna ale do talerzyka. Podobnie czarna. Warunki poniżej talerzyka i orczyka takie sobie. Jazda na dolnej kanapie praktycznie na bieżąco. Do godziny 11 jazda na górnej kanapie po odstaniu 1-2 minut, po godzinie 11 ewakuacja na SMR bo kolejka na górnej kanapie na co najmniej 10 minut stania. (dolna kanapa nadal na bieżąco, na talerzyk ludzi OD Groma, pułapka) 

Na SMR warunki powiedzmy OK bez szału, po godzinie 14:00 dalsza jazda nie ma sensu bo trasy są zbyt rozjeżdżone (wszystkie, najbardziej czerwona 1 do Czyrnej i końcówka zjazdu do soliska z każdej ze stron). O wjeździe na Kopę/Małe Skrzyczne można zapomnieć, wszyscy walą tam drzwiami i oknami. Za to ku mojemu zaskoczeniu jazda na Solisku i gondoli praktycznie na bieżąco.

IMG_20190214_194142.jpg

IMG_20190215_122814.jpg

IMG_20190215_123431.jpg

  • Like 15
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zawitałem dzisiaj wieczorem do Zwardonia, warunki jak pisał @AndKur trudne, duże odsypy ciężkiego śniegu. Dało się fajnie pojeździć na wąskim pasku trasy z lewej strony pod wyciągiem gdzie jakimś cudem nie tworzyły się odsypy i był sam beton:) Temperatura na dole około 0°C i spadała, co daje nadzieję na jutrzejsze fajne poranne nartowanie:)

 

IMG_20190215_193604.jpg

IMG_20190215_194619.jpg

IMG_20190215_202104.jpg

  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...