Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 18/19


Czaban

Rekomendowane odpowiedzi

w środę jadę z większą ekipą snowboardową do białki to zdam relację-póki co na kamerkach widać, że śniegu po pachy, wszystkie wyciągi działają a ludzi ilość odpowiednia aby jeździć wszędzie bez kolejek ;)

Edytowane przez kiki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, tanova said:

Narciarzu, gratuluję medalu :)! Ale napisz po ludzku, kto się tam właściwie ścigał, bo jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że na nartach jeździły rynki kapitałowe 🤣🤣🤣. No bo rynki to chyba raczej nie powinny zjeżdżać w dół slalomem, nie?

Nie mój problem, kto się ścigał, a kto nie. 

Oficjalna nazwa jest, jaka jest. Tych co byli (poza jednym) pokonałem, choć przyznam, że szczęśliwie, bo kilka osób za mną miało lepszy II. przejazd. Tych co nie byli, mam w nosie. 

Ponadto wbrew pozorom przedsiębiorcy lub członkowie zarządów przedsiębiorstw są często świetnymi sportowcami. Zarząd tego stowarzyszenia od lat trenuje biegi.

Z tego co mi się wydaje, to w większości uczestnikami byli przedstawiciele firm notowanych na parkiecie, czasem rodziny (np. ojciec z synem), inwestorzy indywidualni i ... indywidualni chętni. Brak wielkich nagród wyklucza skutecznie wybitnych zawodowców, choć ja na moje nagrody absolutnie nie narzekam. Liczba uczestników była limitowana, wiec tak jak na stoku przy zapisach liczył się też ... refleks.

Poza tym taka zabawa daje olbrzymią satysfakcję. Wolę tak spędzić wolny czas, niż oglądając Wieniawę w jakimś serialiku. Zresztą nie trzeba oglądać serialu, ona sama daje zdjęcie swojej pupy do Faktu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wybrałem się dzisiaj na Jaworzynę.

Mimo podawanego mrozu w nocy -3 w Krynicy, -2 na szczycie Jaworzyny, śnieg od rana miękki.
Ludzi niewiele więc jazda przyjemna. Po 10:30 zrobiło się krzywo i coraz bardziej miękko. W Południe temperatura na dole +5,5, na górze +3.

Działała gondola i orczyk na zakręcie głównej trasy.
Była możliwość zjazdu trasą nr 6, przed ostatnią mocno wytopioną ścianką można było odbić na trasę nr 1.
W weekend ma działać trasa 5 i 2, szkoda że ma być +16 st...

IMG_20190320_103257_HDR.thumb.jpg.0f5202e60d68b217ddae534c7a347e0e.jpg
IMG_20190320_111537_HDR.thumb.jpg.be74e57c564e2c36c02800c28fa3b008.jpg
IMG_20190320_143811_HDR.thumb.jpg.80c8ef5a8fe1b359ce565f21364a4382.jpg
IMG_20190320_111635_HDR.thumb.jpg.26bda040dfcf46ad702a7b31b3d9e000.jpg
IMG_20190320_135414_HDR.thumb.jpg.fac6d87852b326493b26a96b5e351146.jpg
IMG_20190320_140101_HDR.thumb.jpg.50749619229469783b1b0e0a75a7101d.jpgIMG_20190320_125106_HDR.thumb.jpg.54eee4c91aedfc80a2616a49f015c1e6.jpgIMG_20190320_130323_HDR.thumb.jpg.4675241e9eeaac2d87d4e9a510801ef8.jpgIMG_20190320_130334_HDR.thumb.jpg.cec8ec8e5757141e8889a10680c91307.jpg

  • Like 11
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Białka. Warunki śniegowe moim zdaniem bardzo dobre, ale w zeszłym roku w mojej ocenie mieli większy zapas śniegu o tej porze, śnieg też był lepiej przygotowany (to oczywiście subiektywne odczucia). Pogoda dopisała, piękny widok na Tatry, ludzi jak na lekarstwo, tylko moja 5 letnia córka (po sezonie spędzonym w Szczyrku) co chwilę dopytywała kiedy dojedziemy na jakieś fajne trasy. Trasy przygotowane bardzo dobrze,  jedyne przecierki zaobserwowałem na trasie 2C. 

Kotelnica z rana jak śmietana.

spacer.png 

Kotelnica cd.

spacer.png

6.

spacer.png

7 trzyma się dobrze.

spacer.png

7 cd.

spacer.png

Jedziemy dalej.

spacer.png

8 wyżej.

spacer.png

Tatry.

spacer.png

Za chwilę ciąg dalszy relacji.

  • Like 10
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedziemy dalej z relacją z Białki.

Zapasy śniegu.

spacer.png

Trasa nr 9.

spacer.png

Ten tłok do bramek.

spacer.png

Najazd bezkijkowców.

spacer.png

Trasa nr 10.

spacer.png

I widok z góry.

spacer.png

Przejazd na Kaniówkę - zamknięty.

spacer.png

W dobrym jednak jeszcze stanie.

spacer.png

Wracamy, łącznice też w dobrym stanie.

spacer.png

Ten tłok na bramkach.

spacer.png

Trasa 2C - drobne przecierki na górze.

spacer.png

2C dalej.

spacer.png

Widok z 2C na FIS-y.

spacer.png

FIS-y.

spacer.png

Tu też dobrze.

spacer.png

Ratraki.

spacer.png

Bania.

spacer.png

Mamy karnety z logo Tatry Super Ski.

spacer.png

Podsumowując, mam nieodparte wrażenie, że SMR sprzedając sezonówkę, systematycznie odbiera Białce narciarzy. Dziś na trasach było naprawdę pusto, a pogoda wspaniała, w nocy zmroziło, w ciągu dnia piękne słońce, a parkingi puste. W zeszłym roku, o tej samej porze, było znacznie więcej narciarzy na trasach i aut na parkingach. 

Edytowane przez moruniek
coś tam
  • Like 16
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, moruniek said:

 

Podsumowując, TMR sprzedając sezonówkę, systematycznie odbiera Białce narciarzy. Dziś na trasach było naprawdę pusto, a pogoda wspaniała, w nocy zmroziło, w ciągu dnia piękne słońce, a parkingi puste. W zeszłym roku, o tej samej porze, było znacznie więcej narciarzy na trasach i aut na parkingach. 

No niby dla Białki gorzej, ale idę o zakład o dobrego browara, że Białka coś wykombinuje. Dzięki za relację, świetnie się oglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, moruniek said:

 

Podsumowując, mam nieodparte wrażenie, że SMR sprzedając sezonówkę, systematycznie odbiera Białce narciarzy. Dziś na trasach było naprawdę pusto, a pogoda wspaniała, w nocy zmroziło, w ciągu dnia piękne słońce, a parkingi puste. W zeszłym roku, o tej samej porze, było znacznie więcej narciarzy na trasach i aut na parkingach. 

Chyba w swojej miłości do Szczyrku i sezonówki przeceniasz jej znaczenie dla tłoku w Białce. Druga połowa marca to w mentalności przeciętnego polskiego narciarza już zdecydowanie nie jest pora na narty. Stacje zamykają się albo działają tylko w weekendy, pomimo dobrych warunków śniegowych. Nie przypadkiem we wszystkie dni robocze stoi Kasina, Słotwiny Arena czy Czarny Groń - wszystkie mają jeszcze wystarczająco dużo śniegu żeby działać przez 7 dni w tygodniu. Brakuje po prostu chętnych do jazdy. Jeżeli w tamtym roku było więcej ludzi na stokach to pewnie głównie dlatego, że marzec był bardziej zimowy niż wiosenny, no i pod koniec marca wypadała Wielkanoc, co zachęca do wykorzystania urlopu.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Quote

tylko moja 5 letnia córka (po sezonie spędzonym w Szczyrku) co chwilę dopytywała kiedy dojedziemy na jakieś fajnetrasy.

Fakt w Białce nie ma takiego Ondraszka czy Julianów. Trasy są zrobione w zasadzie na jednej górce. Stoki nie są długie. Ja kochający i uważający że Białka to najlepszy ośrodek w Polsce po 2 sezonach w Szczyrku zmieniam zdanie. Na Kotelnicy też są czerwone ale Szczyrkowskiej 11 tam nie ma. Czarnej nie ma ani jednej. Wszystkie trasy są zatłoczone w szczycie sezonu. A w Szczyrku zawsze można uciec na 9a,9,5,8(też w mierę pusta). Białka wygrywa ze Szczyrkiem parkingami. Ja zdecydowanie wolę Szczyrk. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, moruniek said:

Dziś Białka. Warunki śniegowe moim zdaniem bardzo dobre, ale w zeszłym roku w mojej ocenie mieli większy zapas śniegu o tej porze, śnieg też był lepiej przygotowany (to oczywiście subiektywne odczucia). Pogoda dopisała, piękny widok na Tatry, ludzi jak na lekarstwo, tylko moja 5 letnia córka (po sezonie spędzonym w Szczyrku) co chwilę dopytywała kiedy dojedziemy na jakieś fajne trasy. Trasy przygotowane bardzo dobrze,  jedyne przecierki zaobserwowałem na trasie 2C. 

Kotelnica z rana jak śmietana.

spacer.png 

Kotelnica cd.

spacer.png

6.

spacer.png

7 trzyma się dobrze.

spacer.png

7 cd.

spacer.png

Jedziemy dalej.

spacer.png

8 wyżej.

spacer.png

Tatry.

spacer.png

Za chwilę ciąg dalszy relacji.

Białka przy takiej frekwencji to cud malina. Ale - niestety (a stety dla stacji) - to rzadkość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Mops said:

 

Fakt w Białce nie ma takiego Ondraszka czy Julianów. Trasy są zrobione w zasadzie na jednej górce. Stoki nie są długie. Ja kochający i uważający że Białka to najlepszy ośrodek w Polsce po 2 sezonach w Szczyrku zmieniam zdanie. Na Kotelnicy też są czerwone ale Szczyrkowskiej 11 tam nie ma. Czarnej nie ma ani jednej. Wszystkie trasy są zatłoczone w szczycie sezonu. A w Szczyrku zawsze można uciec na 9a,9,5,8(też w mierę pusta). Białka wygrywa ze Szczyrkiem parkingami. Ja zdecydowanie wolę Szczyrk. 

Jak chcecie fajnie pojezdzic w tych rejonach to Bachledova jest blisko, trasy od niebieskich do czarnych (choc w sumie ta czarna to tylko jakies 50m na samym dole na dojezdzie do krzesla.

Bachledova_zima_2018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Mops said:

 

Fakt w Białce nie ma takiego Ondraszka czy Julianów. Trasy są zrobione w zasadzie na jednej górce. Stoki nie są długie. Ja kochający i uważający że Białka to najlepszy ośrodek w Polsce po 2 sezonach w Szczyrku zmieniam zdanie. Na Kotelnicy też są czerwone ale Szczyrkowskiej 11 tam nie ma. Czarnej nie ma ani jednej. Wszystkie trasy są zatłoczone w szczycie sezonu. A w Szczyrku zawsze można uciec na 9a,9,5,8(też w mierę pusta). Białka wygrywa ze Szczyrkiem parkingami. Ja zdecydowanie wolę Szczyrk. 

a ja tam wolę z buta na Kuźnice i dla mnie najlepsze trasy w Polsce są na Kasprowym ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Miał być rower, ale miejscami jeszcze chłodny wiatr, dlatego postanowiłem wybrać się na stok. Wybór padł na Cieńków.

IMG_20190321_122708.thumb.jpg.e0d9671dcea89ee5858a8cc96479eecf.jpg

Zameldowałem się o 10:20 przy wyciągu. Na załączonym zdjęciu jak widać pełno aut które zwiastują tłumy narciarzy. Przy wyciągu kolejki niesamowite.

IMG_20190321_104851.thumb.jpg.e77f41ae8b3c4208c615ae73115e5b8a.jpg

Pogoda dzisiaj nie dopisała w porównaniu z wczorajszym dniem. Pochmurno i jeszcze raz pochmurno.

Warunki jak widać, przetarcia, od połowy dość twardo i sztruks. Generalnie dobrze przygotowana trasa jak na taką pogodę. Góra bardzo brudna i kasza. Najgorzej wyglądało podejście do wyciągu- kamienie, błoto i trochę śniegu 😡

IMG_20190321_104904.thumb.jpg.c6ec135426b1b90157b98b7ca945af6b.jpg

Tak jak mówiłem tłumy narciarzy, w najgorszym momencie było nas... sześciu.

Po 2 godzinkach kończę jazdę i zbieram swoje zabawki  To był ostatni wypad na stok w Beskidach. Za tydzień- tj 30.03 zakończenie sezonu na Kasprowym o ile pogoda nie pokrzyżuje planów. Dzień na nartach to dzień udany. 😃

Edytowane przez Micheł
  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, lski@interia.pl said:

Jaworzyna Krynicka dzisiaj.Mało aut i ludzi,liczyłem na przymarznięty stok,niestety twardo rano było tylko na trasie 5,ale tam zawody FIS.

Główna trasa miękka ,zaczynają się przetarcia.

Ciepły weekend pewnie dokona dzieła zniszczenia. 

Od poniedziałku / wtorku ma być chłodniej na 3 dni, ale czy będą jeszcze sensowne warunki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, MichalR said:

Jak chcecie fajnie pojezdzic w tych rejonach to Bachledova jest blisko, trasy od niebieskich do czarnych (choc w sumie ta czarna to tylko jakies 50m na samym dole na dojezdzie do krzesla.

Ja się wyleczyłem z Podhala. Kilka sezonów był Witów, jeszcze wcześniej Kotelnica, Małe Ciche i tak jakoś już mi się nie chcę tam jeździć. Wolę Beskidy i Sudety. Mam bliżej, dojazd lepszy a trasy dłuższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Mops said:

Ja się wyleczyłem z Podhala. Kilka sezonów był Witów, jeszcze wcześniej Kotelnica, Małe Ciche i tak jakoś już mi się nie chcę tam jeździć. Wolę Beskidy i Sudety. Mam bliżej, dojazd lepszy a trasy dłuższe.

Coś w tym jest, jeśli tam bywam to przejazdem lub Na Kasprowym i po nartowaniu omijam szerokim łukiem krupówki I inne “tanie” atrakcje, coś tam się w ostatnich latach mocno popsuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...