Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 18/19


Czaban

Rekomendowane odpowiedzi

KOWARY

Kowary, a w zasdzie Mala Upa na przełęczy Okraj miało być z rana fajnie. Niestety pogody dzisiaj już nie będzie. Dobrze, że znam to miejsce, bo byłoby trudno się zorientować. Śniegu nie brakuje, choć widać swoje lata ma...20190324_080250.thumb.jpg.f65fe06008e9e7c7245c80d058c48eed.jpg

Widoczność jednak mała...

20190324_080537.thumb.jpg.52b9d90756e79cc12a8cff811385ee6c.jpg

20190324_080624.thumb.jpg.2cd74a2d3d6933e6ffa3c43cc3c42af9.jpg

Biuro zawodów w SKIMU gotowe

20190324_081756.thumb.jpg.64061b4209e78f60712d3ce4a6c88560.jpg

Ja już swój numer odebrałem...

20190324_082842.thumb.jpg.ce3d64a63a803ca65b32450279112859.jpg

Puchar Kowar to jedne z najlepiej zorganizowanych zawodów na Dolnym Śląsku dla amatorów i zbierają się tutaj najlepsi włącznie z medalistami MŚ Mastersów, normalnych amatorów również nie brakuje...

  • Like 15
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, koliber said:

Bo 50% to jeszcze nie jest tak bardzo dużo - około 25 stopni. Na Kasprowym jest podobno 70% (34 stopnie).

Takie coś znalazłem. Jedną ze stromszych tras, jaką jechałem, to "Spinale Direttissima" (miejscami 70%, czyli ok. 35 stopni).

lawiny_stoki_nachylenie.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, hupon said:

Takie coś znalazłem. Jedną ze stromszych tras, jaką jechałem, to "Spinale Direttissima" (miejscami 70%, czyli ok. 35 stopni).

W Austrii podobno najbardziej stromą z przygotowanych tras jest Harakiri w Mayerhofen (85%), inną bardzo stromą jest Pezid-Vertical (Serfaus-Fiss-Ladis), początek czarnego wariantu 14-tki w Saalbach-Hinterglemm oraz G2 w Obertauern, ale ta zdaje się nie jest ubijana (nie byłem).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, koliber said:

G2 w Obertauern, ale ta zdaje się nie jest ubijana

Częściowo jest ubijana, na tej konkretnej ściance faktycznie w  większości muldzisko. Trasa do zaliczenia w ramach ciekawostki i skonfrontowania z kapitalnymi zdjęciami reklamowymi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOWARY

Widoczność na starcie nie była imponująca. Ośrodek jest położony pomiędzy 1000 a 1260 mnpm. Temperatura jednak na sporym plusie, na całej trasie. Na górnym odcinku jedna bramka widoczności musi wystarczać, bliżej mety na wypłaszczeniu jest dużo lepiej (widać kilka bramek). Widok z okolic bramki startowej...

20190324_103827.thumb.jpg.f29b7e868e4198fcb0d218189b167294.jpg

Przy bramach dużo lodu i liczne dziury, pół metra wyjazdu poza optymalną linię i już kłopoty

20190324_123007.thumb.jpg.f9f42ac552da1c0abd7ddf59f96d2afc.jpg

20190324_123438.thumb.jpg.75ea37a20abf97debc668137cb781000.jpg

Narty potrafiły rozjeżdżać się w najmniej oczekiwanych miejscach...

20190324_124605.thumb.jpg.b354768e4f211d0e7f0f367faafa7e21.jpg

20190324_124918.thumb.jpg.3bc96fa30e3551202159a941852f5e9e.jpg

Najtrudniejsze zawody na Malej Upie w jakich jeździłem. Zawsze czasy oscylowały w granicach 43-50 sekund. Dzisiaj nikt nie zszedł poniżej 1.05 min. A i ja miałem dzisiaj przygody. Przygotowałem sobie gigantowe  komórki, ale ze względu na warunki w ostatniej chwili wymiękłem i postanowiłem pojechać na czymś nieco szerszym i z mniejszym promieniem. Niedawno te narty komuś pożyczałem i ktoś coś majstrował przy wiązaniach. Przed samym startem wypiął mi tył w prawej narcie, myślałem że to przypadek. Startuję, początek idzie gładko, trochę rzuca, ale może być. W połowie trasy wpadam w dziurę i lewa narta dziwnie się zachowuje, rzut oka pod nogi i widzę, że trzyma mi tylko przód wiązania, a pięta buta unosi się nad nartą. Moje szczęście, że dzieje się to już na prostym odcinku po skręcie, a do kolejnej bramki jest dosyć daleko. Prostuję sylwetkę, opieram się na kijkach (w czasie jazdy) i wciskam lewego buta z całej siły w nartę. Udaje się, wiązanie ponownie trzyma but i jadę dalej. Dwa skręty mam opóźnione, wypadam z lodowej rynny w miękki śnieg, ale jadę dalej. Straty czasu nie da się jednak nadrobić. Niezadowolony z czasu wpadam na metę. Sporo osób na moje szczęście miało różne problemy i nie jest najgorzej. Nieoficjalnie mam 2 czas w grupie. Z Peca (były jakieś zawody Puchar Międzynarodowy Mastersów) dojeżdża Stanisław B. medalista Mistrzostw Świata Masters, ale dopuszczony do zawodów bez numeru i poza klasyfikacją (tak ogłosił organizator). Jest pudło w Kowarach i do tego 2 miejsce, jak na okoliczności, jestem zadowolony. Z uwagi na przedłużające się zawody, organizator kończy zawody po pierwszym przejeździe, drugiego nie będzie...

P3245640.thumb.JPG.73ec6fcacb8adc765814c25c6eb5bc4a.JPG

Można już wypoczywać w oczekiwaniu na rozdanie nagród... skwapliwie z tego korzystam, bo jestem mocno wymęczony...

20190324_135648.thumb.jpg.19946bb8d0939e5b620bb56a93a98b6d.jpg

Były też nietypowe zawody w przepychaniu (zapomniałem jak to się nazywa, chyba jakiś ball coś tam) 

20190324_132643.thumb.jpg.1dd7c42689a6156ae79b9c680b816912.jpg

 Przychodzi czas na podium i 2 niespodzianki (jak to w życiu, dobra i zła) Zła taka, że jednak organizator dopuścił w sobie znany sposób S.B. do zawodów i spadłem na 3 miejsce, żalu nie mam. Stanisław był najszybszy i taka prawda. Trochę zaskoczony był zawodnik który myślał, że wygrał, ale też nie robił problemu. Nie pamiętam jak się nazywa, jest z Warszawy (ze znanej stajni "Treningi na Tyczkach" - często się ogłaszają w mediach).  2 miła niespodzianka, nagrody wręczał Marek Krzyżyński (świetny trener, kiedyś współpracował z kadrą polskich alpejek), a jeśli o mnie chodzi, to był mój pierwszy trener, który otworzył mi oczy na narciarstwo sportowe. Na zdjęciu, Marek stanął (robiąc mi wielki zaszczyt) ze mną na podium...

20190324_150442.thumb.jpg.449c07f2c7d52405f37fe4332546e54d.jpg

To zdjęcie przypadkowego budynku, na wprost naszych zawodów (jakiś miejscowy browar) 

20190324_131536.thumb.jpg.d34c9c986dc00e4a33a2d977160bed14.jpg

Przed powrotem do domu chcieliśmy coś zjeść, ale restauracja do której zawsze chodziliśmy była zamknięta i przez przypadek zaglądamy do Pivovar Trautenberk. Okazuje się, że miła obsługa, świetne jedzenie i ciekawe wnętrze...

20190324_160136.thumb.jpg.39743562876c4bdb4b53b041d4b162c2.jpg..

spory wybór piwa z własnego browaru...

20190324_161700.thumb.jpg.e0a9276bc07cfe420d721c1c45390af6.jpg

specjalny kącik dla narciarzy (zwłaszcza @leitner)

20190324_161614.thumb.jpg.03e5e2de3251c5f817ebc264b977a093.jpg

I wszędzie pełno kadzi z różnymi gatunkami złocistego napoju

20190324_162315.thumb.jpg.345ded404d0fdeda42673a789a38d9b9.jpg

30 w sobotę jeszcze jedno podejście do PB Szklarskiej Poręby, może ktoś się skusi...

  • Like 20
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, koliber napisał:

W Austrii podobno najbardziej stromą z przygotowanych tras jest Harakiri w Mayerhofen (85%), inną bardzo stromą jest Pezid-Vertical (Serfaus-Fiss-Ladis), początek czarnego wariantu 14-tki w Saalbach-Hinterglemm oraz G2 w Obertauern, ale ta zdaje się nie jest ubijana (nie byłem).

Trasa na wprost od Harakiri jest bardziej wymagająca. Na SFL są podobne. 

Na ostatnim zdjęciu coś dla spragnionych wrażeń 😉

DSC_0575.JPG

 

 

DSC_0647.JPG

Edytowane przez artix
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś niestety w Karkonoszach pogoda nie dopisała, od rana mgła jak mleko, na kamerach na Szrenicy widoczność zerowa. Pojechaliśmy do Rokytnic, tam było trochę lepiej, ale śnieg bardzo grząski, mokry, ciężki jak cholera, trudno było narty rozbujać nawet na krawędziach. Plus że była promocja na całodniowe karnety, w sumie wyszło prawie połowę taniej niż u nas. Jazda do czternastej i trzeba było ruszać do Warszawy, to był chyba ostatni wyjazd w tym sezonie, najbliższe wolne w połowie kwietnia ale już nie liczę że będzie po czym jeździć. Plus też taki że przywieźliśmy nowe narty dla żony, Head Super Joy, fajna deska, stabilna, ładnie się prowadzi nawet w takiej brei jak dzisiejsza.

IMG_20190324_113850644.jpg

IMG_20190324_133401338.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z ekipą od środy do niedzieli w białce.

Wszystkie trasy codziennie  przygotowane perfect!, kolejek do wyciągów ZERO.

No ale wiadomo wiosna nadeszła, najlepsze warunki były w środę i czwartek z samego rana po nocnych minusach-sztruksik utrzymywał się przez ładnych parę godzin, pozniej śnieg już się stawał ciężki i miękki.

Warto powiedzieć też coś o pogodzie w tym czasie. Od rana do końca dnia...a, że dzień już dosyć długi- ZERO chmur i mega słońce! (mimo używania przez nas kremu z filtrem 50 jestem spieczony na twarzy, że aż strach :)

podsumowując pogoda jak w alpach, tylko ceny sporo niższe- krajowe :)

 

pozdrowienia dla wszystkich narciarzy i snowboardzistów z forum :)

...no i jedzonko w karczmie na szczycie kotelnicy-the best!20190323_112443.thumb.jpg.960541bcecffc75ab62920cc4e147ef1.jpg

Edytowane przez kiki
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa już nie mogę edytować poprzedniego posta z białki-podobno ośrodek ma być czynny minimum do 04 kwietnia(informacja od pana z kasy). a na dzień dzisiejszy darmowe ski busy wciąż jeżdzą ale raz na godzinę.

Sniegu w białce jest naprawdę pod dostatkiem-nigdzie nie ma przetarć czy kamieni-nawet zgromadzonych zapasów śniegu w postaci dużych pryzm na szczycie jeszcze nie rozwałkowali! pewnie gdyby nie mała frekwencja to by działali i do maja :D

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

na koniec jeszcze pochwała za białczańską jakość obsługi klienta-czyli NAS.

Osobiście byłem świadkiem gdy jakaś dziewczyna nie umiejąca jeździć na desce usiłowała wejść na krzesełko trzymając snowboard w rękach bo jak zeznała ona nie umie zjechać z krzesełka, boi się itp. starszy Pan z obsługi z dolnej stacji poprosił żeby nie wsiadała i osobiście najpierw teoretycznie na sucho wytłumaczył jej co ma robić na szczycie po dojechaniu do górnej stacji po czym sam założył swoje wysłużone narty i wjechał z nią krzesełkiem na górę i trzymając za rękę pomogł jej wysiąść na górnej stacji-dziewczyna nie upadła i miała ten pierwszy raz już za sobą-więc pozniej z górki ;)

Brawa dla Tego Pana! inna sprawa, że taką chęć pomocy obsługi widziałem w białce nie jeden raz-więc chyba mają jakieś szkolenia i wytyczne.

...odpowiadając na ewentualne pytania-spokojnie na dolnej stacji został drugi pracownik więc kolejka nie została bez nadzoru ;) w tym czasie 

Edytowane przez kiki
  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, kiki said:

na koniec jeszcze pochwała za białczańską jakość obsługi klienta-czyli NAS.

Osobiście byłem świadkiem gdy jakaś dziewczyna nie umiejąca jeździć na desce usiłowała wejść na krzesełko trzymając snowboard w rękach bo jak zeznała ona nie umie zjechać z krzesełka, boi się itp. starszy Pan z obsługi z dolnej stacji poprosił żeby nie wsiadała i osobiście najpierw teoretycznie na sucho wytłumaczył jej co ma robić na szczycie po dojechaniu do górnej stacji po czym sam założył swoje wysłużone narty i wjechał z nią krzesełkiem na górę i trzymając za rękę pomogł jej wysiąść na górnej stacji-dziewczyna nie upadła i miała ten pierwszy raz już za sobą-więc pozniej z górki

Brawo. Znam stację, gdzie by nagrano jak dziewczyna "wali się na ryj", a potem filmik znalazłby się w sieci dla żartu - w jakiejś zgrabnej kompilacji.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, WojtekM napisał:

Brawo. Znam stację, gdzie by nagrano jak dziewczyna "wali się na ryj", a potem filmik znalazłby się w sieci dla żartu - w jakiejś zgrabnej kompilacji.

chyba nawet wiem o którym pingwinie mowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kiki napisał:

aaa już nie mogę edytować poprzedniego posta z białki-podobno ośrodek ma być czynny minimum do 04 kwietnia(informacja od pana z kasy). a na dzień dzisiejszy darmowe ski busy wciąż jeżdzą ale raz na godzinę.

Sniegu w białce jest naprawdę pod dostatkiem-nigdzie nie ma przetarć czy kamieni-nawet zgromadzonych zapasów śniegu w postaci dużych pryzm na szczycie jeszcze nie rozwałkowali! pewnie gdyby nie mała frekwencja to by działali i do maja :D

mają promocyjne ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny jak na niski sezon-sami nie mogą wyskoczyć przed szereg bo są w grupie tatry ski-więc obniżka u nich musiałaby oznaczać obniżkę wszędzie-ale za to zrobili fajną promocję na łączony karnet wyciągi/terma bania.

POLECAM! terma po jeździe robi naprawdę dobrze-tym bardziej,że na termach też mało ludzi i wszystkie hydromasaże bez problemu do dyspozycji ;)

osobiście jednak ze znajomymi wybraliśmy po jeździe karnet wieczorny gdzie już od 19tej aż do zamknięcia do 22giej można sobie siedzieć w każdej strefie term za jedyne 49pln(dzieci jeszcze taniej) :)

Edytowane przez kiki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kiki napisał:

aaa już nie mogę edytować poprzedniego posta z białki-podobno ośrodek ma być czynny minimum do 04 kwietnia(informacja od pana z kasy). a na dzień dzisiejszy darmowe ski busy wciąż jeżdzą ale raz na godzinę.

Sniegu w białce jest naprawdę pod dostatkiem-nigdzie nie ma przetarć czy kamieni-nawet zgromadzonych zapasów śniegu w postaci dużych pryzm na szczycie jeszcze nie rozwałkowali! pewnie gdyby nie mała frekwencja to by działali i do maja :D

Czemu akurat do 4 kwietnia (czwartek), a nie do weekendu? Jest jakieś uzasadnienie?

Tak nawiasem mówiąc, to ja Was - narciarze ze Śląska i Małopolski - nie rozumiem. Od grudnia do połowy marca biadolicie, że kolejki, korki i tłumy, a teraz, jak dzień długi i takie warunki 🤩, to pusto na stokach nawet w weekendy?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tanova napisał:

Czemu akurat do 4 kwietnia (czwartek), a nie do weekendu? Jest jakieś uzasadnienie?

Tak nawiasem mówiąc, to ja Was - narciarze ze Śląska i Małopolski - nie rozumiem. Od grudnia do połowy marca biadolicie, że kolejki, korki i tłumy, a teraz, jak dzień długi i takie warunki 🤩, to pusto na stokach nawet w weekendy?

teraz to my tłumnie na Chopoku ;) bo trzeba nowe sezonówki aktywować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...