Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 18/19


Czaban

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, tanova napisał:

Jak widać - również kulinarnie B|

to trzeba ich bojkotować i wspierać nasze ;) jak mi kiedyś opowiedział właściciel nadmorskiej restauracji "te szwaby przyjeżdzają tu swoimi kamperami i nawet złotówki w Polsce nie zostawiają, nawet piwo swoje przywożą bo wolą swoim dać zarobić" może my powinnismy robić tak samo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kiki napisał:

to trzeba ich bojkotować i wspierać nasze ;) jak mi kiedyś opowiedział właściciel nadmorskiej restauracji "te szwaby przyjeżdzają tu swoimi kamperami i nawet złotówki w Polsce nie zostawiają, nawet piwo swoje przywożą bo wolą swoim dać zarobić" może my powinnismy robić tak samo???

Pewnie podłe żarcie miał:;) A tak bardziej na serio. Nie dopchałem się do knajpy w Świnoujściu, którą sobie "szwaby" upatrzyły:;)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podłe tylko swoiskie! nie zapomnę jak kiedyś przyjechali do mnie znajomi z włochi powiedzieli, że u nas straszana bieda bo pijemy sfermentowane mleko(kefir i zsiadłe mleko) teraz kefir jest w wiekszości włoskich sklepow i jest mega modny-ot europejski trzeci swiat te włochy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, tanova said:

zmylił mnie tytuł wątku ... :)

No fakt, trochę nie na temat, ale na początku posta napomknąłem że w Polsce były tego dnia słabe warunki ;) Trochę może zazdroszczę patrząc na relacje kolegów że nie pojechałem do Białki bo mieli tam dwa dni lampy a nie jeden, no ale tam sobie między drzewami bym nie pośmigał, jak to robiłem na Hali Szrenickiej,więc jestem w stanie poświęcić jeden dzień lampy za te drzewa :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalR napisał:

zazdroszczę patrząc na relacje kolegów że nie pojechałem do Białki bo mieli tam dwa dni lampy a nie jeden

ja tam miałem w białce nie dwa dni lampy...tylko od środy do niedzieli codziennie-czyli aż 5 dni takiej alpejsko-słonecznej lampy! :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najnowsze wieści z białki-i to wszystko mimo wspaniałych warunków śniegowych :(...

Informujemy że od 26 Marca 2019 r. ulegają zmianie godziny funkcjonowania ośrodka

Zamknięte zostaną:  kolej nr I, kolej nr VIII Jankulakowski oraz kolej nr IX Remiaszów

Codziennie od 08:00 do 16:00 czynne będą koleje nr II, III, IV i IV *

* Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska  zastrzega sobie prawo zmiany godzin pracy poszczególnych tras i wyciągów.

  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że tylko na południu da się jeździć. Dzień wczorajszy na Pomorzu, czyli Wieżyca- Koszałkowo. Czynny jeden wyciąg i trasa wzdłuż niego. Warunki całkiem dobre, bez przetarć a nawet sztruks widoczny miejscami 😜  Ludzi naliczyłem- 20 osób 😀  P.S Czy w ogóle jest czynna jakaś inna stacja narciarska co nie leży na południu?

20190324_104719.jpg

20190324_104725.jpg

20190324_105042.jpg

20190324_105111.jpg

20190324_105955.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, WojtekM napisał:

Brawo. Znam stację, gdzie by nagrano jak dziewczyna "wali się na ryj", a potem filmik znalazłby się w sieci dla żartu - w jakiejś zgrabnej kompilacji.

Corka upadla w kolejce pod wyciagiem na Goryczkowej. Obsluga nie zatrzymala wyciagu i corka prawie dostala w glowe gdybym nie odbil krzesla. Oburzeni panowie kazali zaprzestac jazdy jak sie nie potrafi i sil brak, a z kolejki padaly glupie komenty. Myslalem ze komus przywale. Corka zakonczyla jazde. Bylo jej naprawde przykro. 😞

Edytowane przez artix
  • Sad 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku marcowe jeżdżenie było lepsze z dwóch powodów. Pierwszym był zimny marzec, drugim święta przypadające na 1.04/2.04. Wiele ośrodków usiłowało dociągnąć właśnie do świąt licząc, że w góry zjedzie poświętować trochę narciarzy. W tym roku nie dość, że wiosna dobija się mocno już od początków lutego, to jeszcze święta są wyjątkowo późno i nie ma szans na świąteczne jeżdżenie chyba nigdzie poza Kasprowym.

Możliwe, że to działa tak, że jak pogoda jest wiosenna to ludziom już nie w głowie narty. Sam nie raz spotykam się ze zdziwieniem, że w marcu/kwietniu jeszcze chce mi się jeździć na nartach. Rok temu sezon zamykałem dokładnie w niedzielę 8 kwietnia w Białce. Byłem na krokusowym weekendzie w Zakopcu i z samego rana wyskoczyłem na otwarcie do Białki. Było świetnie. Wszystkie trasy otwarte, śniegu w cholerę, pełna lampa, lekki przymrozek w nocy a potem coraz cieplej. W takich warunkach do 11 jeździło w całym ośrodku może z 50 osób (choć i to wątpię). Trzy fotki poglądowe na panujący wtedy warun:):20180407_085127.thumb.jpg.2b2704a910cd025ece34e5e88e4dd972.jpg20180407_092207.thumb.jpg.db6cffb18af30c98220a8a28ca9b5788.jpg20180407_082901.thumb.jpg.ef0f5da7b7ce0881390d2e16adb48133.jpg

W ubiegłą niedzielę popatrzyłem z ciekawości na kamerkach po 18:00 na frekwencję w Kasinie, która jest w weekendy w sezonie niesamowicie oblegana. Fakt, pogoda była niemal letnia, ale śniegu było jeszcze na stoku od groma, trasa wyratrakowana, a przez kilka minut obserwacji na kanapach nie widziałem żywej duszy. Następnego dnia stację wyłączyli do weekendu, a wczoraj zakończyli sezon. Frekwencja po prostu wszędzie jest marna, po co więc dokładać do interesu.

  • Like 7
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tresor napisał:

W tym roku nie dość, że wiosna dobija się mocno już od początków lutego

Dokładnie tak. U mnie znajomi i krewni kończą wyjazdy na narty najpóźniej w początkach marca ,a w tym roku przy przewadze ciepłej pogody od początku lutego moje wyjazdy 12 i 19 marca na Skrzyczne wzbudziły ogromne zdziwienie bo przecież wiosna za oknem i na rower trzeba, a na narty w marcu to jak  już w Alpy ,a nie w polskie góry.(taki był w sumie mój niedoszły plan). Zastanawiam się czy warto jeszcze pojechać w czwartek 28.03 na Skrzyczne gdzie dosyć szybko dostaję się pociągiem i busem czy ,,już się  nie wygłupiać '' jak mi doradzają w domu. Fota z 19.03 z COS-u

201903193488.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, janek57 napisał:

Dokładnie tak. U mnie znajomi i krewni kończą wyjazdy na narty najpóźniej w początkach marca ,a w tym roku przy przewadze ciepłej pogody od początku lutego moje wyjazdy 12 i 19 marca na Skrzyczne wzbudziły ogromne zdziwienie bo przecież wiosna za oknem i na rower trzeba, a na narty w marcu to jak  już w Alpy ,a nie w polskie góry.(taki był w sumie mój niedoszły plan). Zastanawiam się czy warto jeszcze pojechać w czwartek 28.03 na Skrzyczne gdzie dosyć szybko dostaję się pociągiem i busem czy ,,już się  nie wygłupiać '' jak mi doradzają w domu. Fota z 19.03 z COS-u

 

No już to tak nie wygląda - byłem wczoraj - FIS jeszcze na samej górze na płaskim jest ok, ale im niżej tym śnieg miękki, dziwnie wyratrakowany, mniej śniegu, miejscami wychodzą kamienie - nie powiem, pojeździłem, ale to takie specyficzne jeżdżenie ... 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk – 25.03.2019 r.

Wczoraj SON i COS.

Najpierw o pogodzie – chyba było wszystko, rano od Hali Skrzyczeńskiej w górę mgła, potem wyszło słońce, kolejno ulewa, która przegnała mnie ze słoneczka do knajpy, potem znowu słoneczko, deszcze ze śniegiem, burza – zatrzymanie gondoli na około 20 minut – znowu słoneczko i koło 14:30 deszcz. Podczas deszczu, śniegu i burzy dość mocny wiatr.

Trasy – jeżdżenie bardzo specyficzne – wiosenne. Wiadomo ze Zbójnickiej Kopy i Małego Skrzycznego dużo śniegu – choć z MS już trochę przetarć – no ale tam nie idzie się rozpędzić. Rano twardo – potem już nie jeździłem …

1 – zamknięta – fajna jazda, bo nikt nie zjeżdżał, gdzie śniegu jest szeroko idzie się rozpędzić i poszaleć 😊 dwa razy ściągałem narty, żeby zjechać na dół – oczywiście dojście do 3 z buta

3 – otwarta – przejezdna w całości choć dużo luźnych minerałów, przetarć niewiele, oczywiście do gondoli z buta

4 – otwarta – przejezdna w całości - dużo przetarć, wiele więcej niż na 3, niewiele minerałów

7 – zamknięta – ale cała przejezdna, podobnie jak na 1 – jak jest szeroko idzie fajnie zjechać, ale trzeba uważać bo dużo przetrać, miejscami śnieg tylko po bokach, trzeba mocno kręcić, albo ryzykować zjazd na krechę

Ogólnie wszystkie ubytki słabo albo w ogóle nie oznakowane …

Po deszczu śnieg strasznie tępy, ale na 3 wyjechał ratrak, przejechał kilka razu połowę trasy z dołu tak 2/3 – wiadomo, nie był to sztruks poranny, ale biorąc pod uwagę, że przez dłuższy czas mogłem jeździć tylko po swoim śladzie – było zajebiście.

COS – tylko FIS – góra twarda, dużo śniegu, ale po pierwszym garbie już zaczyna się robić miękko, dziwnie poratrakowane, dużo grud lodowych, ale takich większego kalibru, od przejazdu pod orczykiem już całkiem miękko, pojedyncze minarały

Ludzi niewielu – większość czasu sam na trasie …

Podsumowując – warunków już praktycznie nie ma. Marudy niech zostaną przed kamerkami i piszą jaki to ten Szczyrk beznadziejny bo za mało naśnieżyli itd. Dla mnie jazda super, uwielbiam to szukanie linii zjazdu i takich tam atrakcji na trasie … W sobotę chyba zamknięcie sezony w SON – ma być ciepło to może krótkie gacie 😊 😊 😊

Przejazd z COS do SON – w dwóch miejscach z buta …

Oczywiście narty – ŻÓŻLÓWKI !!!

P.S.

Dla marudów - wiedziałem co mnie czeka 😊 mam sezonówkę, ale uwielbiam takie warunki … nie ważne czy Szczyrk czy Chopok – chłopaki mnie zarazili wiosennym nartowaniem kilka lat temu i tak naprawdę dla mnie sezon zaczyna się w marcu …

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, moloo napisał:

miejscami wychodzą kamienie - nie powiem, pojeździłem, ale to takie specyficzne jeżdżenie ... 

Dzięki. Odpuszczam. Ze względów zdrowotnych i bankructwa B.T. ,z którym od 2010 jeździłem na narty tylko 7 dni na nartach w sezonie 18/19, a moja średnia za 11 sezonów to 13 dni na nartach. Zacząłem jeździć w wieku 49lat czyli 30-40 lat za późno. Co do wyjazdów to potrzebuję specjalnych warunków i ,,Olimp'' mi je w dużym przybliżeniu zapewniał tzn. dojazd, wyżywienie HB, zakwaterowanie w hotelu i tym razem dopłaciłem za jednoosobowy pokój. Cena za ten wyjazd miała być około 250zł wyższa od tej z grudnia 2012 za to samo miejsce i to po obniżce o330zł z racji LM.Mimo wyraźnego wzrostu cen za wyjazdy ,,Olimp'' nie dał rady dalej organizować stosunkowo tanich wyjazdów z wygodami i teraz sporo osób w, w tym ja czekamy na zwrot kasy od ubezpieczyciela Biura (AXA). Pozdrawiam.

  • Like 4
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano BSA - nie chciało mi się jeździć w słabej widoczności na Skrzycznem, wypiłam kawkę, pokręciłam się po domu i w końcu ruszyłam. Okazało się, że BSA to dobry wybór. Warunki naprawdę dobre, nawet twardo, do 11 (odwrót) nie rozjeżdżone, troszkę zaczynało mięknąć. Troszeczkę kamyczków, ale tylko troszeczkę, na buli na czarnej na spadzie po lewej (patrząc z góry) przetarcie, ale prawie cała szerokość poza tym ok. Jazda wspaniała - prawie pusto. 

Ten tydzień trzeba wykorzystać maksymalnie, potem już trzeba będzie daleko jeździć... Ech, mieszkać gdzieś na Alasce czy na północy Skandynawii... Albo - co nie takie nierealne - w Innsbrucku... Szkoda, że po niemiecku nie umiem ;) i w ogóle za późno już na takie decyzje...  

Edytowane przez Maria
uściślenie
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moloo napisał:

Szczyrk – 25.03.2019 r.

Wczoraj SON i COS.

Najpierw o pogodzie – chyba było wszystko, rano od Hali Skrzyczeńskiej w górę mgła, potem wyszło słońce, kolejno ulewa, która przegnała mnie ze słoneczka do knajpy, potem znowu słoneczko, deszcze ze śniegiem, burza – zatrzymanie gondoli na około 20 minut – znowu słoneczko i koło 14:30 deszcz. Podczas deszczu, śniegu i burzy dość mocny wiatr.

Trasy – jeżdżenie bardzo specyficzne – wiosenne. Wiadomo ze Zbójnickiej Kopy i Małego Skrzycznego dużo śniegu – choć z MS już trochę przetarć – no ale tam nie idzie się rozpędzić. Rano twardo – potem już nie jeździłem …

1 – zamknięta – fajna jazda, bo nikt nie zjeżdżał, gdzie śniegu jest szeroko idzie się rozpędzić i poszaleć 😊 dwa razy ściągałem narty, żeby zjechać na dół – oczywiście dojście do 3 z buta

3 – otwarta – przejezdna w całości choć dużo luźnych minerałów, przetarć niewiele, oczywiście do gondoli z buta

4 – otwarta – przejezdna w całości - dużo przetarć, wiele więcej niż na 3, niewiele minerałów

7 – zamknięta – ale cała przejezdna, podobnie jak na 1 – jak jest szeroko idzie fajnie zjechać, ale trzeba uważać bo dużo przetrać, miejscami śnieg tylko po bokach, trzeba mocno kręcić, albo ryzykować zjazd na krechę

Ogólnie wszystkie ubytki słabo albo w ogóle nie oznakowane …

Po deszczu śnieg strasznie tępy, ale na 3 wyjechał ratrak, przejechał kilka razu połowę trasy z dołu tak 2/3 – wiadomo, nie był to sztruks poranny, ale biorąc pod uwagę, że przez dłuższy czas mogłem jeździć tylko po swoim śladzie – było zajebiście.

COS – tylko FIS – góra twarda, dużo śniegu, ale po pierwszym garbie już zaczyna się robić miękko, dziwnie poratrakowane, dużo grud lodowych, ale takich większego kalibru, od przejazdu pod orczykiem już całkiem miękko, pojedyncze minarały

Ludzi niewielu – większość czasu sam na trasie …

Podsumowując – warunków już praktycznie nie ma. Marudy niech zostaną przed kamerkami i piszą jaki to ten Szczyrk beznadziejny bo za mało naśnieżyli itd. Dla mnie jazda super, uwielbiam to szukanie linii zjazdu i takich tam atrakcji na trasie … W sobotę chyba zamknięcie sezony w SON – ma być ciepło to może krótkie gacie 😊 😊 😊

Przejazd z COS do SON – w dwóch miejscach z buta …

Oczywiście narty – ŻÓŻLÓWKI !!!

P.S.

Dla marudów - wiedziałem co mnie czeka 😊 mam sezonówkę, ale uwielbiam takie warunki … nie ważne czy Szczyrk czy Chopok – chłopaki mnie zarazili wiosennym nartowaniem kilka lat temu i tak naprawdę dla mnie sezon zaczyna się w marcu …

Cześć

Też uwielbiam takie warunki i szczerze zazdroszczę, aczkolwiek określenie żużlówki jest mi niemiłe. Wszędzie można zjechać w taki sposób aby nie zniszczyć sprzętu.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...