Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 18/19


Czaban

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Zbylo napisał:

Dzisiaj przejeżdżałem przez Wieżycę (Koszałkowo) i doznałem lekkiego szoku. Biały język śniegu i czynny talerzyk. O 17 było tak z 5 osób. W okolicy nie ma już nawet wspomnienia po śniegu.

Wiezyca wczoraj zakończyła sezon ale z tego co codziennie wrzucają na fb to śniegu jeszcze sporo jak na takie lato 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Plywak napisał:

Wczoraj w  Białce całkiem przyzwoite warunki, wszytkie wyciągi czynne, mają jeszcze z metr śniegu na trasach. Zamknięcie planują 7go kwietnia.

Jakie ośrodki w Polsce będą zatem czynne jeszcze w przyszły weekend?

- Kasprowy

- Białka Tatrzańska

- Szczyrk (2 wyciągi na SMR)

- Zieleniec

- Szrenica.

Coś jeszcze?

Edytowane przez tanova
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2019 o 22:20, marionen napisał:

Dziękuję za miłe słowa. Ciężko będzie coś jeszcze pojechać. Jedyne zawody jakie są (o których wiem) w kwietniu, to najstarsze w Polsce i kultowe O Puchar PKL na Kasprowym Wierchu. Logistycznie to dla mnie bardzo trudne zawody. 500 km ciężko ogarnąć, potrzebny nocleg, a w Zakopanem to niełatwe. Przeszukuję internet, może jeszcze coś znajdę (jakieś zawody bliżej)...

Pozdrawiam serdecznie.

Nie wykręcaj się brakiem noclegu,bez problemu załatwię Ci coś w Zakopanem...A zawodów bliżej już nie znajdziesz,nawet jakbyś cały internet przeszukał...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Dawnymi czasy w Karkonoszach przeprowadzano zawody w środku lata,nie pamiętam już kiedy,ani jak się nazywały,może marionen coś przypomni?

Na czerwone święto :D 22 lipca, czekoladowy slalom zdaje się.

Szkoda że zahibernowany Malinowski (zawsze późny kwiecień) na razie, najlepsza impreza w tej części Europy, o tej porze roku.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Dawnymi czasy w Karkonoszach przeprowadzano zawody w środku lata,nie pamiętam już kiedy,ani jak się nazywały,może marionen coś przypomni?

Slalom czekoladowy odbywał się pod Łabskim Szczytem w latach 70-80 w ostatni dzień roku szkolnego. Raz podobno odbył się nawet 22 lipca na kilku bramkach w kotle, wcześniej końcem kwietnia odbywały się zawody o Puchar Samotni w żlebie nad samotnią.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że środowisko karkonoskie ciągle się stara o przywrócenie zawodów skiturowych im. Waldemara Siemaszki, ale park utrudnia bardzo. W przeszłości zawody przechodziły przez Kocioł Małego Stawu i nie tylko.

https://www.karpacz.pl/memorial-waldemara-siemaszki-2021/e#

 

Edytowane przez MarioJ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacek94 napisał:

wcześniej końcem kwietnia odbywały się zawody o Puchar Samotni w żlebie nad samotnią.

Tak to było 10 lat temu. Niesamowita impreza:) .( Ta maruda i jej głos w tle, to mój brat:)) Na filmie gdzieś jest @marionen Robiłam zdjęcia z imprezy,ale się gdzieś zapodziały:|,pozostały filmy na pamiątkę...

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No @marionen! Zadałeś szyku! Szacunek! Fajne zdjęcie, fajne zawody i fajna jazda. Niesamowite, że tam są jeszcze takie wspaniałe warunki! Zima w pełni. Przypomniałeś mi, że i ja swego czasu spędziłem tam kilka fajnych narciarskich chwil. Może trzeba tam wrócić, choćby na chwilę? Gdzieś tu na forum niedawno przewijał się wątek o "zapomnianej Szrenicy" czy "zapomnianej Szklarskiej". Twoje zdjęcia i opisy bardzo urozmaiciłyby ten wątek. No i sprawiły, że słowo "zapomniana" mogłoby stracić nieco na znaczeniu! 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Aressi napisał:

No @marionen! Zadałeś szyku! Szacunek! Fajne zdjęcie, fajne zawody i fajna jazda. Niesamowite, że tam są jeszcze takie wspaniałe warunki! Zima w pełni. Przypomniałeś mi, że i ja swego czasu spędziłem tam kilka fajnych narciarskich chwil. Może trzeba tam wrócić, choćby na chwilę? Gdzieś tu na forum niedawno przewijał się wątek o "zapomnianej Szrenicy" czy "zapomnianej Szklarskiej". Twoje zdjęcia i opisy bardzo urozmaiciłyby ten wątek. No i sprawiły, że słowo "zapomniana" mogłoby stracić nieco na znaczeniu! 

Dzięki, Hala Szrenicka to chyba ostatnie miejsce (ze śniegiem) w polskich Karkonoszach gdzie można pojeździć na nartach po trasach i do tego po śniegu naturalnym. Może dlatego tak bardzo lubię wiosną tam zaglądać. Jeśli w weekend widoczność dopisze, to zapewne warto na Szrenicę się wybrać!!! Oczywiście można jeszcze jakiś czas pojeździć powyżej 1000 m o czym informował już @MarioJ, ale to zabawa dla wtajemniczonych i zorientowanych w tutejszej topografii. Nie znając dobrze Karkonoszy lepiej się bez kogoś obeznanego lokalnie, nie wybierać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Aressi napisał:

No @marionen! Zadałeś szyku! Szacunek! Fajne zdjęcie, fajne zawody i fajna jazda. Niesamowite, że tam są jeszcze takie wspaniałe warunki! Zima w pełni. Przypomniałeś mi, że i ja swego czasu spędziłem tam kilka fajnych narciarskich chwil. Może trzeba tam wrócić, choćby na chwilę? Gdzieś tu na forum niedawno przewijał się wątek o "zapomnianej Szrenicy" czy "zapomnianej Szklarskiej". Twoje zdjęcia i opisy bardzo urozmaiciłyby ten wątek. No i sprawiły, że słowo "zapomniana" mogłoby stracić nieco na znaczeniu! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MarioJ napisał:

Wiem że środowisko karkonoskie ciągle się stara o przywrócenie zawodów skiturowych im. Waldemara Siemaszki, ale park utrudnia bardzo. W przeszłości zawody przechodziły przez Kocioł Małego Stawu i nie tylko.

 

10 godzin temu, Jacek94 napisał:

...wcześniej końcem kwietnia odbywały się zawody o Puchar Samotni w żlebie nad samotnią.

Memoriał Waldemara Siemaszki, ponieważ Waldemar Siemaszko to była wielka postać gór, w szczególności Karkonoszy, do tego bardzo związany ze schroniskiem Samotnia to odbywały się 2 narciarskie imprezy... obie współorganizowane przez Szkołę Górską przy Schronisku Samotnia. Jeden Memoriał to zawody w ski alpinizmie. Ostatni raz odbyły się chyba 2012 r. Z tego co się orientuję to przynajmniej jeden z naszych forumowiczów startował w nich z sukcesami; Kamil @kskuski stawał na podium. Drugie zawody to Puchar Samotni, ostatnie które się odbyły to XXIX P. Samotni 18.04.2009. Później były przekładane (albo zagrożenie lawinowe, albo wylęg ptaszków i roślin). Po kilku latach KPN ostatecznie uniemożliwił rozgrywanie tych mega atrakcyjnych zawodów. Zawody odbywały się w Żlebie Slalomowym w Kotle Małego Stawu. Regułą było, że zawody startowały o godzinie 12.00 Puchar na własność mógł wygrać zawodnik który wygrał 3 razy z rzędu (lub 5 razy ogólnie). Bezsprzeczną królową Pucharu Samotni była Dagmara Krzyżyńska, która startowała w 3 edycjach (kolejnych). Oczywiście wszystkie wygrała. Po wygraniu Pucharu na własność, dała szanse innym. Dokonała tego mając 14, 15 i 16 lat. Pokonała np Kasię Karasińską. Jako 15 i 16-tka wygrała ze wszystkimi mężczyznami, np Mitan, Stanek, Ogarzyński, Skowroński, Gajewski itd. W Pucharze Samotni startowali tak znani zawodnicy jak Michał Okniański (Eurosport komentator) Bartosz Ochman (medalista MP Juniorów), Marcin Szafrański (NTN), Jakub Gajewski-Głodek (medalista Fis-ów) Michał Kałwa, Mateusz Garniewicz i wielu innych. Jak wyglądały ostatnie zawody (może jeszcze kiedyś uda się zorganizować kolejne). Niestety zdjęć z zawodów nie mam z prozaicznych przyczyn, brak widoczności. Tylko kilkanaście osób miało szczęście i sprzyjającą widoczność, im dalej tym gorzej. Startowałem jako jeden z ostatnich i po upadkach na mecie byłem w ostatniej grupie (ale trochę osób za mną było i sporo nie ukończyło). Żeby zjechać, trzeba sobie trasę wydeptać idąc do góry na start i tak to zawsze się odbywa. Ja wychodziłem z pod schroniska o 10, a startowałem o 15. Dłużyło się okrutnie, ale warto było... tak wyglądało przed startem

2114227868_2019-04-02(20).thumb.png.70c8f813ae5f6e8cbdf770ff9716ebfb.png

431874182_2019-04-02(9).thumb.png.2df93b2ac0bb0a7f51c59b634ea56d49.png

jeszcze wtedy myślałem, że pogoda będzie okey, to i radość była i optymizm

939509624_2019-04-02(4).thumb.png.f28d989dfe3d754f78f0aa414a2e5e29.png

widok na prawie całą trasę

1850366045_2019-04-02(1).thumb.png.2bd90e8892eff17a0a72084f2897fc4e.png

górna część, z wyjątkiem początku, jeszcze przed "udeptaniem"

695949060_2019-04-02(5).thumb.png.baa1f304bc397eeb1a58e196c808f2d0.png

przygotowywanie trasy...

1877422995_2019-04-02(13).thumb.png.4e47ef45c0dba105803d5385ed7f5da4.png

2000412454_2019-04-02(14).thumb.png.7c314cc5dcba0c1fb2157db4deb43db2.png

2128443298_2019-04-02(19).thumb.png.7ca8d1d516225b1a8daa0a9a41318dc6.png

Trochę historii, zdjęcia można obejrzeć zachodząc do Schroniska Samotnia... królowa Dagmara i Michał Kałwa

DSC_1671.thumb.jpg.f46a3b233986f68c2c7f31b13b7a34ba.jpg

Dla mnie niespodzianka i wyjaśnienie (dopiero dzisiaj zauważyłem). Family Cup w moim województwie udało mi się wygrać tylko raz, w tym roku. Chyba ze 3 razy (na Dzikowcu) byłem drugi i zawsze (do tego roku) przegrywałem z Krzysztofem Garą, zastanawiałem się, kto mnie ciągle ogrywa i dopiero dzisiaj odkryłem kto zacz. Zawodnik KS Górnik Wałbrzych, zwycięzca Pucharu Samotni, a ja wreszcie Go pokonałem (to ten z lewej)

DSC_1673.thumb.jpg.fbb10910faf78e13a38c72ec5b54e9ef.jpg

widok na schronisko i żleb (w dawnych latach)

DSC_1677.thumb.jpg.c4284b098ce11fba4cc33905b874696d.jpg

często z tego powodu zawody odwoływano...

DSC_1692.thumb.jpg.462c1744ca80d26817828c0df188775f.jpg

Pozdrawiam.

  • Like 11
  • Thanks 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu @marionen! Widzę, ze równolegle do swoich licznych i pięknych sukcesów narciarskich jesteś też istną skarbnicą wiedzy! Przedstawiłeś nam kawałek historii tych interesujących i pięknych zawodów. Patent z udeptywaniem trasy w dawnych czasach znany był każdemu narciarzowi - chcesz pojeździć, przygotuj sobie trasę sam. Przy okazji przypominają mi się rzeczy, o których już dawno zapomniałem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Samotni zimą w 1968 r. Byłem wtedy na obozie zimowym (narciarskim) w czasie ferii zimowych. Niewiele pamietam z tamtych czasów. Pamietam  Śniezkę, "drogę przujażni",  Biały Jar, Samotnię, Strzechę Akademicką, wyciąg na Kopę. Wstyd powiedzieć, był to mój pierwszy i zarazem ostatni pobyt narciarski w tamtym rejonie. Jakoś nie po drodze mi było, bo strasznie daleko. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku wyniki zawodów o Puchar Samotni http://puchar.szkolagorska.com/wyniki.php  ze starszej edycji z lat 60-70 i nowszej 90 -2000 . Startowałem w latach 70 nagrodami oprócz pucharów w poszczególnych grupach wiekowych był sprzęt sportowo-biwakowy np. materace dmuchane, butle gazowe, rakiety do tenisa itp. zdobyłem parę z tych nagród, który był bardzo cennymi w tamtych czasach.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra relacja marionena .Pamiętam,że wybierałem się tam w latach 70tych,ale tak długo wybierałem,aż przerwali ciągłość  edycji...Gdy czytam wyniki kolejnych,dawnych i nowszych,spotykam trochę nazwisk,z którymi gdzieś  się razem wystartowało,choć widać po nich regionalizm zawodów.Wtedy nie byliśmy tak mobilni jak teraz.Tak jak Ty masz kłopot,jechać  na zawody MPA ,bo prawie wszystkie są w Małopolsce,tak dla nas te 500 km to sporo,ale pewnie bym się szarpnął,gdyby wróciły...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Weekend się zbliża, trzeba odświeżyć wątek. Kto jeszcze liczy na jazdę? @Paulajeśli chcesz popływać na szerokich deskach, jest okazja teraz na Pilsku 😎

 

Czemu nie, na Skrzyczne, w piątek, sobotę i niedziele będzie obficie padać ... deszcz ;). Za to na Kasprowym spadnie jakieś 25 cm świeżego puchu (przepraszam śniegu bo nazwa puch zakazana) :D. Kto ma ochotę jeszcze po śmigać, to na Kasprowym w sobotę i niedziele będzie dość przyjemnie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...